Şimdi Ara

Elektronik Egzoz Uygulaması Yeni Video (TAKTIRDIM Vİdeo)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
2
Favori
5.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk mesaj : Elektronik egzoz taktırmayı düşünüyorum; kumandalı 250-300 tl civarında bütçe ayırabiliri.Daha önceden taktırmış olan var mı ? Elektronik taktırma sebebim egzoz"dan her zaman performans sesi almak istemiyorum ayrıca mahallede felanda ses kirliliği oluyor sadece yerleşim yerine uzak yerlerde giderken açmak istiyorum.

Evet bugün şaşmaz"da çopur egzoz"a gittim;arkadan istiyorum dedim varex har,ici arkadan ses alamassın dedi aracın ortasına takılırlar dedi pekala dedim;Varex varmı dedim yok ama ona benzer var arkadan ses alabileceğin onuda 650 ye yaparım dedi elektrik tesisatınıda kendimi yapıyor bilmiyorum..Sanayi"de bir egzozcuya gitmiştim gene ona gittim Çıkma takabileceğini söyledi ben almışken sıfır alayım dedim;360 tl egzoz"u aldık toplamında elektronik tesisatı ile beraber 600 tl tuttu.Elektrik tesisatını elektrikçiye yaptırdım çift role kullandı çok sağlam oldu.2 kumanda aldım sesten memnunum rolantide v8 gibi çalışıyor.Kapattığımda ise %90 sesi kesiyor.Egzozcunun adı Savaş egzoz.

2000 Audi a3 1.6 8 valf.

Yeni Video:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 26 Nisan 2014; 18:44:18 >

• Yokmu bilgisi olan ?
  • Hocam ben değil arkadaşım taktırmıştı Adana'da tanıdığa 250 liraydı sanırım. Ancak sadece o masrafla bitmiyor. Sırf o sesi duymak için daha çok basıyorsunuz yakıt tüketimi oldukça artıyor ama çıkan sesin keyfi çok farklı :)
  • Aracı haftada 1-2 gün kullanıyoruz;dediğin gibi taktırdıktan sonra ses daha iyi gelsin diye agresif kullanım artıyor haliyle yakıtta artıyor.Öyle her zaman açık gezmeyeceğim yaklaşık 1 yıldır egzozsuz biniyorum.Zaten açılıp kapanabilir olmasa taktırmam.
  • benim de aklımda olan birşey. Bunu taktırırken araca ne gibi bir işlem yapılmakta? Muayeneyi yeni yaptırdım ama yine de muayenede sıkıntı olur mu diye de merakım var. Bunlara cevapverebilecek bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
  • Vanalı eksoz muayeneden geçmez. Alttan bakınca belli oluyor zaten. Muayene zamanı orjinal eksozu takıp gitmelisiniz.

Bu işin icadını yapan ve en kalitelisi Varex dir. Ama pahalıdır. Sanayide yapılan replika eksozların zamanla kurumdan çalışmama gibi sorunları oluyormuş diye duydum. Kendim denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Vanalı eksoz muayeneden geçmez. Alttan bakınca belli oluyor zaten. Muayene zamanı orjinal eksozu takıp gitmelisiniz.

Bu işin icadını yapan ve en kalitelisi Varex dir. Ama pahalıdır. Sanayide yapılan replika eksozların zamanla kurumdan çalışmama gibi sorunları oluyormuş diye duydum. Kendim denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.

Muayeneye giderken orjinalegzozla gitmek lazim kasima kadar muayenesi var.varex 900tl'den baslıyo bizi aşar imkanim olani kadar taktircam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dandik takarsan kurum baglar performans duser yakit artar. Gene ayni hesaba gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Dandik takarsan kurum baglar performans duser yakit artar. Gene ayni hesaba gelir.

300 Tl'lik bir şey ise yaramaz yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

quote:

Dandik takarsan kurum baglar performans duser yakit artar. Gene ayni hesaba gelir.

Yaramaz tabi. Kurum bagladi mi %20 %30 yakit sarfiyatin artar hatta iyi ce kurumlanirsa motor bile yanabilir. Bir de ses ciksin diye basarsan zaten 2 kati yakarsin. Ama 300 tl lik replika alirim her sene degistiririm veya soker temizletebilirim dersen alinabilir.

• Keşke bizim mahallede sizin gibi düşünceli insanlar arabalarıyla gezselerdi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yaramaz tabi. Kurum bagladi mi %20 %30 yakit sarfiyatin artar hatta iyi ce kurumlanirsa motor bile yanabilir. Bir de ses ciksin diye basarsan zaten 2 kati yakarsin. Ama 300 tl lik replika alirim her sene degistiririm veya soker temizletebilirim dersen alinabilir.

6 Ayda bir temizletirim tabiki.

• quote:

Vanalı eksoz muayeneden geçmez. Alttan bakınca belli oluyor zaten. Muayene zamanı orjinal eksozu takıp gitmelisiniz.

Krom temizleme ürünleri oluyor onlarla temizleriz arada. :)
  • quote:

quote:

Muayeneye giderken orjinalegzozla gitmek lazim kasima kadar muayenesi var.varex 900tl'den baslıyo bizi aşar imkanim olani kadar taktircam.

Çopura git dostum 500 liraya düzgün bir şey yapıyormuş diye duydum.
  • quote:

quote:

quote:

Çopura git dostum 500 liraya düzgün bir şey yapıyormuş diye duydum.

En fazla 350'ye kadar çıkabilirim.Çarşamba aracın trigerini değiştirtcem o zaman araştırcam.Arabayı alalı 10 ay oldu öncesinde triger degismismi bilmiyorum içim rahat etsin ne olur ne olmaz.

• En güzelini yaparsın triger önemli. Sen yine de çopura bir uğra ;)
  • quote:

En güzelini yaparsın triger önemli. Sen yine de çopura bir uğra ;)

Ne tarafta kalıyor ayrıca bu gibi işlemleri taksitlendirebilmem mümkün mü ?

• quote:

quote:

Taksit konusunu bilmiyorum. Çopur eksoz sana yakın. Başkent Oto sanayide şaşmaz köprüsünden dönünce cadde üzerinde. İnternetten adresini bulabilirsin çopur eksoz yaz çıkıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Taksit konusunu bilmiyorum. Çopur eksoz sana yakın. Başkent Oto sanayide şaşmaz köprüsünden dönünce cadde üzerinde. İnternetten adresini bulabilirsin çopur eksoz yaz çıkıyor.

Bu taksit olaylarına sınır geldi o yuzden sordum etkilemiyord urumarim,tamam gideyim bakalım.

• En iyisi varex ama fiyatı yüksek ayrıca piyasada çok fazla orjinal diye satılanı var kazıklanabilirsin

Diğer markalarda ise genel problem bir süre sonra tam kapanıp tam açılmaması

Şahsi tavsiyem bulaşmayın belli bir süre sonra zaten ses sıkmaya başlıyor

Gitmeyen araca yakışmayan bir ses gibi geliyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.