Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.268
Cevap
179
Favori
877.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ürünle bşr video çekmemi ister misiniz? İade hakkınızı kullanıp yine Extreme lerin 2000 watt olanı ile değiştirin isterseniz.

Bir soru; halı mı kaldıracaksınız, ev mi süpürecrksiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Benim ürünle bşr video çekmemi ister misiniz? İade hakkınızı kullanıp yine Extreme lerin 2000 watt olanı ile değiştirin isterseniz.

halı kaldırıcam hobim de şaka bir yana öyle anlaşılıyor işte çekim gücü..

bazan iki kişi birebir aynı ürünü alır ve birininki bozuk ya da performansı düşük çıkar (Beyaz eşyada çok olur )

Acaba benım makinenin durumu da böyle mi diye tedirgin oldum ben çünkü memnun olmayan yok.. İade hakkımı kullansam nilfiks almam bir daha hem süpürdük bununla bütün evi toz torbasında bişeyler var bu şekilde iade olur mu bilemedim..

Video falan zahmen etmeyin hocam yanlız , siz emiş gücü yüksekliğini nasıl anlıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umudumsun

quote:

Benim ürünle bşr video çekmemi ister misiniz? İade hakkınızı kullanıp yine Extreme lerin 2000 watt olanı ile değiştirin isterseniz.

bazan iki kişi birebir aynı ürünü alır ve birininki bozuk ya da performansı düşük çıkar (Beyaz eşyada çok olur )

Acaba benım makinenin durumu da böyle mi diye tedirgin oldum ben çünkü memnun olmayan yok.. İade hakkımı kullansam nilfiks almam bir daha hem süpürdük bununla bütün evi toz torbasında bişeyler var bu şekilde iade olur mu bilemedim..

Video falan zahmen etmeyin hocam yanlız , siz emiş gücü yüksekliğini nasıl anlıyorsunuz ?

Dostum halı kaldırma özellikle firmaların insanların yanlış fikir edinmesi için bilinçli olarak yapılan bir aparat oyunudur. Normalde en kötü süpürge bile eğer aparat ucu (halı başlığından bahsediyorum) kenarlarından hiç hava kaçırmayacak şekilde dizayn edilmişse halıyı tutup kaldırır. Ancak halıyı çok sıkı tutup hiç emiş yapamadığı için aslında içine hiç bir şey çekmez (yani vakum yapamaz). Oysa nilfisk'in halı aparatı bu durumu engellemek için yanlardan hava kanalları ile dizayn edilmiştir. Bu nedenle siz ne kadar halıya yapıştırırsanız yapıştırın yanlardan hava aldığı için halıda tozu süpürür ama başka firmaların makineleri gibi halıya yapışmaz ve daha esnek bir süpürme işlemi gerçekleştirir. Zaten süpürme işleminde önemli olan yapışması değil rahat emiş yapabilmesidir.

Bunu da şu şekilde test edebilirsiniz. Straforlardan gelen köpük taneciklerini elinizin içine alın ve süpürge hortumunun ucunu elinize sıkı sıkıya kapatın. (Kesinlikle hava kaçmayacak şekilde). Daha sonra makineyi çalıştırın ve bir süre bekleyin. Sonra makineyi kapatın. Elinizdeki köpük taneciklerinin bile çekilmediğini göreceksiniz. Oysa elinizdeki tanecikler o kadar hafif ki el süpürgesinin bile çekebiliyor olması gerekirdi. Oysa aynı taneler elinizde iken hafif bir aralık bırakacak olursanız tanelerin direk süpürge tarafından tutulduğunu göreceksiniz. Bu nedenle bir çok firma insanları kandırarak halı başlığında hava akışını engelleyen bir şekilde tasarım yaptığından halıya yapışmakta ve hem süpürmeyi zor hale getirmekte hem de aslında doğru dürüst bir emiş sağlamamakta.
    Bende extreme eco kullanıyorum ve 6 ayı geçen bir sürede sıfır bir evde haftada 4-5 defa bütün evi süpürüyoruz ve açıkçası çok çok memnunuz. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 27 Aralık 2013; 14:28:55 >

• quote:

quote:

Emiş gücünün yüksekliğini temizliğe bakarak anlıyorum. Cam vb taneli cisimleri çekiş gücünden anlıyorum. Eski süpürgem ile 10 dakika da temizlediğim yeri 5-6 dakikada bitirmemden falan anlıyorum.

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    selam üstad,

geçenlerde kızkardeşim (ve tabii ki eniştem ) benden süpürge tavsiyesi istedi, ben de aklıma ilk gelen "arnica bora 5000" dedim...bu modelle ilgili muhtelif yorumlar var, tavsiye etmekle hata mı ettim...

"çok acil değil ama bize de süpürge lazım" deyip arayışa ve araştırmaya devam dedik, kızkardeşime de beklemesini söyledim...

bosch 72000, lg 7920, conti 148 contes, arçelik 4250, beko 3210 gibi modellerin forumlarda önerildiğini okudum...

sonra bu konuyu görünce ilk sayfada "arzum AR461 cleanart silent" modelinden bahsettiğinizi gördüm (ancak başka bir üye olumsuz görüş yazmış)...

netice; 350'yi aşmayacak mümkünse 200-250 arası alınabilecek birkaç sağlam model önerirseniz (hem kendime hem de öncelikle kızkardeşime) çok makbule geçer...

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

selam üstad,

geçenlerde kızkardeşim (ve tabii ki eniştem ) benden süpürge tavsiyesi istedi, ben de aklıma ilk gelen "arnica bora 5000" dedim...bu modelle ilgili muhtelif yorumlar var, tavsiye etmekle hata mı ettim...

"çok acil değil ama bize de süpürge lazım" deyip arayışa ve araştırmaya devam dedik, kızkardeşime de beklemesini söyledim...

bosch 72000, lg 7920, conti 148 contes, arçelik 4250, beko 3210 gibi modellerin forumlarda önerildiğini okudum...

sonra bu konuyu görünce ilk sayfada "arzum AR461 cleanart silent" modelinden bahsettiğinizi gördüm (ancak başka bir üye olumsuz görüş yazmış)...

netice; 350'yi aşmayacak mümkünse 200-250 arası alınabilecek birkaç sağlam model önerirseniz (hem kendime hem de öncelikle kızkardeşime) çok makbule geçer...

O arzım modeli için 3 ay iade garantisi veriyorlar. Valla cok cesur hareket...

Alın deneyin, beğenmezseniz iade edebilirsiniz. Malına güveniyor adamlar. Ben alırken böyle bir uygulama olsa katiyen alır denerdim.

• quote:

quote:

quote:

Emiş gücünün yüksekliğini temizliğe bakarak anlıyorum. Cam vb taneli cisimleri çekiş gücünden anlıyorum. Eski süpürgem ile 10 dakika da temizlediğim yeri 5-6 dakikada bitirmemden falan anlıyorum.

Hocam teşekkür ederim..

biraz daha ısındım süpürgeye.. süpürdükten sonra geriye dönüp baktıgımda temiz görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

selam üstad,

Ben mediamarktan miele 5211 aldım. 399 Tl + 25 tl indirim çeki ile 374 e geldi. Bu fiyata çıkabilirseniz saydıklarınız yanında muhteşem makinadır.

• Muhamnet
    Sanırım 3 ay geçmiş bu süre içerisinde süpürge ile problem yaşadınızmı?
    Bende power special almayı düşünüyorum. 450 tl fiyat buldum istanbulbilişim sitesinde.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/power-special-nilfisk-supurgeler-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,59691.html

Nilfisk power allaergy modelide media markt ta 499tl ye inmiş. Hangisi daha uygun olur?
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/NILFISK-Power-Allergy-2000-W-Elektrikli-S%C3%BCp%C3%BCrge,103452,465739,1036389.html?langId=-14

Siz hangisini tavsiye edersiniz? Birde siz nereden almıştınız birde fiyatını sorabilirmiyim.
    Teşekkürler...
    @muhamnet

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    Bende yeni süpürge alacağım. Tecrubelerinizden yararlanmak istedim:) 3 ürün arası kaldım.
    1. Nilfisk extreme eco
    2. Nilfisk power allergy
    3. Nilfisk power special
    Aralarındaki farklar nelerdir? Bunlar torba+filtreli ürünlermi? Hepa 13-14 arasında gerçekten çok fark var mı? Birde hangisinin filtresi ve torbası netten ya da piyasadan daha rahat ve ucuz bulunabilir?
    Teşekkür eder yorum beklerim saygılar
  • ufukkana kullanıcısına yanıt
    Bu ürünler 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Bende aynı durumda ikwn gidip bunların en ucuzunu aldım. Hepa 13 ve 14 arasındaki farkı astım hastası hissetmiyor. Hepsi hepa13 ve 14 lü ürünler ve toz torbalı.

Alın power special ı devam edin.

• zkose41 Z kullanıcısına yanıt
    En ufak bir şikayet yok iç işleri bakanından elhamdülillah.

Hepa 13 lü power special gayet uygun ve yeterli bir ürün bence. Fazlası pazarlama çalışması.

• umudumsun U kullanıcısına yanıt
    Eksiği yok ve güzel ürün. Boşver halı kaldırmayı.
    İşini mükemmel yapar.

• Ben Nilfisk power allergy modelini aldım kullanıyorum, eşim çok çok memnun halılar pırıl pırıl oluyor diyor. :)
    Turbo başlık olduğu için diğer ürünlere göre artısı var bu başlık gerçekten çok işe yarıyor, bizzat denedim.
    Benim tavsiyem şuan nette en ucuz mediamarkt oradan alın, dilerseniz bir mağazaya gidip netteki fiyat bu diyerek pazarlık bile edebilirsiniz.
    Ben mediamarktan aldım, alırken fiyat 600 dü nette, mağazada 750 yazmışlar ben 499 a aldım. :)

http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-nilfisk-power-allergy-hepa-13-fiyati,21689.html
    http://www.ucuzu.com/elektrikli-supurge-hali-yikama-makinesi-c3170/nilfisk/power-allergy-p30371298/

• Kesinlikle Toz Torbalı modelleri tavsiye ederim.

Astım veya alerji rahatsızlığı olanlar için kullandıkları elektrik süpürgeleri sağlıkları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu tarz rahatsızlıkları olanlar için yurtdışında doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen elektrikli süpürge modelleri kumaş torbalı ve Hepa filtreli olanlardır. Kumaş toz torbası kullanım açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Süpürme işlemi tamamlandıktan sonra temizlemeye ihtiyaç duymadan içi dolan toz torbasının çöpe atılabilmesidir. Böylece temizleme ile uğraşırken etrafa dağılabilecek toz ve akarlardan kurtulmuş olursunuz.

https://www.hepaonline.com/elektrikli_supurge_elektrik_supurgesi.php

• Bende yeni rowenta ro8221 aldım. Çok araştırdım,gezmedik site veya alışveriş merkezi bırakmadım. Harcanan güç ile yapılan temizliğin ortalamasını giden elektrikle bölünce ortaya bu makina çıktı (fiyat ve kampanya olanakları da dahil bu duruma)...
    Kısacası memnunum,tavsiyede ederim.. Aparatlarının tamamını kullanıyorum nerdeyse,gösteriş olsun diye takılmış bir aksesuarı yok bana göre.
  • mustafayazıcı M kullanıcısına yanıt
    Yatırım maliyetini paranın maliyeti olarak hesapladınız mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Ben Nilfisk power allergy modelini aldım kullanıyorum, eşim çok çok memnun halılar pırıl pırıl oluyor diyor. :)
    Turbo başlık olduğu için diğer ürünlere göre artısı var bu başlık gerçekten çok işe yarıyor, bizzat denedim.
    Benim tavsiyem şuan nette en ucuz mediamarkt oradan alın, dilerseniz bir mağazaya gidip netteki fiyat bu diyerek pazarlık bile edebilirsiniz.
    Ben mediamarktan aldım, alırken fiyat 600 dü nette, mağazada 750 yazmışlar ben 499 a aldım. :)

http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-nilfisk-power-allergy-hepa-13-fiyati,21689.html
    http://www.ucuzu.com/elektrikli-supurge-hali-yikama-makinesi-c3170/nilfisk/power-allergy-p30371298/

Aynı etki bizim evde de görüldü.

• En sonunda bende bir Nilfisk power allergy aldım.
    Mediamarkt internet üzerinden satın aldım 500 tl. Herhangi bir problem olmadı. Garanti süresi 5 yıl olması için bir şey yapmam gerekirmi? Kullanma klavuzunda garanti 5 yıl yazıyor fakat garanti belgesinde 2 yıl yazıyor. sizde nasıl oldu?
     ## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zkose41 -- 10 Ocak 2014; 18:17:43 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.