Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barsoy

kayınpeder ıslak-kuru istediği için babalar gününe philis RQ1260 siparişi verdim sanalreyonum.com'dan. Ama hala gelen giden yok. Ürün hazırlanıyor diye birşey var sipariş takibinde. Telefonlara bakan da yok. Eskiden siparişin ertesi güne gönderirlerdi, şimdi bu siteden uzak durmanızı tavsiye ediyorum galiba benim para yandı.

ürün geldi mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy11

quote:

kayınpeder ıslak-kuru istediği için babalar gününe philis RQ1260 siparişi verdim sanalreyonum.com'dan. Ama hala gelen giden yok. Ürün hazırlanıyor diye birşey var sipariş takibinde. Telefonlara bakan da yok. Eskiden siparişin ertesi güne gönderirlerdi, şimdi bu siteden uzak durmanızı tavsiye ediyorum galiba benim para yandı.

ürün geldi mi hocam?

Zorla da olsa geldi evet söylemeyi unutmuşum.

Valla kayınpeder iyi dedi ama nasıl iyi bilmiyorum artık. Ama sessiz oluşu ve iç içe 3 döner bıçak oluşu benim hoşuma gitti. Sadece yıkaması temizliği benim braun'a göre zor.

Temizlik ünitesi Türkiye'ye satılmaya başlarsa bir sonraki traş makinem budur. Braun kuru traş konusunda iyi ama yazın terliyken kuru traş olmak zor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hellboy11

quote:

ürün geldi mi hocam?

Zorla da olsa geldi evet söylemeyi unutmuşum.

Valla kayınpeder iyi dedi ama nasıl iyi bilmiyorum artık. Ama sessiz oluşu ve iç içe 3 döner bıçak oluşu benim hoşuma gitti. Sadece yıkaması temizliği benim braun'a göre zor.

Temizlik ünitesi Türkiye'ye satılmaya başlarsa bir sonraki traş makinem budur. Braun kuru traş konusunda iyi ama yazın terliyken kuru traş olmak zor.

Üstadım arada bir kayınpederinizden foruma izlenim aktarabilir misiniz? Memnun mu değil mi? Ya da neyinden memnun neyinden değil. RQ1260 kullanıcısı az olduğundan yeterli yorum pek gelmediğinden kayınpederinizin izlenimlerş yerinde olacaktır. Selamlar.

Bu arada temizliği zor demişsiniz ama buna katılmıyorum, başlığı açıp musluğun altına tutmak yeterli.

• denkelshop sitesinden vermiş oldugunuz ürün ile ilgili ; denkelshopla alışveriş yapan varmıydı? Güvenilir mi ? Ben pek duymadım , fikriniz var mı ? 76 tl ye TT2021 linki vermişsiniz üstteki mesajlarda ?

http://www.denkel.com.tr/Shop/PHILIPS-TT2021-ERKEK-VCUT-BAKIM-SET-P12976.aspx

ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Üstadım arada bir kayınpederinizden foruma izlenim aktarabilir misiniz? Memnun mu değil mi? Ya da neyinden memnun neyinden değil. RQ1260 kullanıcısı az olduğundan yeterli yorum pek gelmediğinden kayınpederinizin izlenimlerş yerinde olacaktır. Selamlar.

Bu arada temizliği zor demişsiniz ama buna katılmıyorum, başlığı açıp musluğun altına tutmak yeterli.

Pek aktarabileceğimi sanmıyorum, çünkü hediye sonuçta, olumsuz bir yorum yapmaz yani.

Temizliğinin zorluğunu Braun'a göre kıyasladım. Yani başlığı açmak gerekmiyor, çalışır halde musluk altına tutuyorum ya da ünitesine bırakınca kendi temizleniyor. Yalnız sensotouch 3d'nin temizlik ünitesinin videosunu izledim, baya havalı: makine üniteye yerleşince yavaşca içeri gömülüyor. Eğer bu parça RQ1260 ile uyumluysa ve Türkiye'de ayrı olarak satılmaya başlarsa almanızı tavsiye ederim.

• braun traş makinasıyla ''2 veya 3 günlük sakalları ''ıslak veya kuru farketmiyor,kıl bırakıyor ve sakalları çekiyor.adeta işkence...
    ben bu ürünü alan olsa satardım (valla bilseydim bu ürünü almazdım!?)
  • Arkadaslar son birkac sayfayi okudum ve acikcasi inanilmaz kararsizim. Su anda Moser marka trimmer (100 Euro verdim, ahh ahhh:() kullaniyorum ve aslinda memnun gibiyim ama surat tabi hicbir zaman jilet gibi olmuyor hatta yaklasamiyor bile. Makine belkide trimmer makineler icinde en iyisidir ama genede insan pek memnun kalamayabiliyor. Yani aslinda onun yerine normal bir makine alabilirdim ama sorun su ki, jilet ile tras olabilmek icin en az 3-4 güne ihtiyacim oluyor (2 tras arasi yani) yoksa suratim resmen parcalaniyor, bu nedenle trimmer kullaniyorum. Neden zamaninda makine almadin derseniz; 8-10 yil önce babamin Braun marka makinesini kullanmistim ve suratim resmen davul gibi sismisti. O sebeple makine konusunda problem yasamaktan korkuyorum.

Su anda birkac makineyi inceliyorum ama karar veremedim. Bu makineler ile ilgili tecrübeniz varsa ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Islak-Kuru tras yapabilecegim bir makine istiyorum mutlaka. Okudugum kadariyla özellikle bogaz bölgesinde iyi olan makineye yönelmek lazim cünkü neredeyse bütün makineler yanaklarda iyi sonuclar veriyor. Sizce ne yapmali?

Philips RQ1150/16
    Philips RQ1250/16
    Panasonic ES-LT71
    Philips RQ1160/21

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan_mersin

denkelshop sitesinden vermiş oldugunuz ürün ile ilgili ; denkelshopla alışveriş yapan varmıydı? Güvenilir mi ? Ben pek duymadım , fikriniz var mı ? 76 tl ye TT2021 linki vermişsiniz üstteki mesajlarda ?

ne dersiniz?

Hocam sanırım beni kastediyorsunuz. Oradan ben alışveriş yapmıştım. Fiyat inanılmaz ucuz ve üstelik kargo dahildi. Siparişten iki gün sonra ürün elime geçmişti. Güvenilir mi değil mi bilemiyeceğim ama sonuçta bunlar ticaret için oradalar, kapkaççı değiller yani.

Şimdi kalkıp güvenilir demem için onları tanıyor olmama lazım ama bir kere alışverişim oldu ve ben memnun kaldım ama yarın siz sipariş verirsiniz size bir haftada gönderirler bilemem. Ben bu gibi durumlarda eğer acelem varsa müşteri hizmetlerini arayıp ne zaman kargoya vereceklerini sorarım. Eğer ürün ellerindeyse hemen aynı gün kargoya verirler ama tedarik edeceklerse bir kaç gün belersiniz, bu durum normaldir. Telefon açın ve ne zaman göndereceklerini sorun.

• quote:

quote:

denkelshop sitesinden vermiş oldugunuz ürün ile ilgili ; denkelshopla alışveriş yapan varmıydı? Güvenilir mi ? Ben pek duymadım , fikriniz var mı ? 76 tl ye TT2021 linki vermişsiniz üstteki mesajlarda ?

ne dersiniz?

Hocam sanırım beni kastediyorsunuz. Oradan ben alışveriş yapmıştım. Fiyat inanılmaz ucuz ve üstelik kargo dahildi. Siparişten iki gün sonra ürün elime geçmişti. Güvenilir mi değil mi bilemiyeceğim ama sonuçta bunlar ticaret için oradalar, kapkaççı değiller yani.

Şimdi kalkıp güvenilir demem için onları tanıyor olmama lazım ama bir kere alışverişim oldu ve ben memnun kaldım ama yarın siz sipariş verirsiniz size bir haftada gönderirler bilemem. Ben bu gibi durumlarda eğer acelem varsa müşteri hizmetlerini arayıp ne zaman kargoya vereceklerini sorarım. Eğer ürün ellerindeyse hemen aynı gün kargoya verirler ama tedarik edeceklerse bir kaç gün belersiniz, bu durum normaldir. Telefon açın ve ne zaman göndereceklerini sorun.

aynen hocam,ben de öyle düşünmüştüm, müşteri hizmetlerini arayacagım, ama nedense gece bilg. basına gecince aklima geliyor. Gündüz unutuyorum bu işi :)

teşekkür ederim,umarım benimki de aynı şekilde olur. Ürün konusunda bir sıkıntı var mı peki ? Memnun mu kullananlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Arkadaslar son birkac sayfayi okudum ve acikcasi inanilmaz kararsizim. Su anda Moser marka trimmer (100 Euro verdim, ahh ahhh:() kullaniyorum ve aslinda memnun gibiyim ama surat tabi hicbir zaman jilet gibi olmuyor hatta yaklasamiyor bile. Makine belkide trimmer makineler icinde en iyisidir ama genede insan pek memnun kalamayabiliyor. Yani aslinda onun yerine normal bir makine alabilirdim ama sorun su ki, jilet ile tras olabilmek icin en az 3-4 güne ihtiyacim oluyor (2 tras arasi yani) yoksa suratim resmen parcalaniyor, bu nedenle trimmer kullaniyorum. Neden zamaninda makine almadin derseniz; 8-10 yil önce babamin Braun marka makinesini kullanmistim ve suratim resmen davul gibi sismisti. O sebeple makine konusunda problem yasamaktan korkuyorum.

Su anda birkac makineyi inceliyorum ama karar veremedim. Bu makineler ile ilgili tecrübeniz varsa ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Islak-Kuru tras yapabilecegim bir makine istiyorum mutlaka. Okudugum kadariyla özellikle bogaz bölgesinde iyi olan makineye yönelmek lazim cünkü neredeyse bütün makineler yanaklarda iyi sonuclar veriyor. Sizce ne yapmali?

Philips RQ1150/16
    Philips RQ1250/16
    Panasonic ES-LT71
    Philips RQ1160/21

Hocam bildiğim kadarıyla Philips RQ1250 Türkiye'de satılmıyor. Burada satılan muadil modeli RQ1260 olması lazım. Boyun bölgesinde problem çıkarmıyor ( kendi kullanımım ) ama fiyat biraz pahalı.

Babanızın 8-10 sene önceki makine ile günümüz makineleri arasında fark olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

ne dersiniz?

aynen hocam,ben de öyle düşünmüştüm, müşteri hizmetlerini arayacagım, ama nedense gece bilg. basına gecince aklima geliyor. Gündüz unutuyorum bu işi :)

teşekkür ederim,umarım benimki de aynı şekilde olur. Ürün konusunda bir sıkıntı var mı peki ? Memnun mu kullananlar?

Hocam ürünü ben etek tıraşı için almıştım ve memnunum. Daha iki kere kullandım ama keşke daha önce alsaymışım. Yanında verilen 1-2 ve 3 numara tarakları ve uzatma aparatını kullanmadım ama bacak veya sırt bölgesindeki kıllar için kullanan arkadaşlar varmış.

Denkelshop'tan başımdan geçeni anlatayım; ürünü teslim aldım, bir kaç gün sonra telefon geldi. Sizden tahsil ettiğimiz meblağı arkadaş yanlışlıkla kartınıza iade ettik dediler. Bankanın internet şubesine girdim hakikaten parayı iade etmişler. Sonra siteye tekrar girip aynı ürünü alıyor gibi yaptım ve ödemeyi tamamladım. Yanlışlıkla bana iade ettikleri parayı geri ödedim. Bir sıkıntı çıkmaz, siz mail atın ürünün stok durumunu sorun.

• quote:

quote:

Pek aktarabileceğimi sanmıyorum, çünkü hediye sonuçta, olumsuz bir yorum yapmaz yani.

Temizliğinin zorluğunu Braun'a göre kıyasladım. Yani başlığı açmak gerekmiyor, çalışır halde musluk altına tutuyorum ya da ünitesine bırakınca kendi temizleniyor. Yalnız sensotouch 3d'nin temizlik ünitesinin videosunu izledim, baya havalı: makine üniteye yerleşince yavaşca içeri gömülüyor. Eğer bu parça RQ1260 ile uyumluysa ve Türkiye'de ayrı olarak satılmaya başlarsa almanızı tavsiye ederim.

Hocam bilmediğimden soruyorum; kullandığınız Braun kestiği kılları nereye topluyor? Yere dökmüyordur sanırım. Eğer Philips gibi içine topluyorsa yine başlığı açıp boşaltmak gerekmiyor mu?

Hocam temizlik ünitesine gerek duymuyorum, sonuçta makineyi tek kişi kullanıyor. Bir kaç tıraştan sonra antibakteriyel köpük el sabununu başlığın içine sıkıp 30 saniye boş çalıştırıyorum, sonra duruluyorum. Henüz almadım ama arkadaşım dişçi, onun kullandığı 24 saat etkili bir dezenfektan sprey var. Ondan istedim, gerekirse başlığa bir iki fısladık mı yeter sanırım. Bahsettiğiniz temizleme ünitesi RQ1260 ile uyumlu ama bir makine fiyatında, gereksiz sarf malzemesi kapısı bence.

• @celebic

Peki hocam Braun Series 3 - 380 ve Braun Series 5 / 590 CC icin ne dersiniz?
  • quote:

@celebic

Hocam bir şeyler demem mümkün değil çünkü çalışmadığım yerden sordunuz. Ben 47 yaşından sonra makineyle tanışma fırsatım oldu. Beş aydır Philips RQ1260 kullanıyorum bunun dışında başka bir makine hakkında bilgim yok.

Ancak burada hem Braun hemde Panasonic hakkında bilgili ve yardımcı olacak arkadaşlar mevcut.
  • quote:

Hocam bilmediğimden soruyorum; kullandığınız Braun kestiği kılları nereye topluyor? Yere dökmüyordur sanırım. Eğer Philips gibi içine topluyorsa yine başlığı açıp boşaltmak gerekmiyor mu?

Hocam temizlik ünitesine gerek duymuyorum, sonuçta makineyi tek kişi kullanıyor. Bir kaç tıraştan sonra antibakteriyel köpük el sabununu başlığın içine sıkıp 30 saniye boş çalıştırıyorum, sonra duruluyorum. Henüz almadım ama arkadaşım dişçi, onun kullandığı 24 saat etkili bir dezenfektan sprey var. Ondan istedim, gerekirse başlığa bir iki fısladık mı yeter sanırım. Bahsettiğiniz temizleme ünitesi RQ1260 ile uyumlu ama bir makine fiyatında, gereksiz sarf malzemesi kapısı bence.

Yarısı içine doluyor yarısını da döküyor. Aslında haklısınız, su tutmadan önce başlığı açıp lavaboya dökmek daha etkin temizlik sağlıyor ama bunun için release tuşu var. Yani başlığı çıkarmak kolay. Philips'in halkalarını kaldırmaya çalıştım, yanlış mı yaptım bilmiyorum bana biraz zor geldi. Bir de daha iyi temizlik için galiba haftada 1 gibi halka içindeki bıçakları da çıkarmak gerekiyormuş kılavuz videolarda izlediğime göre.

Galiba Braun'dan tamamen farklı yapıda bıçakları var, mesela benimkinde "sakın fırçayla temizlik yaparken eleğe dokunmayın bıçaklara zarara verirsiniz" diyor, ama Philips'in bıçaklarını çıkarıp ayrıca temizleyebiliyorsunuz.

Ha bir de unutmadan sorayım, içinden yazılı bir kılavuz çıkmadı bizim Philips'in kutudan. Sadece resimli bir kılavuz geldi. Onu da biraz zor anladık, her model için ayrı ayrı kılavuz yapmak yerine hepsi bir arada yapmışlar, hepsini de aynı anda anlatmış bizim kafa karıştı.

• quote:

quote:

@celebic

Hocam bir şeyler demem mümkün değil çünkü çalışmadığım yerden sordunuz. Ben 47 yaşından sonra makineyle tanışma fırsatım oldu. Beş aydır Philips RQ1260 kullanıyorum bunun dışında başka bir makine hakkında bilgim yok.

Ancak burada hem Braun hemde Panasonic hakkında bilgili ve yardımcı olacak arkadaşlar mevcut.

Valla bana bakmayın benim de ilk makinem, eski serilerini bilmiyorum Braun'un

• braun 340s traş makinasını 3 hafta önce 200tl.ye aldım. (2 kere ıslak,4 kere kuru traş oldum) arkadaşın birisi 140tl.ye alabileceğini söylüyor.. bende 140tl'ye satmayı düşünüyorum.

sizce fiyatını uygun mu satıyorum!?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Yarısı içine doluyor yarısını da döküyor. Aslında haklısınız, su tutmadan önce başlığı açıp lavaboya dökmek daha etkin temizlik sağlıyor ama bunun için release tuşu var. Yani başlığı çıkarmak kolay. Philips'in halkalarını kaldırmaya çalıştım, yanlış mı yaptım bilmiyorum bana biraz zor geldi. Bir de daha iyi temizlik için galiba haftada 1 gibi halka içindeki bıçakları da çıkarmak gerekiyormuş kılavuz videolarda izlediğime göre.

Galiba Braun'dan tamamen farklı yapıda bıçakları var, mesela benimkinde "sakın fırçayla temizlik yaparken eleğe dokunmayın bıçaklara zarara verirsiniz" diyor, ama Philips'in bıçaklarını çıkarıp ayrıca temizleyebiliyorsunuz.

Ha bir de unutmadan sorayım, içinden yazılı bir kılavuz çıkmadı bizim Philips'in kutudan. Sadece resimli bir kılavuz geldi. Onu da biraz zor anladık, her model için ayrı ayrı kılavuz yapmak yerine hepsi bir arada yapmışlar, hepsini de aynı anda anlatmış bizim kafa karıştı.

barsoy hocam, kutunun içinden başlığın içindeki bıçakları temizlemek için ufak bir fırça çıkıyor. Ancak ben bir ay kullanımdan sonra açtım fakat temizleyecek bir şey yoktu. Tatile çıkmadan bir daha baktım, durum yine aynı. Tertemiz duruyor, herhangi bir kıl yumağı filan yok. Tıraştan sonra üç parça başlığı tutup kenara ayırarak suya tutmak yetiyor. Eğer temizlik gerekirse makine size zaten uyarı veriyor. Musluk işareti çıkıyor, temizlik yapıyorsunuz.

Ürünün alışılageldik bir kullanım kılavuzu yok. Buna gerek duymamışlar sanırım. Bunun yerine bahsettiğiniz gibi resimli ifadelerle basit bir kullanım kılvauzu mevcut. Açıkçası benim aklıma takılan bir durum olmadı. O gün bugündür sorunsuz kullanıyorum.

Bir aksilik olmazsa iki haftalık bir tatile çıktım, dönüşte annemlerede uğrayıp 2-3 günde onlarla kalma planımız var. Yola çıkmadan makinenin şajını doldurdum ve yanıma şarj aletini almadım. Bu 17-18 günlük tatilde en kötü 13-14 kere tıraş olurum, şarjım bana yetecek diye umuyorum.

Kayınpederinize bir hatırlatma; pilin ömrünü uzatmak için makineyi şarj ettikten sonra kırmızı ışık yanana kadar tekrar şarja koymasın. Selamlar.

Not: Halen devam ediyor mu bilmiyorum ama ürünü Philips'in sitesine kaydettirirseniz garanti sürenizi iki yıldan üç yıla çıkartıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 10 Temmuz 2012; 11:18:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: derin78

braun 340s traş makinasını 3 hafta önce 200tl.ye aldım. (2 kere ıslak,4 kere kuru traş oldum) arkadaşın birisi 140tl.ye alabileceğini söylüyor.. bende 140tl'ye satmayı düşünüyorum.

Hocam eğer makineden memnun kalmadıysanız hiç durmayın...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derin78

braun 340s traş makinasını 3 hafta önce 200tl.ye aldım. (2 kere ıslak,4 kere kuru traş oldum) arkadaşın birisi 140tl.ye alabileceğini söylüyor.. bende 140tl'ye satmayı düşünüyorum.

Hocam eğer makineden memnun kalmadıysanız hiç durmayın...

Tşk.ler
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.