Şimdi Ara

Elektro gitara başlayacağım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, hayatımda ne gitar ne de farklı bir müzik aleti çaldım. Dinlediğim grupların getirdiği gazla elektro gitara başlamak istiyorum. (Klasik gitarı öğrenmem gerekmediği söylendi.)

Sıfır bilgiye sahip biri olarak;

*Gitarı evde öğrenebilir miyim ? (Bu konularda azimliyimdir.)
    *Gitar dışında herhangi bir aksesuar gerekiyor mu ?
    *Önerebileceğiniz ucuz markalar var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar. İlk olarak Evde youtube aracılığı ile belli bir yere gelirsin sorun olmaz. Gitar dışında amfi alman lazım ya da bilgisayara bağlayabilirsin bilgisayarın iyiyse. Şimdi ilk olarak ne çalmak istediğini bilmen lazım rock mı metal mi blues mu bunları belirlemen lazım sonra gitarını belirlemen lazım çünkü gitarlar üzerinde sesi yansıtan manyetik dediğimiz şeyler var Single manyetikler genellikle Blues rock en fazla hard rock yakın çıkar birde Humbucker var onlar da metal hard rock gibi şeylerde bulunur. Singleda da metal çalarsın ama fazla zevk vermez duyusal olarak. Benim sana gitar için 2.el bi Squier Bullet Strat HSS manyetik almanı öneririm hem metal hemde rock blues rahat bir şekilde yaparsın.

Son olarak Konu kirliliği için lütfen öteki konulara bakmanı tavsiye ederim. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız özelden de yazabilirsin soruların olursa iyi günler diliyorum şimdilik...

Kusurum olduysa affola..
  • Cevabınız için çok teşekkürler, çok yardımcı oldunuz. Amfisiz, bilgisayar programları kullanacağım sanırım. Dersler için de internette Selim Işık'ın 50 bölümlük gitar derslerini tavsiye ediyorlar.

Ancak kafamı kurcalayan bir konu var. sss gitarlar hss ye göre biraz daha ucuz. Olur da sss alırsam "ahh keşke hss alsaydım lanet olsun" der miyim. Tabiki isterim sert birşeyler çalmak fakat sss gitar buna ciddi derecede engel olur mu ?

• Taylan_ES T kullanıcısına yanıt
    Nerde oturuyorsunuz? Ben Moda Müzikden 640'a aldım 4 gün önce, nakit. Ama araştırdığım kadarıyla hiç bi fiyat farkı yoktu SSS ile HSS arasında. Ben de SSS almaya gittim ama satıcı beni ikna etti HSS ye diyebilirim.
  • Çalabilirsin fakat o kadar çok sert bekleme

• İlk gitarım olan Jay Turser JT300'ü bugün satın almış bulunmaktayım Yardımlarınız için teşekkürler.

Şu an evdeyim, gitarı bilgisayarın mikrofon girişine bağladım, guitar rig 5 indirdim, ASIO da indirdim fakat bilgisayardan ne bir ses alabiliyorum ne de programdan bir şey anlıyorum. Lütfen bilgilendirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taylan_ES -- 13 Ağustos 2017; 22:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taylan_ES

İlk gitarım olan Jay Turser JT300'ü bugün satın almış bulunmaktayım Yardımlarınız için teşekkürler.

Şu an evdeyim, gitarı bilgisayarın mikrofon girişine bağladım, guitar rig 5 indirdim, ASIO da indirdim fakat bilgisayardan ne bir ses alabiliyorum ne de programdan bir şey anlıyorum. Lütfen bilgilendirin

Akşama unutmazsam atarım ayarların resmini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim paylaştığım siteden Manuel Raymond ve Rodrigez Gitarlara bakabilirsin fiayatlar gayet uygun

https://www.gelbura.com/klasik-gitar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.