DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
7.004
Cevap
100
Favori
985.452
Tıklama
Giriş
      421 Mesaj
      08 Mayıs 2012 08:41:29
      quote:

Orijinalden alıntı: river123

Alıntıları Göster

hayır yanmıyor o ışık. normalde ne kadar bir süre gider bu elek ve bıçaklar?
      hergün kullanıyorum ve her gün temizliyorum aleti, ancak şu ana kadar hiç yağlamadım acaba ondan mıdır? bunlara özel yağ falanmı var? yoksa normal makine yağı ile mi yağlanacak? yağlanmaması durumunda ne oluyor? satıcı bana bu konuda bilgi vermemişti.

Kullanım kılavuzu linkini üst mesajda vermiştim.
      Sayfa 103'de sağ kısımda yağlama bölümü mevcut.

Benim kullanımıma göre ortalama haftada yada 15 günde bir defa (genelde haftasonu vaktim müsait olduğu zaman) yağlıyorum.
      Eski traş makinelerinin yanında gelen bir yağ vardı, o yağ ile yağlıyorum, ama standart makine yağı zaten.
      Benim makinenin kutu içeriğinde de yağ çıkmadı. (Ekteki kullanım kılavuzunda, kutu içeriği olarak yağ gözüküyor)

Bence önce bir güzel yağlayın bıçakları ve elekleri, en dış elekten yağ damlatıp çalıştırırsanız makineyi zaten yeterince yağlanacaktır.
      Yağlama sonrası tekrar traş olmayı deneyin, eğer düzgün kesmeye başlamışsa makine bıçak elek değiştirmenize gerek kalmaz.

Ama uzun süre yağsız çalıştırdığınız için belki elek, bıçaklar zarar görmüş olabilirler.
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      08 Mayıs 2012 19:01:26
      arkadaşlar ben yaklaşık 6-7 senedir Philips in RQ1075 modelini kullanıyorum makinenin beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim, taa ki başlığının değişme vakti geldiğini anlayıp yetkili servisten başlığın fiyatını öğrenene kadar, makineyi 290 TL civarı bi paraya almıştım bugün müşteri temsilcisinin başlığın fiyatına 220 tl dediğinde gözlerim fal taşı gibi açıldı şok oldum resmen haliyle almadım tabi o paraya yeni makine alır insan, aslında çok sağlam bir makine ilk gün ki gibi duruyor ama neye fayda makine fiyatına başlık traş makinesi almayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem alacakları makinenin önce başlık fiyatını öğrensinler ona göre bi makine alsınlar..
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      09 Mayıs 2012 01:01:47
      quote:

Orijinalden alıntı: ozoryum

arkadaşlar ben yaklaşık 6-7 senedir Philips in RQ1075 modelini kullanıyorum makinenin beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim, taa ki başlığının değişme vakti geldiğini anlayıp yetkili servisten başlığın fiyatını öğrenene kadar, makineyi 290 TL civarı bi paraya almıştım bugün müşteri temsilcisinin başlığın fiyatına 220 tl dediğinde gözlerim fal taşı gibi açıldı şok oldum resmen haliyle almadım tabi o paraya yeni makine alır insan, aslında çok sağlam bir makine ilk gün ki gibi duruyor ama neye fayda makine fiyatına başlık traş makinesi almayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem alacakları makinenin önce başlık fiyatını öğrensinler ona göre bi makine alsınlar..

RQ serisi cok yeni....6-7 sene kullanıyor olamazsınız...karıstırıyorsunuz geldi bana...

NeXuS 6
    • 09 Mayıs 2012 10:52:44
      quote:

Hocam bence bir yanlışlık olmalı çünkü bahsettiğiniz makinede kullanılan başlığın tipi RQ10 ve bunu yurt dışı sitelerden $50 doların altında bir fiyatla shipping dahil kolayca satın alabilirsiniz.

Siz makinenizi 6-7 senedir kullandığınızı belirtmişsiniz ama kullanma kılavuzuna bakarsanız başlığın en geç 2 sene içinde değişmesi gerektiği önerilir.

En buyuk savas, cahillige karsi yapilan savastir
    • Yüzbaşı
      872 Mesaj
      09 Mayıs 2012 17:44:57
      quote:

Orijinalden alıntı: lahit

Alıntıları Göster

8 sene philips cool skin traş makinesi kullandıktan sonra celebic beyin değerli görüşleri sonucu ben de rq1260 model traş makinesi aldım ürün geldi ve ilk defa bu sabah test etme şansı yakaladım, tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olur gayesi ile ürün hakkında bir kaç düşünce de ben paylaşmak isterim;
      öncelikle ürünün tasarımı çok güzel, çalıştırdığınız anda motorun gücünü elinizde hissediyorsunuz, bu durum hoşuma gitti, buna rağmen ürün çok sessiz,
      zayıf olmam nedeni ile çene kemiklerim boyun bölgesinin traşı esnasında biraz sıkıntı çıkarttı ancak yanak bölgelerinde ürünün performansı mükemmel, yaklaşık 3 dakikada traşı tamamladım. Ürünü almayı düşünenlere tavsiye eder ürünle ilgili soru varsa sev seve cevaplarım,

boyun kısmı nasıl hocam. benim boynumda kıllar pek düzenli çıkmıyor, bu yüzden braun cruzer 4 ile nerdeyse hiç alamıyorum boyundaki sakalları. sizde durum nedir?
      |
      |

The quieter you become, the more you are able to hear.
    • Er
      6 Mesaj
      09 Mayıs 2012 18:28:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ohendem

Alıntıları Göster

RQ serisi cok yeni....6-7 sene kullanıyor olamazsınız...karıstırıyorsunuz geldi bana...

haklısınız, hb den almıştım geçmiş siparişlerime baktım 11.03.2009 da 311 tl ye almışım karıştırmışım..
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      09 Mayıs 2012 18:37:28
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Alıntıları Göster

Hocam bence bir yanlışlık olmalı çünkü bahsettiğiniz makinede kullanılan başlığın tipi RQ10 ve bunu yurt dışı sitelerden $50 doların altında bir fiyatla shipping dahil kolayca satın alabilirsiniz.

Siz makinenizi 6-7 senedir kullandığınızı belirtmişsiniz ama kullanma kılavuzuna bakarsanız başlığın en geç 2 sene içinde değişmesi gerektiği önerilir.

evet 6-7 değilde 3 sene olmuş ancak eskişehirdeki servisin verdiği fiyat 220 tl burda bir yanlışlık yok sizde takdir edersinizki herkes yurt dışı sitelerden temin edemez diye düşünüyorum..

• 09 Mayıs 2012 20:25:45
      quote:

evet 6-7 değilde 3 sene olmuş ancak eskişehirdeki servisin verdiği fiyat 220 tl burda bir yanlışlık yok sizde takdir edersinizki herkes yurt dışı sitelerden temin edemez diye düşünüyorum..

Hocam ebay'de yada amazon'da $ 50 dolarin altinda satiliyor. Arada epey fark var, paraniza yazik.

Yurt disi sitelerinden alisveris yapmak hic zor degil ve %100 guvenli. Yardim isterseniz memnuniyetle sorulariniza cevap verebilirim. Tiras makinesi almadan once tiras bicagini bile ebay'den buraya gore yari yariya ucuz aliyordum.
      |
      |

• Yarbay
      2169 Mesaj
      10 Mayıs 2012 20:25:56
      Ben de cruzer 4 ten sonra Panasonic Esla63 aldım. Özellikle boyun için aldım. Tıraş makinesi kullanmıyorum uzun zamandır. Alır almaz denedim. Boynum çok pürüzsüz olmadı ama diğer makineden daha iyi performansı. Boynumda yanma oldu. Sürekli kullanırsam cildim belki alışır. Islak tıraş olurken herhangi bir köpük vs kullanıyormusunuz?

• 10 Mayıs 2012 21:35:54
      quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Ben de cruzer 4 ten sonra Panasonic Esla63 aldım. Özellikle boyun için aldım. Tıraş makinesi kullanmıyorum uzun zamandır. Alır almaz denedim. Boynum çok pürüzsüz olmadı ama diğer makineden daha iyi performansı. Boynumda yanma oldu. Sürekli kullanırsam cildim belki alışır. Islak tıraş olurken herhangi bir köpük vs kullanıyormusunuz?

Hayırlı olsun, boyundaki yanmalar için Bepanthene Plus tavsiye ederim. Islak tıraşta bildiğimiz sıradan köpük kullanıyorum çok konforlu oluyor. Bu sayede ne yanma nede tahriş söz konusu olmuyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      421 Mesaj
      11 Mayıs 2012 17:09:25
      quote:

Hayırlı olsun makineniz. Güle güle kullanın...

Bende Es-La63 ile sıradan traş köpüğü kullanıyorum.
      Boyundaki yanmalar ilk başta bende de olmuştu. Şimdi neredeyse kalmadı denilebilir.
      Sizin yüzünüze ve boynunuza da zamanla uyum sağlayacaktır.
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      14 Mayıs 2012 17:51:31
      Uzun bir araştırma sonunda bütçeme uygun olarak Panasonic ES-RF31 modelini aldım.

Sakalım çok sert ve sık değildir ama her yöne terstir. Kuru olarak denedim yanaklarımı sinek kaydına yakın aldı. Fakat boğazımda aynı başarıyı gösteremedi, almak için biraz uğraştım. Sonuç itibariyle her traşımda Mach 3'le bile kanayan bir cildim vardı, böylece bu dertten kurtulmuş oldum.

Panasonic tercih etmekle de en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.

Piyasada 225 TL'ye kadar bulunabiliyordu fakat satan yerler garanti noktasında net cevap veremediklerinden HB üzerinden almak zorunda kaldım. Kampanyalı olarak 277 TL'ye aldım. :(

Kurallara uymayacağını düşündüğüm için imza kullanmıyorum.
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      15 Mayıs 2012 22:34:47
      quote:

Orijinalden alıntı: mfkaya2001

Uzun bir araştırma sonunda bütçeme uygun olarak Panasonic ES-RF31 modelini aldım.

Sakalım çok sert ve sık değildir ama her yöne terstir. Kuru olarak denedim yanaklarımı sinek kaydına yakın aldı. Fakat boğazımda aynı başarıyı gösteremedi, almak için biraz uğraştım. Sonuç itibariyle her traşımda Mach 3'le bile kanayan bir cildim vardı, böylece bu dertten kurtulmuş oldum.

Panasonic tercih etmekle de en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum.

Piyasada 225 TL'ye kadar bulunabiliyordu fakat satan yerler garanti noktasında net cevap veremediklerinden HB üzerinden almak zorunda kaldım. Kampanyalı olarak 277 TL'ye aldım. :(

quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda Panasonic ESRF-31 modelini satın almıştım.
      Yaklaşık 10 günlük kullanımın ardından ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Ben kesinlikle tıraş bıçağı kullanamayan, cildi anında tepkime veren bir insanım.
      Sırf bu sebepten ötürü hayatım sakal bırakmakla geçmiştir.
      Fakat bu cihaz ile artık tıraş olabiliyorum. Ne bir yanma, ne de bir tahriş hissi mevcut.
      1 saatlik şarjdan sonra 1 hafta boyunca tıraş olabildim. Şarj konusunda da çok başarılı bir alet.

Daha önce elektrikli tıraş makinesi kullanmadığım için eksileri konusunda bir şey diyemeyeceğim.
      Çünkü daha ne olabilir bir tıraş makinesinde; bilmiyorum.
      Ben bu tecribesizliğime rağmen çok memnun kaldım.
      Sadece şarj cihazı fişli bir adaptör yerine sabit duran şaj istasyonu olabilirdi.

Umarım yazdıklarım yardımcı olur.

Selamlar ve de iyi tıraşlar.

Marka konusunda Philipsi denedikten sonra Kesinlikle PAnasonic almaya karar vermistim zaten. Bu yorumlarınızı da gördükten sonra ESRF-31 modelini almayı düşünüyorum. Teşekkürler
      |
      |

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj

iOS Beta Tester
      16 Mayıs 2012 11:36:51
      merhaba arkadaşlar

traş makinası alma niyetindeyim. Panasonic es-7036 ve esrf31 arasında kaldım. 100 tl fiyat farkı var. değer mi? yorumları bekliyorum.
      teşekkürler.

• Yarbay
      2169 Mesaj
      17 Mayıs 2012 21:17:56
      quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

merhaba arkadaşlar

traş makinası alma niyetindeyim. Panasonic es-7036 ve esrf31 arasında kaldım. 100 tl fiyat farkı var. değer mi? yorumları bekliyorum.
      teşekkürler.

Ben de yeni es la63 aldım. Bana değmez gibi geliyor ama her ikisinide kullananlara sormak lazım.. ben esrf31 kullanmadım..

• Yarbay
      2895 Mesaj
      17 Mayıs 2012 21:29:03
      Valla dün aldım bunu artık canıma tak etti , amacım sinek kaydı değil zaten sakalları kısaltmak.Biraz daha uzasın sakallarım bakalım performansını yazarım buraya.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Yüzbaşı
      510 Mesaj

iOS Beta Tester
      18 Mayıs 2012 18:53:53
      quote:

Alıntıları Göster

Ben de yeni es la63 aldım. Bana değmez gibi geliyor ama her ikisinide kullananlara sormak lazım.. ben esrf31 kullanmadım..

ne kadara aldınız es la63 ü?

yok mu esrf31 ve es-7036 kullanan?

• Yarbay
      2169 Mesaj
      18 Mayıs 2012 22:42:35
      quote:

Alıntıları Göster

440 TL ye mal oldu..
      |
      |

• Yüzbaşı
      643 Mesaj
      19 Mayıs 2012 09:10:10
      quote:

Alıntıları Göster

ESRF31 Kullanıyorum, güzel makinedir. 7036 da benim kuzen aldı. o 2 sene daha evvelden almıştı. ES7036 dan da çok memnun kendisi. yere göğe sığdıramıyor makinesini. bir de fiyat olarak daha makul RF31 Den. tavsiye ederim.

• Yüzbaşı
      510 Mesaj

iOS Beta Tester
      19 Mayıs 2012 09:26:42
      quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Alıntıları Göster

ESRF31 Kullanıyorum, güzel makinedir. 7036 da benim kuzen aldı. o 2 sene daha evvelden almıştı. ES7036 dan da çok memnun kendisi. yere göğe sığdıramıyor makinesini. bir de fiyat olarak daha makul RF31 Den. tavsiye ederim.

çok teşekkürler... :)
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.