Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alba tour sport elektrikli bisiklet için ne dersiniz?

5300₺ fiyatı.

250w bafang rear hub motor ve samsung batarya demiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuna4242

alba tour sport elektrikli bisiklet için ne dersiniz?

5300₺ fiyatı.

250w bafang rear hub motor ve samsung batarya demiş.
    5300 vereceksen paran çöpe gitmesin istersen 250w degilde 500 750 ve daha üstü ola bilir ben 750w kullanıyorum 250w yokuşlarda iyi sonuc vermez bilgin olsun...
  • Üç tekerlekli tek kişilik veya iki kişilik bir elektrikli motor almayı düşünüyorum kullanacağımız güzergah da biraz yokuş var o yüzden yokuş performans önemli aküleri iyi olan bu model tavsiyesinde bulunurmusunuz arkadaşlar konuyu tam olarak inceleyemedim cevap için teşekkürler

• Fiyat olarak peşin 4150 civarı taksitle 4400 felan değişiyor pazarlığa göre...

• Merhaba arkadaşlar.
    17 yaşındayım. Okula elektrikli bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum. Okulum eve 7 kilometre uzaklıkta. Yani günde max 15 kilometre süreceğim. Gideceğim yerde bozuk yol yok. Ve çok eğimli tepeler yok.
    Fiyat aralığım 2.000-3.000 TL.
    Tavsiye ettiğiniz modelleri paylaşırsanız sevinirim.
    İyi günler.
  • Ben yeni kuba my force 8000 aldım ama fiyatı 4500 peşin 4100 e bulabilirsin senin dediğin fiyata bulmak çok zor fiyatlar ciddi artmış

• merhaba bende yamaha ybr 125 cc motor var belki 15 yıldır motorcuyum yani benzinli motordan çok iyi anlarım ama sürat yapmam zamanında çok yaptım şimdi

kendi benzinli motorumu satıp elektrikli almak istiyorum ama elektrikli hiç tecrübem yok günde 20 km yaparım benzinli mitorun masrafları da çok benzin litresi 7 lira ya dayandı

şöyle bir hesap yapalım

benzin yılda sadece iş ev arası çarşı pazara gitsen en az 2200 tl gider

vergi yılda 130 tl

yıla 3 defa motor yağı drğiştirsen 40*3 120 tl yağ

iki yılda bir muayene 150 tl artı muayeneye hazırlık lastik aydınlatma grubu v.s 250 tl ona gider en az

trafik sigortası kişiden kişye değişir %40 indirimim var bana 300 tl cıktı bir yıllık

daha motor grubu masraf açabilir ben hep japon moyorlarına bindiğimden motor aksamında sorum yaşamadım gelelim toplama

benzin 2200 tl

vergi 130 tl

motor yağı motorun canı dır.120tl

muayrne ve hazırlık masrafı. 400 tl

trafik sigortası 300tl

3000 tl yılda masrafın olur

şimdi elektrikli motor kullana arkadaşlar motorun masrafı yıllık ne kadar olur memnunmusunuz hangi elektrikliyi kullanıyorsunuz ben kime sorsam kesinlikle al diyorlar çok memnun olduklarını söylüyorlar aklımda kral kr23 var

• çok güzel bir paylamış olmuş. Elektrikli bisikletinizin arızalandığın arızasını kendiniz tespit edebilirsiniz. Sizlere en basit şekilde nasıl yapacağını videolarımda anlatıyorum. Örnek olması için birtanesinin linkini paylaşıyorum.https://www.youtube.com/watch?v=zgOpgu6uPVI
  • necmi657 N kullanıcısına yanıt
    Benim elektrikliyle 2.yılım bitti ve uzun yıllarda kullanacak gibiyim sadece 3 ay önce akü değiştirdim oda 600 tl tuttu ve motor bana hiç masraf açmadı.Yani extra hiçbir masrafim olmadı

• Ben 12 Yaşındayım ve bisikletime motor takmayı düşünüyorum 250 w 24 v li bir motor buldum 500w almak istiyorum fakat bulamadım olanlarda kargosu oluyor veya çok pahalı oluyor akü olarak orbus 22ah düşündüm 1 akü almayı düşünüyorum bisiklete baglayacagım için ilerde lazım olursa 2 yapabilirim belki motoru 500w istiyorum ucuz kaliteli bir motor bildiginiz var mı aküden herkes çok iyi diyor fakat herkes scooter için almış birşey fark edermi bisiklet olacak fakat beyin lazım olur mu ? teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer Akyıldız -- 23 Eylül 2018; 22:15:24 >
  • https://tr.letgo.com/tr/i/elektirikli-bisiklet-akueler-yeni_430ca902-2388-49b1-8906-4e38a4c02966

Bu ilandaki motor nasıldır.hiç bilgim yok.1.500 tl ye almak istesem uygun mu.çocukları okula getirip götürmek kısa mesafeler için alıcaz.
    kaç km yol yapar
    kaç saatte şarj olur(ne kadar elektrik tüketir.
    memnun kalırmıyız..bu fiyatlar başka seçenkler nedir.
    dediğim gibi anneleri çarşı pazar gibi çocukları okula getirip götürmek için kullanıcak
  • arkadaşlar merhaba. bende 3000w 72 volt elektrikli scooter var 6 akülü,

aküler zayıfladı. her akü 12 v 20 ah 7 kg 6x7=42kg hem akü maliyetinden kurtulmak hemde ağırlıktan kurtulmak için scootere 2000w 12 to220 v modifiye sinüs inverter ve paralel 2 adet 12v 20 ah akü bağlamak istiyorum.

inverterden çikışa scoterein 72 volt şarj cihazını bağlayıp scooterin şarj yerinden sisteme bağladığımda herhangi bir sorun yaşarmıyım scooter sağlıklı çalışirmı

linkte bir arkadaş denemiş ama teker boşta iken yüksüz

https://www.youtube.com/watch?v=LBLAyzwUVC0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engnsl -- 6 Ekim 2018; 14:16:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnsl

arkadaşlar merhaba. bende 3000w 72 volt elektrikli scooter var 6 akülü,

aküler zayıfladı. her akü 12 v 20 ah 7 kg 6x7=42kg hem akü maliyetinden kurtulmak hemde ağırlıktan kurtulmak için scootere 2000w 12 to220 v modifiye sinüs inverter ve paralel 2 adet 12v 20 ah akü bağlamak istiyorum.

inverterden çikışa scoterein 72 volt şarj cihazını bağlayıp scooterin şarj yerinden sisteme bağladığımda herhangi bir sorun yaşarmıyım scooter sağlıklı çalışirmı

linkte bir arkadaş denemiş ama teker boşta iken yüksüz

https://www.youtube.com/watch?v=LBLAyzwUVC0
    Valla adam güzel çalıştırmış. Süper görünüyor. Şarj bitti derdi ortadan kalkıyor. Hatta takacağınız tek bir akünüz birazcık dahi doluysa bile bir daha da şarj etmenize gerek olmadan yetiyor. Üstelik 6 akü ağırlığı teke inmiş oluyor (Gerçi o tek akü de yüksek kapasiteli olacağından yine aynı ağırlık söz konusu olacaktır ama yine de iyidir) Üstüne üstlük performansta ve hızda da az da olsa yükseliş var gibi :)

Ama... Bu motosikleti yapan mühendisler bu sistemi hiç akıl edememiş mi? Etmişler de bir takım sakıncaları yönünden uygun görmemişler midir? Sağlıklı bir sistem midir değil midir? Patlar çatlar havaya uçar mı uçmaz mı? Aşırı ısınıp yanar küle döner mi dönmez mi? Bunlar da soru işareti.

Güvenlik konusu şakaya gelmeyecektir. Ancak bu sisteme benzer örnekler de yok değil hani :) Mesela karavanlardaki ve bazı evlerin çatısına takılan güneş paneli sistemleri tamamen böyle sistemler. Güneşten gelip ve devamlı olarak aküyü şarj eden bir enerji söz konusu. Ayrıca eş zamanlı olarak da aynı akü bir takım cihazları da besliyor. Lamba, TV, PC veya telefon adaptörleri vb. gibisinden.

Biz en iyisi topu bu işte uzman birilerine atıp beklemede kalalım bakalım neler olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GS Erol Zafer -- 7 Ekim 2018; 10:57:43 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engnsl -- 8 Ekim 2018; 10:44:16 >
  • evet ama ben invertörden hem scooteri calirstirip hem aküyü şarj etmeyi düşünmedim. ben sadece tek veya paralel bagli 2 akuyu kullanip bittiginde haricen sarj edip tekrar kullanmayi dusundum.
  • 5 yıllık elektrikli moped mazim 2 hafta önce aldığım 50 cclik motorla sona erdi. Şarj derdi falan kalmadı artık, aküleri yeniliyosun yine 2 sene gitmiyor.
    Trafikte çok seri, kendini tehlikeye atmadan kaçabiliyosun. Tek üzüldüğüm fosil yakıta geçmek oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albati kullanıcısına yanıt
    5 yilda elektrikli scooter kendini fazlasıyla amorti etmiştir sanırım.
  • albati kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engnsl -- 9 Ekim 2018; 13:25:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnsl

5 yilda elektrikli scooter kendini fazlasıyla amorti etmiştir sanırım.

Aynen hocam fazlasıyla hem de. Ha ticaret yapmadım ama en azından uzun süre araba kullanmadım. Hatta bir ara 6 ay yakıt almadığım oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

5 yıllık elektrikli moped mazim 2 hafta önce aldığım 50 cclik motorla sona erdi. Şarj derdi falan kalmadı artık, aküleri yeniliyosun yine 2 sene gitmiyor.
    Trafikte çok seri, kendini tehlikeye atmadan kaçabiliyosun. Tek üzüldüğüm fosil yakıta geçmek oldu.
    Kişisel görüşümdür yanlış yapmışsın hangi 50 liğe bindiysem beni tatmin etmedi ben olsam ya elektrikli ile devam ederdim yada daha yüksek bişeyler alırdım

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.