Şimdi Ara

Elektronik Sigara - ANA KONU- (147. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ottoserdar
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.673
Cevap
230
Favori
508.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SaMoVe

Yüksek wattlara çıkmayacağınız için (yüksek amper çıkışı gerek) tek pilli cihazlarda vtc6 gibi yüksek MAH lı daha düşük AMPER çıkışı tercih edebilirsiniz.Gün içinde daha uzun kullanım sağlarsınız.
    anlaşıldı hocam, o zaman 2 tane ya da 3 tane vtc 6 almak farz oldu şimdi. çok sağolun hocam. hocam şimdi siz daha iyi bilirsiniz, ali ex den pil geliyor mu, batarya yasak evet biliyorum ama, elektronik sigara da yasak, sigara geliyor bi şekilde. batarya durumu ali ex de nasıldır. acelem yok, beklerim, bir de bu vtc 6 yı şarj eden makina arıyorum. çok soru sordum kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meo_tr

ben mtlci olarak, 1 ohm civarı sarıyorum ve en fazla 14-15 watt kullandığım için vtc6 pili tercih ediyorum.
    Mah değeri yüksek ve 1,5 gün rahat gidiyor ama ben pil önrü açısından %25’in altına düşürmeden şarj ediyorum. 4 tane pilim var belli sırayla kullanıyorum.
    hocam pilleri ve pilleri şarj eden cihazı nerden aldınız, bilgilendirebilir misiniz ?
  • Arkadaşlar likit için hazır nikontinli nbase nizi alın, sevdiğiniz aromalırda ağız tadına göre alıp basın bi kavonozun içine , sağdan soldan aldığınız likitlerden 10 kat daha iyi likit yaparsınız, likit demleme videolarını izleyebilirsiniz, hiç olmazsa içinde ne olduğunu bilirsiniz. Sorusu olan varsa yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

hocam pilleri ve pilleri şarj eden cihazı nerden aldınız, bilgilendirebilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    şarj cihazım nitecore new i2 (n11), sony vtc6 pil (4 adet) ve vtc5 (2 adet) pilsitesi .
  • Eleaf iJust S Elektronik Sigara almak istiyorum orjinalini nereden almalıyım?

Veya

Alternatif cihaz tavsiye edebilirmisiniz yeni başlayacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyelere uyup kendi likitimi kendim yaptım ve demlemeye bıraktım. 10 gün sonra deneyeceğim. Şimdi birkaç sorum daha olacak sizlere;

Aromania adresinden Mothers Unicorn Milk, Monster Melon ve TFA Şeftali sipariş ettim.

3 ayrı likit yaptım ve demlemeye bıraktım. Demlenme süreci sonunda deneyeceğim. Ancak aklıma takılanlar var.

1- Şimdi örnek olarak kavunlu likiti cihaza doldurdum. Kullandım. Ve tamamen bitti. Daha sonra herhangi bir temizleme yapmak gerekiyor mu ? Hemen ardından Şeftali aroması ekleyip kullansam tad olarak sıkıntı çıkarır mı ?

2- Günde 1 saatlik kullanım ile hesaplarsak, kaç günde bir coil yenilemem gerekir ? Cihaz Kamry K1000 Plus

3- Likit doldurup kullanmaya başladım fakat likit bitmedi. Cihazı kapatıp kenara bıraktığımda sıkıntı olur mu ?

Sorular saçma gelebilir ama maalesef yaptığım araştırmalarda bu sorulara tam cevap bulamadım. Yanlış yapmamak adına danışıyorum,şimdiden teşekkürler.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Pilsitesi aliexpressten daha ucuz ve güvenilir.
    4pilli setide var ayrıca

https://www.pilsitesi.com/Nitecore-D2-Sarj-Aleti-SONY-VTC6-18650-Pil-ORION-18650-Pil-Kutusu-4-Lu-Set_3556.html
  • Likit atomizerin içinde uzun süre kalınca (+2 gün) yada yüksek watta buharlayınca ısıdan bozuluyor.Mümkün olduğunca buharlayacağın kadar likit olsun atomizerde.
    Coil değişimini tat değişimiyle takip edebilirsin (ohm/watt/puff sayısı gibi kullanıma bağlı olduğu için süreyi başkası doğru belirleyip söyleyemez).
    Daha önceki likiti coilden temizleyemeyeceğin için yapacak birşey yok.Coşl değiştrirken atoyu şöyle bi sirkeli sudan geçirebilirsin sadece.Driptip temizliğini günlük yapmanı öneririm.

Aromania mixler çok başarılı.70/30 21 günde efsane oluyorlar.Favorim Sucker Punch.Hiç denemeden arada çalkalayıp havalandırmadan 3 hafta sabredin.
    Sonradan küçük şişelere bölün!!! Aynı şişeden kullanmayın. Evyap lilkitlerde eflektör kullanmadığımız için zamanla tad kaybı oluyor.
    50ml şişede bile yarısına gelince aroma kaybı olur.İmkan varsa minimum ml şişelere bölüp çalkayıp atomizere koyun.

Oksijen ve ısı en büyük düşman likitin.
    https://www.fasttech.com/p/6589100

Elektronik Sigara - ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMoVe -- 6 Mayıs 2018; 2:28:43 >
  • SaMoVe kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum,uzun uzun, gayet anlaşılır bir biçimde yazmışsınız. Çok işime yaradı,sağolun,varolun.
  • bonham55 B kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar, Mersin'de elektronik sigara satan bildiğiniz bir yer var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Tavsiyelere uyup kendi likitimi kendim yaptım ve demlemeye bıraktım. 10 gün sonra deneyeceğim. Şimdi birkaç sorum daha olacak sizlere;

Aromania adresinden Mothers Unicorn Milk, Monster Melon ve TFA Şeftali sipariş ettim.

3 ayrı likit yaptım ve demlemeye bıraktım. Demlenme süreci sonunda deneyeceğim. Ancak aklıma takılanlar var.

1- Şimdi örnek olarak kavunlu likiti cihaza doldurdum. Kullandım. Ve tamamen bitti. Daha sonra herhangi bir temizleme yapmak gerekiyor mu ? Hemen ardından Şeftali aroması ekleyip kullansam tad olarak sıkıntı çıkarır mı ?

2- Günde 1 saatlik kullanım ile hesaplarsak, kaç günde bir coil yenilemem gerekir ? Cihaz Kamry K1000 Plus

3- Likit doldurup kullanmaya başladım fakat likit bitmedi. Cihazı kapatıp kenara bıraktığımda sıkıntı olur mu ?

Sorular saçma gelebilir ama maalesef yaptığım araştırmalarda bu sorulara tam cevap bulamadım. Yanlış yapmamak adına danışıyorum,şimdiden teşekkürler.
    1- Coil'i temizleyemezsiniz. Fakat akıntı vs durumuna göre bakıp,tankı temizleyebilirsiniz. Her ne olursa olsun,farklı aromalı likit "benzer şekerliliğe" sahipse,pamuğa tam nüfus edene kadar bir önceki likitin tadın alınıyor.
    2- Bu makine,coil kalitesi,içim tekniği gibi bir çok değişkene bağlı bir soru. Fakat şu anda kullandığım ana mod revenger'daki gt4 coil 2 haftalıktı,bugün hafif bir yanık tadı aldım,değiştirdim. OHW Muffin man mini be Mad Hatter I Love Candy kullanıyorum,OHW coil öldüren bir likittir. Coilin yanıp yanmadığını gelen tattan ve görsel olarak da farkedebilirsiniz.(aliexpress'e baktım,coilleriniz gayet uygun,1-2 paket alıp devam edin derim)
    3-Hocam aldığınız e-pipe yüksek watt'lara çıkmayacaktır büyük ihtimalle (denediğim smok guardian öyleydi en azından),ısıdan sorun yaşayacağınızı sanmam,fakat,havayla temas ve ışık faktörleri düşünülünce,ve ev-yap kullanacağınıza göre, 2 günü geçirmemenizi tavsiye ederim.

Amerika,e-likitlerde efektör kullanımını yasakladı,bazı firmalar buna uygun üretime geçecek,bazıları da işi bırakacak. Ev-yap işine girerek gayet makul davranmışsınız,ben sabırsız olduğum için girmeyi düşünmedim bile. Fakat ek olarak,bir miktar sek nbase bulunduruyorum.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Şarj aletini dışardan almıştım ama pilleri hep pilsitesi.
    Başka yerde pil aramaya gerek yok fiyatlar zaten uygun büyük şans bizim için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GullyFoyle kullanıcısına yanıt
    evet tek pil cihazlar için VTC5 veya muadili, çift pilli cihazlar için VTC6 uygun olacaktır amper açısından ama dl kullanıcılarını tek pil kurtarmaz :)
  • swashbuckler55 S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar coil temizlenir, youtube da Rewicking videolarını aratırsanız bir sürü bulacaksınız. İster mod üzerinde ister sokulup torch veya ocakta yakarak su ile akıtarak bir kaç seferde pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Burada dikkat edilecek pamuğu çıkartırken coilin formunu bozmamak. Temelde coil yanmaz yanan; likit, aroma ve içeriğindeki efektörlerdir az biraz da pamuk diyebilriz, bunu coil üzerinden yakarak ve su ile giderebiliyorsak o coil tekrar kullanılabilir..
  • quote:

Pilsitesi aliexpressten daha ucuz ve güvenilir.
    4pilli setide var ayrıca

https://www.pilsitesi.com/Nitecore-D2-Sarj-Aleti-SONY-VTC6-18650-Pil-ORION-18650-Pil-Kutusu-4-Lu-Set_3556.html
    çok sağolun hocam. ben de bunu düşünüyordum ama,https://tr.aliexpress.com/item/2pcs-Liitokala-VTC6-3-7V-3000mAh-rechargeable-Li-ion-battery-18650-Akku-for-Sony-US18650VTC6-30A/32813460929.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.14.9cbEkU linkinizi verdiğiniz ürün de mantıklı görünüyor.
  • meo_tr kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam. siz ve diğer arkadaşlar sayesinde kafamdaki bi çok soru işareti aydınlığa kavuştu. sağolun.https://tr.aliexpress.com/item/2pcs-Liitokala-VTC6-3-7V-3000mAh-rechargeable-Li-ion-battery-18650-Akku-for-Sony-US18650VTC6-30A/32813460929.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.14.9cbEkU bunu düşünüyordum ben de, ama pilsitesi de mantıklı.
  • umitkaraogl U kullanıcısına yanıt
    Coil neden değiştirilir diye kendinize sorun ondan sonra temizlenip (pamuk) temizlenemeyeceğini tekrar cevaplarsınız.
    Temizlemeyle falan kendinizi kandırıp bilginiz olmadığı konuda yanlış fikirlerle insanları sağlık riski oluşturacak hatalara yanlışlara yönlendirmeyin.

Elektronik Sigara - ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMoVe -- 6 Mayıs 2018; 15:45:20 >
  • swashbuckler55 S kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun. Durumu kavradım. Tad konusuna dikkat edeceğim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
  • quote:

Coil neden değiştirilir diye kendinize sorun ondan sonra temizlenip (pamuk) temizlenemeyeceğini tekrar cevaplarsınız.
    Temizlemeyle falan kendinizi kandırıp bilginiz olmadığı konuda yanlış fikirlerle insanları sağlık riski oluşturacak hatalara yanlışlara yönlendirmeyin.

Katılıyorum.

• DL içim hazır coilli atomizer ve F/p ürünü bir mod arıyorum ancak envai model içinde boğuluyorum. Acaba ne önerirsiniz ? Bütçem en fazla 150 TL ikinci el de olabilir o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodiess -- 6 Mayıs 2018; 17:18:6 >
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.