Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: help21

Esrl21 kullananlar yorum yapsa sinek kaydı ve kirli sakal Olabilirmiyiz bu cihazla

kirli sakal tıraş olunamaz bununla, öyle bir ayar yok

evet mağlesef tek eksi yönü bu sanırım cihazın ben ayrıca kirli sakal için Philips QG3040 Erkek Bakım Kiti 5´i Bir Arada aldım iki üründen de gayet memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersnclskn

ayrıca temizleme işlemi yapıldıktan sonra eleği makineye takmayın.
    kuruyana kadar ayrı durması daha iyi olacaktır.
    elek bıçaklar ıslak takılırsa kuruması biraz uzun sürer.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

Dostum çok yardımcı oluyorsun hiç bir karşılık beklemeden eğer ki cihazım bozulursa mutlaka ve mutlaka sana yollayacağım bundan emin olabilirsin. ayrıca çok teşekkür ederim bizlere yardımcı olduğun için..

• selam arkadaşlar .
    yaptığım araştırmalarda en iyi traş makinelirinin:

-PAN ES 8243
    - PAN LA 63-93
    -PAN ES 8109S
    -PHİLİPS ARCİTEC 1090
    -BRAUN SERİE 7 790

olarak değişik sitelerde belirtilmekte. philips arcitec 1050 kullanıyorum. arkadaşlar kuru traş için mükemmel diyebilirim. ayrıca makine suda temizleniyor. yıkama ünitesi de var ama solüsyonu bitince kullanmadım.arada bununla traş oluyorum arada jiletle. sakal uzarsa boyunda biraz zorlanıyor o kadar. tahriş felan etmedi hiç.

benim sizlere ve özellikle de ERSNCLSKN arkadaşa sormak istediğim şu : ben daha iyi bir makine almak istesem hangisini seçmeliyim. sizlerin en iyisi dediğiniz makine hangisi. bir de braun 7 serisi 790 gerçekten çok övülüyor. aslı var mıdır?

bizler de bir genel puanlama yapalım kullanıma gören en iyi 5 makineyi seçelim
    teşekkürler
  • her markanın her modelin kendine özgü üstün özellikleri var.
    bu özellikler kişisel isteklere göre değişim gösteriyor.
    en iyi makine hangisi sorusu biraz zor cevaplanır.
    panasonic tıraş makineleri 1 dk da yaptığı devir sayısı açısından üstünlük sağlıyor.
    ayrıca panasonic makinelerinin elek bıçak parçaları daha uzun süre kullanılıyor.
    panasonic ıslak köpüklü tıraş, kuru tıraş yapabiliyor.
    braun kuru tıraş yapıyor. temizleme ünitesi, sağlamlık ve alman teknolojisi açısından üstün. bilinen marka en çok braun satılıyor.
    braun elek bıçak yedek parçaları diğer markalara göre daha ucuz. en fazla 2 senede bir değişimi gerekiyor.
    philips sakal uzunsa rahatlıkla tıraş edebiliyor. philips hollanda da üretiliyor.
    yani sonuç olarak, nasıl tıraş olmak istiyorsunuz sorusuna göre makine seçmek lazım.

bazı yorumlarda okuyorum. benim sakalım karmaşık, kıvırcık, sert, yumuşak gibi
    bu markalar her türlü sakal şekli için uygun. olmasaydı mutlaka daha çeştli modeller olurdu.

yani kısaca özetlemek gerekirse, tıraş makinesi üreten bu markalar modelleri arasında seçimi kullanıcıya bırakıyor.

• 0 traş oluyorum kirli sakal bırakmıyorum ama sadece keci sakalım var onu duzeltmem gerekiyor bu dogrultuda Panasonic esrl21 mi daha kullanıslı olur yoksa Philips rq1150 arada 100 tllik bi fark var yaklasık
  • Merhabalar arkadaşlar,
    Kişisel bakım ürünü olan traş makineleri ile ilgili görüşlerimi bende paylaşmak istedim. Yıllardır traş makinesi almak isteyipte bir türlü cesaret edip almamışımdır. Cesaret diyorum çünki okuduğum forumlarda genel bir kanı vardı cildin alışması için 3 hafta, 1 ay kadar bir süre gerekir, bazende cilt hiç alışmaz diye. Aynı ofisi paylaştığım arkadaşım 4 yıldır Philips marka traş makinesi kullanıyor ve her zaman tavsiye etmiştir. En sonunda araştırmalara başladım iyi bir traş makinesi alabilmek için, malumunuz uzun süre kullanabilmek adına kaliteli ve en önemlisi tahrişi en aza indirgeyecek bir şey olmalıydı. Bu arada henüz makine almamışken sadece sakallarım içerisinde oluşan bir cilt rahatsızlığı hasıl oldu ve doktorun verdiği ilaçlar haricinde tek tavsiyesi kendine bir traş makinesi al, bundan sonra jilet kullanma oldu. kısacası hemen o akşam Philips'in RQ1150/16 modelini satın aldım. Yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum, kuru olarak kullanıyorum buda arkadaşım tavsiyesi idi, cildim hiç tahriş olmadı ve bunca zaman cesaret edipte almadığıma pişmanım. Forumda diğer arkadaşların bahsettiği gibi sakal durumunuza göre makine seçin, düz bıçakmı, döner bıçakmı. bundan sonra önemli olan temiz ve özenli kullanmak, her traşdan sonra makineyi temizlemeli ve iyi muhafaza etmelisiniz diye düşünüyorum. Aldığım makinedende bahsedeyim, 1 saatte şarj oluyor, 10 gün kadar şarjı idare ediyor, tabi bu kullanıma göre fark eder. Ergonomik ele oturuyor. Mükemmel traş ediyor, keyfli yani..

• Panasonic ES-LA63 traş makinasını bu başlık altında öneride bulunan arkadaşa istinaden Amazon.com'dan aldım. ilk kez dün traş oldum. önceki makinam Braun Cruizer 3 idi . onunla kıyasladığımda sonuç:

1 - ikisi de yüz kısmımı sinek kaydı traş ediyor ama Panasonic çoklu bıçak sistemi ve yüksek devir hızı nedeniyle çok kısa zamanda yapıyor.
    2 - çene altı bölgesinde yatık kıllarda sinek kaydı olmuyordu ayrıyeten kuru kuru jilet kullanıyordum. Panasonic ile üstünkörü bir kuru traş neticesinde bile o bölge de sineklere paten salonu oldu nerdeyse :))

Netice olarak belki bu iki makina kıyaslanamaz tabii de, ben umduğum sonucu (sadece makina ile en iyi traş) elde ettim. Temizliği de çok hoş. Sıvı sabunla ultrasonik hızda 20 sn suya tutuluyor, 20 sn sonra kendisi kapanıyo. Şarj ve kullanım göstergesi çok hoş.

Panasonic bu işe son noktayı koymuş. Türkiyedeki en lüks cihazı olan ES-LA63 Amazon'da 118 $. Fakat 300 - 400 $ 'lık da bir sürü ürünü var. Bu alanda çok sıkı çalıştıkları belli. beni Panasonic kalitesiyle tanıştıran öncelikle MACH25'e ve olumlu yorum yapan diğer bütün arkadaşlara teşekkürler.

• arkadaşlar aşağıdaki traş makinelerinden sizce hangisini alsam daha iyi olur?

http://www.hepsiburada.com/Liste/braun-series-7-790-pulsonic-tiras-makinesi-/ProductDetails.aspx?productId=sgbraun790&categoryId=26012156#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-es-la-63-islak-kuru-4-bicakli-quadro-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgpanesga21&categoryId=26012156#Gorseller

önceden braun cruzer4 kullandım makinenin sinek kaydı performansından pek memnun değildim ama yüzümde tahriş yada alerji yapmadığından braun marka olarak hep aklımda. Diğer yandan buradan takip edebildiğim kadarıyla panasonic en iyi makineyi üretiyor. çok kararsız kaldım. lütfen yardımcı olur musunuz?

• Panasonic ESRF31 ve Panasonic ESRL21 arasında son kararı vermeye çalışıyorum.

ikisi arasında 100 tl fark var

ESRF31 te gozume çarpan farklılık , 4 bıçak , 1 saatte şarj olma ve 2 kat fazla kullanım süresi ESRL21'e gore

31 daha iyi gibi durmakta ama , bu konuda fikir vermek isteyen varmı ?
  • ES RL 31 den 21 e göre çok daha memnun kalırsınız.
    tabii fiyat farkı sizin için çok önemli değilse.
  • ES-RF31

ISLAK/KURU tıraş
    Dört bıçaklı quadro tıraş başlık sistemi
    Güçlü motor (Dakikada 10.000 devir)
    Dünyanın en keskin açılı iç bıçakları (30 Derece)
    Esnek oynar başlığı
    Yüz hatlarını çok noktadan kavrayabilen multifit arc kavisli tıraş başlık sistemi
    Nano-kenarlı iç bıçaklar
    3 aşamalı şarj durum göstergesi
    Suda yıkanabilir
    Anahtar kilidi
    Eli tam kavrayan Pro Curve tasarım ve elden kaymayan elastomer kaplama
    Likit el sabunu ile kolay ve hijyenik temizlik
    1 saatte şarj olma
    65 dakika ekstra uzun kullanım süresi
    Uzun ömürlü Lityum iyon batarya
    Taşıma çantası
    Temizlik fırçası

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Çok yönlü Oynar Başlık Evet
    Kavisli Elek & Bıçak Evet
    30° İç bıçaklar Evet
    Şarj Dolum Göstergesi Evet
    Su geçirmez Evet
    Islak/Kuru tıraş Evet
    Pro Curve Tasarım Evet
    Lityum iyon Batarya Evet
    Favori Düzeltici Evet
    Anahtar kilidi Evet

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
    İç bıçakların hareket yönü Zıt yönde
    Devir/Dakika 10.000
    Renk Gümüş
    Güç Kaynağı 100 - 240 (V)
    Çalışma Süresi 65 dk.
    Başlık sistemi 4 başlık
    Şarj Süresi 1 (Saat)
    Elek/bıçaklar Yüksek-kalite hipo-alerjenik çelik

• ESRL21S

ISLAK/KURU tıraş
    Dünyanın en keskin açılı iç bıçakları (30 Derece )
    Üçlü oynar başlık sistemi
    Batarya durum göstergesi
    Yıkanabilir
    Pro Curve ergonomik tasarım
    8 saatte şarj olma
    Uzun ömürlü Ni-Mh (Nikel-Metal Hidrit) batarya
    Taşıma çantası

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Favori Düzeltici Evet
    Çift süspansiyon Evet
    Şarj Dolum Kontrol Göstergesi Evet
    Su geçirmez ünite Evet
    Islak/Kuru tıraş Evet
    Yüksek-kaliteli hipo-alerjenik çelik elekler Evet

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
    Renk Gümüş-Siyah
    Devir/Dakika 10.000
    Güç Kaynağı 220 - 240 (V)
    Çalışma Süresi 30 dk.
    Başlık sistemi 3 başlık
    Şarj Süresi 8 (Saat)

• hepsiburada'dan tıraş makinesi alan , sorun yaşayan , garantisiyle ilgili sıkıntı cıkan varmı ?
  • H.B.'dan tıraş makınası almadım ama almış olduğum pek çok ürün var.Garanti belgeleri Sanayi Bakanlığının öngördüğü şekilde. Turkiye distribütorü yada kayıylı ithalatçısı tarafından getırılen ürünler.

Garanti anlamında sorun yaşamazsınız.

Ben şu ana kadar fotoğraf makınası, vantılatör, supurge, hafıza kartı ve daha bır çok urun aldım.
    herhangi bir şikayetım olmadı.
  • Panasonic ES-LA63 makinesinde kısa saka ve günlük traş için ideal olduğu yazılmış çizilmiş. Benim merak ettiğim 3-4 günlük sakalı kısaltma performansı, Hatta deneyeniniz olduysa 1-2 haftalık sakalı kısaltma konusunda bu ürünün kısaltma aparatı nasıl?

Amazon'dan almayı düşünüyorum, Türkiye'ye gönderiyorlar bu ürünü, büyük fiyat farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunder_burak

Panasonic ES-LA63 makinesinde kısa saka ve günlük traş için ideal olduğu yazılmış çizilmiş. Benim merak ettiğim 3-4 günlük sakalı kısaltma performansı, Hatta deneyeniniz olduysa 1-2 haftalık sakalı kısaltma konusunda bu ürünün kısaltma aparatı nasıl?

Amazon'dan almayı düşünüyorum, Türkiye'ye gönderiyorlar bu ürünü, büyük fiyat farkı var.

1 - Amazondan aldım, fiyat konusunda haklısın
    2 - Kısaltma aparatı yok. Ya hep ya hiç :)
    3- 3-4 günlük sakal traşı çok rahat
    4- 10 günlük sakalımı az önce traş ettim ara sıra çekse de temiz traş etti ama daha uzun sürdü tabi.
  • panasonic traş makinaları; genellikle en fazla 3 günlük sakal traşında gayet memnuniyet verici sonuçlar elde edilir. daha uzun sakallarıda keser ama traş olma süreniz uzar tabi kuşkusuz bir makina için panasonic 1 numaradır.
  • herkese slm arkadaslar ismim furkan suan amerikadayim dönerken kendime elektrikli bir traş makinasi almayı dusunuyorum bu soruyu defalarca soran olmustur ama suan benım durumum internettte araştırma yapmaya musait değil su mesajı yazabilmek ıcın 35 dk ugrasmam gerekti arkadaslar sakallarım oldukca sert ve ters cıkıyor boyun altı biraz sorunlu tahriş oluyor genelde 2 gunde bir traş oluyorum ve purussuz bir traş istiyorum aklimda philips senso touch 3d serisinin 1280xcc modeli var philipsin usa sitesinde 350 dolar fiyatı yaklasık diger tum modelleri burdahttp://www.usa.philips.com/c/mens-shaving/sensotouch-3d-jet-clean-plus-chromed-numeric-display-1280x_42/prd/en/ hepsi bana uyar yeterki şu tahriş sorunum çözulsun puruzsuz bır tras saglasın bu makina hakkında fazla bılgı yok galıba ortalıkta sızın bu konu hakkında önerılerınız neler olur baska makina önerilerinede açıgım panasonic vs pek bilgim yok yardım edebılırmısınız

• panasonic al memnun kalırsın uğraşma philips le falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersnclskn

ESRL21S

ISLAK/KURU tıraş
    Dünyanın en keskin açılı iç bıçakları (30 Derece )
    Üçlü oynar başlık sistemi
    Batarya durum göstergesi
    Yıkanabilir
    Pro Curve ergonomik tasarım
    8 saatte şarj olma
    Uzun ömürlü Ni-Mh (Nikel-Metal Hidrit) batarya
    Taşıma çantası

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Favori Düzeltici Evet
    Çift süspansiyon Evet
    Şarj Dolum Kontrol Göstergesi Evet
    Su geçirmez ünite Evet
    Islak/Kuru tıraş Evet
    Yüksek-kaliteli hipo-alerjenik çelik elekler Evet

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
    Renk Gümüş-Siyah
    Devir/Dakika 10.000
    Güç Kaynağı 220 - 240 (V)
    Çalışma Süresi 30 dk.
    Başlık sistemi 3 başlık
    Şarj Süresi 8 (Saat)

Arkadaşlar yaklaşık bir aydır ESRL21S kullanıyorum. Memnunum makinadan ancak tek sıkıntım 2 kez traşım yarım kaldı. Çünkü bu cihazın şarj durum göstergesi yok. Üzerinde kırmızı küçük bir led var o da fişe takıldığında yanıyor. Yani cihazın o an şarj olduğunu gösteriyor yalnızca. Ürünün özelliklerini araştırırken her sitede aşağı yukarı ersnclskn arkadaşın da belirttiği özelliklerle karşılaştım. Burda bir hata yok mu sizce? Sayın ersnclskn siz yetkili bayisiniz. Birçok konuda bilgi verdiniz bize. Bir bilginiz var mı bu konuda?

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.