Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elektrikli bisikletlerinizin tüm elektronik aksamlarını garantili ve piyasadan daha uygun fiyata tamir ediyorum bilginiz olsun istanbul ümraniyedeyim iletişim için lütfen pm atın.
  • Elektrikli motor fırçasız motor tipi olanların arka lastik patladığında tamiratı nasıl yapılıyor ? herhangi bir lastikçi sökebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bexter

Elektrikli motor fırçasız motor tipi olanların arka lastik patladığında tamiratı nasıl yapılıyor ? herhangi bir lastikçi sökebilir mi ?
    bana sıvı sıktı içeriye. Yeşil bir sıvı o kapadı patlağı.

Geçen sene de lastiği değiştirdim. onda da kople çıkartıyor jantı arkadan.
  • Lastikçi bisiklet lastiğini bile şişiremedi. 25 psi dan fazla bastıramadım havayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar patlayan lastikler gayet güzel yapılıyor bazı modellerde lastiği sökmek için özel aparat gerekiyor bu aparatlar pahalı değil ve bisiklet servislerinde de olur yani olması lazım.Elektrik elektronik aksamlar için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Lastikçi bisiklet lastiğini bile şişiremedi. 25 psi dan fazla bastıramadım havayı.
    Şişirememişse kompresöründe hava hortumunda yada tabanca iğnesinde sorun vardır elektrikli bisikletler ile normal bisikletlerin lastik sibop kısmı farklı değil birbirinin aynısıdır.İşin özü sizin bisikletçinin ekipmanlarında problem vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0M42

Şişirememişse kompresöründe hava hortumunda yada tabanca iğnesinde sorun vardır elektrikli bisikletler ile normal bisikletlerin lastik sibop kısmı farklı değil birbirinin aynısıdır.İşin özü sizin bisikletçinin ekipmanlarında problem vardır.

Alıntıları Göster
    Ekipman değil bilgi eksikliği. Bisikletin lastiğinin basıncı arabadan fazla. Bunu idrak edemedi.

• Bilgi eksikliğiyse durum daha da kötü.Araç lastiklerinden çokta farklı değil lastik basınçları aracımın lastiği 245/45/17 hava basıncım 30 psi bisikletimde 20x2.20" lastik var hava basıncım arka 40 ön 35 psi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arazide saplanmayacak elektrikli bisiklet önerisi yapabilirmisiniz arkadaşlar?

• Elektrikli bisikletler arazi kullanımı için (off-road kastettiğinizi sanıyorum) uygun değiller ha yapılırmı yapılır ama en az 3000 watt motora ve oldukça yüksek kapasiteli bataryaya ihtiyacınız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0M42

Elektrikli bisikletler arazi kullanımı için (off-road kastettiğinizi sanıyorum) uygun değiller ha yapılırmı yapılır ama en az 3000 watt motora ve oldukça yüksek kapasiteli bataryaya ihtiyacınız olur.
    tam off road sayılmaz aslında. tarlada kullanmak için sormuştum.
  • arkadaşlar merhaba
    daha önce hiç elektrikli motosiklet kullanmadım, kullanan yakınım da yok, o yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var gerçekten. o kadar bilgi kirliliği var ki amperdi watt dı, aküsü tekeri hız v.s. v.s. kafa yandı haliyle. bütçem 3 bin civarı, ne kadar altı olursa o kadar iyi olur tabiki. hız önemli tabi ama ilk önceliğim değil açıkçası,istanbulda olduğum için yokuş performansı önemli, yedek parça akü ömrü v.s. parça ucuz olsun daha önemli, şekli de azcık güzel olsun :) günde 10km gidiş 10km dönüş 20km yol yapıcam tahmini. 90 kiloyum. sizin tavsiyeniz ne olurdu acaba. bilginiz vardır mutlaka, elektrikli bisiklet de düşündüm bir ara katlanır olanlardan falan ama çok pahalı. motosiklet daha uygun geldi. değerli vaktinizi ayırıp tavsiyede bulunabilirseniz çok memnun olurum, aşağıdaki modellerden birini önerir misiniz veya bütçe aralığında başka model de olur. teşekkürler şimdiden.
    https://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/stmax-bora-250-yeni-model-249-kw-pedal-destekli-P175626800
    https://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/volta-vsn249w-4-akulu-48v22-amper-jel-aku-ehliyet-plakasiz-kullan-P246450588
    https://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/kuba-eco-rider-kampanya-P13788902
    https://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/volta-vsf-P248720443

• stmax kesinlikle iyidir servis ağı geniş istediğin her yedek parçayı bulabilirsin yedek parça ücretinden ziyade bulunabilirliğine yoğunlaşman daha mantıklı çünkü her markanın her yedek parçası bulunamayabiliyor.Yokuş çıkacağım diyorsan 48 volt ve üzeri sistemlere bakmanda fayda var.Bende de stmax ın katlanır e-bike ı var benimkisi biraz eski model ve şimdikilere nazaran biraz daha ağır fakat dahon tern gibi markalardan daha kemikli daha sağlam bir kadrosu var.Stmax ın güncel e-bike larınıda inceledim onlarda da durum aynı özetle bisiklette de scooterda da stmax iyidir tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar elimde 4 adet 3 aylık sadece 10 kez şarj olmuş temiz durumda sıfır ayarında 12 volt 14 amper akü var 4 üne 350 tl istiyorum ilgilenen mesaj atabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-12-volt-14-amper-motorsiklet-e-bike-aku-4-adet-566859100/detay/
  • Merhabalar,

Kral kr-08 2250 mah elektrikli motorum var. Ilk aldigim zamanlar(bir buçuk yil önce) bu motorla 60 70km yapabiliyordum. Fakat simdi 15 km zor yapabiliyorum.

Bunun cozumu sadece aku degistirmekte midir? Veya yapabilecegim baska birsey var mi??

• fatal_77 F kullanıcısına yanıt
    Aynı motordan var bendede tek çare akü değişecek sonra aynı menzile kavusursun

• hsn_33 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi akuden almam gerektigini link halinde paylasabilir misin? Bu islerden hic anlamiyorum. Birde 5 aku varmis sanirim motorda hepsini birden mi degistirmem gerekiyor? Aralarinda saglam olup olmadiginin kontrolu yapilabiliyor mu?

• fatal_77 F kullanıcısına yanıt
    10-15 km gidiyorsa muhtemelen hepsi ölmüştür. Orbus marka iyidir 22 amperlik tavsiye ederim. Km kaç oldu bu arada motorun?

• 1241 km oldu hocam. Haftasonu bi akülerin durumuna baktircam. Ona gore kac akü alacagimi belirleyecgm

• selamlar
    3 tekerlekli bisiklet alıp düz yolda max günde 5 km gibi bir kullanımla ilgili fikir almak istiyorum . ancak konuyla ilgili hiç bir fikrim ve bilgim yok

http://www.stmax.com.tr/GF-910-423
    http://www.stmax.com.tr/GF-950-425

bu ikisini beğendim ralarındaki farkı tam bilmiyorum
    ama tüm öneri bilgiye açığım
    deneyimlerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.