Şimdi Ara

Elektrikli Hyundai Kona Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
5.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Programming Guru

487000 tl ve hyundai  

Elektrikli bir araç kaç para olacaktı acaba? Küçücük Zoe 350 bin lira, adı duyulmamış Çin markaları 450 bin lira. TOGG muhtemelen bu fiyatlarda olacaktır, tabi üretim başlarsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

734 bine kona mı? Vergi Tucson dan da alınıyor, bundaki farkın sebebi nedir? Vergi dilimi mi çok daha yüksek?

Pil maliyeti. Yalnız aracın menzili acayip iyi, çünkü tüketim değeri düşük. Mercedes , BMW falan bile 400 km civarıyken bu araç 500 kmyi görüyor, Tesla hariç bu değere ulaşabilen yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecstatic

Aracın 150KW'lık olan modelini bu yılın şubat ayında özel ithalatla aldık ve ben de kullandım...Gerçekten çok güzel. Bunu kullanan bir daha benzinli araç almak istemez. Düşünsenize yağ değişimi gibi dertleriniz yok. Bakıma gidince para tutacak bir olay yok...Saçma sapan arıza yapabilecek bir şanzıman yok...Tek sıkıntı var...Eğer evinizin önünde kendi elektriğinizle şarj edebileceğiniz bir yer yoksa, E-Şarj, ZES, vb. şarj istasyonlarına dizel araca yakıt alır gibi para vermeniz gerekecek ve eğer bu aracı alırkenki tek derdiniz yakıta az para vermekse sizin için anlamsız olacak. Fakat kendi elektriğiniz varsa o zaman en yakın benzinli veya dizel rakibiyle arada ciddi fark oluşuyor...
    Hatta abartıp evine sağlam bir güneş paneli sistemi kurduran (sağlamdan kastım ciddi yüksek kw değerine sahip) komple bedava da gezebilir(güneş paneli maliyetini saymazsak).

Ara hızlanmalar da çok iyi. 2 kilometreden selektör yapa yapa gelen ve yol kendilerinin malıymış gibi davranan araçlardan rahatsızsanız onlara patron kimmiş öğretebilirsiniz :)

Selamlar,

Güneş paneli maliyetleri ile ilgili bilginiz var mı? Benim ilerleyen yıllarda ömrüm izin verirse böyle bir şey yaptırma düşüncem var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

Selamlar,

Güneş paneli maliyetleri ile ilgili bilginiz var mı? Benim ilerleyen yıllarda ömrüm izin verirse böyle bir şey yaptırma düşüncem var :)

Alıntıları Göster

Maliyetlerle ilgili çok bilgim yok fakat malzeme maliyetini kendiniz ortalama olarak bulabilirsiniz internetten. Araç AC'den max 11kw ile şarj oluyor. Fakat ortalama bir ev için 4-5kw lik bir güneş paneli sistemi bence işinizi görür. Çok hızlı şarj olmaz ama günlük olarak yeterli olur bence. Bakmanız gerekenler yeteri kadar güneş paneli, 1 inverter, ve depolama alanı olarak ne kadarlık pil ihtiyacınız varsa o kadar pilin maliyeti ve ilaveten işçilik...

• Hyundaiden ioniq 5 ve genesis g80 elektrik bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hamdolsun elin Hollandalısı 4.000 euro teşvikle 32.000 euroya alabilirken biz 48.000 euroya alıyoruz.
    Elektrikli Hyundai Kona Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Troll Bender -- 27 Eylül 2021; 18:11:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Grey market araçların pil garantisi hakkında bilgisi olan var mı?

• namre3kutuk kullanıcısına yanıt

Garantisi biziz abi mantığı geçerlidir:)

• Bana da öyle geliyor :)

• ÖTV matrahı sınırı 700 bin ; %10için...2022 Temmuz ayında elektrikli araç ÖTV leri düşürüldü(llüks ultra segmentler hariç)
    Elektrikli Hyundai Kona Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

• Misafir 736 M kullanıcısına yanıt

Bu araç lüks değil.

• Ultra lüks hariç derken sanırım Porsche falan kastetmişler. Vergisiz hali 700 bini geçmeyen, misal Kona.

• Aylardir bekliyorum, ne tarih verebiliyor bayiler, ne de gelmeyecek diyebiliyor. Bos yere reklam surekli. Hyundai Turkiye neden getirmiyor bu araci anlamis degilim. Buyuksehirlerde yok satacak getirse.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.