Şimdi Ara

Elektrikli Zoe Deposu 500 TL Doluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar forumda 'da elektrikli araba sevdalisi arkadaşlara ve almayi düşünenler için koyuyorum.

Renault Zoe deposu 51 Kw . Ve Şuan 1 Kw Satiş fiyatlari resimde eklidir. Siz Hesap edin. Benzinli arabadan Çok daha fazla yakiyorlar şuan.

Elektrikli  Zoe Deposu 500 TL Doluyor

• Dc 60-180 kw tarifeden 1 saatte şarj fullenir.
    Maliyeti 8.2 tl x 60 dk. 492 tl
    Elektrikli araçlarda 100 km de ortalama 15-20 kw arası tüketim değerleri oluyor.
    Ortalama 17 alırsak 51 kw batarya sıfırlanana kadar 300 km menzilimiz olur.
    500 tl benzin alsanız ( 19.23 tl/lt.) aracina göre 50-120 km fazla menziliniz olur. Bekleme süresi de yok.
    Bu araçlar kapalı garajı(veya site otoparkında şarj istasyonu imkani) olan, eşine çocuğuna sehirici için ikinci arac olarak alanlara çok avantaj sağlıyor. Evden okula, ise, çarşıya gitsin, haftasonu yakın yerlere kaçsın diyen kullanıcının dışarıda şarj istasyonu ihtiyacı olmaz, uzun yola çıkarken de evdeki birinci aracı alır.

Tek araç alayım, sık sık uzun yola gideyim diyen için makul değil. 3 kişi seyahat etsen depo dolarken bir de çay- kahve- tatlı masrafı çıkar.

Elektriğin evlerde eylül 2022 itibarıyla fiyatı 1,98 Tl'dir.

51 x 1,98 = 100,98 ~101 TL'dir. 101 TL ile 300 km gitse, km fiyatı 30 kuruş olur.

Böyle araçları alanlar şarj istasyonlarında değil, evlerde veya sitelerde şarj edebildikleri için alıyorlar. Yoksa kimse sürekli şarj istasyonunda şarj etmek için elektrikli araba almaz.

• Bu fiyatlar uzun yola giderken ödeyeceğiniz fiyatlar. Sonuçta insanlar uzun yola sürekli gitmiyor, her gün evinde akşamları sarja takıyorlar. O fiyatlar da daha da düşük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evdeki elektrik tarifeli. Kullanan birisi maliyet hesabını çıkarsa güzel olur.

• Elektrikli arabaya gecisimize daha bi 30 yilimiz var.

• bu fiyatlara reno zoe değil zortingen olur

• 50kw batarya ile şehir içi kaç km yapıyor. Evde şarj edersin. Aylık 200kw üstü için zamlı tarife uygulanıyor ama

Ev elektriği vergi dahil 2.6tl. Aylık 210kw altı fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 10 Eylül 2022; 16:57:42 >
  • aliveli90 kullanıcısına yanıt

300,350 Yapiyor. Herşeyi kapatip pürüssüz sürüş yaparsaniz zorlarsaniz 400 Diyeni gördüm.

• Dc 60-180 kw tarifeden 1 saatte şarj fullenir.
    Maliyeti 8.2 tl x 60 dk. 492 tl
    Elektrikli araçlarda 100 km de ortalama 15-20 kw arası tüketim değerleri oluyor.
    Ortalama 17 alırsak 51 kw batarya sıfırlanana kadar 300 km menzilimiz olur.
    500 tl benzin alsanız ( 19.23 tl/lt.) aracina göre 50-120 km fazla menziliniz olur. Bekleme süresi de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motograter -- 10 Eylül 2022; 17:29:8 >
  • Bu araçlar kapalı garajı(veya site otoparkında şarj istasyonu imkani) olan, eşine çocuğuna sehirici için ikinci arac olarak alanlara çok avantaj sağlıyor. Evden okula, ise, çarşıya gitsin, haftasonu yakın yerlere kaçsın diyen kullanıcının dışarıda şarj istasyonu ihtiyacı olmaz, uzun yola çıkarken de evdeki birinci aracı alır.

Tek araç alayım, sık sık uzun yola gideyim diyen için makul değil. 3 kişi seyahat etsen depo dolarken bir de çay- kahve- tatlı masrafı çıkar.

• Elektriğin evlerde eylül 2022 itibarıyla fiyatı 1,98 Tl'dir.

51 x 1,98 = 100,98 ~101 TL'dir. 101 TL ile 300 km gitse, km fiyatı 30 kuruş olur.

Böyle araçları alanlar şarj istasyonlarında değil, evlerde veya sitelerde şarj edebildikleri için alıyorlar. Yoksa kimse sürekli şarj istasyonunda şarj etmek için elektrikli araba almaz.

• Evde şarj et 100 liraya doluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 değil 150 de olsa fark etmez yine gereksiz. Zaten öncesinden içten yanmalı aracın 200-300 bin fazlasını veriyorsunuz hem de A sınıfı mı B sınıfı mı belli olmayan araca.

Egea çok daha mantıklı.

Gelir şimdi illa övmek zorunda olanlar.

• Hep söylüyorum ülke olarak tamamen elektrikli araca geçsek 10 kuruş olan elektrik fiyatını 2 liraya falan çıkarırlar. Amaç vatandaşı öpmek olur.

• sebekeden 100 liraya.dolar 50kw. gerisi tesis kari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir döneme denk geldik. Elektrikli araçlar bile çok yakıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • daswagen kullanıcısına yanıt

Hocam ufak bir hatanız olmuş, golf hariç diyecektiniz sanırım, golf yakıt üretiyordu benim bildiğim Elektrikli  Zoe Deposu 500 TL Doluyor Elektrikli  Zoe Deposu 500 TL Doluyor  .

• Elektrikli  Zoe Deposu 500 TL Doluyor
  • hardcrss kullanıcısına yanıt

ona bakarsan şehir içinde de uzun yolun iki katı yakıyor evde doldursan ne yazar. e scooter kullanıyorum 45km menzil diyor daha 20 km göremedim...

• sissil S kullanıcısına yanıt

Asıl şehir içinde rejeneratif fren ile daha fazla km yaparlar hocam uzun yolda nasıl az yaksın. geçenlerde vardı konusu uzun yolda vaad edilen menzillerin yarısına düşüyordu çoğu.

• Benim lpg li araç bundan az yakıyor o zaman :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.