Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.273
Cevap
179
Favori
877.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Miele cx1 in tek rakibi dyson dc 52 dir onun da fiyatı 5000 TL.
    Miele CX1 kırmızı cat&dog , torbasızda en iyi f/p süpürgedir. O kalite seviyesinde dyson dc 52 ve dc 33 ile yanlızlar. Dc 33 ün fiyatı 3500 TL ve 700W.
    O kalite sınıfında 890 w güç ile CX1 kırmızı cat&dog (2500 TL) bence daha mantıklı bir seçim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 25 Ekim 2018; 12:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, eve sessiz ve çekişi iyi bir süpürge alacaktık. Arzum AR4088 nasıldır acaba, kullanan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratMHA

Merhaba, eve sessiz ve çekişi iyi bir süpürge alacaktık. Arzum AR4088 nasıldır acaba, kullanan var mı?
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135353326

arkadaşın yaptığı liste çok mantıklı.

Bu listedeki electrolux açık ara en sessiz süpürge ama torbalıdır.

cat&dog ise en güçlü torbalı süpürge; gücünü % 60 larda kullandığınızda electroluxun çekişinde, electroluxun sesine yakın kullanabilirsiniz ama fiyatı daha fazladır.

Torbasız fakir ise hem çok hesaplıdır hem de sizin sitediğiniz gibi torbasızdır. Arzumun fiyatının 3 te 1 idir. Çok sessiz değildir ama o da güçlüdür.

Kısaca hem sessiz hem çok güçlü süpürge yoktur. Çok güçlü süpürgeyi %60 güçte çalıştırırsanız ses az olur veya electrolux gibi sessizliğe odaklanmış süpürge almanız gerekir.

• Merhaba arkadaşlar fikir olması açısından ben de elektrikli süpürge fikrimi paylaşmak istedim.

Daha önce bu konuya ben de sorular sordum,konuyu,cevapları tek tek defalarca okudum ve geçtiğimiz mayıs ayında Dyson DC52 Allergy Mattress aldım.

sizlere artı ve eksilerini anlatayım;

+çekişi şu ana kadar gördüğüm en iyi makina,başlığın 15 cm yakınındaki saç kılını,tozu,kiri,vs çekiyor.
    +anlatıldığı gibi hassas kullanmanıza gerek yok.biz taşınma sırasında aldık korniş takılırken çıkan tozu da çekti dökülen tuzu da evin tozunu da.
    +benim aldığım tür hem alerji için hem de matress(koltuk-katak-şilte vs) başlığı var.Yatak yastık allerjik öğelerden bence kesinlikle temizlendi çıkanı görseniz inanmazsınız.
    +eşimin alerjisi olduğu için evimizde tüysüz halı kullanmamıza rağmen,(tüylü halıda tüylerin arasına saklanıyor tozlar ve kirler),temizlikten sonra çıkanlar şaşırtıcı ve böylesine süpürmeden sonra daha uzun süre de kirleniyor ev.
    +anlatıldığı gibi çıldırtacak bir sesi yok. bana göre bir elektrik süpürgesi ne kadar bağırıyorsa bu da aynı.ama sessiz bir elektrik süpürgesinden sonra sesliye geçerseniz tabi rahatsız olursunuz,sadece bundan değil hepsinden.

-bana göre en kötü yanı toz haznesi,vursan da tepinsen de çok iyi temizlenmiyor,şöyle bi yıkansaydı daha iyi olurdu:). ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın temizlerken dışarıya içindekilerden çıkan,uçuşan tozlar oluyor.bu nedenle balkonda veya dışarıda temizlemenizi öneririm hazneyi.hatta kesinlikle şöyle bir tavsiyem olacak,eski makinanız ve ya arabada falan kullandığınız bir makina varsa,şöyle 10 temizlemede bir haznenin içine tutsanız harika olur.

aktaracaklarım bunlar,bu makinayı almayı düşünen varsa sorusu olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan Turkoglu

cat&dog ise en güçlü torbalı süpürge; gücünü % 60 larda kullandığınızda electroluxun çekişinde, electroluxun sesine yakın kullanabilirsiniz ama fiyatı daha fazladır.

Torbasız fakir ise hem çok hesaplıdır hem de sizin sitediğiniz gibi torbasızdır. Arzumun fiyatının 3 te 1 idir. Çok sessiz değildir ama o da güçlüdür.

Kısaca hem sessiz hem çok güçlü süpürge yoktur. Çok güçlü süpürgeyi %60 güçte çalıştırırsanız ses az olur veya electrolux gibi sessizliğe odaklanmış süpürge almanız gerekir.

Alıntıları Göster
    Forumda o kadar dyson ve miele reklamı var ki gıcık ve antipatik marka olmuşlar :) Bana göre tabi. F/P ürünler reklama gerek kalmadan satar zaten..

Yerli malı iyidir dedik aldık arzumu (güzel bir indirim kampanyası vardı). Gelirse izlenimlerimi atmaya çalışırım, bahsettiğim model almanyada tasarım ve kullanışlılık dallarında 2 ödül almış.. Eski makinemiz bosch gürültülü ve 10 senelikti. Emekli edeceğiz :))

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben elektrolux ultrasilencer usorgn kullanıyorum en yüksek ayarda inanılmaz sessiz ve boru ucundan 340 awat emiş.gücü var. Filtrelemesi de çok iyi. Beğenmediğim yönü Malzeme kalitesi. bir miele gibi değil.

Yanına iyi.ikili olurlar diye ultracaptic aldım toz torbasız.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben elektrolux ultrasilencer usorgn kullanıyorum en yüksek ayarda inanılmaz sessiz ve boru ucundan 340 awat emiş.gücü var. Filtrelemesi de çok iyi. Beğenmediğim yönü Malzeme kalitesi. bir miele gibi değil. Ama gece en yüksek qyarda süpürme yapmak.da Güzel birşey. Hepa 13 filtreleri de pahalı değil. Turbo başlığını 95 tl ye aldım.

Yanına iyi.ikili olurlar diye ultracaptic aldım toz torbasız. Onu belki satarım

• Mehmet3435 M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için tşk ederim .

Bosch BGS7PRO1 DEN Bahseden yok sanırım okadar iyi bir makina değil Sensor hatası verip duruyor diyorlar kullanırken daha çok bide ağır bir makina olduğunu söyleyen var.

Miele CX1 toz torbasız Cat and Dog 890 watt ile en iyi seçenek şu anda sanırım .

Ayrıca Şu an alınabilecek en iyi Dyson en kapsamlı özellikli hangisi alınabilir onu da tekrar sorayım Tüm dyson Modelleri içinde ( Kimileri yeni modellerin hazneleri küçük motor güçleri

düşük diyor ) Kafam karıştı Dyson da en iyisi hangisi silindir tarzında . Alerji önleyici özelliği olsun . Saç ve kılları iyi çeken düz zemindede çekişi iyi olan Hangisini önerirsiniz ?

Şimdiden cevabiniz için tşkler . (Dc52 üretilip satılmıyor filan deniyor . Satıştan kalktı deniyor vs.. )
  • Ayberkoner A kullanıcısına yanıt
    https://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-dyson-cinetic-big-ball-parquet-1300-w-toz-torbasiz-supurge-fiyati,16900700.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet3435

https://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-dyson-cinetic-big-ball-parquet-1300-w-toz-torbasiz-supurge-fiyati,16900700.html
    Hocam peki bu linkteki ürünle bu ürünün arasındaki farklar nelerdir? Arasında çok ciddi bir fiyat farkı var ama farkını hiçbir şekilde anlayamadım.
    https://www.dyson.com.tr/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/silindir/dyson-cinetic-big-ball-2017/dyson-big-ball-multi-floor-2-yellow.aspx

• mebrar kullanıcısına yanıt
    Bence daha hesaplı olduğu için big ball 2 daha mantıklı dysonda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

Hocam peki bu linkteki ürünle bu ürünün arasındaki farklar nelerdir? Arasında çok ciddi bir fiyat farkı var ama farkını hiçbir şekilde anlayamadım.
    https://www.dyson.com.tr/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/silindir/dyson-cinetic-big-ball-2017/dyson-big-ball-multi-floor-2-yellow.aspx

Alıntıları Göster
    Teknik özelliklerine bakmıyor musunuz? Açık açık yazıyor.

Google a yazın, gelen linklerden özelliklerine bakın. Motor gücüne bakın. AB etiket değerlerine bakın.

Sonra diğer model için aynı şeyleri tekrarlayın.

Bu metotla istediğiniz elektronik cihazları birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Ben keşfettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 29 Ekim 2018; 12:7:52 >

• mebrar kullanıcısına yanıt
    Big ball 2 daha yeni ve 600 watt güce düşürülmüş model. Halıda C,sert zeminde B alıyor. 2500 lira civarına satılıyor.

1300 wattlık model eski model ama değerleri daha iyi. Fiyatı da çok daha yüksek.

CX1 SKCF3 Red daha doğru bir seçim; hem yeni, hem güçlü hem de dysona göre daha hesaplı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 29 Ekim 2018; 20:11:48 >
  • Güçlü ve torbasız (ama sulu değil) 500-600 bandında hatta 700 e kadar sağlam güvenli servisi muhatabı olan bi süpürge lazım tavsiyeleriniz nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Güçlü ve torbasız (ama sulu değil) 500-600 bandında hatta 700 e kadar sağlam güvenli servisi muhatabı olan bi süpürge lazım tavsiyeleriniz nedir acaba ?
    Fakir Ranger 890 W

• historiyst_45 kullanıcısına yanıt
    O üçünden fakir olanı her yönden daha üstün. Özelliklerine bakın.

• Su filtreli süpürge önerebilecek birileri var mı?
    Bütçe: 500-600 civarı.
    Teşekkürler.
  • A101'e gelecek olan fantom cc3500 supurge hakkinda ki goruslerinizi alabilirmiyim ?

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.