Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.272
Cevap
179
Favori
877.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verdiğiniz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim, sağolun.

Az önce denedik, turbo başlık halıda çok iyi gerçekten. Malzeme kalitesi olarak Mieleden pek farkını göremedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danismend83 -- 3 Temmuz 2020; 20:17:58 >
  • Danismend83 D kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam. Mümkünse inceleme videosu atın. Miele ile arasında bariz kalite farkı yok zaten. Sadece forumdaki abartmalar diye düşünüyorum. Hatta mielenin catdog makinelerinde hepa filtre yerine sadece karbon filtre bulunması ise üyük bir eksiklik bence. Bosch ise bu konuda daha garantili bir model sunmuş oluyor. Hem ulpa hem bionik filtreyle.

Tekrar hayırlı olsun. İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam merhaba hangi modeli satın aldınız?

• Oknbzk O kullanıcısına yanıt
    Bosch bgl8zoon modelini aldık. İnternetten 1.460 TL ye almıştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    ne zaman ve hangi siteden aldın hocam şuan dediğin fiyatlarda bulamadım. 1799 tl en ucuzu hepsiburada da şimdilik, yada ben görememiş olabilirim
  • Merhaba arkadaslar,

2015 yilinda yaklasik 80m2 1+1 evim icin Bosch Relaxx'x ProSilence Plus BGS5330A aldim. Bu zamana kadar bir kez hortum yirtilmasi yasadik ve degistirdim. Gectigimiz aylarda da kablo baglanti yerinde bir sorun olustu ve prizin basinda uygun pozisyonlari deniyorum, temas gerceklesince makina calisiyor. Lafin ozu yeni bir makina arayisindayim forumu 2019 Nisan ayindan baslayarak taradim ancak bir karara varamadim.

Butce sorunum yok (tabii yine de cok ucuk rakamlar odemek istemiyorum.)
    evde hali, kilim vs. yok
    Toz torbasiz ve haznesi genis.
    cok agir olmayan (giderek yaslaniyorum haftada 2 kez kullandigimi belirtmek isterim hatta yanina mumkunse bir de dikey bakiyorum)
    Orta yollu alip kombineli kullanabilecegim bir urunde olur yeter ki birkac yil icinde beni yeni arayislara suruklemesin.

kullanim alani: parke zemin, koltuk ve yatak ici
    turbo baslik ne ise yariyor onu da cozemedim, sadece halisi ve peti olan evlere mi uygun?
    bazi fircalarin parke cizdigini okudum, hortumu ergonomik olmayan, tekeri kirilan sorunlu urun istemiyorum.
    tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler^^

• melihjoe kullanıcısına yanıt
    1 temmuzda ilkeli dtm diye bir satıcıdan aldım. Bosch yetkili satıcısıymış. Bu satıcıyı nerden buldun dersen bgl8zoon fiyat yazıp arattım Akakçe diye bir sitede internet sitelerinin fiyatları vardı ordan buldum. Önceki hafta Bosch online 1.625 TL ye satıyordu. Ben yaşadığım şehirdeki bayiden peşin 1.550 TL ye alacaktım akşam geç kaldığım için bayi kapanmıştı bu nedenle bu yola başvurdum. Size de öncelikle etrafınızdaki bayilere en azından telefonla sormanızı ve internet üzerinden başka satıcılara bakmanızı öneririm.

Aldığım link aşağıdadır.
    https://www.ilkelidtm.com/bosch-bgl8zoon-toz-torbali-elektrikli-supurge

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danismend83 -- 6 Temmuz 2020; 10:29:22 >

• 12 yıldır arnica hydra su filtreli süpürge kullandım.
    su filtrenin avantajları temiz olması, dezavantajı her seferinde su koy temizle işlemi şart zaten biliniyor bunlar.
    Toz torbasız süpürgeler hemen tak çalıştır ama gördüğüm kadarı ile aşırı şekilde toz birikmesi olabiliyor.
    Su filtreli süpürgeler de pek kalmamış gibi piyasada ya da ben bulamıyorum varsa öneri söyleyebilirsiniz.

Toz torbasız 2 tane süpürge dikkatimi çekti, güçlü ve sessiz olması açısından;

https://www.teknosa.com/bosch-bgc41q69-yikanabilir-hijyenik-hepa-h13-filtre-kirmizi-toz-torbasiz-supurge-p-115041504
    https://www.youtube.com/watch?v=06tT2TRMpRo&feature=youtu.be&t=285

ve
    https://www.vatanbilgisayar.com/arnica-tesla-premium-cyclon-supurge.html
    https://www.youtube.com/watch?v=YqbghK0sfo4

Kullanıcı videolarına bakınca o tozları görünce burnum tıkanıyor psikolojik olarak :)

Özetle; güçlü ve sessiz su filtreli süpürge bulamıyorum varsa belki ben göremiyor bulamıyorum, yardımcı olursanız çok iyi olur.

Bir de yukarıda paylaştığım Bosch marka olanda 4 adet filtre varken, Arnicada 2 adet filtre var. Neden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceman0 -- 6 Temmuz 2020; 11:5:20 >

• Hey Jude. kullanıcısına yanıt
    makine çok ağır mı acaba anne için almayı düşünüyorum oda hafif kolay taşınabilen güçlü bir süpürge istiyor
  • waitu kullanıcısına yanıt
    agir degil, normal. boyutu da buyuk degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: iceman0

12 yıldır arnica hydra su filtreli süpürge kullandım.
    su filtrenin avantajları temiz olması, dezavantajı her seferinde su koy temizle işlemi şart zaten biliniyor bunlar.
    Toz torbasız süpürgeler hemen tak çalıştır ama gördüğüm kadarı ile aşırı şekilde toz birikmesi olabiliyor.
    Su filtreli süpürgeler de pek kalmamış gibi piyasada ya da ben bulamıyorum varsa öneri söyleyebilirsiniz.

Toz torbasız 2 tane süpürge dikkatimi çekti, güçlü ve sessiz olması açısından;

https://www.teknosa.com/bosch-bgc41q69-yikanabilir-hijyenik-hepa-h13-filtre-kirmizi-toz-torbasiz-supurge-p-115041504
    https://www.youtube.com/watch?v=06tT2TRMpRo&feature=youtu.be&t=285

ve
    https://www.vatanbilgisayar.com/arnica-tesla-premium-cyclon-supurge.html
    https://www.youtube.com/watch?v=YqbghK0sfo4

Kullanıcı videolarına bakınca o tozları görünce burnum tıkanıyor psikolojik olarak :)

Özetle; güçlü ve sessiz su filtreli süpürge bulamıyorum varsa belki ben göremiyor bulamıyorum, yardımcı olursanız çok iyi olur.

Bir de yukarıda paylaştığım Bosch marka olanda 4 adet filtre varken, Arnicada 2 adet filtre var. Neden?
    İyi günler. Dediğinize çoğunlukla katılıyorum. Toz torbasız süpürgeler kısmına özellikle. Ne kadar üstün ve hangi marka olursa olsun illaki kuru toz pisliğiyle uğraşmak diye bir durum var. Bu yüzden toz torbalılar bu gün şartlarında en iyisi iyi bir hepa filtreyle gayette hijyenik olabiliyorlar.
    Su filtreli cihazlar gerçekten sağlıklı. Tercihim eğik ve aralığı açık olmayacak şartla separatörlü olanlar.
    Maalesef bu şartları bir rainbow sağlıyor ki fiyatını duymuşsunuzdur muhakkak.
    Bu filtrelemeye en çok benzeyen bir de libelle vardı ancak onunda hem kalitesi çok kötü hem de yeni modellerindeki separatör bir halta yaramaz.
    İhlasta tam olarak böyle bir separatör kullandığı için tozu suya hapsettiğini söyleyemeyeceğim. Ama kalitesi ortalama. Kullanıcı dostu mu? Kesinlikle değil.
    Maalesef ülkemizde bu tip ürünlere olan talep tüketimin arz talep gücü sebebiyle çeşitlerini yitirdi ancak aradığınız zaman illaki bulunabilir.
    Sıradan su filtrelilere bakarsak arnica hidra ayarında arçelik aqualogy var. Dahası birebiri. Ama kullanması zor ve kalitesi o paraya değmez diye düşünüyorum.
    Karcher ds6000. Taş gibi makine. Gerçekten sağlam alman ve haznesi çoğu bu tipte makine için kullanışlı. Ayrıca emiş gücü yüksek.
    Yine bu ayarda thomas twin xt ya da mistral xs inceleyebilirsiniz. İyi günler.

• İhtiyaç duyanlara hem tavsiye hem de yat çok iyi. Kendim de kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxryum -- 7 Temmuz 2020; 11:51:33 >
  • 1200tl ye kadar gerçekten fiyatının hakkını verebilen sessiz ve güçlü bir makina var mı?
  • denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim.
    Ama ailem arnica tesla almış toz torbasız.
    Ama toz haznesi boşaltmak yıkamak zahmetli. Müstakil evi veya bahçesi olmayanlar için bu bence problem olabilir. Çünkü bahçede boşaltıp yıkamak pek zahmetli olmuyor ama tozlar savruluyor maalesef..
    400-450₺ daha düşük fiyata arnica terra var toz torbalı. Aslında onu almak daha mantıklı..
    Ona da kaliteli toz torbası temin edildikten sonra bir problem olmaz bence.
    Belki teslayı çok kullanmadan satıp toz torbalı almayı düşünebiliriz.
    Ben hiç bir cazip özellik göremedim toz hazneli teslada açıkçası.
    Toz torbalıda torba dolunca koy poşete at çöpe tertemiz :)
    Bu zamanda ekonomik su filtreli bulamadık maalesef.
    Bence sırsıyla kararım;
    su filtreli > toz torbalı > toz torbasız
  • Arkadaşlar Philips fc9750 haklında soru işareti olanlar varsa aşırı sessiz ve oldukça kuvvetli bir motora sahip(900watt) malzeme kalitesi de ortalamanın epey üzerinde, hafif ve hareket kabiliyeti yüksek diyebilirim. İlerleyen günlerde kısa bir incelemesinide yapabilirim.

• Sayın arkadaşlar, bütçem çok kısıtlı, f/p bir süpürge almak istiyorum,

Grundig VCC 7870 HEPA Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Bu süpürgeyi alsam nasıl olur? Buna sonradan turbo başlık alsak oluyor mu?

Aslında gönlüm bundan yana ama nereden baksanız 2 katı, btçemi fazlasıyla aşıyor,
    https://www.hepsiburada.com/philips-fc9332-07-powerpro-city-toz-torbasiz-supurge-p-HBV000008JPLB

Teşekkürler önerileriniz için şimdiden.
  • Philips marka makine almayı düşünüyorduk normalde 1000 tl bütçemiz vardı. internette FC9751 modeli hoşumuza gidince 1500TL yaptık bütçeyi bugün vatana gittik 1850TL dediler mağazada fakat internette daha ucuz dedik konuştuk çalışanlarla. Sağolsun hemen orda bir kayıt açtılar birşeyler yaptılar fiyatı 1428 TL ye düşürüp peşin fiyatına 6 ay taksit yaptılar. İnternet fiyatlarından bile ucuza geldi keyfimizde yerine geldi bu uzun araştırmalar sonucu. Vatan Bilgisayar hiç üzmedi bu zamana kadar daha beni
  • Herkese merhabalar, konuya biraz uzağım fakat forumdaki uzman görüşlerini okuyarak 1500 TL bütçeye göre aşağıdaki ürünleri daha uygun buldum. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum.

1)Elektrolux PURED9 PD91-ANIMT

2)Electrolux PD91-4MGT

3)Philips FC9750/07

Sanırım ilk ikisi toz torbalı, philips torbasız. Daha önce torbasız kullanmadık, daha mı zor temizliği vs. Avantaj dezavantajı nasıldır? Sizce bu 3'ünden hangisini almak mantıklı?
  • göktuğ_01 G kullanıcısına yanıt
    Toz torbasız electrolux pure c9 a bakabilirsiniz ancak philips fc9750 yi şiddetle tavsiye ederim emiş gücü hepsinden fazla. Toz torbasızların avantajı kısa sürede toz torbası değiştirme derdinden dolayısıyla bu masraftan sizi kurtarmasıdır. Haznenin temizliği gayet kolay "kapağı aç direkt tozu boşalt" avantajı budur.
  • Teşekkür ederim yorumunuz için. Şuanda amazonda 1400 tl gibi bir fiyatı var. Bununla beraber sanırım turbo başlık almak gerekecek. Nihai olarak bu modelde kararda kıldım.
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.