Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tsk kardeşim sizede nasip olur insallah... Oncelikle 249 watt gectigi icin hicbirsey istemiyor surerken kaskini tak... Yaninda faturan evraklarin olsun uygunluk belgesi v.s bikactane daha kagit var... Ben hepsinin fotokopisini cektim yanimda dosyada tasiyorum... Hep kaskla suruyorum hem can guvenligi hemde prosedür acisindan... Parca kalistesi guzel sikintisiz... 50 km rahat gidiyorum... Soyle birsey var sarji tam dolu iken yokus performansi guzel ve sarji yariya falan geldigin dogal olarak guc biraz dusebiliyor ama aldigim kisi dediki akuleri uzun ömürlü kullanmak istiyorsan 2 kisi kullanma dedi bende sadece ise gidip gelmek icin kullaniyorum zorunlu olmadigim surece kimseyi bindirmiyorum... Kullanimi cok zevkli cok dikkat cekiyor herkes fiyatini nerden aldigimi soruyor :)) dedigim gibi tek basina yokuslarda sikinti yok ama 2 kisi sikinti sonucta elektrikli... Atak ve seri bir motorsiklet... Ehliyet plaka v.s istemiyor... Son olarak benim evle is arasi 12 km ben ise gidip gelmek icin aldim isimi fazlasiyla goruyor su an ve yeni cikan motorsikletlerde gunduz farlari hep yaniyor onlarida servisten kapattirdim 40 tl karsiliginda en azindan akuden bosuna yemesin diye... Velhasil tavsiye ederim cok guzel bir motorsiklet... Yinede başka sorularin olursa cvplarim... Saygilar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: futan5500

Tsk kardeşim sizede nasip olur insallah... Oncelikle 249 watt gectigi icin hicbirsey istemiyor surerken kaskini tak... Yaninda faturan evraklarin olsun uygunluk belgesi v.s bikactane daha kagit var... Ben hepsinin fotokopisini cektim yanimda dosyada tasiyorum... Hep kaskla suruyorum hem can guvenligi hemde prosedür acisindan... Parca kalistesi guzel sikintisiz... 50 km rahat gidiyorum... Soyle birsey var sarji tam dolu iken yokus performansi guzel ve sarji yariya falan geldigin dogal olarak guc biraz dusebiliyor ama aldigim kisi dediki akuleri uzun ömürlü kullanmak istiyorsan 2 kisi kullanma dedi bende sadece ise gidip gelmek icin kullaniyorum zorunlu olmadigim surece kimseyi bindirmiyorum... Kullanimi cok zevkli cok dikkat cekiyor herkes fiyatini nerden aldigimi soruyor :)) dedigim gibi tek basina yokuslarda sikinti yok ama 2 kisi sikinti sonucta elektrikli... Atak ve seri bir motorsiklet... Ehliyet plaka v.s istemiyor... Son olarak benim evle is arasi 12 km ben ise gidip gelmek icin aldim isimi fazlasiyla goruyor su an ve yeni cikan motorsikletlerde gunduz farlari hep yaniyor onlarida servisten kapattirdim 40 tl karsiliginda en azindan akuden bosuna yemesin diye... Velhasil tavsiye ederim cok guzel bir motorsiklet... Yinede başka sorularin olursa cvplarim... Saygilar...

Cevap için teşekkür ederim.. Allah kaza bela vermesin.. volta vs7 ile kral mille arasinda kaldim ama kral olucak sanırım keza ehliyetim var ama ruhsat filen uğraşmak istemiyorum.. birde 2yil sonra muayene olayi var sanirim.. ama senin elektriklide hic bisey yok.. zahmetsiz.. bir kac ayi bulacak sanirim almam.. aldigimda yazarım bende deneyimlerimi.. 😊

• Simdiden hayirli olsun kardesim... :)

• Selamun aleyküm,ben motorumu satacağım ne gibi işlemler uygulamam gerekir sadece aldığı-sattığı hakkında imza mı yoksa kimlik fotokopisi de gerekir mi?

• futan5500 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Oncelikle kazasiz belasiz kullanmaniz dilegi ile.

Bende cok arastirdim bazi sitelerde ruhsat gerekmez diyorlar ama en sagliklisi kendi yerini aradim ve ruhsat plaka gerekir dediler. Siz 249 olduguna emin misiniz. Fatura resmini paylasirsaniz sevinirim.

• Dogrudur kardesim 249 watt pedal destekli elektrikli bisiklet diye geciyor sikinti yok...soyledigim elektrikli bisiklet kral kr57 250 mille diye geciyor bluetooth muzik calarli olan faturadada dedigim gibi geciyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futan5500 -- 17 Ağustos 2017; 17:46:22 >
  • quote:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim... Merak ettiğim 2 konu daha var. 1. soru yeni motorsikletlerde gunduz farı kapatilamiyor sarj yemesinde cok etkili olurmu kapattirayimmi servise yoksa gerek yokmu? 2. Soru akuleri belli bir sure kullandiktan sonra mesela 1 yil veya 2 yil degisim zamanı geldiginde uzerinde olan 72v 20 amper *6 yerine 72v 32 veya 50 amper *6 taktirabilirmiyim...bunlarida cevaplarsaniz simdiden cok teşekkürler...

Bende bu sorunun cevabini cok merak ediyorum. Ozellikle 2. Soru.

• quote:

Dogrudur kardesim 249 watt pedal destekli elektrikli bisiklet diye geciyor sikinti yok...soyledigim elektrikli bisiklet kral kr57 250 mille diye geciyor bluetooth muzik calarli olan faturadada dedigim gibi geciyor...

Peki fatura resmi varmi? Ve nereden aldınız?

• Kardesim ben izmir cankayadan aldim motorcu ramazan diye geciyor ismi su an yillik izindeyim ayin 30 una kadar inanki yanimda olsa atardim resmini cekip ama oyle bir mumkunatim yok. Ama inan dedigim gibi faturada desigim sekilde aynen şöyle yaziyor..

249 watt pedal destekli elektrikli bisiklet hatta uygunluk belgesi ve bikac belge daha var bununla ilgili 249 watt olduguna dair... Izmir trafiginde kaskli ve nizami bir sekilde kullaniyorum sukur sikinti yasamadim... Simdiden hayirli olsun... Saygilar...

• A. S kardeşim bildigim kadari ile daha once medvet cevaplamisti... Kisinin kendisi ile aranizda sozlesmede yapabilirsiniz noter araciliilede satilabilir... Temiz bir a4 kagidina sozlesme yapilabilir fatura sizin adiniza ise sizin adiniz soyadiniz motorsikletin sasi numarasi alicinin ismi soy ismi tc numarasi teslim alan teslim eden tarih saat imza diye aranizda satisi gerceklestirebilirsiniz... Sozlesmede su tarihte su saatte satılmıştir diye belirtin... Saygilar.... Yaptiginiz sözleşmenin bir ornegi sizde asli onda kalabilir... Hatta sattığınız motorsikletin ne kadar evragi varsa fotokopilerinide alabilirsiniz... Tek tek hepsine teslim alan teslim eden diye imza atabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futan5500 -- 17 Ağustos 2017; 23:10:7 >
  • futan5500 kullanıcısına yanıt
    Sağol abi

• forumda yeni oldguum içi cevap yazdım ama asıl amacım konuyla ilgili birkaç şey yazmaktı.
    yuki ebx41 aldım.
    ebisiklet oldukca güzel 3 modu var elciği var motorlardaki gibi sağ kolda.
    3 mod şekli var
    32km hız yapıyor müthiş atak kalkısı gidişi kilosu 22kg oldugu için sanırım.
    ağırlık arkada akünün oldugu yer arkanıza 5 yasındaki bir cocuk oturmus hissi veriyor sadece kalkısta sonra dengeyi buluyosunuz.
    sele ayarını en aşağı indirdiğinizde harley davidson model yani selenin çubuguda asağı iniyor tümseklere takılabilir zaten standar 65 70cm ayarlanmalı gidonla sele arası dar oldugu pedala ayagınızı attıgınızda denge biraz zorlanıyor.
    manual kullanımda 7 vites elektriğe alınca vitese gerek kalmıyor.
    manuelde vites tek düğmeyle kalkıyor
    akü 5 saatte doluyor 70 km gidiyor.
    katlı veya acık farketmıyor bir damacana su tasıma agırlıgında. sele cubugundan kaldırılsada ağırcana normal elektrıklı bısıklete göre olay aslında akünün agırlıgı.
    akü istenirse cıkıyor ve bısıkletı asagıda bırakıp sarjı evde yapabılıyosunuz.
    akunun acma kapama tusu var ve anahtarı akuyu kımse yurutemıyor
    lastık ebatları ıyı boyutta yokusu cıkıyor ıyı cıkıyor
    pedalla serı cevrılır ıse duz yolda 40 kmyı bulur kişinin agırlıgı ve pedal cevırme performansına gore degısır.
    bır sıtede elektrıklı bısıkletler ne kadar elektrık yer dıye okumustum ıyı bır hesap yapmıstı ayda 2.5tl gıbı bısey onun yalancısıyım.
    fiyatlar populerlıgınden dolayı yuksek degermı cebe göre kullanısa gore degısır.
    bana gore eger yolda motordan tedırgınlık duyuyor kaldırımdada surerım surdugumde kımsede kufur etmez dıyorsanız yakın mesafenız varsa 7-10km gıdıs gıbı boskende yolda basar gıderım dıyorsanız vergısı sıgortası benzını yelegı kaskı cartı curtu salla dıyorsanız kesın alınır
    dezavantajlarından bırı muhakkak kılıt gerek dıyelım markete gıttın ılla bıyere kıtlemen gerek dıyelım bakkala gıttın kıtlıcek yer vs vs vs gıbı buda sıkıntı sayılabılır.
    500w 750w 1000watt aku takılırmı dıyenler var yetkılı bayının ustasına sordum mumkun dııl dedı takılırsa denge kaybolur dıger aksanlarıda hepsı degısmesı gerekır dedı artı bılgı olsun
    herkese hayırlı gunler. kazasız belasız bır gun bısıklet ve motor yolu olması duasıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: lexel

quote:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim... Merak ettiğim 2 konu daha var. 1. soru yeni motorsikletlerde gunduz farı kapatilamiyor sarj yemesinde cok etkili olurmu kapattirayimmi servise yoksa gerek yokmu? 2. Soru akuleri belli bir sure kullandiktan sonra mesela 1 yil veya 2 yil degisim zamanı geldiginde uzerinde olan 72v 20 amper *6 yerine 72v 32 veya 50 amper *6 taktirabilirmiyim...bunlarida cevaplarsaniz simdiden cok teşekkürler...

Bildiğim kadarıyla amper büyüdükçe akü boyutu da büyür. Ondan da önemlisi amper yükselince şarj süresi uzar ve şarj aletinin değişmesi lazım. Bu bilgileri tamamen pil kullanımı tecrübelerimden söylüyorum. Aküde de çok farklı olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: lexel

quote:

Bildiğim kadarıyla amper büyüdükçe akü boyutu da büyür. Ondan da önemlisi amper yükselince şarj süresi uzar ve şarj aletinin değişmesi lazım. Bu bilgileri tamamen pil kullanımı tecrübelerimden söylüyorum. Aküde de çok farklı olacağını sanmıyorum.

Dedikleriniz doğru amper büyüdükçe, akü boyutu ve ağırlığı da fazla olur. Büyük amperli aküyü sığdıracak yer sorunu yanında toplam ağırlığın artması, bunun motorun dengesini bozması yanında mekanik aksama, süspansiyon vs... zarar vermesi durumu, fren viraj emniyetini değiştirmesi gibi birçok olumsuzluk riskini de beraberinde getirir. Ayrıca 20 amper akü piyasada çok kolay bulunabilmesine rağmen 35-50 diye geçen aküler az bulunduğundan 20 ampere göre fiyatları da anormal yüksek. Kullanıcı yorumlarından okuduğum kadarıyla bizim hayal ettiğimiz gibi 20 ampere göre 2 kat veya daha fazla mesafe de gitmiyor.

• Elektrikli motorsikletlerin tipleri aynı, tipi farklı olan yok mu?

Benzinli motorsikletlerde bi sürü çeşit var: dağ motosikleti, yarış motosikleti, normal motorsiklet, mobilet, Harley Davidson vs....

• quote:

Orijinalden alıntı: elmanderr

Elektrikli motorsikletlerin tipleri aynı, tipi farklı olan yok mu?

Benzinli motorsikletlerde bi sürü çeşit var: dağ motosikleti, yarış motosikleti, normal motorsiklet, mobilet, Harley Davidson vs....

Benzinli motsikletlerdeki tip farklarının temeli motor farkına dayanıyor. Az yaksın isteyen scooter, komuter alır. Hız isteyen racing alır, tarz isteyen chopper alır vs.

Elektriklilerdeki motor kapasitesi ve hız az çok bellidir. Bunların üzerine çıkamazsın. O yüzden elektriklilerde scooter, cup dışında fazla model olamaz.
    Ne zaman elektriklilerde güç ve menzil artar o zaman alternatifler çoğalır. Kısa vadede maliyet açısından pek mümkün görünmüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi 25derecelik yokusları 14 km ile götürüyor düz yolda 30km pedalla 40 pedalsız hafif eğimde 22km hızla

Ben yukimotors.comdan aldım ilgi alaka çok iyiydi kapıya kargosuda vardır

• https://www.facebook.com/groups/349154435505276/

ELEKTRİKLİ MOTOR / BİSİKLET BİLGİ PAYLAŞIMI TÜRKİYE
  • quote:

Orijinalden alıntı: telepinus

https://www.facebook.com/groups/349154435505276/

ELEKTRİKLİ MOTOR / BİSİKLET BİLGİ PAYLAŞIMI TÜRKİYE

Pek bir bilgi göremedim.
  • Bilgi yok, arkadaşın kendi açtığı grup sanırım

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.