Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim. Yorumları okudum herkes gayet memnun.BT3040 ve MGK3080 arasında kaldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • scuti S kullanıcısına yanıt
    Braunu secmen daha iyi olur philips motor gucu zayif ve aparatlar uzun kullanımda yalama oluyor son karar senin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tt38 T kullanıcısına yanıt
    Es-lv65 için 500 TL civarında fiyat veren güvenilir yer varsa paylaşabilir misiniz ?
  • braun 9260s ile panasonic es-lv6n arasında kaldım. Kullanıcılar hangisini tavsiye eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buroz

braun 9260s ile panasonic es-lv6n arasında kaldım. Kullanıcılar hangisini tavsiye eder?

9260s çok güzel yapılmış bir makine, iş yerinden arkadaşım aldı. Yakından inceleyince işçiliğine hayran kalıyor insan. Panasonic yedek parça fiyatları pahalı olunca buna geçti.Tıraş kalitesini de öve öve bitiremiyor.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Panasonic'in son ürünlerinden biri olan Saç Traş Makinesi Er Gp80-K almayı düşünüyorsanız bu makine hakkında Türkiyede çok fazla yorum bulamazsınız. Benimde yeni sayılabilecek makinelerimden biri ER GP80-K hakkında avantajları ve dez avantajları hakkında bilgi vermek isterim. Bir kere yukarıda sormuş olanlar için şunu söyleyeyim Saç traşı yapabilen cihazların hiçbiri jilet gibi 0 traş yapamaz, nitekim Pansonic Er Gb80'de en az 08mm yapabiliyor. Er Gp80 Önceki modeli olan Panasonic Er 1611 ile bir birine çok benzer. Er 1611 hakkında bir kaç yorum bulabildim fakat Er Gp80 hakkında çok fazla bilgi verilmemiş. Neticede cihaz güncel fiyat olarak neredeyse 800TL.. Düşünenler aşağıdaki avantaj ve dezavantajları görsün derim. Bu arada ben saç traşımı evde kendim oluyorum, yorumlarımı buna göre değerlendirirsiniz..

Avantajları;

- Cihazı elinize aldığınızda kaliteliyim diye bağırıyor. Çalıştığında gücünü hissettiriyor, seside iddialı olduğu 10.000 devir konusunu kapatıyor

- Traş olurken çok küçük dokuşları rahatlıkla yapabiliyorsunuz, anında alıyor. Traş konusunda hassas davrananlar için iyi gelecektir.

- Ataşman geçişlerini iz bırakmadan yapabilmeniz için hassas geçiş yapılabiliyor, zaten iyi kuaförlerde de bu cihazı görmeniz mümkün.

- Eğer basit bir traş şekliniz var ise diğer cihazlara göre daha simetrik ve neredeyse zamanın yarısını kazanacak kadar hızlı traş olabilirsiniz.

- Cihaz bence gayet sessiz.

- Gayet hafif,

- Tutuş şekli el ile uymlu.

- Panasoniğin yedek parça üretiminde yıllarca destek verdiğini çok defa duydum.

- Kolay kolay arıza yapmayacağını ve uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

Dezavantajları;

- Tüm cihazlar aynımı bilemiyorum ama bendeki cihaz fazla titreşimli

- Bıçakları 5dk.'dan sonra çok ısınıyor, hatta tenime bastırıp beklesem yakacak gibi oluyor

- Cihaz kullanma klavuzunda bastıra bastıra her traştan sonra yağla diyor! Ama birde moser var bende ara ara yağlamama rağmen 13 yıldır idare etti ve devam ediyor

- Cihaz pahalı olduğundan amorti süresi hesaplarınız uzunca bir vadeye yayılacaktır. Dolayısıyla evde traş olmanın konforu ve hastalık risklerini hesaplarınıza katın.

- Cihazın ataşmanları ile 15mm'den daha uzun kesim yapamazsınız.

- Ataşmanlarının tak-çıkar işlemi el alışınca kolay oluyor ama çok pratik değil.

Sorularınız olur ise cevaplamaya çalışacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukKUL -- 13 Aralık 2017; 17:17:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Beyler uzun süredir kullandığım Gillette Fusion Power (5li titreşimli bıçak) tan vazgeçiyorum , nedense kıl dönmeleri başladı son çare makine kullanayım diyorum sinek kaydı traş için tavsiyeleriniz nelerdir. Fiyat önemli değil

aynı soruyu bende soruyorum ama fiyat önemli
  • starmaster kullanıcısına yanıt
    Kaç yıl olmuş cevap gelmiş Yıllardır Braun 3040s S3 kullanıyorum tavsiye ederim
  • SnypeR kullanıcısına yanıt
    500liraya bulunmaz.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Gp80 profi haar schneider yani profesyonel saç kesme makinesi

gb80 bart schneider bu ise sakal ve vücut bakımı diye geçer

• Arkadaşlar bende yoğun araştırmalarım sonucunda sinek kaydı yeni makineye ihtiyacım olduğundan Panasonic LV6N traş makinesini sipariş ettim aksilik çıkmazsa yarın veya pazartesi elime ulaşacak.

LV65 ile LV6N arasındaki tek fark jenerasyon farkıdır. LV65 2013 te çıkarıldı. LV6N ise LV65'den sonra 2015'te çıkarılmış olan üçüncü nesil ve son olan uluslararası jenerasyonudur. Eski jenerasyonla farkları malzeme kalitesi arttırılmış ve kaydırma çubukları metale çevrilmiş. Eski jenerasyona ek olarak daha yakın bir traş için bıçak eğiminin düzenlenmesi ve düşük pil uyarısı gibi özellikler eklenmiş.

Yani bütçem iyi uzun ömürlü ve performans istiyorum diyorsanız LV65 alacağınıza üzerine bir 80-100 daha koyup LV6N alabilirsiniz.

Diğer traş makinelerini saymıyorum braun'da kullandım ama hiç memnun değilim. Panasonic LV6N (şarj istasyonlu olanı LV9N) şu an dünyanın en iyi traş makinesidir. Lineer motor ve 14.000 sabit devirde performans göstermesi ayrı bir konu bu sayede en inatçı sert sakalınız varsa bile 2-3 geçişte alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 22 Aralık 2017; 14:1:16 >

• Arkadaşlar merhaba, konu çok uzun olduğu için tek tek bakamadım tabiki de, sizin cevaplara göre arama yapacağım.

Sinek kaydı tıraş olmak istemiyorum, hayatımda sadece askere gidersem olmak zorunda kalacağım sanırım( meslekte sakal sorunu pek yok). Lazım olursa da yılda 1-2, jiletle almayı düşünüyorum.

Benim yanak bölgesinde fazla sakal yok. Boyunda da kıvrık kıvrık çıkıyor. Gilette Fusion bıçaklarıyla bile çıktığı yönde kesersem oldukça uğraşıyorum. Cildim de hassas. Zaten sinek kaydı yapan makineleri biraz da bu nedenle istemiyorum, Braun 3 serisi ve yaklaşık aynı fiyattaki modeller için boyun bölgesinde uğraşırsınız demişler.

Sizce bunlarla istediğim gibi kısaltabilir miyim, iş görür mü, çöp müdür?
    http://www.hepsiburada.com/braun-sakal-kesme-ve-sekillendirme-makinesi-bt-3040-pm-HB000003WLX1
    http://www.hepsiburada.com/braun-8-si-bir-arada-erkek-bakim-kiti-mgk-3060-p-HBV000003WLWY

Yoksa bunları alasıya az daha koy sinek kaydı yapan bir makine mi al dersiniz( dediği gibi cilt hassas sakallar kıvrık boyunda).
    Yoksa hiç uğraşma 20-50 liraya veya berberlerin kullandığı kısaltıcılardan mı al dersiniz?

• Arkadaşlar iyi akşamlar..

Evde çoğu ürün philips.. Philips çiyim yani...

Tıraş Makinesi almak istiyorum.. Philips e baktım ilk.

Batarya vs denildi. Çabuk pert e çıkıyor denildi

Braun halleder bu işi dedim. Genel olarak memnunlar. 3 serisi iyi sanırım.

Son 5 sayfa ya baktım şöyle.. Panasonic bu işin iyisi olduğu kanısına vardım..

Sorunlar... 0.5 - 1mm olarak kessin sakal boyu yeter

Batarya beter olmasın

Bıçak kalitesi iyi olsun.. Tıraş olurken sakalı yolup can yakmasın.. Hepsi bu...

Panasonic ER GY 10 modeli... Kullanan, bilen arkadaşlar... Nasıl.. Alayım mı bunu.. Bahsettiğim 3 işi görür mü...

Veya başka tavsiyelere de açığım... Teşekkürler...

• Arkadaşlar amazon amerikadan philips oneblade alsam sarj etme konusunda sıkıntı yaşar mıyım?
  • Merhaba arkadaşlar konuya güncelleme yazmak istedim. Panasonic ES-LV6N geçtiğimiz cumartesi elime ulaştı ve hayırladık. Sonuç fazlasıyla mükemmel. Hergün traş olmak zorundaysanız bu makine tam sizlik. 5 günlük sakalı bile zorlanmadan en fazla 2 geçişte aldı. 14.000 sabit devirli lineer motoru olması traş sürenizi oldukça kısaltıyor. Tahriş hiç yok. Traş sonrası eleği çıkartıp turbo modu açıp suya tutarsanız kolayca temizleniyor. Traş başlığını isteğe göre sabitleyebiliyorsunuz. Özellikle çene altlarını alırken başlığı sabilemenizi öneririm. Şarjı bayağı uzun gidiyor. Ayda 1 bıçak ve eleklerini yağlamanız gerekli sonrasında uzun ömürlük diyebileceğim bir makine.
  • Antlion A kullanıcısına yanıt
    Bende 12 senedir kullandığım bir Philps coolskin makine var halen çalışıyor ama artık tabi hem bıçaklar iyi kesmiyor hem pil zayıfladı. haliyle iyi bir makine ile değiştirmek istiyorum. Alışık olduğum için ilk iş Philips in modellere baktım mesela

http://www.hepsiburada.com/philips-7000-serisi-s7510-41-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi-p-SGPH733485?magaza=A%20Plus&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.19.1

Sonra Braun makineler dikkatimi çekti ama iki markanın sakalı alma teknolojisi birbirinden bambaşka.

Çoğu yorumlarda bu boyun bölgesi hakkında almama sıkıntısı yazılmış. Bahsettiğiniz ve satın almış olduğunuz Panasonic ES-LV6N hakkında bu konuda tecrübeleriniz nedir?
    nerden ve kaç ₺ ye aldınız?

• efesb kullanıcısına yanıt
    Merhaba şu an zaten dünyada en yüksek devir panasonic cihazlarında cildinizin tam alışması için birkaç defa kullanmanız gerekiyor. Lineer motoru olması sabit 14.000 devirde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca sakal sensörü mevcut. Boyun bölgesini fazla zorlanmadan alabiliyor. Isteğe bağlı başlığı sabitleyebilirsiniz boyun kısımlarında. Yeterki doğru kullanım olsun (Makine 90 derecede sakal çıkış yönünün tersine doğru hareket ettirilmeli) Performans ve sinek kaydı istiyorum diyorsanız en iyi makine şu an budur zaten. Diger makinelerde lineer motor ve yüksek devir olmadığından sizi bayağı uğraştırır.

• Merhaba Arkadaşlar hem sıfır tıraş hemde kirli sakal için hangisi daha iyi ilk defa tıraş makinesi kullanacağım başka önerilere de açığım şimdiden teşekkürler
    http://www.epttavm.com/item/28358068_panasonic-es-rt57-s503-sarj-edilebilir-elektrikli-tras-makinesi?ref=akakce&v=0.17.4
    http://www.epttavm.com/item/34315604_braun-3-serisi-3010bt-islak-kuru-tiras-makinesi

• quote:

Orijinalden alıntı: saliharslann

Uzun araştırmalar sonucu size bazı ulaştığım sonuçları aktarmak isterim. Öncelikle Panasonic çokça övülmüş ve bende araştırmaya karar verdim öne çıkan satış stratejisini devir hızı üzerine kurmus. İlk zamanlar benide cezbeder gibi olsada sonradan aklıma gelen şu soru bu satış hilesinden kurtulmama neden oldu. Eğer devir hızı bu kadar önemli ise ben jilet ile kaç devir hızında tıraş ediyorum 😊😊😊 Vidar arkadaşımızda maalesef bunu acı bir şekilde tecrübe etmiş resimlerini saolsun bize atmış. Sonra bir kaç araştırma yaptım hatta müşteri temsilcisine bile sordum(bu firma iki tip makinede üretiyor düz elekli ve yuvarlak döner tipleri) sakal tipini ve cildimin hassas oluşunu ama sakallarımın sert olduğunu ve bazı yerlerde sakallarımın ters yönde çıktığını özellikle boyun bölgemde olduğunu söyledim ve hangi tip traş makinesi almam gerek dedim düz elekli tip mi yoksa döner başlıklı olandan mı diye sorduğum bu sorunun cevabı araştırmalarımla aynı cevaba çıktı düz olmayan sakallar için en uygun tip yuvarlak döner başlıkmış. Eee haliyle Panasonic ve Braun elendi geriye iki marka kaldı biri yılların markası hayran olduğum Philips ve diğeri ise sadece kişisel bakım ürünü üreten Amerikan markası Remington. Acaba Philips in 7000 serisinden bir makine nasıl olur yada Remington dan xr1370 modelini mi alsam kafam çok karıştı. Yardımcı olabilecek varsa cevap yazabilir mi.

Merhaba, bende bu aralar 12 yıldır kullandığım philips coolskin makinenin hem pil performansı hemde bıçaklarının iyice körleşmesi nedeniyle bir arayışa girdim 3-5 gündür araştırıyorum. Sonuçta sanırım hangi makineyi alırsam alayım 12 yıllk bir makineden sonra çok iyi sonuçlar alırım.
    Öncelikle yıllardır döner başlıklı makine kullanıyorum. Bir değişiklik olsun acaba Braun alsam memnun kalır mıyım diye düşünüyorum. Braun da 7 / 799cc modeli dikkatimi çekiyor. Fakata bir kaç yorumda kılları dışarı bıraktığı söylenmiş kullanan arkadaşlar bu konu hakkında tecrübelerini paylaşabilirler mi?
    Eyer Braun olmaz ise yine alışık olduğum döner bıçaklı Philips alacağım onda da düşündüğüm model S7510/41.
    Kullanan yada bilen arkadaşlarını yorumlarını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: efesb

quote:

Orijinalden alıntı: saliharslann

Uzun araştırmalar sonucu size bazı ulaştığım sonuçları aktarmak isterim. Öncelikle Panasonic çokça övülmüş ve bende araştırmaya karar verdim öne çıkan satış stratejisini devir hızı üzerine kurmus. İlk zamanlar benide cezbeder gibi olsada sonradan aklıma gelen şu soru bu satış hilesinden kurtulmama neden oldu. Eğer devir hızı bu kadar önemli ise ben jilet ile kaç devir hızında tıraş ediyorum 😊😊😊 Vidar arkadaşımızda maalesef bunu acı bir şekilde tecrübe etmiş resimlerini saolsun bize atmış. Sonra bir kaç araştırma yaptım hatta müşteri temsilcisine bile sordum(bu firma iki tip makinede üretiyor düz elekli ve yuvarlak döner tipleri) sakal tipini ve cildimin hassas oluşunu ama sakallarımın sert olduğunu ve bazı yerlerde sakallarımın ters yönde çıktığını özellikle boyun bölgemde olduğunu söyledim ve hangi tip traş makinesi almam gerek dedim düz elekli tip mi yoksa döner başlıklı olandan mı diye sorduğum bu sorunun cevabı araştırmalarımla aynı cevaba çıktı düz olmayan sakallar için en uygun tip yuvarlak döner başlıkmış. Eee haliyle Panasonic ve Braun elendi geriye iki marka kaldı biri yılların markası hayran olduğum Philips ve diğeri ise sadece kişisel bakım ürünü üreten Amerikan markası Remington. Acaba Philips in 7000 serisinden bir makine nasıl olur yada Remington dan xr1370 modelini mi alsam kafam çok karıştı. Yardımcı olabilecek varsa cevap yazabilir mi.

Merhaba, bende bu aralar 12 yıldır kullandığım philips coolskin makinenin hem pil performansı hemde bıçaklarının iyice körleşmesi nedeniyle bir arayışa girdim 3-5 gündür araştırıyorum. Sonuçta sanırım hangi makineyi alırsam alayım 12 yıllk bir makineden sonra çok iyi sonuçlar alırım.
    Öncelikle yıllardır döner başlıklı makine kullanıyorum. Bir değişiklik olsun acaba Braun alsam memnun kalır mıyım diye düşünüyorum. Braun da 7 / 799cc modeli dikkatimi çekiyor. Fakata bir kaç yorumda kılları dışarı bıraktığı söylenmiş kullanan arkadaşlar bu konu hakkında tecrübelerini paylaşabilirler mi?
    Eyer Braun olmaz ise yine alışık olduğum döner bıçaklı Philips alacağım onda da düşündüğüm model S7510/41.
    Kullanan yada bilen arkadaşlarını yorumlarını bekliyorum.

Hocam önceki mesajda da yazdığım gibi önceliğiniz sakal tipine göre bir makina almanız. Elekli sistemi olanlar tamamen düz çıkan sakallar için. Benim özellikle boyun bölgesinde çok ters çıkan sakallarım var. Bu yüzden Elekli sistemli olanı almadım döner başlı olanlardan aldım aldığım markada remington oldu geçen sene babar gününe özel bir kampanyaları oldu yarı yarıya ucuza aldım fakat sizin bahsettiğiniz Philips in modelinide çok incelemiştim zamanında fakat fiyatı benim için o zaman pahalı geldiği için remington aldım.

Son olarak öncelik sakal tipinize göre bir model seçin sonrası biraz daha kolay olur.

Birde bir püf noktası söyleyeyim belki bilmeyen arkadaşlar olabilir. Sakal traşı olmadan önce makine ile önce yüzünüzü iyice yıkayın sabun ile sonra traşa başlayın. Çünkü cildedeki yağ sakalın tene yapışmasına böylece iyi traş olmamanıza sebep oluyor. Birde suyla temizlerken makineyi soğuk su ile yapın kesici uçların ömrü daha uzun oluyor deniliyor.

• 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.