Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Tomhagen
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
179
Favori
877.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eagle fly free

Bu süpürgeden ben de aldım. N11 üzerinden 480 TL Kargo Dahil maliyeti oldu. Süpürge Market'ten de 20 adet yedek toz torbası siparişi verdim.
    Bundan sonra top hanımda :)

Hadi hayırlısı olsun.
    İnşallah sizde çok beğenirsiniz. Sizde yorumunuzu ekleyin buraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu süpürgeden ben de aldım. N11 üzerinden 480 TL Kargo Dahil maliyeti oldu. Süpürge Market'ten de 20 adet yedek toz torbası siparişi verdim.

geldi mi süpürgeniz? beğendiniz mi? yorum yazabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Geldi fakat henüz bir kere kullanıldı. O yüzden fazla bir şey yazmak zor. :)
  • herşey iyi güzel. hiç aklımda yokken nilfisk diye bir marka öğrendim sayenizde. küçük bir ilde yaşamanın dezavantajları... bosch arçelik vestel beko... bize göre başka marka yok :) bende ÜrünNilfisk Power Allergy 2000 Watt Elektrikli Süpürgenin takibindeyim. şu anda 640TL civarında. Fakat ufak bir ilde (BARTIN) yaşamanın bir diğer dezavantajıda servis... yukarıda saydığım firmalarda servis sıkıntımız olmaz. hepsi burada mevcut. Ama nilfisk ile başıma neler gelir tam kestirmem güç. Onun dışında makineler okuduğum kadarıyla sorunsuz ve kusursuzlar. hayırlısı bakalım.
  • yunusemrec Y kullanıcısına yanıt
    Extreme e o dan şaşma 50 lira ver turbo fırça al tabi ihtiyaç var ise makinenin görünen tek eksiği emiş ayarının olmaması.

• quote:

Orijinalden alıntı: cospi

Extreme e o dan şaşma 50 lira ver turbo fırça al tabi ihtiyaç var ise makinenin görünen tek eksiği emiş ayarının olmaması.

var emiş ayarı, ama koldan ayar yok. gövdede emiş ayarı düzenlenebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duna

herşey iyi güzel. hiç aklımda yokken nilfisk diye bir marka öğrendim sayenizde. küçük bir ilde yaşamanın dezavantajları... bosch arçelik vestel beko... bize göre başka marka yok :) bende ÜrünNilfisk Power Allergy 2000 Watt Elektrikli Süpürgenin takibindeyim. şu anda 640TL civarında. Fakat ufak bir ilde (BARTIN) yaşamanın bir diğer dezavantajıda servis... yukarıda saydığım firmalarda servis sıkıntımız olmaz. hepsi burada mevcut. Ama nilfisk ile başıma neler gelir tam kestirmem güç. Onun dışında makineler okuduğum kadarıyla sorunsuz ve kusursuzlar. hayırlısı bakalım.

http://www.hepsiburada.com/liste/nilfisk-power-allergy-2000-watt-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evnilpower2000&categoryId=155123&SKU=EVNILPOWER2000&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3devnilpower2000%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dnilfisk%26fh_refview%3dsearch#Yorumlar

hepsiburada da bir bayanın yaşadıkları... Yorumları tıklayıp okursanız fikir oluşabilir. Servis konusunda soru sormak istemiştim hemen verdiler Bu Birol bey denen zevatın numarasını... Rowenta hakkında soru sormak istedimdi müşteri hizmetlerine, devlet sırrı sormuşum gibi yaklaştılar... "Niye soruyorsunuz bunları?" dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 15 Kasım 2013; 19:57:53 >

• quote:

quote:

quote:

Geldi fakat henüz bir kere kullanıldı. O yüzden fazla bir şey yazmak zor. :)

emiş gücü, malzeme kalitesi, ses seviyesi, aksesuar kullanışlılığı hakkında hiç mi fikir yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_ogr

Dostum, internetten araştırınca Nilfisk'in parça fiyatlarının çok da ucuz olmadığını görüyoruz.

Bir de Ankara'da bu ürünü gidip görebileceğim firma bulmakta zorluk çekiyorum. Yedek parça bulmakta da sorun çıkmasın?

6 yıldır rowentanın aquarain modelini kullunıyorum.Geçen yıl hortumu kırıldı ve torbasız arinca pica lüx aldım.Bu hafta kalorifer borularındaki tozları görünce rowenta su filitreli süpürgemi kullanmak istedim.Fakat hortum sorunundan iyi çekmiyordu.
    Bugün hortum ve turbo fırça almak için çıktım yola.50 TL turbo fırça 60 tl hortum 110 tl dediler.
    simens z5 modeline baktım 2500 watt torbalı model.Çok düşündüm,ne kadar iyi filitre olsada sulu süpürgenin tozu suya hpsetmesi kadar etkili olamıyorlar.
    Tüm sulu modelleri kullandım (teknoloji markette)en son profilonun sulu süpürgesine baktım.En iyi çekiş bundaydı ama turbo fırçası yoktu.
    Satıcı bana 2500 wattlık Conti VC-148 Contes Su Filtreli Elektrikli Süpürge yi tavsiye etti.235 tl ya 10 taksite aldım.
    Eve girer girmez çalıştırdım.Turbo fırça halılarımın rengini açtı.Evin havası temizlendi.Ben çok memnun kaldım.Temizlemesi kolay.Kovayı wc ye döküp üst kapağı küvette yıkadım.Küvet giderinde biriken pislikleri peçeteyle alıp attım.
    Kısacası 110 tl verip turbo fırça ve hortum almak yerine bu makinayı aldım.Servis continin rowentanın yan ürünü olduğunu söyledi.Umarım doğrudur.Bozulmazsa memnun kalacağımı umuyorum.
    Nette satış fiyatı160 tl.ist.bilişimde
    Su filitreli süpürge alıp toza veda etmek isteyen arkadaşlara Conti VC-148 Contes Su Filtreli Elektrikli Süpürgesine bir bakmasını öneriyorum.Evin havası değişti şimdiden.
    Not :Ben 6 yıldır sulu sitem kullanıyorum.Temizlik sonrası kirli su tankını temizlerseniz hiçbir koku yapması mümkün değil.İçinde pis su kalan her şeyin koku yapması kaçınılmazdır.
    Bu kadar yüksek meblayı bir süpürgeye vermek pek mantıklı gelmiyor bana.150-200 TL ye bu süpürgeyi alıp 2 sene kullanmak daha mantıklı.Toz torbası,filitresi vs derken 2 senede bu makinalara en az 150 -200 tl harcamış olursunuz.60-70 TL FİLİTRELERİ

• emekli öğretmen 1 E kullanıcısına yanıt
    Hocam ev hanımlarl O suyu dökme Seramonisini pek Sevmiyor. Yoksa bende sulu isterdim. Gürültü ve pratiklik sorunu var ne yazık ki.
  • Merhabalar evde 2 adet atıl süpürge var. 2 si de yeni sayılır. 1 tanesi Dirt Devil diye birşey sanırım servisi yokmuş, diğeri de electrolüx ergoeasy.

İkisi de çalışıyor ama çekmiyordu. Zaten hanım dirt devil çekmeyince gidip elctrolux almış kendi başına. Ancak birkaç hafta sonra bu da aynen çekmemeye başladı. Electrolüx olanı açtığımda özellikle arka filitrenin dolmuş olduğunu gördüm, temizledim ancak yine çekmiyordu. Sanırım bunu sürekli temizlemek gerekiyor ama bizim hanım atlamış. Doğal olarak garantiye göndersek kullanıcı hatası olduğunu söyleyeceklerdi. Baktım olmayacak açtım içini, motorun pervanelerine kadar halı gibi toz doldmuş. Temizledim, filitreli yıkadım, kuruttum ve tekrar birleştirdim. Gayet iyi çekmeye başladı. Hanıma da bir daha 1-2 süpürmede filitreli temizlemesini tembihledim.

Nevar ki hanım evi süpürken 20 dakika sonra makine bir anda çalışmamaya başlamış. Baktığımda yine motora toz gittiğini ve aşırı sıcaktan moturun bozulduğunu gördüm. Ben de bu süpürge olayına el atmaya karar verdim:)

Hanım şimdi bir de şarjlı süpürge istiyor, ufak kırıntılar için her seferinde süpürgeyi açmamak için.
    Araştırdıkça kafa daha çok karıştı haliyle.. Evde bebek te olacağı için güzel ve sağlam bir daha kafamı süpürge mevzusuna taktırmayacak birşey alayım diyorum. Zaten hanım da bu temizleme düzgün kullanma işlerini pek beceremiyor.

Dyson almaya niyetlendim ama fiyatlar gerçekten çok pahalı.. Nilfix önerilerini de gördüm ancak çok önerilmesine rağmen kullanıcıları çok yorum yapmamışlar ve bazı olumsuz yorumlar da yine kararsız kalmama neden oldu..

Hem şarjlı olayını hem de normal süpürge olayını şu linkteki kombine ürünle çözeyim diyorum. Bilgili arkadaşlar yorum yapabilirlerse çok sevinirim..

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-ultra-captic-ucorigin-toz-torbasiz-hepa-filtreli-elektrikli-supurge-electrolux-ergorapido-ledli-2-in-1-sarjli-supurge-hediye/productDetails.aspx?productId=eveleucorigin&categoryId=155123&SKU=EVELEUCORIGIN&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3develeucorigin%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dErgorapido%26fh_refview%3dsearch

• dedeefendi_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,bu kadar para verip torbasız ve turbo fırçasız süpürge almanızı önermem.Sieamens in 800 -2400 watt aralığında çalışan z5 modelini öneririm.Çok ileri bir hepa fiitreme ve birçok gelişmiş özellikle 3 ödüllü süpürge.ist.bilişimde 420 tl sanırım. @dedeefendi_
  • muhamnet kullanıcısına yanıt
    Extreme'nin complete ve free modellerinde koldan ayar da mevcut.
  • quote:

Hocam ev hanımlarl O suyu dökme Seramonisini pek Sevmiyor. Yoksa bende sulu isterdim. Gürültü ve pratiklik sorunu var ne yazık ki.

Bu gürültü ve pratiklik olayı çok önemli.

Benim evimde iki çocuk var. Birisi daha bir yaşında. Haliyle her an evde bir uyuyan prenses olabiliyor. Onu makine sesiyle uyandırmak istemeyiz. Ayrıca haliyle gece akşam saat 11'de falan bir anda yere dökülmüş bir şeyler bulabiliyoruz. O saatte de gürültülü bir süpürgeyle komşuları rahatsız etmek istemeyiz. Hem evde zaten çocuklardan evin temizliğine fazla vakit ayıramayan birisinin her süpürme işleminden sonra suyu dökme lavaboyu temizleme gibi bir şansı olmaz. Ve bu süpürme işi de her gün en az 2-3 defa olabiliyor.

Öte yandan aradaki 300 - 400 liralık farka değer mi diye soracak olursak, bu tamamen kişinin kendi tasarrufundadır diye düşünüyorum. Benim için hiç de az bir para değil....

• Nilfisk Power Allergy (639,90 - 3.2lt Torba - Hepa 13) ve Bosch Ergomaxx professional ProEnergy BSG81266 (665,00 - 6lt torba - Hepa Belirsiz?) arasında gidip geliyorum. Bosch yaşadığım ilde Servise sahip. Fakat Nilfisk ne yazık ki mevcut değil. Tek korktuğum nokta servis ve garanti...
  • Duna kullanıcısına yanıt
    Bunuda incelemenizi öneririm.Siemens VSZ5GPX2 Elektrikli Süpürge
  • teşekkürler ama verdiğim bosch sanki daha iyi gibi duruyor.
  • Duna kullanıcısına yanıt
    Bosch,sieamens,profilo aynı seridir.Yakından inceleme için mağazaya giderseniz bir göz atın derim.
  • Bartın'da Bosch, Arçelik, Profilo, Vestel, Beko servisleri mevcut. O yüzden nilfisk konusunda tereddüte düşmüş durumdayım. Yoksa yorumlarından filan belli ki güzel aletler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duna -- 18 Kasım 2013; 16:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duna

Bartın'da Bosch, Arçelik, Profilo, Vestel, Beko servisleri mevcut. O yüzden nilfisk konusunda tereddüte düşmüş durumdayım. Yoksa yorumlarından filan belli ki güzel aletler.

Arayın nilfisk Ümraniye yi ve Servis müdürü Birol beyle görüşün. Cekincenizi anlatın. Cevabı da buradan paylasmanizi rica ediyorum. Orada o markalarin servisi var diye herşey hallolmuyor ne yazık ki. O anlı şanlı markalardan çekmiş olduğum hikayeler var. Adam servisi olmayan ile kargo ile hizmet veriyor ve 5 yıl garanti. Var mı başka marka ürününe güvenip 5 yıl garanti verebilen?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.