Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki cihazdan hangisi yeni çıkan 7 serisi ?

henüz kullanmadım. Duruma göre iade edeceğim. Bunlardan hangisi en yeni 7 Serisi ?

Braun 7 Serisi 7899cc - Ben Bunu Aldım

Braun Series 7 / 799CC-7WD CC4
  • Uzun araştırmalar sonucu size bazı ulaştığım sonuçları aktarmak isterim. Öncelikle Panasonic çokça övülmüş ve bende araştırmaya karar verdim öne çıkan satış stratejisini devir hızı üzerine kurmus. İlk zamanlar benide cezbeder gibi olsada sonradan aklıma gelen şu soru bu satış hilesinden kurtulmama neden oldu. Eğer devir hızı bu kadar önemli ise ben jilet ile kaç devir hızında tıraş ediyorum 😊😊😊 Vidar arkadaşımızda maalesef bunu acı bir şekilde tecrübe etmiş resimlerini saolsun bize atmış. Sonra bir kaç araştırma yaptım hatta müşteri temsilcisine bile sordum(bu firma iki tip makinede üretiyor düz elekli ve yuvarlak döner tipleri) sakal tipini ve cildimin hassas oluşunu ama sakallarımın sert olduğunu ve bazı yerlerde sakallarımın ters yönde çıktığını özellikle boyun bölgemde olduğunu söyledim ve hangi tip traş makinesi almam gerek dedim düz elekli tip mi yoksa döner başlıklı olandan mı diye sorduğum bu sorunun cevabı araştırmalarımla aynı cevaba çıktı düz olmayan sakallar için en uygun tip yuvarlak döner başlıkmış. Eee haliyle Panasonic ve Braun elendi geriye iki marka kaldı biri yılların markası hayran olduğum Philips ve diğeri ise sadece kişisel bakım ürünü üreten Amerikan markası Remington. Acaba Philips in 7000 serisinden bir makine nasıl olur yada Remington dan xr1370 modelini mi alsam kafam çok karıştı. Yardımcı olabilecek varsa cevap yazabilir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar, hepsiburada da üyeliğime tanımlanmış ekstra %20 indirim varmış. Uzun zamandır makina almayı düşünüyordum.

Aşağıdaki ürün 240 TL gibi bir fiyata geliyor. Sizce almaya değer mi?

Günlük traşta sıfır gibi traş ediyor mu? Mach3 pro jilet kullanıyorum, en az bunun kadar kısa keser mi?

Bir de çene altı ve boyun kısmı performansları nasıldır?

Bu ürün veya muadil önerebileceğiniz başka bir ürün olursa memnun olurum.

http://www.hepsiburada.com/philips-5000-serisi-s5420-06-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi-p-SGPH738114?magaza=Hepsiburada

• saliharslann S kullanıcısına yanıt
    Cevabınızın giriş kısmında anlatılan ile sonuç kısmında anlatılan tamamen farklı konular. Ayrıca giriş kısmındaki konu bağlanmamış.

• philips 5000 serisi nasıldır arkadaşlar?

bir aralar 1275 öneriliyordu ama şimdi kalmamış pek sanırım. bu 5000 serisi daha mı iyidir yoksa kötü müdür ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

http://www.hepsiburada.com/panasonic-es-st3n-k803-elektrikli-tiras-makinesi-sarj-edilebilir-p-HBV000002VH0O?magaza=Hepsiburada

Panasonic Es-St3N-K803
    Bu makineyi yeni aldım, en üstteki yorum bana ait. Makine japon malı, günlük sıfır tıraş oluyorum memnunum. Bu üçüncü Panasonic makinem bundan önce es lt31 kullanıyordum, uzun sakal kesmeye çalıştığım için eleği yırttım. Elek ve bıçak ülkemizde pek bulunmuyor bulsak da pahalı. Bu yüzden yeni makine aldım es lt31 şimdilik yedekte duruyor. Es-lt31 in şarj göstergesi iyiydi ve başlığı oynar yapılmıştı. Bu biraz daha basit yapılmış şarj azalınca kırmızı ışık yanmaya başlıyor, başlığını da sabit yapmışlar. Tıraş olurken yüzüme baskı yapabilmek için eski makinemin başlığını sabit tutuyordum, oynar başlıklı olmasının bana bir avantajı yoktu sadece bu makinenin eksiklerini yazmak istedim. Ayrıca hepsiburada bazı hesaplara Size özel Kişisel bakım ve Kozmetik'te 150TL üzerine 30TL indirim! tanımlamış. Makine 269 liraya geliyor.

Bence fiyat süper, bu paraya almak isteyenler kaçırmasın. Panasoniclerin tüm standart özellikleri var.

Yıllarca Braun, Philips ki bunlar en üst modellerdi, denedim ve hiç verim alamadım. Tahriş ve suratımda kalan kıllar, elde ettiğim tek sonuç oldu. Bu arada çok sert, düzensiz bir sakal tipim var. Bu iyi makinaları yumuşak sakala sahip babam kullanınca, bildiğin sinek kaydı tıraş verdiler fakat adamın cildi rahatsız oldu falan, kullanmadı ki o cild rahatsızlığı bir süre sonra düzelir.

Ben panasonic kullanmaya başladıktan sonra, makina olayını düşünmeyi bıraktım. Benim için sadece panasonic var artık. Eğer hergün tıraş olursam, ki ıslak ve tıraş köpüğü kullanarak yapıyorum, devamlı sinek kaydı sonucu veriyor. Eğer kirli sakal durumundaysam, iyi kesemiyor, önce jilet, sonra sinek kaydı istiyorsam panasonic kullanıyorum.

Hiç bir zaman hayalimdeki o süper makinayı bulamadım, panasonic buna en yaklaşanı oldu. Jilet durumu derseniz, MACH3 falan benim için Panasonic yanında solda sıfır kalır :)

• Braun 9 serisi 9260s ile kısa bir deneyim yaşadım. Kendi makinem Panasonic es-lv65. İkisini karşılaştıracak olursam kesinlikle panasonic brauna göre çok iyi. Panasonic sıfıra yakın tıraş yaparken braun bu işten çok uzakta. Elimdeki 100 liralık braun makinesi bile dokuz serisinden iyi iş çıkarıyor. Panasonice göre sesi daha fazla ve yanağa tam hakim değil. Bıçaklarını musluk altında yıkamak panasonice göre daha zor. İkisi de boyun bölgesinde başarısız.

• quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

yukarıda mesajım var , epttavmden worldtec gts-3500 sipariş verdim fakat satıcı sorun çıkarınca siparişi iptal edip n11 den powertec tr-6500 sipariş geçtim . şu kadar söyleyeyim , şu ana kadar kullandığım en iyi traş makinesi . motoru canavar gibi , bıçaklar seramik takılma çekme vs... söz konusu değil ve fiyatı 60 lira gibi komik bir meblağ . üstelik n 11 çekiyle 50 liraya malettim . şiddetle tavsiye ederim .

not ; makine saç sakal traşı içindir . 8 tane tarağı var (3,6,9 ve 12 numara 2 şer adet tarak) makine üzerinden 0,8mm-2 mm arası ayarlayabilirsiniz . yedek bataryası var , ayrıca prize takılı kablolu olarakta kullanabiliyorsunuz . bunlar berber makinası olarak geçiyor . gayet sağlam ve güçlü cihazlar . farazi bozuldu , üzülecek bir para değil 50-60 lira .

sinek kaydı traş için kullanılır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: tinziri

quote:

yukarıda mesajım var , epttavmden worldtec gts-3500 sipariş verdim fakat satıcı sorun çıkarınca siparişi iptal edip n11 den powertec tr-6500 sipariş geçtim . şu kadar söyleyeyim , şu ana kadar kullandığım en iyi traş makinesi . motoru canavar gibi , bıçaklar seramik takılma çekme vs... söz konusu değil ve fiyatı 60 lira gibi komik bir meblağ . üstelik n 11 çekiyle 50 liraya malettim . şiddetle tavsiye ederim .

not ; makine saç sakal traşı içindir . 8 tane tarağı var (3,6,9 ve 12 numara 2 şer adet tarak) makine üzerinden 0,8mm-2 mm arası ayarlayabilirsiniz . yedek bataryası var , ayrıca prize takılı kablolu olarakta kullanabiliyorsunuz . bunlar berber makinası olarak geçiyor . gayet sağlam ve güçlü cihazlar . farazi bozuldu , üzülecek bir para değil 50-60 lira .

sinek kaydı traş için kullanılır mı

saç sakal makineleri sinek kaydı traş yapmaz , sinek kaydı için sakal traş makinesi alacaksınız

• Ense tüyleri, burun kılları, favori düzeltme için uygun fiyatlı hangi makineyi önerirsiniz arkadaşlar?

• Daha önce bu sayfalarda ES-LV65-S803 hakkında bayağı sövüp saymıştım. Aradan geçen süre zarfında makineden memnun olduğumu söylemek için geri yazmak istedim. Yanlış bilgilendirmeyeyim insanları. Makine tam olarak sıfır traş etmiyor fakat sıfıra bayağı yakın ediyor üstünden jiletle almasanız bile olur. Makineyi kullanmaya başladığımdan beri yüzümde traştan sonra çıkan sivilceler, yaralar tamamen kayboldu. Boynumu tahriş ediyordu o da geçti. Velhasıl kelam alan arkadaşlar bir iki kere traş olduktan sonra hemen sövmesinler. Zamanla artık sakal yapısı mı alışıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama şu an bayağı memnunum üründen özellikle ilk günlere oranla fakat yine de bu kadar para vermektense fusion bıçağı almak daha mantıklı diye düşünüyorum.
  • Sa. Beyler Philips s5420/06 hakkında bilgi verir misiniz. Kız arkadaşım hediye olarak almış. 300 tl ilk makina. Lakin traş olurken mutfaktan bıçağı alıp bıçakla sakal kesmekten farkı Yok. Traş olmak tam bir saate yakın sürüyor. Ve sürte sürte yüzüm aşındı resmen. Ayrıca doğru düzgün almıyor da. Kullanım kılavuzunda yazdığı şekilde kullanıyorum. Kuru olarak. Ama adama sinir krizi geçirtiyor. Bende mi var bir sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: Vidar

Daha önce bu sayfalarda ES-LV65-S803 hakkında bayağı sövüp saymıştım. Aradan geçen süre zarfında makineden memnun olduğumu söylemek için geri yazmak istedim. Yanlış bilgilendirmeyeyim insanları. Makine tam olarak sıfır traş etmiyor fakat sıfıra bayağı yakın ediyor üstünden jiletle almasanız bile olur. Makineyi kullanmaya başladığımdan beri yüzümde traştan sonra çıkan sivilceler, yaralar tamamen kayboldu. Boynumu tahriş ediyordu o da geçti. Velhasıl kelam alan arkadaşlar bir iki kere traş olduktan sonra hemen sövmesinler. Zamanla artık sakal yapısı mı alışıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama şu an bayağı memnunum üründen özellikle ilk günlere oranla fakat yine de bu kadar para vermektense fusion bıçağı almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Merhaba,

Makinenizi ayda bir defa yağlamayı unutmayın lütfen. Böylece 2-3 yıl elek-bıçak değişimi yapmadan aynı tıraş performansını alırsınız. Kullandığınız makine dünyadaki en iyi sinekkaydı tıraş yapan makine. Braun'un ve Philips'in makineleri yanına bile yaklaşamaz. Ayrıca jilet ile tıraş olunca ciltte oluşan sivilce ve tahriş problemlerini yok ettiğini 17 yıllık Panasonic kullanıcısı olarak ben de teyit ederim. Tekrardan güle güle kullanın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Asriell

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Asriell

Anladım, teşekkürler hocam.

Peki 1200 modeli? Şarjı daha uzun, seramik bıçak, şarj standı falan var yazıyor. Gerçi şarj standıyla pek kullanışlı olmaz sanırım.

Sadece sakal için düşünüyorum.

1200 modeli özellik olarak fena durmuyor , görüntüsü de çakma moser 8880'e benziyor . web sitesinde en yeni model diye yazdıkları da o alet zaten. şahsi düşüncem motorları aynı , tarakları aynı , pilleri ve kasa kalitesi farklı . işin özü o fiyat bandında o makinaların hepsi o paraya bence bedava . size sadece şunu önerebilirim , en eski modellerine temkinli yaklaşmakta fayda var zira piller zamanla özelliğini kaybediyor , özellikle 3500 modelinde yorumlarda şikayet olan tek konu pillerin kötü performansı .

Powertec tr-6500 modelini aldım. Made in prc. Garanti ve kullanma belgesinde türkçe karakterler çıkmamış :)

8 tane taraktan 4ü sakal için 4ü saç için. Sakal için 3-6-9-12 mm var. Saç için de 1-2-3-4 numara var. Taraklar fena değil, esneme yok o yönden iyi. Fakat sakal için arada 3er mm olması kötü, fazla fark var. Ben 8 tarak deyince 1 veya 1,5 mm olarak ilerliyor sanmıştım. Makine üzerinde 0,8 den 2 mm ye kadar 5 kademe ayar var. Cilt üzerine deyen kısmı plastik. Bıçağın olduğu üst kapağı çıkarırken arada mandal yok o yüzden ittirirken direk üstü fırlıyor. Makine çalışırken fazla titriyor, rahatsız etti beni. Philips e göre daha fazla titreşim yapıyor. Fakat sesi ona göre daha az. Sessiz sayılır, o yönden iyi.

2 mm de bir kez denedim. Makine üzerindeki titanyuma benzeyen sarı tarak kısmı, sakal üzerinde sürterken biraz rahatsız etti. İçindeki bıçaklar ise bıçak mı emin değilim plastik gibi gözüküyor(ya da o beyaz plastikten bıçaklar farkedilmiyor), fakat iyi kesiyor. İlk kesişimde tekrar üstünden geçmeme gerek kalmadan gayet iyi kesti, bayağı güçlü. Belkide bu gücünden dolayı fazla titriyor. Kestikten sonra herhangi küçük-büyük kesme durumu oluşmadı. Her kılı aynı boyda, gayet homojen şekilde kesti. Philips/braunda tarakların esnemesinden dolayı bazısını kısa bazısını uzun kesme olayı oluyordu.

Şarj ise makineden bağımsız bataryaya şarj ediliyor. Şarj dolunca anlayamıyorsun sanırım. Hep kırmızı yanıyor. Şarj süresi 6-8 saat yazıyor. Güç harcayışı ise 3w.

55 tl ye aldım, bu fiyattaki alternatiflerden daha iyi. Hatta 100-150 seviyesindekilere taş çıkartır. Bunun tr-258 modeli belki sakal için daha iyi olabilir, bilmiyorum. 6500 tam olarak sakal değilde, saç-sakal arası olduğundan sakal için kademe ayarı zayıf kalmış.

Arkadaşlar merhaba, iletilerinizi okuyarak bu makineyi almaya karar verdim ve makineyi denemeye kalktım ancak sakal kesimi sırasında canım acıdı. Sakalları çok sert çekiyor gibi. Acaba atladığım bir ayarı mı var yoksa kullanmadan önce herhangi bir şey mi yapmam gerekiyor? Tarakla ve taraksız olarak denedim ikisinde de aynı olay gerçekleşti. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar, eşime hediye olarak tıraş makinesi almak istiyorum. Ancak işin içinden çıkamadım :( Amacı kirli sakal şeklinde düzgün kesen çabuk körelmeyecek bir makine. Çok parçalı olması gerekmiyor,

Sakalları sert sık, cildi çok hassas.. Jilet ile tıraş olunca sürekli yüzü tahriş oluyor, berberde de olsa sürekli cildi tahriş oluyor. tek çare kirli sakal olarak kesince cildi rahatlıyor. Bu işlemi berberde değil de evde kendi yapmak istiyor. Hangi makineyi önerirsiniz ? 100-170 tl arası bütçem.
    Babalar gününe yetiştirmek isterim, fikir verirseniz çok sevinirim . alttaki modelleri düşünüyorum yorumlara göre seçtim ama emin olamadım :(

Philips 5000 Serisi Multigroom QG3371/16 E
    Philips 3000 Serisi Multigroom QG3330
    Philips 3000 Serisi Multigroom QG3340/1

alttakinin farkı aparat fazlalığı mı ? eğer öyle ise elemek isterim. Fazla aparat derdimiz yok çünki
    Philips 7000 Serisi Multigroom QG3381

Cevaplarınız için çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ahter1

Merhaba arkadaşlar, eşime hediye olarak tıraş makinesi almak istiyorum. Ancak işin içinden çıkamadım :( Amacı kirli sakal şeklinde düzgün kesen çabuk körelmeyecek bir makine. Çok parçalı olması gerekmiyor,

Sakalları sert sık, cildi çok hassas.. Jilet ile tıraş olunca sürekli yüzü tahriş oluyor, berberde de olsa sürekli cildi tahriş oluyor. tek çare kirli sakal olarak kesince cildi rahatlıyor. Bu işlemi berberde değil de evde kendi yapmak istiyor. Hangi makineyi önerirsiniz ? 100-170 tl arası bütçem.
    Babalar gününe yetiştirmek isterim, fikir verirseniz çok sevinirim . alttaki modelleri düşünüyorum yorumlara göre seçtim ama emin olamadım :(

Philips 5000 Serisi Multigroom QG3371/16 E
    Philips 3000 Serisi Multigroom QG3330
    Philips 3000 Serisi Multigroom QG3340/1

alttakinin farkı aparat fazlalığı mı ? eğer öyle ise elemek isterim. Fazla aparat derdimiz yok çünki
    Philips 7000 Serisi Multigroom QG3381

Cevaplarınız için çok teşekkürler

şahsi görüşüm sizi yönlendirmek de istemem ona göre yorumu okursanız sevinirim.

3371 modelini aldım 2 seneyi geçti. Şu anda kullanılmaz halde diğerleri için de aynı şeyi söyleyebilirim hepsi aynı şarj süreleri farklı olabilir 1-2 başlık az veya çok olabilir.
    Makine başlık değiştirme yeri yalama gibi olmuş boştayken bile makine çalışınca sallanarak çok gürültülü çalışıyor.
    Başlık sallandığı için artık taraklara çarpıyor. Makinenin taraklarıyla tıraş olma imkanım kalmadı.
    plastik olan daha geniş duran başlık 1 sene sürdü sürmedi ömrü doldu sakalı çekiyor hiçbir şekilde kullanılmıyor.
    şu anda düzgün çalışan tek yeri folyo denilen kısım ve düzeltme başlığı. onlar da makinenin izin verdiği kadar.
    Pili desen 1 saat şarj olup neredeyse 1 saat çalışırdı şimdi şarj edince tıraşı tamamlayamıyorsun bile 5 dakika belki çalışır.
    Hele çantası çok komik 1 tl lik çanta gibi 1 ayda paramparça olmuştu.

200 tl ye yakın para verdim ama kesinlikle verdiğim paraya acıyorum max 2 sene kullanılacak bir makineymiş.

markayı veya makineyi kötülemiyorum 50 tl olsa gider 1 tane daha alırım ama bu paraya bu makineyi kesinlikle tekrar almam diyorum.

• Dün bimekse gidip modelleri yakından inceledim, Tüm söylediklerinizi destekler biçimde buldum bu üç modeli ,, başlık takma yerleri çok güven vermedi.. satıcının çokkk ısrarı ile alttaki ürünü aldım.. ancak eşim çok beğenmedi sanırım :(
    Bıçak yeri çok uzak dedi ,faulleri kısaltmada sorun var dedi.. Çok uzun bırakıyor bide kirli sakalı epey uzun bırakıyor...
    Bu ürünlerde iade yok sanırım :( Neyse benim arayışım devam ediyor hala ,, aldım ancak halen iyisini aramaktayım... Şu berberlerde kullanılan makineler ne acaba ? Bilen var ise paylaşırmı ?
  • yanak bölgesine jilet vurmak istemiyorum, her seferinde de kuaföre bunun için ücret ödeme niyetim yok. almışken düzenli olarak da kullanabileceğim, orta sınıf bir traş makinesi önerir misiniz? fiyat olarak 300 TL yi çok da aşma niyetim yok. ıslak temizleme ve kirli sakal imkanı da olursa iyi olur. teşekkürler.

• http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/braun-bt5050-sakal-kesme-makinasi-280968154

Nasıl makine sizce sadece sakal için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.