Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AT890 kullananlar, tıraş bittikten sonra makinayı su tutup temizleyip kurumasını bekliyormusunuz direk kaldırıyormusunuz ?
    bugun 2. tıraşımı oldum. Sakalm 4 günlüktü yine iyi bir şekilde tıraşımı oldum bazı yerleri 2 kere geçtim Boynumda tahriş veya kızarıklık olmadı. Bıyık ve çene bölgesinde deri biraz pul pul olmus gibi oldu kuruyunca.
    İlk tıraşımdan sonra cildimde sivilcelenmeler oldu 3 4 yerde . Umarım hemen geçer. Çünkü şuan çok belli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

evet jiletten ıyı tras yapıyor doğru lv61 bugun elıme gectı ılk trasımı oldum yaklaşık sakal bır haftalıktı baya zornalndım ozellıkle boyun bolgesınde ve sanırım bıraz tahrıste yaptı ama makınayla ılk trasım ve daha once hıc makına kullanmadım umarım zamanla alısırım

Bir haftalık sakal biraz makine için uzun sayılır. 2 günlük sakalda daha rahat edersin sanırım. Bende 6 7 traş oldum daha lv 61 ile yavaş yavaş süre kısalıyor daha güzel traş oluyorum. İlk aldığımda Philips 1150 gibi bastırsamda kanatmaz sanıyordum ama bıçaklar çok yüzeyde ve hassas yapmak gerekiyor adem elması denilen yeri kanatmıştım ilk traşımda jilet direk orayı kesti kontrolsüz girince makine ile:) Ama işte traş oldukça daha güzel olmaya başladı.. Dediğim gibi jilet yanına yanaşamaz bu hassasiyette tabi:)

• Merhabalar.Ben tıraş makinesi almayı düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan bir kaç sorun var.

İlk olarak sakallarımın büyük çoğunluğu yatık çıkıyor.Bunun için kaldır kes özelliği olan bir makine düşünüyorum.Bu özelliğin braun'un yeni 5 serisinde olduğu yazıyor.

2. side braunun kuru kullanım tıraş makinelerini kuru kullanmanın yanı sıra yüzümüzü ıslattığımızda kullanabiliyor muyuz ? Kuru diye geçiyor fakat sonuçta makineyi suyun altına tuttugumuzda sorun çıkarmıyor yüzümüz ıslakken tıraşta sorun çıkarır mı ? Jel ve köpük ile vs. değil sade su.Bi nevi tahrişi azaltmak.

Bütçem 280 liraya kadar çıkar.

Şimdiden teşekkür ederim . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpyyy

Braun 790 alacak kişiler bu duyurumu dikkatle dinlesinler.

yaklaşık 17 aydır Braun 790 kullanıyorum. daha önce kullanım ile ilgili olarak deneyimlerimi paylaşmıştım. o günden bu yana her hafta en az 6 kez kullandım. Artık makine yüzümü tahriş etmeye başladı. Anladım ki yeni bir elek bıçak gerekiyor. Zaten kullanma kılavuzunda da benzer şeyler yazıyordu.

Elek& Bıçak 5671 olarak geçiyor ve fiyatı 115 TL'dir. Bilginiz olsun. Bence hesaplama yaparken 5 senelik bir peryotta bakmak gerekir. Çünkü bu tip makineyi insan ortalama 5 yıl kullanıyor. Benim gibi kullananlar 5 yılda en az üç bıçak değiştirir. Temizleme sıvısı da hesaba katılmalı ve maliyet bu şekilde hesaplanmalı.

herkese hayırlı traşlar

1) Braun 70s rahatça ebay'den sipariş verilebilir, fiyat ortalama 40 USD yani 70 TL civarı.

2) Temizleme sıvısını nasıl hazırlayabileceğinizi ben şurada aşağılara doğru anlattım. 1 senelik sıvı maliyeti bana 25 TL

http://forum.donanimhaber.com/m_58020972/mpage_1/key_/tm.htm#msglink_69805216

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1907FerKa

Merhabalar.Ben tıraş makinesi almayı düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan bir kaç sorun var.

İlk olarak sakallarımın büyük çoğunluğu yatık çıkıyor.Bunun için kaldır kes özelliği olan bir makine düşünüyorum.Bu özelliğin braun'un yeni 5 serisinde olduğu yazıyor.

2. side braunun kuru kullanım tıraş makinelerini kuru kullanmanın yanı sıra yüzümüzü ıslattığımızda kullanabiliyor muyuz ? Kuru diye geçiyor fakat sonuçta makineyi suyun altına tuttugumuzda sorun çıkarmıyor yüzümüz ıslakken tıraşta sorun çıkarır mı ? Jel ve köpük ile vs. değil sade su.Bi nevi tahrişi azaltmak.

Yeni 5 serisini bilemeyecem ama bendeki b790 modelini hic islak denemedim.Genelde braun kuru trasta cok iddiali ve kullananlar genelde kuru tercih ediyorlar.Acikcasi su kopuk vs surdukten sonra jiletle tras olmak bence daha iyi.300TL ye alabileceginiz en iyi islak makina hangisiyse ona yoneleceksiniz eger mutlaka islak kullanacam diyorsaniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

quote:

Orijinalden alıntı: 1907FerKa

Merhabalar.Ben tıraş makinesi almayı düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan bir kaç sorun var.

Yeni 5 serisini bilemeyecem ama bendeki b790 modelini hic islak denemedim.Genelde braun kuru trasta cok iddiali ve kullananlar genelde kuru tercih ediyorlar.Acikcasi su kopuk vs surdukten sonra jiletle tras olmak bence daha iyi.300TL ye alabileceginiz en iyi islak makina hangisiyse ona yoneleceksiniz eger mutlaka islak kullanacam diyorsaniz.

Cevap için teşekkürler yalnız söylediğim gibi köpük veya jel sürmeden sadece tıraştan önce yüzümüzü suyla nemlendirdiğimizde sonuç ne olurdu ? Bu cevaba göre braun series 5 / 5070cc veya 5040s siparişi vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1907FerKa -- 16 Ocak 2013; 18:47:21 >

• Üstadlar kamuda çalışıyorum 2günde bir traş olmam gerekiyor jiletin her türlüsünü kullandım cildim mahvoldu, 400-500 e kadar çıkıp bir makina alacağım. Braun 7900 cc düşündüm ama yorumlarda devir sayisi çok olan makinelerin cildi daha fazla tahriş ettiğini okudum. Sonuç itibariyle 500 e kadar limitim var hangisini alayım bilgilerinizi esirgemeyin lütfen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopyakalpler

Üstadlar kamuda çalışıyorum 2günde bir traş olmam gerekiyor jiletin her türlüsünü kullandım cildim mahvoldu, 400-500 e kadar çıkıp bir makina alacağım. Braun 7900 cc düşündüm ama yorumlarda devir sayisi çok olan makinelerin cildi daha fazla tahriş ettiğini okudum. Sonuç itibariyle 500 e kadar limitim var hangisini alayım bilgilerinizi esirgemeyin lütfen..

HOCAM PANASONİC ES LV 61 AL İNTERNETTE EN UCUZ YERDEN 470-500 ARASI ,TRAŞ OLAYINI TAMAMEN BİTİRİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

quote:

Üstadlar kamuda çalışıyorum 2günde bir traş olmam gerekiyor jiletin her türlüsünü kullandım cildim mahvoldu, 400-500 e kadar çıkıp bir makina alacağım. Braun 7900 cc düşündüm ama yorumlarda devir sayisi çok olan makinelerin cildi daha fazla tahriş ettiğini okudum. Sonuç itibariyle 500 e kadar limitim var hangisini alayım bilgilerinizi esirgemeyin lütfen..

HOCAM PANASONİC ES LV 61 AL İNTERNETTE EN UCUZ YERDEN 470-500 ARASI ,TRAŞ OLAYINI TAMAMEN BİTİRİR.

Hocam peki panasonic braun dan daha mi iyi? Forumda panasonic one çıkıyor ama onu merak ettim

• quote:

quote:

quote:

Hocam peki panasonic braun dan daha mi iyi? Forumda panasonic one çıkıyor ama onu merak ettim

braunu kulanmadım oyüzden bişey diyemem ama panasoniği kullandım,ve tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

braunu kulanmadım oyüzden bişey diyemem ama panasoniği kullandım,ve tavsiye ederim.

Teşekkür ederim dostum. Braun kullananan yada fikir sahibi olan arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim..konuyu baştan okudum nedense braun kullanan pek yok

• Ben hem Braun hem de Panasonic kullandım. Yukarılarda olacak mesajım. Panasonic almanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Ben hem Braun hem de Panasonic kullandım. Yukarılarda olacak mesajım. Panasonic almanı tavsiye ederim.

Evet hocam okudum tabi, o zaman panasonic alayım şu indirimleri takip edeyim de. O kadar sıkıldım ki ağda falan yaptiricam o derece :-)

• Ben de buradaki, amazon.com daki ve başka yerlerdeki yorumlara bakarak panasonic lv61 siparişi verdim.
    Braun ile panasonic in iki üst modeli arasında bir fark yok muhtemelen.

Üstte yazan başka bir arkadaşın bahsettiği üzere, ben de bir memur olarak gün aşırı tıraş olmak zorunda olduğum için ve jilet yüzümü
    her seferinde tahriş ettiğinden en iyisini almak istedim. Okkalı para verdim, umarım pişman olmam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: opuslandia

Ben de buradaki, amazon.com daki ve başka yerlerdeki yorumlara bakarak panasonic lv61 siparişi verdim.
    Braun ile panasonic in iki üst modeli arasında bir fark yok muhtemelen.

Hayırlı olsun makineniz. Braun ile Panasonic'in arasında fark var, bu fark kimileri için de bariz önemli bir farktır:

Braun'da ıslak tıraş imkanı yok, Panasonic'de ise var.
  • quote:

Kesinlikle panasonic es lv-61 seni yarı yolda bırakmayacaktır. Bende alırken baya araştırdım,kafam çok karışıktı ama ıslak traş yapıp jiletten daha iyi olmasını düşünüyorsan panasonicin eline su dökülemez sanırım. Braunu kuru traş olmak istemediğim için elemiştim. Kesinlikle Panasonic öneriyorum,jiletin ve usturanın yapamadığı traş konforunu kısa sürede yaşıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

quote:

Kesinlikle panasonic es lv-61 seni yarı yolda bırakmayacaktır. Bende alırken baya araştırdım,kafam çok karışıktı ama ıslak traş yapıp jiletten daha iyi olmasını düşünüyorsan panasonicin eline su dökülemez sanırım. Braunu kuru traş olmak istemediğim için elemiştim. Kesinlikle Panasonic öneriyorum,jiletin ve usturanın yapamadığı traş konforunu kısa sürede yaşıyorsun.

Aslında kuru tıraş daha pratik. Tamam ıslak tıraş kadar sinek kaydı olmuyor ama tahriş de yapmıyor. Islak tıraş vakit alıyor ama gerçekten sinek kaydı oluyor. Ama hergün tıraş oluyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa kuru tıraş da güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

quote:

Aslında kuru tıraş daha pratik. Tamam ıslak tıraş kadar sinek kaydı olmuyor ama tahriş de yapmıyor. Islak tıraş vakit alıyor ama gerçekten sinek kaydı oluyor. Ama hergün tıraş oluyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa kuru tıraş da güzel.

Kuru traşı birkaç kez denedim ama birtürlü sevemedim. Cildimi çok çekiyor gibi oluyor ıslak traşta makine adeta cildde kayıyor. Evet ıslak traş bir iki dakika daha uzun oluyor haklısınız..Ama bence daha güzel ve temiz oluyor diye düşünüyorum.

• nıvea hassas cıltler ıcın jel aldım dun daha cok tahrıs oldu ınanın :D makına güzel ama zamanla daha ıyı alısacam gıbıme geliyor
  • Dostlar değerli bilgileriniz için teşekkürler panasonic almaya karar verdim.. Sıra geldi nereden alacağıma .. araştırıyorum adliyede üstelik bilişim de çalıştığım için netten almaya korkar oldum :-) mağaza indirimlerini takip edeceğim tekrar sağolun

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.