Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (348. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
117
Favori
1.227.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

27 yaşındayım.. Traş olmaktan oldum olası nefret etmişimdir.. Etrafımda tanıdığım herkesin traş süresi max. 15 dk iken benim evde traş olmam min.45 dk...

Bana hep işkence gibi gelmiştir traş olmak..

Berberinde bi ters bi düz almasından dolayı her traş sonrası tahriş olan bir cilt yapıp var...

Lisenin son yıllarında hevesle yeni çıkan braun cruzer'ın son modelini alıp hüsrana uğrayan ben sizden tavsiye bekliyorum arkadaşlar ;

* Fiyat önemli değil

** TAMAMEN, SIFIR TRAŞ etsin istiyorum

Hangi marka/model cihazlari önerirsiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robisso -- 13 Mart 2017; 13:55:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin olan braun cruzer la braun 9 serisi arasinda pek fark yok . Ben braun 9260s kullanıyorum yanaklarda çenede felan guzel is yapiyor belkide benim sert gür sakalim olmadıgı için güzel tıraş yapıyor ama boyun bölgesinde malesef sonuç çok iyi değil bazı kılları bırakıyor 1 saat cildini kazı genede almıyor ama gillette mach 3 onun 1 saat de alamadigını bir iki hamlede aliyor oyuzden cruzer seni memnun etmediyse diger serileri memnun etmez diger marka ve modelleri kullanmadım . Ayrıca ben cruzer 6 kullandım

• Traş olurken sabahları yüzünüzü yıkamadan traş olun. İyi sonuç alırsınız. Boyun altı için şimdiye kadar bir çözüm bulunmadı arayış içinde olmayın.

• 5-6 sayfaya kadar okudum. Sürekli soru sorulmuş cevap veren kişi sayısı ise çok az. Bir adet satıcı var o da kendi sattığından Panasonic ES-LV65-S803 ürünün öneriyor. Yabancı sitelerde de oldukça övülmüş ürün fakat yine burada aylık 25-30 dolar masrafı var yazılmış galiba. O kısmı anlayamadım. Son olarak sıfır traş yapabilecek fiyatı önemli olmayan bir ürün arıyorum Braun 7 serisi mi alayım yoksa Panasonic'i mi?

• http://www.hepsiburada.com/panasonic-es-st3n-k803-elektrikli-tiras-makinesi-sarj-edilebilir-p-HBV000002VH0O?magaza=Hepsiburada

Panasonic Es-St3N-K803
    Bu makineyi yeni aldım, en üstteki yorum bana ait. Makine japon malı, günlük sıfır tıraş oluyorum memnunum. Bu üçüncü Panasonic makinem bundan önce es lt31 kullanıyordum, uzun sakal kesmeye çalıştığım için eleği yırttım. Elek ve bıçak ülkemizde pek bulunmuyor bulsak da pahalı. Bu yüzden yeni makine aldım es lt31 şimdilik yedekte duruyor. Es-lt31 in şarj göstergesi iyiydi ve başlığı oynar yapılmıştı. Bu biraz daha basit yapılmış şarj azalınca kırmızı ışık yanmaya başlıyor, başlığını da sabit yapmışlar. Tıraş olurken yüzüme baskı yapabilmek için eski makinemin başlığını sabit tutuyordum, oynar başlıklı olmasının bana bir avantajı yoktu sadece bu makinenin eksiklerini yazmak istedim. Ayrıca hepsiburada bazı hesaplara Size özel Kişisel bakım ve Kozmetik'te 150TL üzerine 30TL indirim! tanımlamış. Makine 269 liraya geliyor.
  • Vidar V kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Panasonic alın. Braun sinekkaydı tıraşta Panasonic markasının yanından bile geçemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: _robisso

Herkese merhaba...

27 yaşındayım.. Traş olmaktan oldum olası nefret etmişimdir.. Etrafımda tanıdığım herkesin traş süresi max. 15 dk iken benim evde traş olmam min.45 dk...

Bana hep işkence gibi gelmiştir traş olmak..

Berberinde bi ters bi düz almasından dolayı her traş sonrası tahriş olan bir cilt yapıp var...

Lisenin son yıllarında hevesle yeni çıkan braun cruzer'ın son modelini alıp hüsrana uğrayan ben sizden tavsiye bekliyorum arkadaşlar ;

* Fiyat önemli değil

** TAMAMEN, SIFIR TRAŞ etsin istiyorum

Hangi marka/model cihazlari önerirsiniz acaba?

Panasonic es-lv65 sizin işinizi görür. Yıllarca tıraş problemi yaşamazsınız...

• Neden hiç söz edilmiyor bilmiyorum ama forumda katkım olsun diye yazıyorum. Philips S9711/31 aldım 2 hafta önce gayet güzel traş ediyor. Daha önce Braun cruzer 3 kullanıyordum. Yanak kısımlarında iyiydi ama boyun altını hiç almıyordu. Philips bu konuda çok çok daha iyi. Boyun bölgesini almayı Panasonic es-lv65 ile de denemiştim ama o da başarılı olamamıştı. Benim boyun altındaki kılların yönü biraz karışık olduğundan düz elekli makineleri tercih etmemiştim. Ben beğendim Philips S9711/31 'i. Bilgi olarak dursun burada.
  • Panasonic tavsiye ederim. Arastirdiginiz zaman panasonic kullanicilarinin cok buyuk kisminin cok memnun oldugunu goreceksinizdir zaten. Ama bulmak zor olabilir o handikap

• Panasonic ES-LV65-S803 siparişi verdim bakalım. Geldikten sonra yorum yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vidar

Panasonic ES-LV65-S803 siparişi verdim bakalım. Geldikten sonra yorum yazarım.

Doğru tercih... Hayırlı olsun. Kaç liraya aldığınızı paylaşabilir misiniz acaba?

• N11 den 688e mi ne aldım bir de puan vardı. Bir de çek gerdi bir sürü. Bu yağlama işini makineyi kullanmadan önce yapalım mı yoksa kullandıktan bir süre sonra mı yapmak lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vidar -- 23 Mart 2017; 2:21:7 >
  • Bu arada ilk traşımı oldum ve kocaman bir hüsran. Çene altını hiç alamıyor. Fusion ile iki dakikada kestiğim sakalı makine ile 10 dakikada kesemedim. Ben kesinlikle önermiyorum ürünü. İleride öncesi sonrası diye foto atacağım ama şu an merak edenler için çene altını şu şekilde bırakıyor. 650 liraya toptan fusion'a bıçak alsaydım daha iyiydi. Attık yine çöpe parayı. YouTube'a falan video koymayı borç bilirim ama ki başkaları da almadan önce dikkat edip alsın. Boyun altı hüsran ve çok kızarttı cildimi ve fotoğraftaki kısmın defalarca üstünden geçtim makine ile. Bundan yıllar yıllar önce philipsin üç kafalı dönerli makinesi bile bundan daha iyiydi. Sadece uzun sakalı kesemiyordu o en azından ama az sakalı çok daha iyi ediyordu.

Son kullanıcı uyarısı olarak bir kez daha diyorum. Panasonic ES-LV65-S803 bana kalırsa sakın almayın. İsteyen varsa 550 liraya verebilirim bir kez traş oldum az önce. Fotoları çekmeden önce en az 5 dakika her bölgeyi traş ettim ve şu an git gide kızarıyor boynum ve kaşınıyor. Ayrıca ürün bana kalırsa çok ses çıkarıyor ebeveyn banyosunda traş olursanız eşiniz bebeğiniz mutlaka uyanır ki benim eşim uyandı direkt sesine.
    http://i.hizliresim.com/dPX9NV.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZZYloV.jpg
    http://i.hizliresim.com/Eg3j1g.jpg

Bunu alacağınıza gidin Mach 3 alın. Her sene bir de bıçağı falan değişecek makinenin ee hem jilet gibi traş etmiyor hem jiletten masraflı hem de jiletten daha yorucu. Ps vr ilk bu traş makinesi iki son bir yılda para verdiğim en saçma iki alet oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vidar -- 22 Mart 2017; 0:19:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vidar

Bu arada ilk traşımı oldum ve kocaman bir hüsran. Çene altını hiç alamıyor. Fusion ile iki dakikada kestiğim sakalı makine ile 10 dakikada kesemedim. Ben kesinlikle önermiyorum ürünü. İleride öncesi sonrası diye foto atacağım ama şu an merak edenler için çene altını şu şekilde bırakıyor. 650 liraya toptan fusion'a bıçak alsaydım daha iyiydi. Attık yine çöpe parayı. YouTube'a falan video koymayı borç bilirim ama ki başkaları da almadan önce dikkat edip alsın. Boyun altı hüsran ve çok kızarttı cildimi ve fotoğraftaki kısmın defalarca üstünden geçtim makine ile. Bundan yıllar yıllar önce philipsin üç kafalı dönerli makinesi bile bundan daha iyiydi. Sadece uzun sakalı kesemiyordu o en azından ama az sakalı çok daha iyi ediyordu.

Son kullanıcı uyarısı olarak bir kez daha diyorum. Panasonic ES-LV65-S803 bana kalırsa sakın almayın. İsteyen varsa 550 liraya verebilirim bir kez traş oldum az önce. Fotoları çekmeden önce en az 5 dakika her bölgeyi traş ettim ve şu an git gide kızarıyor boynum ve kaşınıyor. Ayrıca ürün bana kalırsa çok ses çıkarıyor ebeveyn banyosunda traş olursanız eşiniz bebeğiniz mutlaka uyanır ki benim eşim uyandı direkt sesine.

http://i.hizliresim.com/dPX9NV.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZYloV.jpg

http://i.hizliresim.com/Eg3j1g.jpg

Bunu alacağınıza gidin Mach 3 alın. Her sene bir de bıçağı falan değişecek makinenin ee hem jilet gibi traş etmiyor hem jiletten masraflı hem de jiletten daha yorucu. Ps vr ilk bu traş makinesi iki son bir yılda para verdiğim en saçma iki alet oldu.

Makineyi sakal sensörlü olarak değil de sensörsüz kullanmayı denediniz mi? Bu makineden ilk defa şikayet eden birisine rastladım doğrusu. Bir de oynar başlığı sabit yaparak, yüzünüze çok bastırmadan tıraş olmayı dener misiniz? Makine o şekilde çok daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tt38 -- 22 Mart 2017; 7:33:57 >
  • Sensörsüz de kullandım maalesef fakat başlığı sabit yaparak denemedim. Cumartesi günü ayrıntılı video çekip koyacağım üstünden yine jiletle almak zorundayım bu makine ile o kadar yazı oku internette, yabancı forumları gez burada sayfalarca yazı oku. Sonra git aldığın makine 10 sene önce aldığım Philips kadar pürüzsüz traş yapmasın. Hatta pürüzsüzü geçtim bildiğin kıl kıl bırakıyor ve boynumu alerji yaptı sabah işte herkes boynuna ne oldu hocam diye sordu. Her neyse yapacak bir şey yok. Bir daha ömrümün sonuna kadar traş makinesi almam. Burada 350. sayfada kaybolacak büyük ihtimalle bu yazdıklarım ondan dolayı ayrı başlık açacağım zaten makine ile ilgili hem ekşi'ye hem de buraya. Son olarak almak isteyenler iki kere düşünsün eğer sakallarınız sert ise kesinlikle jilet performansına yaklaşamıyorsunuz. Yanakları biraz iyi alıyor ama bu götünden jel çıkarıp traş yapan 3 başlı philips çok daha pürüzsüz traş ediyordu yanağımı bile. Bunda bildiğin nokta nokta gözüküyor kıllar. Sadece favori başlığından memnun kaldım o kadar. Büyük ihtimalle abime babama ya da kayınçoya vereceğim.

Senede bir ve 2 senede bir değişen parçaları var bir de ve nereden temin edebileceğine dair hiç bir yazı yok.http://www.ayserservis.com/panasonic-tiras-makinasi-yedek-parca,TA-3774.html Şöyle bir site var sadece orada da var mı yok mu bilmiyorum. 680 lira buna veriyorsun ortalama yıllık 150 lira masraf yapıyorsun. Fusion bıçağı 8'li alıyorsun 55 liraya en az 6 ay gidiyor ve 2 dakikada bitiyor işin. 2 dakikayı yarım dakikaya indirip ömürlük makine alayım derken yalan oldu bizim 680 lira. İadesi de yok değil mi bu tip ürünlerin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vidar -- 22 Mart 2017; 12:58:24 >
  • Phılıps traş makinesini (24 bıçaklı) babam kullandı (asker olduğu için hergün oluyordu).
    Sonra ben 14 yaşında aynı makineyi (babamın makineyi) alıp kullanmaya başladım ama babam gibi hergün değil haftada bir veya iki (arkasın daki düzeltme yeri büyük sakalları harika kesiyordu).
    Çocuk doğdu 3 yaşına geldi halâ ben aynı Phılıps kullanıyordum sadece eskisi gibi çabuk kesmiyordu.
    Gittim evimin arkasındaki Phılıps servisine yeni bıçak almak istediğimi söyledim adamlar güldü bu tarihi eser olmuş parçası yok ama 36 bıçaklı serinin (bıçak başı 8 veya 12 oluyor 3 lü olduğu için üç ile çarpın) 12li bıçakları uyar al tak dediler.
    Demez olaydılar hesapsız kitapsız öneri makineyi bozdu.

Aşağı yukarı o makineyi ailemiz 30 yıl kullandı bıçak değiştirmeden.
    Ben böyle sağlam şimdikiler gibi 6 ayda bir, senede bir bıçak değişimi istemeyen hor kullanımla bile taş gibi kalacak makine arıyorum.
    Varmı böyle bir önereceğiniz ürün.

Yazdıklarım çoğu kişi inandırıcı gelmeyecek biliyorum fakat olay bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vidar V kullanıcısına yanıt
    İlk aldığımda ben de aynı fikirdeydim. Satmaktansa kullanmayı tercih ettim. Boyun bölgesinde performans beklemeyin ki bunu başarabilen makine var mı bilmiyorum. En fazla iki günlük sakallarda etkilidir. Üçüncü günde olursanız zorlanır ama yine de keser. Traşı sabah yüzünüzü yıkamadan önce olun. Maalesef trastan sonra klasik metotla favorilerimi düzeltiyorum ve boyunaltından da yüzeysel geçiyorum.Son altı ayda Klasik traş hiç olmadım.Bende Kızarıklık yok. Islak traşı sevmedim. Sensör mevzusuna da takılmayın. Biraz kullanın seveceksiniz. Klasik traş bıçağından tamamen kurtulamazsınız. Satmayın kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 24 Mart 2017; 22:20:49 >
  • Arkadaşlar, hiç berberde ustura ile olduğunuz bol köpüklü sakal traşını özlemiyor musunuz?

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.