Şimdi Ara

Elektrikli Isıtıcı tavsiyesi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
28.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Arkadaşlar ben de bebeğimiz için ısıtıcı almak istiyorum ama buraya bakınca kafam çok karıştı. İnfrared düşünüyordum ama yularıda arkadaş radyasyon tehlikesi var diye önermiyor. Son linkler üzerinden trotec ürünlerine baktım ama sanki daha çok iş yeri için. Deneyimli arkadaşlar bi yardımcı olursa çok sevinirim. Bir de odanın 20 metre kareden büyük olduğunu söylemem lazım.

Isıtıcının amacı ne olacak? Ben mesela, bebeği banyo yaptırmadan önce ve banyodan sonra odayı ekstra ısıtmak için almıştım. Dolayısıyla zararlı etkileri sınırlı kalır bu kullanımda. Ama ana ısıtıcı olarak kullanılacaksa daha sağlıklı bir ısıtıcı alınmalı.

Tamamen aynı amaçla alacağım. Ana ısıtıcı olarak değil yani. Netice de eğer radyasyon yayıyorsa bence destekleme amaçlı olsa da kötü. Ne alayım bilemedim doğrusu.

• O zaman ufak fanlı ısıtıcılar var, hatta ofiste de kullanıyoruz ve çok memnunuz. Onlardan alın. Tek sıkıntısı havayı kurutuyor ama zaten uzun uzadıya kullanılmayacağı için sorun olmayacaktır.
  • quote:

O zaman ufak fanlı ısıtıcılar var, hatta ofiste de kullanıyoruz ve çok memnunuz. Onlardan alın. Tek sıkıntısı havayı kurutuyor ama zaten uzun uzadıya kullanılmayacağı için sorun olmayacaktır.

Öyle yapacağım galiba. Teşekkürler hem yazdığınız hem konuyu açtığınız için. Güncel tutmak lazım.
  • Kısa süreli ve hızlı ısıtma için en iyisi fanlı ısıtıcılar, kaliteli birşey almaya da gerek yok. hava kurutma olayı tüm ısıtıcılarda vardır, ister radyatör, ister fanlı ister konvektör farketmez. Ayrıca hangi tür ısıtıcı olursa olsun infared radyasyon vardır, tabi ufo türü olanlar bu konuda en sabıkalılarıdır. o nedenle hiç bir zaman ısıtıcı kaynağa çok yakın olarak uzun süreli bulunmamak lazımdır, normal radyatör, elektrikli soba vb hepsi ile yakın mesafeli uzun süreli teması olanlarda infrared radyasyona bağlı cilt bozuklukları görmüşümdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigipost

Evet hocam biraz baktım sonra gidip yerlerinde ürünü test ettim nasıl ısıtıyor diye baktım çok hoşuma gitti şu ürünü aldım.

https://www.trotec24.com.tr/makineler/isitma/ozel-tasarim-cam-konvektor-tch-2011-e.html

sitede 639 tl yazıyor ama biraz indirim yaptılar sağolsunlar 600 tl ye aldım :) Şuan kullanıyorum çok sessiz çalışıyor ve odayı maksimum 1 saat içerisinde çok sıcak yapıyor, gayet memnunum.

Ürünü Kullandığınız Oda Kaç Metrekare ???

• action16 kullanıcısına yanıt
    Tam bilmiyorum ama sanırım 20 metrekare.
  • var mı güncel tavsiye 200 TL'yi geçmeyecek şekildi.

Köydeki eve alıcam çok sık kullanılmayacak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

Hocam bebeğe elektrikli ısıtıcı tutmak çok sakıncalı bir durum yazıktır.

Alacaksanız altını değiştireceğiniz yeri onceden ısıtıp kapatıp 15 dk sonra içeri girmenizi tavsiye ederim.

Birde kalorifer gibi olan elektrikli ısıtıcışar var onlar daha guvenli olacaktır.

Bu süreçte 11.11 kampanyasından kumtel th-1800 aldım.

Dediğiniz gibi kullanmak en doğrusu olur, teşekkürler uyarınız için.

Alıntıları Göster
    hocam 3 yıllık kullanımda deneyimleriniz var mı aktarabilcegin bende cuma günü indirime girerse alacagım

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Ben sadece çocuğun banyosundan sonra, üşümesin odası sıcak olsun diye kullandım. Elektrik tüketimi nedir ölçemedim o yüzden ama onun dışında dik durması yer açısından avantajlı, ortamı hızlıca ısıtıyor ve termostatı güzel çalışıyor, hiç bir arıza ya da sorun çıkarmadı. Bu sene daha hiç kullanmadım, çocuk da büyüdü artık, sanırım kullanmam.
  • quote:

Ben sadece çocuğun banyosundan sonra, üşümesin odası sıcak olsun diye kullandım. Elektrik tüketimi nedir ölçemedim o yüzden ama onun dışında dik durması yer açısından avantajlı, ortamı hızlıca ısıtıyor ve termostatı güzel çalışıyor, hiç bir arıza ya da sorun çıkarmadı. Bu sene daha hiç kullanmadım, çocuk da büyüdü artık, sanırım kullanmam.
    Anladım hocam ben iş yeri için kullanıcam 10 metre kare bir odada. Bazıları çalıştığında koku yaptığını, plastik malzemesinin vasat olduğunu, plastiğinin yandıgını filan söylemiş de o yüzden merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Anladım hocam ben iş yeri için kullanıcam 10 metre kare bir odada. Bazıları çalıştığında koku yaptığını, plastik malzemesinin vasat olduğunu, plastiğinin yandıgını filan söylemiş de o yüzden merak ettim.

Alıntıları Göster
    10 m2 işyeri için fanlı olanları tavsiye ederim. Ofiste kışın kullanıyoruz, ofis soğuk oluyor, kumtel marka küçük fanlı olanlardan var, yakıyoruz sıcacık oluyor. Koku v.s. de yaşanmıyor ve çok az yer kaplıyor. Masaüstünde bile durabilir yani.

Ama diğer yandan, ben Kumtel'i kullandığım zamanlarda ne koku ne de yanan plastik bir yerini görmedim ama elbette kalitesi fiyatıyla paralel bir ürün.

• quote:

10 m2 işyeri için fanlı olanları tavsiye ederim. Ofiste kışın kullanıyoruz, ofis soğuk oluyor, kumtel marka küçük fanlı olanlardan var, yakıyoruz sıcacık oluyor. Koku v.s. de yaşanmıyor ve çok az yer kaplıyor. Masaüstünde bile durabilir yani.

Ama diğer yandan, ben Kumtel'i kullandığım zamanlarda ne koku ne de yanan plastik bir yerini görmedim ama elbette kalitesi fiyatıyla paralel bir ürün.

Alıntıları Göster
    Acaba fanlı olanların elektrik tüketimi nasıl? fan sesi rahatsız etmiyor mu bide

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Ofiste kışın günde 3-4 saate yakın kullanıyoruz ve faturaya 20-30 tl fark getiriyordu geçen sene. Fan sesi neredeyse duyulmuyor ama zamanla toz-kir derken sesli olabiliyor.
  • quote:

Ofiste kışın günde 3-4 saate yakın kullanıyoruz ve faturaya 20-30 tl fark getiriyordu geçen sene. Fan sesi neredeyse duyulmuyor ama zamanla toz-kir derken sesli olabiliyor.
    Tavsiye ve bilgiler için sagol hocam araştırıcam
  • UFO Micatronic 2300 W UK Kule Tipi Isıtıcı aldım ve odamda onu kullanıyorum.

Fiyat konusundan dolayı endişelerim vardı çünkü çok fazla ısıtıcı modeli var ve çok uygun fiyatlaraydı. Ufo diğerlerine göre daha pahalıydı ama gerçekten çok daha kaliteli ve sağlık açısından daha güvenilir onu anladım.

Oyüzden fiyata aldanmayın lütfen hakkını fazlasıyla veriyor iyice araştırın

• Arkadaslar bu yagli radyator az ceker dediler aldik elektrik 350 450 geliyor aylik. Bune boyle ufo gibi ucuruyor masallah
  • baris007 B kullanıcısına yanıt

Bütün elektrikli isiticilarda verim en fazla 1 dir. 1kw elektrik yakar, ortama 1kw lik ısı verir. Yağlı radyatör, ufo, konvektorlu ısıtıcılar vs. Hepsi böyledir. Klimalarında içinde olduğu ısı pompaları hariç. Onlarda verim 3-4 seviyesinde.

• Uriel kullanıcısına yanıt

Klimalar dahami az elektrik ceker

• baris007 B kullanıcısına yanıt

Klimalar diğer elektrikli ısıtıcılardan çok daha verimlidir. 1 kw elektrik karşılığı bulunduğu ortama en az 2,5-3 kw ısı verir. Dolayısıyla bir odayı veya evin hepsini ısıtmak için klima yerine ufo, yağlı radyatör veya konvektorlu ısıtıcı kullanirsaniz çok daha fazla elektrik faturası ödersiniz.

• Uriel kullanıcısına yanıt

Klimalar az cekiyor diyorsunda yazin 650lira fatura odedigimizi biliyorum 660 350 2 ayda 1 milyar fatura odedik

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.