Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım, teşekkürler hocam.

Peki 1200 modeli? Şarjı daha uzun, seramik bıçak, şarj standı falan var yazıyor. Gerçi şarj standıyla pek kullanışlı olmaz sanırım.

Sadece sakal için düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asriell

Peki 1200 modeli? Şarjı daha uzun, seramik bıçak, şarj standı falan var yazıyor. Gerçi şarj standıyla pek kullanışlı olmaz sanırım.

1200 modeli özellik olarak fena durmuyor , görüntüsü de çakma moser 8880'e benziyor . web sitesinde en yeni model diye yazdıkları da o alet zaten. şahsi düşüncem motorları aynı , tarakları aynı , pilleri ve kasa kalitesi farklı . işin özü o fiyat bandında o makinaların hepsi o paraya bence bedava . size sadece şunu önerebilirim , en eski modellerine temkinli yaklaşmakta fayda var zira piller zamanla özelliğini kaybediyor , özellikle 3500 modelinde yorumlarda şikayet olan tek konu pillerin kötü performansı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newrophat -- 27 Şubat 2017; 19:44:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tt38

quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Panasonic 3 bıçaklı 13bin devir ile 5 bıçaklı 14bin devir arasında çok fark var mıdır?

8yıldır 3 bıçaklı olanı kullanıyorum sadece bir kez elek ve bıçak değiştirdim, 5 bıçaklı es-lv65 modeline geçsem mi?

İkisinin arasında çok fark yok. İki modelde de sorunsuz sinekkaydı tıraş olursunuz. Es-lv65 modelinde farklar; beş başlık, 14.000 devir ve sensördür. 3 başlıklımakinenizde sorun yoksa kullanmaya devam edin Ancak makinenizin elek-bıçak değişim zamanı gelmiş bence.yine de tercih sizin...

Evet, "pek bir fark yokmuş" çekincem olsa da Es-LV 65 modeline geçiş yaptım...

İki haftadır kullanıyorum...Daha ilk kullanımda farkettim ki aralarında gerçekten çok fark var...

Herkese tavsiye ederim...

GG'dan çip para-%5 indirim ile 577 TL'ye mal ettim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Panasonic ES-LV6N-S'mi? Braun 9260s'mi? Her ikisinden de memnun olan ve olmayanlar var. Panasonic LV65 modelini kullananlar daha çok olduğu için bu modeli daha çok öneriliyor ama LV6N modeli daha yeni olduğu için kullananlar daha az herhalde. Bu iki modelden hangisini önerirsiniz?
  • bris kullanıcısına yanıt
    ben braun 9260s kullanıyorum malesef boyun bölgesinde bazı kılları almıyor boynumun özellikle sağ kısmında kıl bırakıyor defalarca üzerinden geçiyorum ama gene almıyor o bölgedeki kılları.Ayrıca yurtdışında temizleme ünitesi ürünle beraber satılırken türkiyede satılanlarda temizleme ünitesi yok
  • Braun 9260S modelinden sizin gibi şikayetçi olanlara rastlanıyor. Temizleme üniteli alamayacaksam Panasonic ES-LV6N-S modelini almak daha mantıklı gibi duruyor. Yurt dışından da aşırı pahalı temizleme üniteli alıp bir de memnuniyetsizlik yaşamak istemiyorum doğrusu. Panasonic'in kafa yapısının çok iri ve kaba olması nedeniyle tereddüt etmiştim. Braun sonuçta daha estetik duruyor. Kullanımda çok önemli bir fark oluşturabileceğini düşünmesemde Panasonic ES-LV6N-S modelini kullananlar yorumlarını paylaşabilirlerse memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elvismail

Buradaki bazı arkadaşların yorumlarından yola çıkarak panasonic marka iyidir diyerekhttp://www.hepsiburada.com/panasonic-es-sl33-s503-elektrikli-tras-makinesi-sarj-edilebilir-p-HBV000002VH0S bu ürünü aldım ancak hiç beğenmedim. Boyun bölgesini doğru dürüst almıyor alacak arkadaşlar dikkat etsinler belki yüksek meblalı ürünler iyidir ama ben bu üründen memnun kalmadım. Ayrıca kişisel bakım ürünlerinde iade olmadığı için ertesi gün iade edemedim.

Dostum panasonic in en düşük modellerinden birisi aldığın. Şunu söyliyim o fiyata alabileceğin en iyi makine yine panasonictir.

• quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

quote:

1200 modeli özellik olarak fena durmuyor , görüntüsü de çakma moser 8880'e benziyor . web sitesinde en yeni model diye yazdıkları da o alet zaten. şahsi düşüncem motorları aynı , tarakları aynı , pilleri ve kasa kalitesi farklı . işin özü o fiyat bandında o makinaların hepsi o paraya bence bedava . size sadece şunu önerebilirim , en eski modellerine temkinli yaklaşmakta fayda var zira piller zamanla özelliğini kaybediyor , özellikle 3500 modelinde yorumlarda şikayet olan tek konu pillerin kötü performansı .

Powertec tr-6500 modelini aldım. Made in prc. Garanti ve kullanma belgesinde türkçe karakterler çıkmamış :)

8 tane taraktan 4ü sakal için 4ü saç için. Sakal için 3-6-9-12 mm var. Saç için de 1-2-3-4 numara var. Taraklar fena değil, esneme yok o yönden iyi. Fakat sakal için arada 3er mm olması kötü, fazla fark var. Ben 8 tarak deyince 1 veya 1,5 mm olarak ilerliyor sanmıştım. Makine üzerinde 0,8 den 2 mm ye kadar 5 kademe ayar var. Cilt üzerine deyen kısmı plastik. Bıçağın olduğu üst kapağı çıkarırken arada mandal yok o yüzden ittirirken direk üstü fırlıyor. Makine çalışırken fazla titriyor, rahatsız etti beni. Philips e göre daha fazla titreşim yapıyor. Fakat sesi ona göre daha az. Sessiz sayılır, o yönden iyi.

2 mm de bir kez denedim. Makine üzerindeki titanyuma benzeyen sarı tarak kısmı, sakal üzerinde sürterken biraz rahatsız etti. İçindeki bıçaklar ise bıçak mı emin değilim plastik gibi gözüküyor(ya da o beyaz plastikten bıçaklar farkedilmiyor), fakat iyi kesiyor. İlk kesişimde tekrar üstünden geçmeme gerek kalmadan gayet iyi kesti, bayağı güçlü. Belkide bu gücünden dolayı fazla titriyor. Kestikten sonra herhangi küçük-büyük kesme durumu oluşmadı. Her kılı aynı boyda, gayet homojen şekilde kesti. Philips/braunda tarakların esnemesinden dolayı bazısını kısa bazısını uzun kesme olayı oluyordu.

Şarj ise makineden bağımsız bataryaya şarj ediliyor. Şarj dolunca anlayamıyorsun sanırım. Hep kırmızı yanıyor. Şarj süresi 6-8 saat yazıyor. Güç harcayışı ise 3w.

55 tl ye aldım, bu fiyattaki alternatiflerden daha iyi. Hatta 100-150 seviyesindekilere taş çıkartır. Bunun tr-258 modeli belki sakal için daha iyi olabilir, bilmiyorum. 6500 tam olarak sakal değilde, saç-sakal arası olduğundan sakal için kademe ayarı zayıf kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 3 Mart 2017; 22:50:19 >

• Arkadaşlar merhaba,

Panasonic LV61 için elek ve bıçak yedek parça arıyorum. Nereden temin edebilirim ve fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

quote:

Powertec tr-6500 modelini aldım. Made in prc. Garanti ve kullanma belgesinde türkçe karakterler çıkmamış :)

8 tane taraktan 4ü sakal için 4ü saç için. Sakal için 3-6-9-12 mm var. Saç için de 1-2-3-4 numara var. Taraklar fena değil, esneme yok o yönden iyi. Fakat sakal için arada 3er mm olması kötü, fazla fark var. Ben 8 tarak deyince 1 veya 1,5 mm olarak ilerliyor sanmıştım. Makine üzerinde 0,8 den 2 mm ye kadar 5 kademe ayar var. Cilt üzerine deyen kısmı plastik. Bıçağın olduğu üst kapağı çıkarırken arada mandal yok o yüzden ittirirken direk üstü fırlıyor. Makine çalışırken fazla titriyor, rahatsız etti beni. Philips e göre daha fazla titreşim yapıyor. Fakat sesi ona göre daha az. Sessiz sayılır, o yönden iyi.

2 mm de bir kez denedim. Makine üzerindeki titanyuma benzeyen sarı tarak kısmı, sakal üzerinde sürterken biraz rahatsız etti. İçindeki bıçaklar ise bıçak mı emin değilim plastik gibi gözüküyor(ya da o beyaz plastikten bıçaklar farkedilmiyor), fakat iyi kesiyor. İlk kesişimde tekrar üstünden geçmeme gerek kalmadan gayet iyi kesti, bayağı güçlü. Belkide bu gücünden dolayı fazla titriyor. Kestikten sonra herhangi küçük-büyük kesme durumu oluşmadı. Her kılı aynı boyda, gayet homojen şekilde kesti. Philips/braunda tarakların esnemesinden dolayı bazısını kısa bazısını uzun kesme olayı oluyordu.

Şarj ise makineden bağımsız bataryaya şarj ediliyor. Şarj dolunca anlayamıyorsun sanırım. Hep kırmızı yanıyor. Şarj süresi 6-8 saat yazıyor. Güç harcayışı ise 3w.

55 tl ye aldım, bu fiyattaki alternatiflerden daha iyi. Hatta 100-150 seviyesindekilere taş çıkartır. Bunun tr-258 modeli belki sakal için daha iyi olabilir, bilmiyorum. 6500 tam olarak sakal değilde, saç-sakal arası olduğundan sakal için kademe ayarı zayıf kalmış.

hayırlı olsun hocam . makinadaki o beyaz bıçak titanyum üzeri seramik kaplama , plastik değil yani . bıçak bölümünü çıkarmak için makina üzerinden bıçak boyunu 0,8 mm e almanız lazım . temizliğini yağlamasını yaptıktan sonra ise 2,0 mm e alıp takmanız lazım . aksi takdirde tırnaklarını kırarsınız makina bir işe yaramaz . (bu söylediğim kısım kullanma kılavuzunda yazmıyor) .

tr-258 modelinin bıçak kısmı daha küçük , motoruda buna göre biraz daha zayıf , yine tr-258 modelinde tarakları 3-6 ve 9 mm olmak üzere 3 tane . ben kendi saçımı modelli olarak kendim kesiyorum , üstleri 12 mm , yanları 6 mm ile alıyorum . o yüzden hem bıçak kısmının daha dar olması , hemde taraklarının yetersiz olması o seçeneği otomatikmen devre dışı bırakmamı sağladı .

6500 de çift batarya olayı bence en güzel özelliği , yine klavuzunda yazmıyor ama şayet şarj bitti yada en kötüsü oldu piller tamamen öldü diyelim , o zaman da kablolu olarak daha güçlü tam performansta kullanabiliyorsunuz . ben 12 saat şarj ettiğim batarya ile 1 saç 3 sakal traşı oldum daha bitmedi ama azaldığını hissedebiliyorum . yedek batarya full dolu daha kullanmadım , bana fazla bile şu haliyle . inşallah kırmadan bozmadan kullanırız senelerce .

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Orayı plastiğe benzetmiştim, yanılmışım. Zaten şaşırdım, çok iyi kesiyordu. Çıkarırken 0,8 mm ayarlanmasını bilmiyordum, sağolun. 2 mm de çıkarıp takıyordum. Kullanma kılavuzunda takarken 2mm ye ayarlayın yazıyordu, ben de çıkarırken de aynı sanmıştım.

Evet batarya olayı çok iyi, uzun yıllar sıkıntı çıkarmıcak. Şu an gayet memnunum. Bir tek üzüldüğüm nokta 3 mm taraktan sonra 6mm ye atlaması. Acaba 4-5 mm taraklarını bulabilir miyiz bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Arkadaşlar merhaba,

Panasonic LV61 için elek ve bıçak yedek parça arıyorum. Nereden temin edebilirim ve fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim.

Dostum dananın kuyruğu burada kopuyor. Panasonic traş makinası yedek parçası bulmak türkiye'de çok zor . Yurtdışından amazona bak ya da birine getirt . Bu arada Panasonic marka traş makinalarının yedek parçaları çok pahalı bunu bilmende fayda var. Eğer Amazon alışveriş tecrüben varsa en kısa yol buradan getirtmen. AyserServis.com adında bir site var bir ara bu siteye traş makine parçalarını getiriyordu. Bu siteye bir göz atmanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut976 -- 4 Mart 2017; 2:0:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba dostlar bir hafta önce Panasonic eslf51 traş makinası aldım bununla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum daha önce panasonic ki pes 8807traş makinasını 10 yıl boyunca kullandım makineden o kadar çok memnun kaldım ki yeni makinamıda Panasonic marka seçtim. Yine aldığın model eski modelden bariz olarak çok sessiz çalışıyor. Aynı zamanda motordaki daha hızlı çalışma hissedebiliyorsunuz. Ayrıca eleğin eski modelden daha İnce olduğu bariz ortada. Eleğin inceolması sıfıra yakın traşı daha mümkün kılıyor.sıfıra yakın sinek kaydı traş isteyenlere hiç tereddüt etmeden Önereceğim bir makine. Hayırlı tıraşlar :)

• quote:

Orayı plastiğe benzetmiştim, yanılmışım. Zaten şaşırdım, çok iyi kesiyordu. Çıkarırken 0,8 mm ayarlanmasını bilmiyordum, sağolun. 2 mm de çıkarıp takıyordum. Kullanma kılavuzunda takarken 2mm ye ayarlayın yazıyordu, ben de çıkarırken de aynı sanmıştım.

Evet batarya olayı çok iyi, uzun yıllar sıkıntı çıkarmıcak. Şu an gayet memnunum. Bir tek üzüldüğüm nokta 3 mm taraktan sonra 6mm ye atlaması. Acaba 4-5 mm taraklarını bulabilir miyiz bunun

3 ten 6 ya direk atlamasının çözümü makine üzeri aslında. 3 mm tarağı taktığınızda makine üzerinden 1 mm e getirirseniz kesim ucu 4 mm olur, 2 mm e getirirseniz 5 mm olur. ben saçta kesim izini kapatmak için böyle yapıyorum. makine üzerinden ayar bu işe yarıyor birazda. öyle deneyin sıkıntı kalmaz kanımca.

• Arkadaşlar Aklımda Bu Makineler Var Hangisini Tavsiye Edersiniz ?

Braun 3 Serisi Tıraş Makinesi 3090CC Temizleme ve Sarj Ünitesi
    http://www.hepsiburada.com/braun-3-serisi-tiras-makinesi-3090cc-temizleme-ve-sarj-unitesi-ile-p-SGBRAUN3390CC4?magaza=Hepsiburada
    Braun Series 5 / 5040S Islak-Kuru Tıraş Makinesi
    http://www.hepsiburada.com/braun-series-5-5040s-islak-kuru-tiras-makinesi-p-SGBRAUN5040WD
    Braun Series 5 / 5090CC Tıraş Makinesi
    http://www.hepsiburada.com/braun-series-5-5090cc-tiras-makinesi-p-SGBRAUN5090CC
    Braun Series 7 / 799CC-7WD CC4 Tıraş Makinesi
    http://www.hepsiburada.com/braun-series-7-799cc-7wd-cc4-tiras-makinesi-p-SGBRAUN790

Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz yada farklı bir makine tavsiye eder misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umut976

quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkür ederim.

Dostum dananın kuyruğu burada kopuyor. Panasonic traş makinası yedek parçası bulmak türkiye'de çok zor . Yurtdışından amazona bak ya da birine getirt . Bu arada Panasonic marka traş makinalarının yedek parçaları çok pahalı bunu bilmende fayda var. Eğer Amazon alışveriş tecrüben varsa en kısa yol buradan getirtmen. AyserServis.com adında bir site var bir ara bu siteye traş makine parçalarını getiriyordu. Bu siteye bir göz atmanı tavsiye ederim

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

47€'ya mal oluyor. Gerçekten fazla. Kurun yüksekliğini de düşinürsek yapacak bir şey yok. Acil almam gerekiyo bakalım İstanbul'da bulabilecek miyim. Amazon teslim süresi biraz uzun.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Braun 7 serisi öneriler içinde ön sıradadır.
    http://www.shaverinsider.com/best-10-electric-shavers-for-men/
    9 serisi daha pahalı olduğu için önerilerde ön sırada değil ama, biraz daha iyi traş yaptığı söyleniyor. Forumda da 9 serisinin temizleme ünitesi olmayan modelini kullananların memnun olmadığı mesajları görebilirsiniz. Sanırım mükemmel ürün yok.
    Panasonic ürünlerinin daha kaliteli olduğu ifade ediliyor. Panasonic grubunda da şimdilik en üst düzey makina ise ;
    http://shop.panasonic.com/personal-care/mens-shavers-and-grooming/mens-shavers/ES-LV9N-S.html#start=1&cgid=mens-shavers

• bris kullanıcısına yanıt
    Attımlarım içinden güzel olan var 5 serisinden ama onunda temizleme ünitesi yok.
  • Braun 3 Serisi 3040S Ön inceleme.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

Öncelikle Braun’u tercih etmeme neden olan sağlamlığı olsa da makineden tıraş için genel manada memnun kalmadığı önce belirteyim.

Bundan 6 sene önce aldığım bir başka Braun serisi tıraş makinesine sahiptim, tek bıçaklı bir modeldi. Bu makinenin mükemmel bir motoru ve şarj süresi olmasına rağmen özellikle boyun kılları dahil diğer tıraşlarda çok başarısızdı.

Sonra bunca sene geçti yeni modeller çıktı muhtemelen artık daha da iyi yapmışlar diyerek yeni modelinden aldım ama sonuç hüsran.

Öncelikle kirli kısa sakala sahibim, kıllarım ince ve az çıkıyor. Yani sert kıllara nazaran kıllarımın çabuk alınma ihtimali yüksek olması gerek. Gel gelelim iş öyle olmuyor.

Makineye gelelim. Gittigidiyor’dan yaklaşık 199 liraya aldım. Ama bu siparişten önce 3020 S modelini daha da uygun fiyata diye almıştım ama kutudan çıkardığım anda yan bıçağının bu modelde olmadığını anlayıp hemen iade ettim.
    İyi ki de etmişim çünkü Braun cihazlarda başıma gelecek belayı bildiğim için hiç kullanmadan iade etmekte fayda var. Nedenini birazdan açıklayacağım.

Cihazım henüz 1 haftalık ve ileride oluşacak durumları da buraya ekleyeceğim.
    Öncelikle yan düzeltme bıçaklı modeli almanızı tavsiye etme nedenim, uzun kılları veya önden uzayan kılları yan bıçak ile alırsanız tıraşınızı diğer bıçaklar ile daha rahat yaparsınız yoksa uzun tek bir kılı bile alabilecek bir kapasitesi yok cihazın. İlla ki çok kısa olması ve dik durması gerekiyor kılların. Ama onda bile başarısız. Defalarca ama defalarca gide gele gide gele kıllarınızı almaya çalışıyorsunuz ama her defasında kalıyor. Çok zor alıyor. İnanın gidip koltuk altı için aldığım Philips’in vücut tıraş makinesi ile boynumu alıyorum cillop gibi oluyor.
    Genel manada kötü taraflarını hemen ekleyip gerisini aylar sonraki kullanıcı deneyimlerine bırakacağım.

Kötü Tarafları:

Sadece şarjda çalışması.

Yan bıçağı ile uzun kılları almadan uzun kılları alması mümkün değil.

Zayıf ve ince kılları özellikle boyun kıllarını almakta yetersiz ve dakikalar boyunca aynı kere dolaştıra dolaştıra
    cildiniz acıyor ama kıllar hala tek tük kalıyor!

İyi tarafları:

Tek şarj ile uzun saatler kullanılıyor.

Şık tasarımı.

Sağlam ve dayanıklı motoru ve malzemesi.

Fiyatı .

Sonuç: 6/10

Almayın.

(3020 S modelini hele hiç almayın. Yan bıçağı yok.)

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
     Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

Bir kaç da video ekleyeyim. Videolarda da görüldüğü gibi kıllı değil kirli sakal veya az kıllı yerlerde kullanmışlar, sakal kesen bir hali yok.

• 100tlye kadar sinek kaydı yapacak cihaz arıyorum. Vücut içinde kullanacağım var mı tavsiyeler?
  • 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.