Şimdi Ara

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
35
Favori
222.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım elektrikli ızgarayla ilgilenen pek yok. tabi kömürdeki tadı hiçbiri vermiyor(kansorojen diye heralde )
  • Ama vermiyor cidden mesela odunda da överler ancak ben gene de artı bir tat almıyor.tüm tad olayı kömürde işte bizde elektrikli ızgarayı temizlik açısından rahat buluyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PHİLİPS HD-6360...KAPAKLI...TÜTSÜLEME VE BAHARATLIK BÖLÜMLERİ VAR...ORTALAMA 300 LİRA...
    NOT: TERMOSTAT PROBLEMİ ŞİKAYETLERİ VAR, BELKİ YENİ ÜRÜNLERDE DÜZELTİLMİŞTİR...

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 19 Ocak 2015; 18:02:35 >
  • ELECTROLUX ETG-340, 170 LİRA CİVARI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 26 Ekim 2014; 15:44:28 >
  • elektriklide pek lezzeti çıkmıyor diye duymuştum ama kullananınız varsa nasıl oluyor etlerin pişimi lezzeti normal mangal ızgara tadı çıkıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

essenso barbeque...79 lira...

Esse mağazasında %70 indirimde iken aldım. Temizliği çok rahat, yağlar yüzeye yapışmıyor. Pişirme süresi fazla gibi, et tavuk en az 20 dakikada pişiyor. Duman ve koku yapmıyor. Kaliteli bir ürün değil, yağ toplama haznesini çıkartırken ısıtıcıya sürtüyor ama verdiğim paraya karşılık iyi çıktı diyebilirim. 80 Tl ye alınacak bir ürün değil.
    Bu tip ürünler kesinlikle mangal alternatifi olamaz. Ocak üstü ızgara, döküm tavada çıkan koku ve dumandan kurtulmak isteyenlere daha uygundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: County
    Bu tip ürünler kesinlikle mangal alternatifi olamaz. Ocak üstü ızgara, döküm tavada çıkan koku ve dumandan kurtulmak isteyenlere daha uygundur.

kesinlikle haklısınız, mangalla kıyaslanamaz bile, ama mangalı da evde yapamıyoruz...

"kokusuz ve dumansız" denmesi de yanıltıyor insanları, yok öyle birşey, mangal kadar olmasa da hem dumanlı hem de kokutuyor...
    az duman istiyorsanız dediğiniz gibi ocak üstü seçeneklere yönelmek gerek ve mutfakta muhakkak aspiratör/davlumbaz olacak...balkonda, bahçede, terasta kullananlar için sorun yok...

benimkisi en kapsamlı alet: olimpist...
    ızgara, yemek, çay, vs., yani mutfakta ve piknikte yapılan herşeyi karşılıyor...evde de kullanılabiliyor dışarıda da, hem elektrik hem tüp kullanabilmesi ve cam kapaklı olması büyük avantaj...

• Barbekü nasıl seçilir? Uygun barbekü tavsiyesi ve kullanıcı yorumlarını da içeren bir forum konusu oluşsa ne güzel olur. Şu anda neye göre tercih yapacağımı bilemiyorum.
  • quote:

ESSENSO JATA TERRACOTTA KİREMİT...179 LİRA...

Bu gün bu ürünü aldım.

Et yemeklerine çok meraklıyımdır bununla beraber neden aldığımı ve sonuçlarını anlatmak istiyorum.

Eşimle istinye parktaydık. biraz gezindikten sonra hadi gidip günyadın restoranda birşeyler yiyelim dedik.

Menümüz inegöl köfte,neyse biz köfteleri mideye indirdikten sonra, dedim ben bu köfteleri alıp evde çeşitli tavalarımda yapıyorum ama rezil ediyorum.

Bunu düzgün yapmanın yolu nedir. gittim ustaya nasıl bir ızgara da yaptığını sordum . o da sağolsun bana anlattı. döküm tava ve doğalgazla

olduğunu söyleyince bende geçen yıl gördüğüm bu ürünü kendisine anlattım. ne dersin sizde'ki lezzetin aynısını alabilirmiyim diye, kesinlikle dedi.

Bende gidip bu aldım getirip kendisine de gösterdim onay verdi. o zaman ben bir paket köfte alıp evde deniyim dedim.

Ve eve kendimizi attıktan sonra hemen işleme koyuldum. paketten bir tane köfte alıp. çok ısınmış ızgaraya attım. ve sonuç

10 numara 5 yıldız... istediğimi almıştım.temizliği de çok kolay, almak niyetinde olan arkadaşlara tavsiye ederim. fiyatıda 149 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Barbekü nasıl seçilir? Uygun barbekü tavsiyesi ve kullanıcı yorumlarını da içeren bir forum konusu oluşsa ne güzel olur. Şu anda neye göre tercih yapacağımı bilemiyorum.

Üstte konuyla ilgili tecrübemi yazdım. bunun yanısıra şunu ilave etmek istiyorum.

Günaydın restorant tüm ızgara yiyeceklerini döküm ızgarada yapıyor. yanlız kendilerindeki doğalgazla ısınıyor

Fakat benim almış olduğum ürün ise elektirkli ama bu yapmış olduğum ızgaraya asla negatif yönde etki etmiyor

Burda ki ama iyice ısınmış döküme konan etin nasıl pişirildiğiyle alakalı. mesela köfteye abi bir düz bir ters pişir dedi

Zırt pırt çevirme lezzetli olmaz deyince dediği gibi yaptım harika oldu. umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Orijinalden alıntı: stompanato

ESSENSO JATA TERRACOTTA KİREMİT...179 LİRA...

Evet arkadaşlar almış olduğum ürün ile tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Almış olduğum ızgara geçenlerde misafirlerimin gelmesiyle tekrar sınava tabi oldu.

Bu sefer almış olduğum etleri soteledikten sonra dinlenmeye bıraktım. 10 dakikka kadar ısınan ızgarama etleri,

Attıktan sonra gereken yapıldı afiyet yendi. herkesin fikrini aldım. cevap; Gerçek bir mangal tadında olduğuydu. misafirler memnun ayrıldı. :)

Bende onları memnun etmenin keyfini sürdüm. temizliğine gelince ızgaranın soğumasını bekleyin. sonrasında fairy ile sıcak su gezdirip scotch- brite

İle dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın. üstündeki saydam tabaka mevcut artıkları hemen kusuyor. ve çizilmeden pırıl pırıl oluyor...

Bu akşam hizmetine kaldığı yerden devam edicek. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stompanato -- 22 Eylül 2013; 18:43:38 >

• Bir tavsiye de benden. ızgaraya çok meraklıyımdır. evde ızgara için benim bulabildiğim en iyi ürün bu bence. Benim için en önemli özelliği eti kurutmaması ve yakmaması
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/hararet-akilli-izgara-93913221

• arçeliğin kapaklı ızgarasını kullanan var mı? hem kapaklı hem de düz tezgahı olan bir ürün arıyorum, Arçelik düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asliekin

Bir tavsiye de benden. ızgaraya çok meraklıyımdır. evde ızgara için benim bulabildiğim en iyi ürün bu bence. Benim için en önemli özelliği eti kurutmaması ve yakmaması
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/hararet-akilli-izgara-93913221

ürünün videosunu izledim, fena görünmüyor...
    özellikle çift taraflı ızgara olması ve fazla yer kaplamaması iyi...
    ancak dik olması biraz tuhaf geliyor başta insana...zamanla ızgarayı yerleştirirken zorluk çıkarmaz umarım...
    bunun odun veya mangal kömürlü modeli de var başka videolarda, gerçekten yeni-likçi bir ürün...

• bende akıllı ızgara almayı düşünüyorum bu üründen kullanan yokmu yorum bekliyorum
  • su urunlerden memnun olan yok mu ya, fırının kendi ızgarasında yapsam nolur acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

PHİLİPS HD-4417...169 LİRA...

ben bunu kullanıyorum gayet memnunum.tavuk pirsolayı ve balıgı cok guzel yapıyor.kanatta fena olmuyor ama diğerleri kadar lezzetli olmuyor.gerçi benim beğenme çıtam biraz yuksektır.bonfile antırikot tarzındada güzel yapıyor.
    ama phılıpsın kronık bır olayı var yedek parçası cok pahalı.bir ütüm vardı kablosunu degıstırmeye 60-70 tl mı ne istemişlerdi.ızgaranında dondurme dugmesı kırıldı bakalım servisi aradım fıyat verecekler.ucuz birşey beklemiyorum.onun için ürünü çok beğendim ama yedek parça fiyatlarından dolayı düşünülmesi gereken bir ürün.birde aslında garantisi devam ediyor ama garantiye sokmayacaklarımdan emin oldugum için sorma gereği bile duymadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 10 Kasım 2013; 14:29:59 >

• ne alacağımı şaşırdım yaaaa
  • quote:

ESSENSO JATA VITRO MAGIC GRILL...199 LİRA...

Bu ürün liste fiyatı 300 TL iken %50 indirime girmiş. 149 TL. Genelde bu grillerin pişirme yüzeyi döküm veya alüminyum teflon kaplama oluyor. Kaplamalar atabiliyor vs. Bununki ise vitroseramik. Alman malı Schott marka Coran diye bir pişirme yüzeyi var. Vitroseramik olması kaplama ve döküm olanlara göre avantaj mı değil mi acaba? Yapan firma İspanyol ispanayaa epey tutulmuş .. Şu a ilan sitelerinde 70 € falan. Bizde daha ucuza geliyor yani.
    Vitrosermiğin ısıtma yüzeyi olması konusunda bilgisi tecrübesi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 24 Kasım 2013; 17:09:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.