Şimdi Ara

Elektrikten anlayan bakabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi bir dc12 v motor çalıştırmak istiyorum bir projem için ve bunu yapmak için bir adaptör kullandım yani denemek için. Fakat bana çok hızlı çalıştı gibi geldi yani bu değerlere sahip bir adaptör bu motora zarar verir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayır, 12 voltta maksimum devrini verir. hızlı olduğunu düşünüyorsan, besleme gerilimini düşült.

• Peki çok teşekkür ederim.

Bir tane matkap aküsü buldum li ion 12v batarya olanlardan, ona bağladım motoru hemen kıvılcım çıktı yani bunuj sebebi nedir? Voltaj aynı ama böyle birşey oldu

• yusufckr Y kullanıcısına yanıt

Motor anlık olarak fazla akım çekip kıvılcım çıkartabilir, demenize göre normal görünüyor.

Amacınızın motor ile olan bölümlerini detaylıca yazarsanız daha net yardımcı oluruz,

biz "12v matkap aküsü ile sıkıntı olmaz, kullan" deyince tüm problem çözülüyorsa ne ala..

Biz burada yardımcı olmak için tetikte bekliyoruz gibi de bir durum var yani, hobiler yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 15 Ocak 2022; 0:9:14 >
  • Hocam kurduğunuz cümleler garip geldi 😅

Yani dc 12 v blender motoru. İlerde çim biçme makinası yapcam kablosuz bir bataryası olsun istediğim için matkap bataryası kullanmak istedim fakat kıvılcım çıktı

• yusufckr Y kullanıcısına yanıt

li-ion bataryalar biraz dikkatli kullanılması gerekebiliyor. çıkışa bir gerilim regüle devresi eklemekte yarar var. ben dc-dc dönüştürücü ile kullanıyorum. kullanacağın işe göre daha uygun bir devre bulabilirsin ama işin mekanik yük konusu sıkıntı yaratabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 15 Ocak 2022; 12:39:23 >
  • benzer durumu bende yaşadım dikkat etmen gereken şey aslında akım 12V 2A 24W yapıyor hızlı çalışması bundan dolayı. Kıvılcımı engellemek içinde önce kabloları motora bağla motordan sonra güce bağla güçten gelen kabloları direk motora bağlayınca - kutupta kıvılcım çıkıyor.

• Aslında öyle yaptım yinede kıvılcım çıktı :/

Regülatör bağlamak şuan için en mantıklı çözüm sanırım hepinize teşekkür ederim

• dergul D kullanıcısına yanıt

fırcalı motordan ne bekliyorsunuz çalışırken gülücükmü dağıtsın.Elektrikten anlayan bakabilir mi? 

• babus0606 kullanıcısına yanıt

her gördüğünü teyp motoru sanma. 12 volt dc motorlar bu sınıftan çoktan çıktılar.

Marş motorları da fırçalıdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • görseldeki manyetik ise nasıl kıvılcım çıkıyor.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babus0606 -- 25 Ocak 2022; 8:38:12 >

ben ne zaman kıvılcım çıkmayacak dedim ki? benim bahsettiğim, ürettikleri güçle çok daha fazlasını yaptıklarıdır. dfk24 nickname'li üye güzel bir örnek verdi. dronlarda kullandığın fırçasız motordan daha güçlü 12 ve 24 voltluk fırçalı dc motorlar var.

• dergul D kullanıcısına yanıt

konu sahibini işaretlerken yanlışlıkla sizi işaretlemişim.Elektrikten anlayan bakabilir mi? 

• neyse önemli değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.