Şimdi Ara

Elektrobağlama Manyetik Şeması Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
16.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 302 gün 4 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sebil1 (3 mesaj) 1771 (2 mesaj) elektronikci_71 (2 mesaj) alper.y (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> Elektrobağlama Manyetik Şeması Arıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaş bağlamamı elektro bağlamaya çevirmek istiyorum. manyetiklerim var.. fakat uygun bi devre şeması bulamıyorum...bu şema elinde olan veya resmi olan bi arkadaşımız varsa yardımlarnı önemle rica ediyorum

SAYGILAR

|
    |
  • Yarbay
    3817 Mesaj
    Normal bağlamayı elektro bağlamaya çevirince ses kalitesinin ve tonunun normal elektrobağlama gibi güzel olmadığı söyleniyor.

Açıkçası bu işlemin nasıl bir kalite ile sonuçlandığını ben de merak ediyorum.

Şuradaki resimlere bakılarak bir şema çıkarılabilir belki:

http://necarman.net/yeniurun.html

Hangi marka manyetik var sizde ?
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    üstad evet sesin kalitesinin çok iyi olmadığını biliyorum fakat bu ön bi çalışma eğer becerebirsek daha profesyonel bi tane yapmak istiyoruz.. artec marka manyetikler çok kalite değil...
    siteyi inceleyeceğim fakat bana tam bi şema lazım elektronik hakkında çokda fazla bilgisi olan biri değilim
  • Yarbay
    3817 Mesaj
    Şemanın çok da karışık olacağını düşünmüyorum resimlere bakarak. 3-4 pot 3-4 adet kondansatör var en fazla. Sizi zorlayacak bir devre olmaması lazım. Fakat görmeden de birşeyler söylemek oldukça zor.

Kolay gelsin.
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj
    kardeş az çok bağlama ve elektronik bilgim var ben de bağlamamı elektroya çevirmek istemiştim bir ara fiyatını sormuştum 150 ytl fiyat çıkarmışlardı manyetik ve ton kontrol devreleri vardı.bende eşik altı taktırıp kendim 500w nfi ve ton kontrolle işi bitirmeye uğraşacaktım bide eko devresi olursa güzel olacaktı ama bi türlü elim değmedi. bence eşik altının verdiği ses daha bi tatlı tabi genede tercih senin.eşik altı koydurcam dersen 500w anfi ton kontrol ve eko devrelerini vereyim...
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    sağol dostum.. manyetkileri aldık.. pot ve swichler felan hepsi hazır...aşağıdaki resim bizim yapmak istediğimize çok uygun fakat biz devreyi tam çözemedik.. biraz daha acık bi şekilde çizimini bulabilsek halledecez inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebil1 -- 11 Ekim 2008; 12:12:47 >
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj
    manyetik konusunda bilgim yok ama bu devrenin doğru çizildiğini sanmıyorum çünkü potlara manyetikten sadece şase gitmiş...rica etsem elindeki manyetiğin kablolarının çıktı yerin resmini koyabilirmisin belki kabloların lehim yerinde yazılar vardır ona göre yardımcı olmaya çalışayım
  • Çavuş
    91 Mesaj
    merhaba arkadaşım şu sayfaya bakmanı tavsiye ederim:https://plus.google.com/112341835876141208632/
    örnek videolara da buradan ulaşabilirsin:http://www.youtube.com/user/tonkontrol/
    saygılar.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.