Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.257
Cevap
178
Favori
876.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanreall T kullanıcısına yanıt
    750 watt kağıt üzerinde 650 watt dan iyidir. Electrolux'ün süpürgeleri f/p ürünler. Rowentanın son çıkışları güzel. Uzun süre dayanımı ise bu yeni modeller için henüz muamma. Ama miele tasarımlarının peşinden gidiyorlar ve çift turbo başlığı veriyorlar bazı modellerde. Küçük turbo başlığının pek işe yaradığını düşünmüyorum. Her iki modeli de kendim kullanmadım. Ancak yeni model rowentaların başlık plastikleri özellikle turbo başlıkta electroluxten daha kaliteliymiş gibi görünüyor.

Servis konusunu ise hiç bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 31 Mart 2019; 22:46:4 >
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Electrolux ESPC74SWT tavsiye ediyor musunuz 620 lira civarında fiyatı var daha iyi bir f/p tavsiyeniz var mıdır bu bütçelerde ? Konuda çok emeğiniz var teşekkür ediyorum.
  • Güncellenmiş "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

1- 115 TL, Pratik Dikey süpürge-Kablolu, Fantom P 1200 -link1-

2- 445 TL, Toz torbasız süpürge, Fakir Ranger 890W -link2-

3- 625 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-

4- 493 TL, Toz Torbalı Süpürge Electrolux Power Force EPF61RRT 800 W -link4-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı -link Electrolux_Turbo- ; Toplam 692 TL

5- 838 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Rowenta RO6883EA X Trem Power 500W -link5-

6- 969 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link6-

7- 919 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux UltraSilencer Zen EUS8ANIMAT 650 W -link7-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı -link Electrolux_Turbo- ; Toplam 1.118 TL

8- 1.349 TL, Toz torbalı Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta Silence Force 4A RO 6481 750 W -link8-

9- 1.579 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -link9-

10- 2.689 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -link10-

---------------------------------------------------------------------
    Edit: Arada fiyatlar ve linkler yenileniyor...

Ek bilgi: Ucuzdan pahalıya doğru bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Hepsi kendi düşüncelerime göre kendi fiyatlarındaki en makul f/p ürünler. "Listedeki 600 liralık ürün yerine yine listedeki 800 lira olanını mı alayım?" diye sormayın lütfen. Bütçenize göre; listedeki daha pahalı olan ürünü alabilirsiniz.Daha iyi olduğunu düşünmesem; daha pahalı olanı neden yazayım listeye ?

Yeni ürünler çıktığında; her türlü tavsiyeye açığım. Daha iyi f/p ürünler çıkarsa listeye alıp birbirimizi bilgilendirebiliriz.
    Çok ürün sorusu geldiği için bu listeyi yaptım.

Süpürge alacak iseniz; öncelikle torbalı mı torbasız mı süpürge istediğinize karar verin.
    Ondan sonra; bütçenize göre listedeki en pahalısını alabilirsiniz. Kendim torbalı miele kullanıcısıyım. Sadece miele (süpürge + turbo başlık + filtreler) konusunda bilgim ve tecrübem var. Diğer markalar hakkındaki bilgim teorik. Uygulama deneyimim yok. Servis konusunu miele hariç bilmiyorum. "Cevabını bildiğimi zannettiğim" sorulara yanıt verebiliyorum.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 21 Nisan 2019; 6:46:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Güncellenmiş "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

3- 625 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-

+ 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı -link Electrolux_Turbo- ; Toplam 692 TL

5- 838 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Rowenta RO6883EA X Trem Power 500W -link5-

6- 969 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link6-

7- 919 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux UltraSilencer Zen EUS8ANIMAT 650 W -link7-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı -link Electrolux_Turbo- ; Toplam 1.118 TL

8- 1.349 TL, Toz torbalı Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta Silence Force 4A RO 6481 750 W -link8-

9- 1.579 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -link9-

10- 2.689 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -link10-

Ek bilgi: Ucuzdan pahalıya doğru bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Hepsi kendi düşüncelerime göre kendi fiyatlarındaki en makul f/p ürünler. "Listedeki 600 liralık ürün yerine yine listedeki 800 lira olanını mı alayım?" diye sormayın lütfen. Bütçenize göre; listedeki daha pahalı olan ürünü alabilirsiniz.Daha iyi olduğunu düşünmesem; daha pahalı olanı neden yazayım listeye ?

Yeni ürünler çıktığında; her türlü tavsiyeye açığım. Daha iyi f/p ürünler çıkarsa listeye alıp birbirimizi bilgilendirebiliriz.

Süpürge alacak iseniz; öncelikle torbalı mı torbasız mı süpürge istediğinize karar verin.
    Ondan sonra; bütçenize göre listedeki en pahalısını alabilirsiniz. Kendim torbalı miele kullanıcısıyım. Sadece miele (süpürge + turbo başlık + filtreler) konusunda bilgim ve tecrübem var. Diğer markalar hakkındaki bilgim teorik. Uygulama deneyimim yok. Servis konusunu miele hariç bilmiyorum. "Cevabını bildiğimi zannettiğim" sorulara yanıt verebiliyorum.
    Saygılar.
    Hocam 7.sırada yer alan süpürge ilehttps://www.electrolux.com.tr/vacuums-home-comfort/vacuum-cleaners/vacuum-cleaners/vacuum-cleaner/eus8alrgyt/ linkteki süpürge arasında ne fark var?Karşılaştırdığımda ikiside renk dışında aynı.Ses ikisinde de 58 db olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 2 Nisan 2019; 10:31:11 >
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Aynı ürün. Klasik müşteri yanıltmaca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rorschach-db

Merhaba.
    Anneme Miele'nin süpürgesinden ve başlıklardan bahsettim.
    Daha önce farklı bir modeli kullanan tanıdığımız varmış ve nötr gibiydi.Babamla da konuşup kararı verelim dediler.
    Bu arada Bosch süpürge içersinden turbo başlık çıkıyormuş.(Alt kısmı kırmızı renkte olan dedi.Süpürge o başlık ile çok başka,çok iyi temizliyor dedi.)
    Bosch'un forumdaki inceleme yazısına da baktım,kutudan çıkıyor demiş arkadaş.
    Bana kalsa uygun fiyata alır geçerim ama işte bizimkilere anlatmak güç.

Bundan bağımsız olarak Rowenta'da 4a süpürgeler mevcut.
    Biraz bakındım,fiyatları da daha uygun.
    Düşünceleriniz nedir ?
    BGL8PRO1 süpürgeyi 2017 de aldık. Her hafta en az 4-5 kez açılıyor. Bazı haftalar her gün çalıştığı da oluyor. Buna karşılık emiş gücü ve hava akımında büyük ölçekli değişimler neredeyse olmuyor. Forumda 1 toz torbasıyla ne kadar uzun süre kullanılabildiğini bilen bilir. Şu an içinde takılı toz torbası orijinal değil süpürgemarket malı. Şubatın başında takıldı ve halen emiş gücü çok iyi. Orijinal olarak kutu içinden 5 adet torba çıkıyor(biri makineye takılı+4 adet aksesuar çantası içinde)
    UYARI:Biz aldığımızda kutusunda ekstra turbo başlık YOKTU. Ancak güncel seride eklemişlerse bilemem. Boschta sadece Zoo pro animal torbalı süpürgede ve toz torbasız relaxx home professional modelinde turbo var ki bence turbo için alınacak süpürgeler değiller. Forumdaki incelememde görülen turbo başlık eski süpürgem için aldığım philips turbo başlıktı(marathondan çıkanla aynı). Boruları aynı olduğu için home professionalin aksesuarlarına kattım. EK: Turbo başlığın kullanımı rahat ancak söylendiği kadarda bir albenisi yok. Hele ki hava akımı ile çalışanlarda. Başta bir heves alıp kullanıyorsunuz sonra sert zeminde başarılı sonuç alamayınca mecbur iki başlıkla gitmek zorunda kalıyorsunuz. Sonuçta sürekli başlık değişmeye erinip düz başlığa kalıyorsunuz. Şu an turboyu ben genelde yatak ve kanepe süpürürken arada sırada da halıları kabartmak için kullanıyorum. Annem zaten hep standart kullanıyor. Ben öyle uğraşamam uç değişmekle diyor:) Bi de emişin bir bölümü türbine gidince halı derinlemesine temizlenemiyor. Başlık sadece kılları toplamak durumunda kalıyor. Boschun orijinal turbosunu denemedim ancak eminim ki benim mevcut fırçamdan iyidir ama sırf onun için parayı artırmaya değecek bir başlık değil. Yine de isterseniz ayrıca satın alabilirisniz.
    Aksesuar konusunda da piyasadaki en zengin süpürgelerden biri. Parke başlığı da mevcut. Aksesuarkutusundaki parçalar çok başarılı sonuç veriyor ancak süpürge üzerinde olmasını tercih ederdim. Temel başlık performansı fena değil ama ağır. İleride belki kırılırsa daha hafif orijinal ve küçük başlıklardan bir tane alacağım. Ayrıca süpürge çok güçlü olduğundan biraz yere yapışmasını engellemek için yanlarından çentik attım maket bıçağı ile. Yine de maxta kullanacaksanız tekrar düşünün derim :)
    Nominal güç 850 watt görünüyor ancak biz aldığımızda sitede max 950 watt motor gücüne sahip deniyordu. Nitekim 950 watt olayı doğru gibi çünkü eski siemens süpürgemde compressor ve 850 wattı. Bosch onun kaç katı güçlü çekiyor bilemezsiniz. Denemeniz gerekli. Mielede 890 watt nominal midir max mıdır bilemem ama iki süpürgenin arasındaki emiş gücünü sizin deneyerek karşılaştırmanızda fayda var.
    Bir diğer artısı da motoru 10 YIL garantili ki beni en cezbeden şey bu oldu bu süpürgeye.
    Profesyonel kalite: hortumu ütülerdeki kablonun kumaş sargısı gibi. Ayrıca diğer boschlarda kullanılan standart hortum gibi sert değil. Bu da gerilmelerde dayanıklılığı artırıyor. Çelik tekerlekler yerleri çizmiyor, üst gövdesi hiçbir şekilde çizik tutmuyor. Yaralamadığınız sürece yalnızca silerek süpürgenin üstündeki büyün çiziklerden kurtuluyorsunuz. Mielede yüzey parlak olduğu için bu sizi üzebilir çünkü parlak yüzey çok çabuk çiziliyor süpürgelerde ve çirkin duruyor.
    SESİ güncel süpürgelere göre biraz yüksek ama sesli DEĞİL. En çok sesi zaten maxta sert zemin süpürürken çıkıyor. Hava sesi o da. Halı üstünde genelde sadece motor sesi geliyor. Bu da çok rahatsız edici bir ses değil.
    AMA;
    Süpürge anneniz için biraz ağır gelebilir nitekim benimki de şikayet ediyor bu durumdan.
    Hepası toz bırakmıyor gibi ancak belli bir süre sonunda ilk çalıştırırken toz kokusu illaki oluyor. Ancak süpürme boyunca tozutma veya toz koklamak zorunda değilsiniz.
    Toz torbalarının fiyatları pis bir şekilde %300 arttı ancak bu durum miele de de mevcut. Yine bosch toz torbaları bir yerden veya bayilerden daha uyguna temin edilebiliyor miele torbalarına göre ve inanın bosch torbası da tek seferde 3-4 ay dayanabiliyor.
    Netteki güncel fiyatı acayip yüksek ki bu durumda miele daha mantıklı gelebilir ama 2000-2300 arası bi fiyatta tercih edebilirsiniz. Miele ile boschun BU süpürgesi arasında aşırı kalite farkı yok. Ayrıca teleskopik borusu gücüne dayanamıyor bilin isterim. Benimki laçkalanıp kendi kendine içine gömülmeye başlayınca bayiye götürdüm ve borusunu değiştirttim. Belki ileride eski seriler için üretilen paslanmaz çelik borudan alıp takabilirim.
    ÖZETLE;
    Makine çok güçlü çok kaliteli her işinizi görebileceğiniz bir süpürge. Bazı modellere göre eksileri de var ama artıları çok daha fazla. Fiyatına göre bence 2.500 den fazla etmez ama eli mahkum ne yapabilirsiniz. Ben aldığımda miele 200 lira pahalıydı boschtan sonra dolar patlayınca herşeyin dengesi kayboldu. Miele daha ucuz olsa da sarf malzemesi boschtan daha pahalı bilin isterim.(boschta ucuz değil ancak) Miele kötü değil kesinlikle yanlışta anlamayın hatta sarf malzemesi daha iyidir ancak hortumu ve çelik tekerleriyle bosch öne geçer, iki süpürge de uzun ömürlüdür en az 10 yıl başınız ağrımaz.
    Farkettiyseniz torbalı torbasız polemiğine hiç girmedim bile. Sözüm ona ekonomik torbasiz süpürgelerin bakımıydı filtresiydi boşaltmasıydı derken yüzü astarını geçiyor. Bu yüzden en güzeli toz torbalı teknolojisi. Emin olun en hijyenik ve kullanışlısı.

Deneyimlerimi paylaşmak istedim efendim. Umarım aydınlatabilmişimdir. Sizin için en iyisini almş olmanız dileğiyle

Üstad arçelik A++ süpürge çıkarmış görebildin mi.
    İmperium serisi ayrıca koldan kumandası da var.
    450 watt motor nasıl çekiyodur hiç bir fikrim yok ancak incelemeye değer gibi. Yeni ürünler gelmeye devam ediyor bu sıralar.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Dyson davası sonucu, AB; süpürgelerde enerji etiketlerini bu sene başından beri iptal etti. Davanın sonuçlandığı, geçen senenin kasım ayından beri yenisi de yok zaten. Yeni yönetmelik çıkana kadar eski AB etiketleri bile iptal oldu. AB, tüm üretici ve satıcılara süpürgelerde AB etiketini kaldırın dedi, süpürge yönetmeliğini yürürlükten kaldırdı. Dyson süpürgelerdeki etiketleme modelinin yanlış olduğunu ispat etti mahkemede çünkü...

Bu sene çıkıp ta enerji etiketi olduğunu iddia eden tüm ürünler, hangi marka olursa olsun; yalan söylüyor. İnanmayın. Tam olarak AB içinde olsaydık; herhangi bir AB etiketi iddia eden süpürge firmaları ceza bile alırdı.

Yine de ben A++ ım diyen bunu sadece elektrik tüketiminde der zaten. Diğer performans değerlerinde A nın üzerinde bir etiket notu yoktu.

Arçelik'te düşük güçlü bir süpürgeye (yürürlükten kalkmış etiket skalasına göre) "A ++" derken aslında sadece elektrik tüketimini ön plana çıkarmıştır. Benim açımdan hiç bir şey ifade etmez. Bana güç lazım.

Buna rağmen her kim benim yeni süpürgem 4A derse bunun arkasında hiç bir yasal/kurumsal güvence yok şu an. "Sallama" durumu yani...

Not: Dyson en başta bu elektrik tüketim değerinin de yanlış olduğunu ispat etti. Tüm firmalar boşta iken tüketim değerini veriyor. Halbuki dolmaya başlayınca tüketim artacaktır. Dolayısı ile her şey hatalı. Temizlik performansı da düşecektir. Bunu öngören yeni bir etiketleme sistemi bekleyişi var.
    Sonuçta an itibarı ile süpürge ürünlerinde tüm AB etiketleri yalan oldu. Türkiye'deki yerli/yabancı satıcılar da fırsat bu fırsat deyip bir sürü ne idüğü belirsiz 4A süpürge modeli lanse ediyorlar. Hiç birinin AB içerisindeki sitesinde böyle bir iddia yok.

Daha detay bilgi:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137457215
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 2 Nisan 2019; 17:45:56 >
    Hocam dyson ve BSH nin davalık olduğunu biliyordum da davanın bu raddeye geldiğini şu an ilk sizden duydum ve çok mutlu oldum. Ohh çok şükür ki eskisi gibi güçlü süpürgeler artık üretilebilecek. Umarız en yakın zamanda piyasaya çıkmaya başlarlar da millet gerçek süpürge alabilir. Bence süpürgeler için 1000-2000 arası motor güçleri fazlasıyla yeterli. Zaten gerekli olan hava akımı ki görüyoruz kendini kanıtlayan markalar zaten kullandıkları teknoloji ile başarıyla bu işi sıyırdılar. BSH miele electrolux compressor teknolojisiyle vs gayette güçlü süpürgeler üretebildi. Bu sınıflandırmada kurban torbasız süpürgeler oldu. Yeterince güçlü olmayınca siklonlar ve filtreler etkili çalışmadı ve bu da süpürgelerin gücünü etkiledi.
    4A olayı düzmece zaten. Dyson Boscha 4A süpürgelerdeki power sensor ile motor gücünü torba dolunca 1600 wata çıkardığını böylece gücünü kaybetmediğini düşünerek dava açmıştı.
    Arçeliğin A++ süpürgesi zaren enerji tüketimiyle öne çıkmış dediğiniz gibi. Halıda C sert zeminde A imiş (yersen)

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Dyson asıl sonuçları olan davayı AB ye karşı açtı ve kazandı. Etiketlemeyi yanlış olduğu, tüketiciyi yanılttığı gerekçesi ile iptal ettirdi.

İlerleyen aylarda yeni süpürge etiketleme sistemi çalışmaları çıkabilir. Ancak okuduğum kadarı ile toptan bir strateji değişikliği düşünülmüyor. Yani elektriksel motor gücü sınırlaması bu sefer daha da komplike bir şekilde istenebilir. Ben de gereğinden fazla motor gücü sınırlamasına karşıyım ama diğer beyaz eşya etiketleme sistemlerine örnek olacağından serbest bırakmazlar veya eski limitlerin üstüne izin vermezler diye tahmin ediyorum.

Ortada eski 2400/2500 watt Nilfisklerin ve 2200 watt Mielelerin yanından geçecek güçte süpürge kalmadı uzun zamandır. Gelecek gibi de görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 2 Nisan 2019; 18:58:13 >
  • Hepsiburada dan electrolux espc71dbt siparişi verdim. Hediye çeki ve puan ile 459 tl ye geldi. İnşaallah kardeşim memnun kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dyson asıl sonuçları olan davayı AB ye karşı açtı ve kazandı. Etiketlemeyi yanlış olduğu, tüketiciyi yanılttığı gerekçesi ile iptal ettirdi.

İlerleyen aylarda yeni süpürge etiketleme sistemi çalışmaları çıkabilir. Ancak okuduğum kadarı ile toptan bir strateji değişikliği düşünülmüyor. Yani elektriksel motor gücü sınırlaması bu sefer daha da komplike bir şekilde istenebilir. Ben de gereğinden fazla motor gücü sınırlamasına karşıyım ama diğer beyaz eşya etiketleme sistemlerine örnek olacağından serbest bırakmazlar veya eski limitlerin üstüne izin vermezler diye tahmin ediyorum.

Ortada eski 2400/2500 watt Nilfisklerin ve 2200 watt Mielelerin yanından geçecek güçte süpürge kalmadı uzun zamandır. Gelecek gibi de görünmüyor.
    Bende 10 senelik nilfisk coupe parquet var. Evlendiğimde aldım. Hala canavar gibi. 1 sefer boru paslandı içten. Hata bemimdi. Sulu yerde kullandım. Servise verdim, yenisini verdiler sorgusuz sualsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Güncellenmiş "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

Saygılar.
    hocam neden dyson a listede yer vermiyorsunuz ,, özel bi sebep varmı,, kişisel tercihmi,,,

bol tüylü kedi ve 2 yaş çocuk babasıyım,, üst düzey bi makina ihtiyacı doğdu,, ilgiyle takip ediyorum forumu ,, tercihim dysonla başladı miele doğru kaydı açıkçası,, miele seçersem torbalı ve torbasız arasında seçim yapmalıyım birde,, ya da bulbilirsem dysonın ve ya miele eski yüksek wattlı animal makinelerindenmi almalıyım ,,, cevaplarsanız sevinirim ? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axi07 -- 5 Nisan 2019; 12:23:34 >
  • Merhabalar,

Bende süpürge arayışına girdim, geriye doğru bir senelik mesajları hemen hemen okudum.

Evde Rowenta air force extreme 8871 25v dikey süpürge var ve ışıklı aktif delta başlığı VS çok memnunum. Tabi filtreleme VS büyük supurgeler gibi değil. Bu, daha çok pratik ve tozlarin hemen alınması için yeterli.

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ##

Birde sulu arcelik var ve ondan kurtulmak istiyorum.

Şuan miele complate c3 powerline torbali almaya karar verdim gibi. 1650 TL civarı fiyati var.

Yanliz bu modelde fonksiyonel tutma yeri yok. Orası düz maalesef. Olan modeller ise pahalı. Bu tutma yerini sonradan eklenebiliyor gibi ama tam satılan gibi değil. Işıklı bir model. Resmini ekliyorum.

Bu konuda ne önerirsiniz mesajlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 6 Nisan 2019; 13:31:11 >
  • Philips bu ay çıkarttığı maratona alternatif yeni elektrik süpürgesini tanıttı 4A emis gucune sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Philips bu ay çıkarttığı maratona alternatif yeni elektrik süpürgesini tanıttı 4A emis gucune sahip

yani bu daha mi iyi hocam maraton ultimate modellerinden öyleyse fiyatı bunun daha ucuz senin gösterdiğin anlayamadım
  • isyan34 İ kullanıcısına yanıt
    Maraton ayri bir seri donanim olarak daha ustun

• axi07 kullanıcısına yanıt
    O listede pek çok marka yok. Hepsinin cevabı da aynı: " f/p "
    Mile CX1 ler çıkmamış olsaydı 10. sıraya Dyson yazardım. Fiyatına göre CX1 daha mantıklı.

Eski süpürge modellerini ancak ikici el bulabilirsiniz. Şahsen torbalı kullanıyorum ve kararımı değiştirmeyi hiç düşünmedim. Hijyen açısından çok mantıklı. Neden topladığım onca tozu haftada 1 evin mutfağındaki çöpe dökerken nefesimi tutmak zorunda kalayım ki? Mutfağı tozutması da cabası. Ama hepsi tercih meselesi. Ben full hijyen için torba parası vermeye razıyım. Hatta yıllık maliyeti (ki en pahalısı ama en yüksek hijyeni olan miele torbayı kullanıyorum) 60 lira (= 230 liraya 4 yıllık set alırsanız) gözüme gelmiyor.
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    miele alacaksanız cat&dog dışındaki modellerini tavsiye etmem. 600 lira değerindeki ek turbo başlık olmayan modellere aynı parayı ödemeyin.

Tutamak kısmına gelince; miele bu tür aksesuarları ara sıra bazı ara modellerine koyuyor. Geçen sene pek çoğumuzun aldığı limited edition modelinde vardı. Ama o model artık satılmıyor. Tutamağı ancak miele shop web sitesindeki aksesuarlar bölümünde görürseniz alabilirsiniz bildiğiniz gibi.

Cat&dog alın ;tutumak varsa ekstradan alabilirsiniz. Bu arada tutamak çeşitlerinde mielede ufak farklılıklar olabilir. Işık veya koldan kumanda olabilir/olmayabilir. Aksesuarları iyice incelemeden almayın. Kafanıza takılan noktları bence miele Türkiye'ye sorun. Hemen cevaplarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 9 Nisan 2019; 12:27:54 >
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.