Şimdi Ara

Elektrikli Kia Niro EV Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrikli Kia Niro EV Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

Ağustos ayı itibarıyla Türkiye'de satışa sunulan 2022 Kia Niro Hybrid'in fiyatını ve özelliklerini siz değerli okurlarımıza aktarmıştık. Şimdi de onun tamamen elektrikli versiyonu Kia Niro EV'nin fiyatına ve özelliklerine göz atacağız.

Kia Niro EV özellikleriyle neler sunuyor?

2022 Kia Niro EV Türkiye fiyatı 1.399.000 TL olarak açıklandı. Aracın vergisiz fiyatı ise 845.500 TL olarak karşımıza çıkıyor. İlk etapta Prestige donanım seviyesiyle satışa sunulan elektrikli crossover'da 204 PS (150 kW) güç ve 255 Nm tork üreten elektrik motoru bulunuyor.

Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 7,8 saniyede tamamlayan Kia Niro EV'nin son hızı 167 km/s ile sınırlandırılmış. Enerji tüketimi 16,2 kWsa/100 km olarak açıklanan modelde 64,8 kWsa'lik batarya paketi mevcut. Bu kombinasyonla WLTP'ye göre 460 kilometre sürüş menzili sunan yeni 2022 Kia Niro EV'nin şarj süreleri şöyle:

• AC 11 kW (3 faz) %10 - %100 şarj süresi 6 saat 20 dakika

• DC 50 kW hızlı şarj %10 - %80 şarj süresi 65 dakika

• DC 100 kW hızlı şarj %10 - %80 şarj süresi 45 dakika

Kia Niro EV donanımları

Elektrikli 2022 Kia Niro EV'nin Prestige donanım seviyesinde 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, LED aydınlatmalar, otomatik yanan farlar, ön-arka park sensörleri ve elektrikli açılabilir sunroof bulunuyor. İç mekanda ise anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektronik vites paneli, yağmur sensörü, ısıtmalı direksiyon simidi, deri koltuklar ve otomatik klima gibi özellikler mevcut.

Ayrıca Bkz.2022 Kia Niro Hybrid Türkiye'de: İşte özellikleri ve fiyatı

Ayrıca hafızalı sürücü koltuğu, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar, Relaxation özellikli ön yolcu koltuğu, 10.25'er inçlik gösterge ve multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto desteği, geri görüş kamerası, navigasyon sistemi, sesli kontrol, kablosuz şarj sistemi, ambiyans aydınlatma, elektrikli ve hafızalı bagaj kapağı, ön-arka USB girişleri ve 220V priz girişi gibi özellikler de listede.

2022 Kia Niro EV'nin sürüş asistanları ise stop & go özellikli akıllı hız sabitleyici, ön çarpışma engelleme, arka çapraz trafik çarpışma önleme, kör nokta çarpışma önleme, arka park çarpışma önleme, şerit takip asistanı, şeritte kalma asistanı, akıllı hız limiti asistanı, uzaktan akıllı park asistanı ve yokuş kalkış destek sistemi gibi özellikler bulunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Soytarılık Kia'nın yaptığı. Hatta şerefsizlik boyutunda.

Rahatlıkla yüzde 10 ötv ile getirip 920'ye satabilirler bu aracı 3 donanım eksikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 9 Ağustos 2022; 19:37:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobilde güney Kore markalarından uzak duracaksın . Bugün hyundaiye binince tekrar anladım bunu .

• Moueson kullanıcısına yanıt

Hangi modele bindiniz , bi de donanim seviyesi falan neydi,

Hyundai tabi cok kaliteli degil ama son zamanlarda guzel araclar yaptiklarini dusunuyorum.

Mevcut aracim Hyundai degil fakat 2011-2018 arasi kullandim, mukemmel degildi ama cok kotu de degil bence genel olarak.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Renault pp'li birininin Hyundai gibi son yıllarda en hızlı büyüyen,tüm dünyada ve Türkiye'de yılın otomobil ödüllerini teker teker toplayan ve de üstüne üstlük çoğu segmentte pazar lideri olan markaya bunu demek tam Türk insanının yapacağı cahillik. Size buzdolabı haktır.

• Evet, bir Ev parası istedikleri için adı çok mantıklı olmuş :)

• Hyundai elantra modeline bindim bir önceki kasa. Araç gerçekten kağıttan teneke gibiydi . Yol tutuşu falan baya berbattı hiç hoşuma gitmedi. Bundan sonra Hyundai mi Allah korusun .

• Renault pp'liyim diye eleştirmek yasak mı anlamadim yani . Elantra modelini kullandım rezalet bir araç desem abartı olmaz. Kesinlikle rakiplerinin çok gerisinde. Yeni modeller nasıldır bilemem . Bilmeye de niyetim yok . Hyundai benim için bitmiştir .

• Kia'nın en çirkin aracı. EV6'nın güzelliğine bak birde Niro'nun çirkinliğine bak

• Bir Kia kullanıcısı olarak mevcut niro'yu beğenmeme rağmen EV modelindeki arka tarafın çirkinliğine diyecek söz bulamıyorum. yenilik yapalım derken saçmalık yapmamak büyük firma belirtisidir KIA bu gruba girmek istememiş, son 1 yıldır tasarımcısı gittiğinden beri bir haller olduğu belli.

Motor gücünü kısarak %10'luk dilime sokabilecekleri bir aracı hem de bu haliyle ne kadar satabilirler merak ediyorum. 2.el piyasası zaten az olan bir modelin belini kırmak için ancak düşmanı böyle bir işe girişebilirdi gerek kalmamış kendileri o işi yapmışlar. :))

Bana göre eksikleri;

- Çıkış fiyatı 1.399.000tl olursa buna kenar köşe eklerler ++ olur
    - paket prestige ama jantlar niye 18inç değil
    - MM panel niye 11-12inç değil
    - İç tasarımda kapı kontrol kısmı vb ne varsa hiç beğenemedim.

Şu haliyle revizyona girmeden almam mümkün değil. neresinden tutsan elinde kalır bir model olmuş. hadi şimdi satın da görelim.

• Motor gücü yüzde 10 ötv için uygun.

Tek yapmaları gereken 800k altında vergisiz fiyattı, adamlar sırf bu yüzden en üst donanıma paket eklemişler, bu sayede 840 olunca yüzde 10 olmamış. Ciddi ciddi uğramışlar bununla.

• Fotoğrafından bile plastik kokusunu hissettiren bir arabaya da 1.4 milyon vermezsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.