Şimdi Ara

elektrikli ısıtıcı önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
77.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kış geldi artık yeni tavsiyeler bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHAN36

Kış geldi artık yeni tavsiyeler bekliyoruz.

Klima kışın çok soğuk değilse çalışır. Klima en verimli ısınma yoludur. Sobanın COP değeri 0.4 doğalgazın 0.8 ucuz elektrikli ısıtıcıların 1 ama klimanın 3-4 tür. Yani 4-5 kat verimlidir az elektrik harcar. Arçelik gibi bir marka alırsanız ki 1000-1500 TL civarı oluyorlar -5 C altında çalışmaz. İstanbul Bağdat gibi yerlerde çalışır ancak. Toshiba mitsubishi 4000-5000 TL kadar pahalıdır ama -40 C sıcaklıkta bile çalışır. Klima alacak paranız yoksa klasik ısıtıcılar var. Infrared ısıtıcı önüne geçince ısıtır kapatınca soğuk gelir. UFO gibi markaları var. Isı yalıtım yoksa bunu alın. Isı yalıtımı varsa yağlı radyatör alın. Yağlı radyatörler içeriyi ısıtır geç ısınıp geç soğur. Kapanınca oda 30 dakika daha sıcak kalır. Fanlı ısıtıcılar küçük bir odanız varsa en iyi çözümdür. Çok ses çıkarırlar ama önceden çalıştırıp kapatırsanız odayı hızlı ısıtırlar. Banyoda kullanılabilirler. Bulunması zor olan ısıtıcı ampuller tavana takılırlar. 250W harcarlr ki bir ısıtıcı 2000-3000W harcar. Bunun altına geçtiğinizde güneş etkisi yapar ısıtır. Işık kapanınca ısıtma etkisi biter. Odada zaten ısıtma kullanıyorsanız ama yetmiyorsa kullanılacak bir üründür veya banyolar için. Benim için -5 C bile soğuk değil ondan ısıtma kullanmıyorum. Ama ısıtıcıları denedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowsmilk -- 5 Kasım 2014; 19:10:42 >

• Hocam hiç teknik bilgiye girmeden söyleyeyim. Yukarıda yazılan doğru teknik bilgilerden daha çok yanlış bilgi var.uzatmadan al 50 Tl ye fanlı 2000 W termostatlı devrilme emniyetli bir ısıtıcı rahatına bak derim.
  • Radyatör düşünürsen simfer markayı önerebilirim
    http://www.akakce.com/arama/?q=ry2000

ama elektrikli soba düşünürsen simfer markasını daha da şiddetle tavsiye ederim, devrilme emniyeti de var var çok kuvvetli bir sıcaklık veriyor.
    http://www.markabeyaz.com/simfer-s3150-wt-slim-tri-core-yeni-nesil-isitici-buharfan

s3150 modelini evimdek ullanıyorum, 18lik klima var evi ısıtabilecek düzelde ama olmaması gereken biryerde kolon var ısı dağılımını engelliyor, yatak odası için bu modeli aldım tek bölümünü açtığımda bile içerisi yeterince sıcak oluyor, elektrikli battaniye de kullanıyordum onu kaldırabildim bunun sayesinde. Klima gündüz, elektrikli ısıtıcı ise gece çalışıyor. şuan aylık ödediğim fatura 110 TL civarı. henüz 4 aylık evliyim hangi cihazın ne kadar fautraya yansıdığını pek hesapayamadım ama uygun geldiğini düşünüyorum.

• Merhaba ,

100-150 TL aralığında önerebileceğiniz elektrikli ısıtıcı mevcut mu?

Simfer iyi bir marka mıdır? Bu markayı tercih etmeli miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • su anda en iyi en verımlı ısınma infrared ısıtıcılarla oluyor. Ancak kucuk watt degerlerıne sahıp ısıtıcılar almak gereklı yada buyuk ısıtıcılar kullanıyorsanız yere ve duvara dogru genıs alana yonlendırırsenız daha iyi olur. Cunku direkt vucudunuza yonlendırınce çok sıcak oluyor ve kapatıncada hemen sogudu zannedıyorsunuz oysakı ısı degısımı anı olunca alısmak zaman alıyor.

Bunlar dısında dilim radyator ve fan sıstemlı ısıtıcılarda alınabılır ancak bir kapı acıp kapadıgınızda ıcerıdekı sıcak hava dısarı kactıgı ıcın yıne en mantıklı yontemın infrared ısıtıcılar oldugunu goruyoruz. Kendınız basıtce test edebılırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowsmilk

quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHAN36

Kış geldi artık yeni tavsiyeler bekliyoruz.

Klima kışın çok soğuk değilse çalışır. Klima en verimli ısınma yoludur. Sobanın COP değeri 0.4 doğalgazın 0.8 ucuz elektrikli ısıtıcıların 1 ama klimanın 3-4 tür. Yani 4-5 kat verimlidir az elektrik harcar. Arçelik gibi bir marka alırsanız ki 1000-1500 TL civarı oluyorlar -5 C altında çalışmaz. İstanbul Bağdat gibi yerlerde çalışır ancak. Toshiba mitsubishi 4000-5000 TL kadar pahalıdır ama -40 C sıcaklıkta bile çalışır. Klima alacak paranız yoksa klasik ısıtıcılar var. Infrared ısıtıcı önüne geçince ısıtır kapatınca soğuk gelir. UFO gibi markaları var. Isı yalıtım yoksa bunu alın. Isı yalıtımı varsa yağlı radyatör alın. Yağlı radyatörler içeriyi ısıtır geç ısınıp geç soğur. Kapanınca oda 30 dakika daha sıcak kalır. Fanlı ısıtıcılar küçük bir odanız varsa en iyi çözümdür. Çok ses çıkarırlar ama önceden çalıştırıp kapatırsanız odayı hızlı ısıtırlar. Banyoda kullanılabilirler. Bulunması zor olan ısıtıcı ampuller tavana takılırlar. 250W harcarlr ki bir ısıtıcı 2000-3000W harcar. Bunun altına geçtiğinizde güneş etkisi yapar ısıtır. Işık kapanınca ısıtma etkisi biter. Odada zaten ısıtma kullanıyorsanız ama yetmiyorsa kullanılacak bir üründür veya banyolar için. Benim için -5 C bile soğuk değil ondan ısıtma kullanmıyorum. Ama ısıtıcıları denedim..

Alıntıları Göster
    hocam 50 tllık fan ısıtıcılarda klımanın yaptıgı ısı yapmıyorlar mı? Klımada 1000 watt tuketım gosterıyor bu fan ısıtıcılarda yarım kademede aynı şekilde sııtıyor

• eğer ısıtıcı söz konusu ise bence marka belli UFO

Bu marka dısındakiler neyazık ki belli bir süre sonra erime, koku yapıyor ve sağlık açısından zararlı. Ama UFO bu konuda diğer markalardan farkını kalitesi ile ortaya koyuyor.

Hem uzun ömürlü hem kaliteli hem de sağlık açısından güvenilir.

Tavsiye ederim alacak olan kişilere

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.