Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: help21
    Arkadaslar bende traş makinası alacam fakat aradığım özellik istersem sinek kaydı istersem incecikte olsa sakal bırakması kirli sakal yani böyle bir makina önerisi bekliyorum cruze4 düşünüyorum fikirlerinizi yazarsanız sevinirim

Tavsiyede bulunan yokmu beyler;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Panasonic ES RL21 traş makinelerinizi nereden aldınız arkadaşlar? Hangi ülkenin yapımı? internetten aldıklarımız çin malı filan çıkmasın?

Hepsiburada'dan aldım. Çin malı. Ben de pek hoşlanmadım bundan ama iyi makina sonuçta. Hem bizden önceki neslin de zamanında japon malı diye birçok malı küçümsediğini duymuştum. Şaşırtıcı değil mi?
  • Ben 2 ay kadar önce philips sensotouch 2d almıştım. Makine hakkındaki son yorumum : Pek başarılı değil tavsiye etmiyorum.
  • Bende sonunda Panasonic ES RL21 alarak bu işi noktaladım. Seçim yapmak gerçekten zor bir iş ve yüzüm alışamazsa diye de pahalı bir model almak istemiyordum. Aslında sorun yaşamayacağım kesin olsa alırdım ama güvenemedim. Tam kararımı Philips 1150 olarak vermiştim ki baktığım birkaç yerde ellerinde yoktu. İnternetten alışverişe de sıcak bakmadığım için bu modelden vazgeçiyordum ki yukarıdaki arkadaşın yorumu da pek tavsiye etmediği yönünde olunca, foruma son kez göz gezdirip genel olarak ESRL 21 modelinin bana da uygun olabileceğini düşündüm ve Sirkeci'den biraz önce temin ettim. 8 saat şarj süresi ilk şarj için önemli sanırım o yüzden yarından itibaren kullanabilicem ve umarım memnun kalırım.

Temizleme konusunda haftaiçi kuru temizleme ve cuma günü son tıraştan sonra ıslak temizleme yapmak yeterli olacak sanırım. Bir de 15 günde bir yağlamak gerekiyormuş ki, benim sorum da bu noktada. Bu yağı nereden temin edebilirim ? Makine yağı diye mi geçiyor acaba ?

• Panasonic Es La 63

bu ürünle ilgili sorun yaşayan , önermeyen varmı ?

birde sadece hb de bulabildim , alternatif olarak alabilcegim bir yer bilen varmıdır ?
  • Panasonic ES RL21 siparişi verdim bugün. yarın bana ulaşır sanırım. kullanmadan 8 saat mi şarj etmemiz gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zGr.

Panasonic Es La 63

bu ürünle ilgili sorun yaşayan , önermeyen varmı ?

birde sadece hb de bulabildim , alternatif olarak alabilcegim bir yer bilen varmıdır ?

En ucuza satan yerler:
    http://www.ucuzu.com/tiras-makinesi-c3186/panasonic/es-la63-p39626165/?gclid=CKme9eT556kCFVQv3wodckhOXw

Tabiiki hepsine güvenilmez. WebdenAl'dan bir sefer alışveriş yapmıştım. Zamanında ve sorunsuz elime ulaşmıştı. Hepsiburada tek ve en ucuz değil hiç bir zaman. Uygun alternatifleri her zaman değerlendirmek gerekir.

http://www.webdenal.com/panasonic-es-la63-islak-kuru-4-bicakli-quadro-tira_216269.html

• Arkadaşlar daha önce de yazmıştım sinek kaydı için Panasonic ES RL21 aldım gayet memnunum.
    kirli sakal içinde Philips QG3040 Erkek Bakım Kiti 5´i Bir Arada aldım iki üründen de gayet memnunum tavsiye ederim.
  • Ha bu arada Panasonic ES RL21'de karar kılan arkadaşların fazla parası ceplerinde kalsın. Aşağıdaki fiyat bana cazip geldi. O siteden birkaç gün önce Panasonic saç traş makinası aldım. siparişin ertesi gün kargo elimdeydi.

http://www.webdensiparis.com/urun/panasonic-esrl21-pro-curve-3-baslikli-islak-kuru-tiras-makinesi_960683.aspx?CatID=7088&tabId=1697
  • quote:

Orijinalden alıntı: kselici

Ha bu arada Panasonic ES RL21'de karar kılan arkadaşların fazla parası ceplerinde kalsın. Aşağıdaki fiyat bana cazip geldi. O siteden birkaç gün önce Panasonic saç traş makinası aldım. siparişin ertesi gün kargo elimdeydi.

http://www.webdensiparis.com/urun/panasonic-esrl21-pro-curve-3-baslikli-islak-kuru-tiras-makinesi_960683.aspx?CatID=7088&tabId=1697

"gsakin" ın tavsiyesiyle ben de aynı üründen bugün sipariş ettim. buradan 3-4 lira daha ucuz siteler var ama bana güvenilir gibi gelmediler, o yüzden buradan aldım. yarın ulaşır umarım elime.

şu an geçici olarak temin edilememektedir diyor. tam zamanında sipariş ettim galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 5 Temmuz 2011; 0:07:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gsakin

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım sinek kaydı için Panasonic ES RL21 aldım gayet memnunum.
    kirli sakal içinde Philips QG3040 Erkek Bakım Kiti 5´i Bir Arada aldım iki üründen de gayet memnunum tavsiye ederim.

Esl21 sinek kaydı demişsiniz peki kirli sakal birakabilirmiyiz o makinayla
  • Bende dün PANASONİC ES RL21 sipariş ettim.
    Daha önce çin malı cihaz ve Philips'in bir modeliyle denemiştim becerememiştim inşallah bu cihazla traş olabilirim.
  • es rl 21 ile es la 63 arasında fazla para vermeye degicek bir durum var mıdır ?

bıçak farklılıkları falan var ama 3-4 katı nerdeyse totalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root- -- 5 Temmuz 2011; 9:46:49 >
  • Panasonic ESRL21 ile ilk tıraş izlenimim fena değil. Tam olarak fiyat / performans makinesi. Bu fiyata daha kötü bir performansı olabilir diyordum fakat olumlu yorumlara güvenerek aldım. Çok çok iyi bir tıraş sunmasa da "yeterli" derecede iyi bir tıraş sundu. Tabi beni makinenin acemisi olmam ve yüzümün alışma sürecini de eklersek zamanla daha da iyi olacağını düşünüyorum. Özetle makineyi tavsiye edebilirim, iş görüyor

Daha önce sorduğum soruyu tekrarlıyorum, bu makine için yağı nereden temin edebilirim acaba ? Bir de dış elek kısmını çıkarttım ve onu fırçasıyla temizledim, daha sonra da iç kısımdaki eleklerin arasındaki sakalları temizliyim dedim ama doğal olarak fırça eleklere takıldı. Üflemek yeterli olacak mı acaba ? Haftada 1 sabun ile temizleyip diğer günler fırça ile temizlemeyi planlıyorum.

• ES RL 21
    temizlik hakkında bazı ipuçları

makineyle tıraş olduktan sonra, eleği çıkartıp sakal tozlarını silkeleyin. üfleyerekde olabilir.
    makinenin üzerinde elek takılı olmadan bıçaklar boştayken çalıştırmayın. (temizleme amaçlı olarak)
    her kullanımdan sonra mutlaka sakal toplama haznesini boşaltın.
    kullanım durumunuza göre haftada 1 sefer sıvı sabunla resimdeki gibi temizleme işlemi yapın.
    elek bloğunun üzerine sıvı el sabunu dökün.
    hafifce ıslatın ve makineyi çalıştırın. titreşim sayesinde elek bıçakların temizlendiğini göreceksiniz.
    soğuk veya ılık suyla (sıcak suyla değil) eleği çıkartıp makineyi baş aşağıya yıkayın.
    makineyi komple suya sokmayın. sadece kirlenen kafa bölümlerini yıkayın.
    15 günde bir de makine çalışır vaziyette 1 er damla eleklerin üzerinde yağlama yapın.
    bu makinelerin yağları bazı modellerin içinden çıkıyor. özellik olarak çok ince makine yağıdır.
    bizden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

sanırım bu yazdıklarım tıraş makinenizi temizleme hakkında sizlere biraz olsun yardımcı olur.
    ersnclskn
    panasonic yetkili servisi
    kızılay ankara

• elek kesinlikle fırçalanmaz.
    eleklerin her bir deliği koni biçimindedir.
    sakalarınız koni nin geniş kısmından içeri girer.
    bıçağın alttaki yaptığı sağa sola titreşimle koni nin dar ucunda sıkışarak kesilir.
    elekde koni nin dar kısmı kesicidir. bıçakda kesme işlemine yardımcı olur.

bıçakları yönüne göre fırçayla temizleyebilirsiniz.
  • ayrıca temizleme işlemi yapıldıktan sonra eleği makineye takmayın.
    kuruyana kadar ayrı durması daha iyi olacaktır.
    elek bıçaklar ıslak takılırsa kuruması biraz uzun sürer.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

• az önce geldi esrl21. 8-10 saat şarj edip yarın kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 5 Temmuz 2011; 17:06:38 >
  • Esrl21 kullananlar yorum yapsa sinek kaydı ve kirli sakal Olabilirmiyiz bu cihazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

Esrl21 kullananlar yorum yapsa sinek kaydı ve kirli sakal Olabilirmiyiz bu cihazla

kirli sakal tıraş olunamaz bununla, öyle bir ayar yok
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.