Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albati

Bilgi yok, arkadaşın kendi açtığı grup sanırım

Farkettim hocam. Ben de; bu konuda doğru bilgi yer alan pek bir site - sayfa olmayınca ismine bakarak teknik bilgi içeren bir yer diye düşünmüştüm. İnşallah zamanla olur.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-kral-kr-57-250-mille-ehliyet-ruhsat-istemez-478607850/detay

Arkadaslar araba alacagim icin satiliktir.... İhtiyacı olan varsa baksin en dusuk fiyati verdim... Sormak istediginiz birsey varsa sorabilirsiniz....

------------------ÜRÜN SATILMIŞTIR------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futan5500 -- 11 Eylül 2017; 14:23:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar babam için elektrikli motorsiklet almayı düşünüyoruz.
    Kullanım amacı: Evden araziye gidip gelmek için kullanılacak. Yük durumu ,1 + 1 kişi (genelde 1 kişi).yol durumu:ortalama 20-25km fakat yaklaşık 1-2 km bozuk arazı yolu, ayrıca rampada çıkması gerek.
    Elektrikli Tavsiye eedermisiniz? hangi marka-model-ort fiyat nedir?
    YER:(Bilenler için) Ankara-mamak natoyulundan elmadağ yakupabdal istikameti
    sınav sıkıntısı nedeni ile ehliyet almasını istemedik o yuzden araba-motorlu taşıt düşünmediğimiz için elektrikli olabilirse diye düşündük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_3406

Arkadaşlar babam için elektrikli motorsiklet almayı düşünüyoruz.
    Kullanım amacı: Evden araziye gidip gelmek için kullanılacak. Yük durumu ,1 + 1 kişi (genelde 1 kişi).yol durumu:ortalama 20-25km fakat yaklaşık 1-2 km bozuk arazı yolu, ayrıca rampada çıkması gerek.
    Elektrikli Tavsiye eedermisiniz? hangi marka-model-ort fiyat nedir?
    YER:(Bilenler için) Ankara-mamak natoyulundan elmadağ yakupabdal istikameti
    sınav sıkıntısı nedeni ile ehliyet almasını istemedik o yuzden araba-motorlu taşıt düşünmediğimiz için elektrikli olabilirse diye düşündük.

Elektrikli araziye uygun değil, hem rampa- hem araziye hiç uygun değil. Grenaj ve mekanik aksamın çabuk yıpranma ihtimali yüksek olduğunu biliyorsunuzdur ama bu koşullarda sürekli dip gaz yapacağından akü ve beyin de normal kullanıma göre daha kolay yıpranacaktır. Elektriklilerde fren sistemi malzeme kalitesi de benzinlilerden daha kalitesiz yani güvenlik sorunu da arazide daha fazla. Acizane off road tipi atv tavsiye ederim.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-az-kullanilmis-revolt-478974583/detay

Arkadaslar bu motor alınır mı

Ederi nedir

• Faturasi olmayan urun alinmaz kardesim... Almani tavsiye etmiyorum... Cunku trafik polisinin olasi cevirmesinde fatura ibraz etmek zorundasin... Yoksa motoru kaptirirsin cezada yersin... Saygilar..

• medvet M kullanıcısına yanıt
    üstad teşekkürler bilgi için.
    peki atv-benzinli de ehliyet mecburi mi?
  • Merhaba, benim 3 yaşında bir oglum var onunla her gun 25 km bisikletle kresine gidiyoruz, izmirde yasiyoruz havalar genellikle yagissiz ve guzel, anca kis mevsimine giriyoruz ve ben bir arac ariyorum, gecen gun sahilde kral grande 7000 modeli kapali kasa bir akulu motor gordum, sahibi yedi aydir kullanıyormuş cok memnunmus, forumlari takip ettim ancak kullanan göremedim, bu urunu alirsam sabah 25 aksam 25 toplamda 50 km yol yapacagim, trafikle isim hic olmayacak cunku guzergahim bisiklet yolu uzerinde,sormak istedigim soru ise bu urune 12.500tl para verecegim ancak bana nasil masraflar cikarabilir, akuleri bu kadar kilometre yapmayi kaldirir mi, yillik maliyetleri ne olabilir, omrunu cok cabuk tuketirse bu kadar para vermeye deger mi?

Degerli yorumlarınızı bekliyorum

• Öncelikle S.A. Orduda yeni bir ev aldık ne yazıkki yolu çok eğimli. Şehirde gezmeye kalksam içeri dogru genisleyen ve yukselen bir yapiya sahip oldugu icin egim cok anlayacaginiz. Normal sehir bisikleti almayi planliyordum fakat acikca soylemek istiyorum bir taraflarım yemedi yani 😂 o yüzden bana elektrikli bisiklet tavsiyesi verebilirseniz sevinirim. Olabilirsin 3000tlyi en kotu ihtimal 3500tlyi gecmeyecek pedalida olan cunku sadece motora abanip gitmek yerine pedala destek olsun istiyorum. Önerileriniz nelerdir gunde 5 6 saat gezerim bazen gezmem degisiyo ama gunluk en fazla 60-70km yaparim sanirim o da en fazla. Yazın sadece 3 ay kullanıcam tatil için yani. Yaza dogru alicam belki yeni urunler cikar ama piyasa arastirmasini yapayim aklimda azicik olussun diye diyorum. Carraronun e bikelari cok hosuma gidiyor ama 6k tl imkansiz yani 😂 scooter tipi degilde bisiklet tipi olanlardan istiyorum. onerilerinizi bekliyorum varsa baska urun tavsiyeleriniz artisi eksisi ile anlatabilirseniz cok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wot-blitzci -- 17 Eylül 2017; 13:21:21 >

• Merhaba arkadaşlar bn ikinci el Arora blw 03 New eko aldım önceki sahibi 2013 yılında alıyor biraz kullanıyor ve kenarı koyuyor 1,5 sene kadar yatıyor sonra biraz daha kullanıp ben alıyorum normalde full dolu en az 80 km mesafe gitmesi gerekirken 10 km yapmadan jarzi bitiyor bunu nasıl düzeltebiliriz aküler yeni gibi duruyor sorun nedir bı bilginiz varmı ? Şimdiden teşekkürler

• 2013 diyorsun kardesim 4 yil gecmis kullansanda kullanmasanda akuler ölmüş sayilir... Yapacak tek sey akuleri degistirmek... Saygilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Eftasge54

Merhaba arkadaşlar bn ikinci el Arora blw 03 New eko aldım önceki sahibi 2013 yılında alıyor biraz kullanıyor ve kenarı koyuyor 1,5 sene kadar yatıyor sonra biraz daha kullanıp ben alıyorum normalde full dolu en az 80 km mesafe gitmesi gerekirken 10 km yapmadan jarzi bitiyor bunu nasıl düzeltebiliriz aküler yeni gibi duruyor sorun nedir bı bilginiz varmı ? Şimdiden teşekkürler

Yeni akü alacaksın başka çare yok

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

quote:

Orijinalden alıntı: Eftasge54

Merhaba arkadaşlar bn ikinci el Arora blw 03 New eko aldım önceki sahibi 2013 yılında alıyor biraz kullanıyor ve kenarı koyuyor 1,5 sene kadar yatıyor sonra biraz daha kullanıp ben alıyorum normalde full dolu en az 80 km mesafe gitmesi gerekirken 10 km yapmadan jarzi bitiyor bunu nasıl düzeltebiliriz aküler yeni gibi duruyor sorun nedir bı bilginiz varmı ? Şimdiden teşekkürler

Yeni akü alacaksın başka çare yok

Aküler tam dolu iken en az 80 değil, tüm koşullar ideal ise en fazla 60 km gider. Ama sonuçta 10 km'de şarj bitiyor önemli olan bu. Aküler yeni gibi duruyor, eski sahibi de az binmiş dediğinize göre; anladığım kadarıyla akülerde aşırı şarja bağlı şişme vs.. yok. Bu durumda aküler içinde beklemeye bağlı sülfatlanma oluşmuştur ve bu nedenle aşırı derecede kapasite kaybı vardır bunun sonucu 10 km gitmeden şarj bitiyor. Radikal çözüm aküleri değiştirmektir ama bu kadar masraf etmek istemeden şansınızı denemek isterseniz face gruplarından birinde satılan bir ürün var. Akü kurtarma sıvısı deniyor. Aküleri şarjı bitikken söküp üstteki tırnaklı koruyucu kapak da çıkarılarak görülebilen ve her bir aküde 6 adet olan gaz tahliye valflerinden bu sıvıdan her bir valfe 20 ml enjektörle koyuluyor. Sonra şarj edilip 4-5 kez her seferinde şarj bitene dek kullanılıyor. Sonuçta aküler içindeki sülfatlanma bu sıvı sayesinde çözülüp akü yeni ikenki kapasitesine yakın bir hale geliyor. Ben 6 akülü motorda 2 tane akü hafif şişik olduğu halde ve kullanma talimatına tam uymadan yani şarj doluyken kullandım. 17-18 km gidebilen motor 2i şarjın sonunda 35 km gitti şarj edip motoru sattığım için uzun vadeli bir yorumum olmayacak. Ancak gruptaki arkadaşlardan yaklaşık 10 kişinin kullanıp memnun olduğunu okudum.
    https://www.facebook.com/groups/150168095338423/?fref=ts
    https://www.facebook.com/elektriklibisiklet1/?fref=ts
    Linklerdeki eski gönderilere bakarsanız ürün ve hakkındaki yorumları ve satıcıyı bulabilirsiniz.

• medvet M kullanıcısına yanıt
    Sayin medvet öncelikle selamlar gecenlerde bir elektrikli motorsiklet maceram oldu aldim sattim sukurler olsun... Ama bir daha elektrikli bisiklet almak istemiyorum....satmamdaki tek neden acil bir isim oldugu zaman sarj suresini beklemek benim icin sikinti oyuzden satttim motorsikleti... Simdi yeni yasaya göre b sinifi ehliyet ile 50cc motorsiklet kullanilabiliyor tercihim bu motorsikletlerden olacak simdi bir model begendim linkini atacagim sizden ricam daha once kullandigim elektrikli gibi bundan randiman alabilirmiyim. Size kullandigim ve sattigim elektriklininde linkini atacagim yeni begendigim benzinlininde linkini atacagim sizden bir kiyas ve yorum yapabilirmisiniz... Simdiden tsk. Saygilar...

Elektrikli olanin linki kullanip sattığım...

http://www.kralmotor.com.tr/kr-57-mille-250/

Benzinli olan ve almayi dusundugum olanin linki...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuki-aninda-teslim-sok-fiyat-inanilmaz-firsatlar-casper-50-cc-481974726/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futan5500 -- 23 Eylül 2017; 18:0:5 >

• Harley Elektrikli bisiklet - Elektrikli motorsiklet Scooter . Çıkarılabilir pil 1000 wattır. bisikleti garaja parkedip pili eve çıkarıp şarj edebilirsiniz ,Saatte 40 km hız yapıyor toplam 30 km gider. Önden ve Arkadan Amörtisörlüdür. Yenidir. İkinci el değildir. Elimizde adetli stok vardır.Garantilidir.Bisikleti siz kullanırken görüp beğenip bizden alan her kişi için sizlere bisiklet başı 200 tl hediye para ikram ediyoruz. , Kargo ücreti bize aittir
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ukkaşe -- 24 Eylül 2017; 13:17:25 >

• futan5500 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de yuki casper almayı düşünüyorum, bilgi edinebilirseniz buraya yazarsanız sevinirim. Ben internette kullanan 2 kişi buldum bir tanesi pişmanım diyor diğeri çok memnunum diyor. İs biraz karışık yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • orhanyg kullanıcısına yanıt
    Medvet görünce cvp verir... Benimde bilgim olursa cvplarim... Simdiden hayirli olsun... Yada sayin medvet kardesim 50 cc alinabilecek motorsiklet onerin varmi... Saygilar...

• Üstad aküleri dün yeniledik. Ncr marka, Mayıs üretimi, tanesi 135 tlden 5 akü aldık.
    İlk şarj için bir öneri var mı? Normalde hemen hemen her kullanımda 8 saate ayarlayıp şarj ediyorum.

Üzerindeki Safir marka aküler (ilk 1-2 sene bitirip şarj etmeme rağmen) yaklaşık 4 sene gitti. Umarım bir 4 sene de bunlar gider.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ukkaşe kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Fiyatlar nedir?

Fiyatı 4900 TL Türkiyenin her yerine kargo dahil şeklinde, isterseniz dükkanımıza gelip deneyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.