Şimdi Ara

Elektrikli Hyundai Kona, garajda dururken bomba gibi patladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
8.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben atlamışım galiba o olayı note 7 vakası nedir?
  • Çare

H i b r i t

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yav he he hani nerde patlayan benzinli araba?

• Elektrikli araba mı olur zaten?( Fosil yakıtlı otomobil mafyası)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahsjsjajsjsj

• Daha çoğu insan farkında değil ama elektirikli araçların en büyük handikapı bu.Telefon bataryasının bile insana zarar verdiğini gördükçe, bunun yüzlerce katının neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyor insan.İlerisi için gerekli önlem alınmazsa elektirikli araçların sonu bile olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 29 Temmuz 2019; 19:44:28 >
  • Sabit internetim de mobil internetim de var nezaketin için teşekkür ederim. Lolipopa pek anlam veremedim ama insanlar hediye düşünürken istemsizce kendi zevkleriyle düşünürler

Benzin hem yanıcı hem patlayıcı bir maddedir. Patlaması için basit bir yanma reaksiyonu yeterlidir. Yanma, patlama için gereken ortamı derhal oluşturacaktır. Yalnız benzin depolarımız arabanın kazada sağ kalma oranı en yüksek yerine yerleştirilir ve tüm aracımızı oluşturmaz. Ayrıca benzin durduk yere yanmaz.

Batarya ise arabaların tabanına boydan boya yerleştirilir. Çünkü hacim/kapasite verimliliği düşüktür. Hatalı üretim riski basit bir benzin deposuna göre oldukça yüksektir. Çünkü kalite kontrolünü yapmak bir o kadar zordur. Daha karmaşık üretim, daha zor kalite kontrol ve tehlikeli(zehirli, aşırı yanıcı) maddelerin kullanımı bataryayı daha güvenilmez hale getirir. Binlerce hücrenin oluşturduğu bataryalı araçtaki bir tane hücrede işlerin ters gitmesi zincirleme bir felakete gitmek için yeterlidir. Benzin ise aracın tüketimi ve depolama süreci boyunca yanma riski oluşturacak bir donanımla temas etmez.

Güneşli bir yaz gününde arabanın içi 50 dereceyi çok rahat geçiyor. Sen olsan benzinli arabayı mı park edince için rahat olur yoksa akülü arabayı mı

Bu nedenle benzin şu an için daha güvenlidir. Elektriği temiz ürettiğimiz gün aynı zamanda geri dönüştürülebilir, uzun ömürlü, hızlı şarj edilebilir, depolama yoğunluğu yüksek ve hafif bataryalar da elimizin altında olursa elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştürmede rekor verimlilik sunan elektrik motorlu arabalara ben de evet diyeceğim.

Çare hibrit(melez) diyen arkadaşlar olmuş. Sigara zararlı ondan günde 1 paketi geçmiyorum diyenlerle aynı mantık.

Şuanda illaki elektrik motorlu araba kullanacağım derseniz çare hidrojen. Onu da depolaması bambaşka bir dert. Ara ara bu derde derman bulundu diye haber yapılıyor ama aynı tarzda haberler bataryalar için 15 yıldır yapılıyor. Yine de hidrojen için çalışmalar çok daha ciddi ilerliyor. Kapitalizm para kazanamayacağı yere para basmaz:http://hydrogencouncil.com/

• Şimdi düz bi mantık geliştirelim,

Elektrikle şarj edilen cep telefonu bataryası patlayabiliyorsa, otomobil bataryası da patlayabilir...

"The bomb has been plainted..."

• Bu tutarsız olur. Baş piskopos Amerika Teslaya vize vermezdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Muhtemelen petrol lobisinin yeni bir sabotajı.
    Banada öyle geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Şimdi düz bi mantık geliştirelim,

Elektrikle şarj edilen cep telefonu bataryası patlayabiliyorsa, otomobil bataryası da patlayabilir...

"The bomb has been plainted..."
    Kaç kez patladı telefonun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Kaç kez patladı telefonun ?

Alıntıları Göster
    Dış mihrakların işi diyosun yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CVenturas kullanıcısına yanıt
    Boşa yazmışsın, senin gibi cahillerin yazdığı 1 kelimeyi bile okumam.. Bir dönem atalarınız matbaaya da karşı çıkmıştı değil mi?! 🤣

Sadece 5 sene sonra görürsün, sizin gibileri pistlerde de görmek isteriz der üstad Cem Yılmaz 🤣

• Korelilerin batarya meselesinde bir sorunları var.

• Bıde lpg lı araclara yuruyen bomba derler 😂 lpg candır

• Gerçekten yazdığıma pişman oldum bundan sonra sana cevap yazmayacağım. Erkenden uyardığın için teşekkür ederim. Türk olmadığını da bu vesileyle öğrenmiş oldum. Çünkü genetik olarak ne kadar yanlış yapmış olsalar da benim atalarım Türkler. 5 sene sonra değil mümkünse artık hiç görüşmeyelim. Zaman sonucu gösterecek zaten. 5 sene sonra hafif hibrit arabalarla güzel sürüşler dilerim.

Blok

• Bu korelilerden iki telefon ve bir televizyon aldım ömrümden yıllar gitti, benden uzak olsunlar bir zahmet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    benim aklıma xiaomi redmi not
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.