Şimdi Ara

Elektronik Bölümüne Kod Ekleme Özelliği Eklensin mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektronik bölümü altında sorulan bazı sorular veya verilen cevaplar yazılım kodları içeriyor. Bunları normal mesajlardan ayırmak ve kod okunurluğunu kolaylaştırmak için "Kod Ekle" özelliğinin gelmesinin faydalı olacağını düşünüyorum.

Kod ekleme özelliği yazılım bölümünde aktif. Aşağıdaki iki resimde bu durum ve aradaki fark gösterildi.

Soru metni ile kodu bir birinden ayırmak, kod içerisindeki parantez ve satır başı boşluk hizalarını korumak, sorulan veya verilen cevaplardaki kodların anlaşılması açısından faydalı olacaktır.

Sizlerinde konu hakkında değerli fikirlerinizi belirtmenizi rica ederim.

Elektronik bölümündeki cevap yazma arabiriminde böyle görünüyor.

Yazılım bölümünde böyle görünüyor. "Kod ekle" özelliği kırmız daire içerisinde gösterildi.

• Kod

Yığını:
    Mesaj yazarken bu pencere siyah kod ekranıdır.

Yukarıda copy-paste yaıılmış hali, yazılım bölümünden :!

Kısayollarla eklenebilecek bilmediğimiz birçok özellik vardır belki;

Ayrıca https://forum.donanimhaber.com/foruma-teknik-tayfanin-onerileri--153583953 konusundan da muhtelif fikirler toplu olarak verilebilir. Sabit konulardaki Önemli Konular listesinin başında bulunmakta. Önemli hiçbir konunun kaybolmamasını ve ulaşılır olarak bulunmasını isteriz.

• GitHub mı sandınız burayı

• Kod ekleme gelmeli.
    Mesaj içerisine yazılan kodlar hem mesajı çok uzatıyor. Hem satırlar karışıp kodları bozabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumun bence en değerli üyesi Rafet Bey'e her zaman tam destek, eklenmesi doğru olur. Elektronik Bölümüne Kod Ekleme Özelliği Eklensin mi? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 16 Mart 2023; 22:30:57 >
  • Elektronik forumu için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Faydalı olacaktır.

• konunun 2.mesajına bahsettiğini kod ekranını eklemiştim. Belki resim sanmıştır kimileri. Sizler de bu mesajdaki kod ekranını kopyalarsanız yapıştırdığınızda kod ekranı açılmakta ve içine yazmaya devam edebilmektesiniz, tüm forum kısımlarında.

Zaten sadece siyah arka plan gibi. Pek tabi bu konuda bildirilen "<>" işareti ile direk bu kod ekranının açılması sağlanabilir editöre eklenerek ve yönetim de bu konuyu incelemekte. Ancak mesaj yazma editörü zaten bu özelliğe sahip gibi görünmekte. Öyle değiil mi?

Bakın bi daha ekliyorum alttaki resim değil direk siyah arka plandaki ekran ve içine yazabiliyorum;

Kod

Yığını:
    Kod Yığını: Mesaj yazarken bu pencere siyah kod ekranıdır. Yazmaya devam ediyorum, Hala yazıyorum, Bitti.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.