Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
53.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sona doğru öyle bir ek yapmışlar. Ama işte polis çevirdiğinde 500w ile 250w'ı nasıl ayırt edecek? Bilemiyoruz.
  • Ben istanbul'da trafiğe 1000w 50km/s pedallı bisikletle ilk çıkanlardan olarak teoriye pek takılmadım.

Tam 3 yıl yaz-kış demeden 1000w pedallı bisikletle istanbul'da dolaştım ve bir polis durdurup sen ne yapıyorsun demedi. polisler sizi farketmiyor bile onların görüş alanının tamamen dışındasınız.

ama birkaç kez elektrikli mini scooterların (şu ufak olanlar, onlar daha çok dikkat çekiyor) durdurulduğuna şahit oldum. o zaman polisin dediği şu "bu araçla bu trafiğe çıkman yasak" adam araçtan iniyor elinde sürerek götürüyor. köşeyi dönünce tekrar biniyordur...

bu bisikletlerin sayısı arttığı ve polislerin gözüne takılmaya başladığımız zaman bu kanuni konular gündeme gelecektir. (bunun için istanbulda bence en az 5.000-10.000 bisikletin yollara girmesi lazım)

şu aşamada "biz aslında yoğuz"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 2 Temmuz 2015; 12:14:40 >
  • Bir de günümüz "bisiklet yolsuz" istanbul trafiği için şöyle birşey var : HIZLI GİTMEK DEĞİL YAVAŞ GİTMEK TEHLİKELİ!

Şehir içinde altınızda 50kms hızla giden bir araç 25kms ile giden bir araçtan daha güvenli çünkü 25km ile gidersen sağ şerit ile kaldırım veya park etmiş araçların arasında sıkışıp kalıyorsun ve orası tam bir cehennem ama 50 ile gidersen normal araç şeridinden gidersin...

Benim önerim şu: istanbul'da 45-50kms giden bisikletler için ehliyet istemesinler ama normal bisikletler için kesin ehliyet istenmeli çünkü normal bisiklete binmek çok daha zor

• quote:

Orijinalden alıntı: muscol
    şu aşamada "biz aslında yoğuz"

:D Yani evet bisikletin öyle bir avantajı var, hele kit usturuplu monte edilir ve gidon çantası vs. ile güzel kombinlenirse fark edilmeyecektir.
  • mimht kullanıcısına yanıt
    Arka fren yok mu şarjla kaç km gittiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rott 8 elektrik kiti bisiklet ile birlikte monte edilmis halde satılan modelini çok beğendim. bisikletin markası gaint hidrolik frenli modeli. arka motorlu akü ve bisiklet dahil fiyatı 1850$ , orta göbekten motorlu olan fiyatı 1950$. sizce bu fiyatlara almaya değer mi. ayrica sadece aku fiyatı 550$. siz ne düşünüyorsunuz yaklasik 2 senede bir aku alacagimizi düsünürsek her 2 senede bir bir bisiklet parasini aküye vericez. düşünceniz nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok para pil teknolojisinin gelişip 100 dolar seviyelerine gelmesini beklemek lazım

• lethegraff L kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar

Benim 1000W 48V Magi Pie4 kit taktığım bir bisikletim var
    Hayatımı çok zevkli hale getirdi ve tek ulaşım aracım haline geldi Öyle ki
    1) bedava yolculuk gittiği yerde sadece priz varmı diye soruyorum yani benzinciyi unuttum
    2) Bursa içerisinde her yer 10-15 dakika hız 40-48 arası değişiyor
    3) her yolculuğum hem spor hem eğlence oldu
    4) Trafiğin sıkıştığı saatler ayrı bir zevk:) çünkü bu araca trafik yok yani yukarıda bahsettiğim hızlar nerdeyse oratalama hız arabanızla km sıfırlayıp büyük şehirlerde dolaşıp ortalama hızınıza bakın 35 km/h görrseniz şaşmayın illaki bir lamba veya sıkışıklığa denk geleceksiniz. bunda böyle bir şık yok

Dikkat edilmesi gereken hususları anlatmaya çalışacağım
    1) kitin montajı zor değil ama dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var belki en önemlisi motorun olduğu jantın ana milinin ve kilit piminin kadrodaki oluğa tam oturması ve kilitleme pulunun olukta sıkışması (bu konu ile ilgili bilgi isteyen olursa ayrıca yardımcı olabilirim.) keza tork çok yüksek ve özellikle rejeneratif fren (ki harika birşey bilmeyenler için kısaca elektriği fren motor freni ile geri kazandığınız abs tarzı bir fren ve nerdeyse başka bir fren kullanmanıza gerek kalmıyor ve enerji kaybını yok ediyor) ve gaz iki farklı yönde kadro miline yüksek bir tork veriyor. Eğer kilitleme pulu tam oturup sıkışmadı ise kadroya mil sağ ve sola dönerek vidayı açılmaya zorluyor
    bu durumun oluşmaması için bir tork kolu tasarladım sorun çözüldü ayrıca rejeneratif freni bilgisayardan ayarlayıp 35-40devir /s gücüne çektim oldukça temiz bir frenleme ve yeterli
    2) Bisiklet bir bisiklet yarışçısının hızında gidiyor yani bisiklet limit hızında bu hız tecrübeli ve dikkatli trafik tecrübesi olan sürücülerin kullanması gereken bir hız sadece hız yapmak için kullanılacak bir hız değil. Aracın hızı ve hızlanma şekli yine bilgisayar ile ayarlanabiliyor ve üretici firma sorumluluğu tamamen ayarlayan kişiye veriyor.
    3) Yasalara göre kural 32 km ve 750 W a kadar bisiklet sayıldığı şeklinde şimdi a) bisikletin gücünü anlayacak polisler olabilir ama şu anda ve oldukça uzun bir süre bu durumun rahatsızlık vereceğini düşünmüyorum. Polislerin neleri hiç umursamadığını düşündükçe. Ama yine Magic pie 500-750-1000W olarak kullandığınız pil voltajıı ve bilgisayar ile ayarlanabiliyor veya hız ve hızlanma oranı değiştirilebiliyor yasal olmak isteyen torku arttırıp hızı düşürebilir.
    4) Batarya seçimi ve konulduğu yer çok önemli keza arka bagaja konulan bir batarya ağırlık merkezini bozuyor ve tırmanışlarda ve kalkışlarda yada kaldırım çıkarken bisikletiniz kafa kaldırıp altınızdan gidebiliyor Batarya ortada ve onu iyi korumalısınız
    5) günlük giysilerle hatta takım elbise ile bile binebileceğiniz bu araçta terlemeyi düşünmeyin hatta hep bir sırt çantasında rüzgar geçirmez bir mont taşımakta fayda var
    6) Emniyet tedbiri olan kask ve basit korumalardan korkmayın özellikle uzun bir mesafe ve trafiğin yoğun olduğu rotaları sık kullanıyorsanız.
    7) Gözünüz önünüzde olduğu kadar arkanızda olsun sizden hızlı çatlak makas atan tipler her zaman olabilir. Hoş bu kural hem motor hemde arabalar iinde geçerli bir temel kural ama hayat kurtarabilir
    8) Son olarak bütün hisleriniz ve duyu organlarınızı bu işe odaklayın tüm trafik akışını görün arkanızdan gelenlerin seslerini duyun ve trafiğe hakim olun güzel olabilecek olsa dahi müzik dinleyerek gitmeyin ne yazıkki Türkiyede ne bisikletlinin ne de yayanın bir önemi var. Bu konuda ilkel sayılabilecek durumdayız hatta daha kötü bir durumdayız çünkü bir uzak doğu ülkesinde zaten her yer bisiklet ve motor bir şekilde insanlar heryerden bir tane çıkabileceğini biliyor ama bisikletler türkiyede yeni yaygınlaşıyor ve arabalar o yolun halen kendilerinin olduğunu ve öncelikli olanların araba olduğunu zannediyorlar inşallah zaman iinde önceliğin daha küçük ve yavaş olanlarda olduğunu öğrenirler

Daha fazla bilgi almak isteyenler siteye fazla girmediğim için mail adresimden mail ile ulaşabilirler kemalyardimci71@gmail.com

Bisiklet tecrübesine güvenen herkeze harika olarak tavsiye edebilirim temin etmek isteyenlere yardımcı olabilirim pahalı diyenlere cevabım sadece 3 ayda bir araba yerine kullandığınızda kendini amorti edeceği sonrasında ulaşım maliyetiniz 0 TL. Teknik olarak konuşursak her gün 25km yapsanız ve evde şarj etseniz yıllık ulaşım elektrik masrafınız sıkı durun 36TL olacak şaka gibi ayrıca bunu bile vermeyeceksiniz çünkü gittiğiniz yerdeki pprizi kullanınca kimse sizden para istemez isteyene bir full şarjın 25 kuruştan çok daha az olduğunu istiyorlarsa verebileceğinizi söylersiniz :) yada yan kafeye geçersiniz

İyi seyirler
    Kemal

• quote:

Orijinalden alıntı: MCeylo

Arkadaşlar

Benim 1000W 48V Magi Pie4 kit taktığım bir bisikletim var
    Hayatımı çok zevkli hale getirdi ve tek ulaşım aracım haline geldi Öyle ki
    1) bedava yolculuk gittiği yerde sadece priz varmı diye soruyorum yani benzinciyi unuttum
    2) Bursa içerisinde her yer 10-15 dakika hız 40-48 arası değişiyor
    3) her yolculuğum hem spor hem eğlence oldu
    4) Trafiğin sıkıştığı saatler ayrı bir zevk:) çünkü bu araca trafik yok yani yukarıda bahsettiğim hızlar nerdeyse oratalama hız arabanızla km sıfırlayıp büyük şehirlerde dolaşıp ortalama hızınıza bakın 35 km/h görrseniz şaşmayın illaki bir lamba veya sıkışıklığa denk geleceksiniz. bunda böyle bir şık yok

Dikkat edilmesi gereken hususları anlatmaya çalışacağım
    1) kitin montajı zor değil ama dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var belki en önemlisi motorun olduğu jantın ana milinin ve kilit piminin kadrodaki oluğa tam oturması ve kilitleme pulunun olukta sıkışması (bu konu ile ilgili bilgi isteyen olursa ayrıca yardımcı olabilirim.) keza tork çok yüksek ve özellikle rejeneratif fren (ki harika birşey bilmeyenler için kısaca elektriği fren motor freni ile geri kazandığınız abs tarzı bir fren ve nerdeyse başka bir fren kullanmanıza gerek kalmıyor ve enerji kaybını yok ediyor) ve gaz iki farklı yönde kadro miline yüksek bir tork veriyor. Eğer kilitleme pulu tam oturup sıkışmadı ise kadroya mil sağ ve sola dönerek vidayı açılmaya zorluyor
    bu durumun oluşmaması için bir tork kolu tasarladım sorun çözüldü ayrıca rejeneratif freni bilgisayardan ayarlayıp 35-40devir /s gücüne çektim oldukça temiz bir frenleme ve yeterli
    2) Bisiklet bir bisiklet yarışçısının hızında gidiyor yani bisiklet limit hızında bu hız tecrübeli ve dikkatli trafik tecrübesi olan sürücülerin kullanması gereken bir hız sadece hız yapmak için kullanılacak bir hız değil. Aracın hızı ve hızlanma şekli yine bilgisayar ile ayarlanabiliyor ve üretici firma sorumluluğu tamamen ayarlayan kişiye veriyor.
    3) Yasalara göre kural 32 km ve 750 W a kadar bisiklet sayıldığı şeklinde şimdi a) bisikletin gücünü anlayacak polisler olabilir ama şu anda ve oldukça uzun bir süre bu durumun rahatsızlık vereceğini düşünmüyorum. Polislerin neleri hiç umursamadığını düşündükçe. Ama yine Magic pie 500-750-1000W olarak kullandığınız pil voltajıı ve bilgisayar ile ayarlanabiliyor veya hız ve hızlanma oranı değiştirilebiliyor yasal olmak isteyen torku arttırıp hızı düşürebilir.
    4) Batarya seçimi ve konulduğu yer çok önemli keza arka bagaja konulan bir batarya ağırlık merkezini bozuyor ve tırmanışlarda ve kalkışlarda yada kaldırım çıkarken bisikletiniz kafa kaldırıp altınızdan gidebiliyor Batarya ortada ve onu iyi korumalısınız
    5) günlük giysilerle hatta takım elbise ile bile binebileceğiniz bu araçta terlemeyi düşünmeyin hatta hep bir sırt çantasında rüzgar geçirmez bir mont taşımakta fayda var
    6) Emniyet tedbiri olan kask ve basit korumalardan korkmayın özellikle uzun bir mesafe ve trafiğin yoğun olduğu rotaları sık kullanıyorsanız.
    7) Gözünüz önünüzde olduğu kadar arkanızda olsun sizden hızlı çatlak makas atan tipler her zaman olabilir. Hoş bu kural hem motor hemde arabalar iinde geçerli bir temel kural ama hayat kurtarabilir
    8) Son olarak bütün hisleriniz ve duyu organlarınızı bu işe odaklayın tüm trafik akışını görün arkanızdan gelenlerin seslerini duyun ve trafiğe hakim olun güzel olabilecek olsa dahi müzik dinleyerek gitmeyin ne yazıkki Türkiyede ne bisikletlinin ne de yayanın bir önemi var. Bu konuda ilkel sayılabilecek durumdayız hatta daha kötü bir durumdayız çünkü bir uzak doğu ülkesinde zaten her yer bisiklet ve motor bir şekilde insanlar heryerden bir tane çıkabileceğini biliyor ama bisikletler türkiyede yeni yaygınlaşıyor ve arabalar o yolun halen kendilerinin olduğunu ve öncelikli olanların araba olduğunu zannediyorlar inşallah zaman iinde önceliğin daha küçük ve yavaş olanlarda olduğunu öğrenirler

Daha fazla bilgi almak isteyenler siteye fazla girmediğim için mail adresimden mail ile ulaşabilirler kemalyardimci71@gmail.com

Bisiklet tecrübesine güvenen herkeze harika olarak tavsiye edebilirim temin etmek isteyenlere yardımcı olabilirim pahalı diyenlere cevabım sadece 3 ayda bir araba yerine kullandığınızda kendini amorti edeceği sonrasında ulaşım maliyetiniz 0 TL. Teknik olarak konuşursak her gün 25km yapsanız ve evde şarj etseniz yıllık ulaşım elektrik masrafınız sıkı durun 36TL olacak şaka gibi ayrıca bunu bile vermeyeceksiniz çünkü gittiğiniz yerdeki pprizi kullanınca kimse sizden para istemez isteyene bir full şarjın 25 kuruştan çok daha az olduğunu istiyorlarsa verebileceğinizi söylersiniz :) yada yan kafeye geçersiniz

İyi seyirler
    Kemal

Gardaşım bunu nerede taktırdın? Kaça mal oldu? Bende ciddi ciddi düşünüyorum

• bende goccia alpan marka bir elektrikli bisiklet aldim yeni bir urun. stmax yapiyor satisini. pedelec tarzi bir sey 250 watt motor 11 amp lion aku var. simdilik memnunum

• best26 B kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/goccia-alpan-27-5-elektrikli-dag-bisikleti-p-SPORGOCCIAALPAN-S?wt_gl=cpc.nelk.spor.pla&gclid=CL-Hh4HW_cYCFajHtAodr0UOxQ

Fiyati baya tuzluymus.

• quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

http://www.hepsiburada.com/goccia-alpan-27-5-elektrikli-dag-bisikleti-p-SPORGOCCIAALPAN-S?wt_gl=cpc.nelk.spor.pla&gclid=CL-Hh4HW_cYCFajHtAodr0UOxQ

Fiyati baya tuzluymus.

Tuzlu değil acı.. Ben bunu alsam 3 hafta konuşamam

• heroesx kullanıcısına yanıt
    evet öyle biraz ama 1500 tl lik bisiklete 2000 tl ye kit takınca 3500 oluyor sonuçta lion pilli kitler pahalı böylece aynı fiyata geliyor hemde sonradan takma değil orjinal garantili bir ürün. iki gündür denem fırsatım oldu toplam bir şarjla 65 km yaptı sürekli 4 seviyede kullandım desteği. en eğimli tepelere bile en üst vitesle cikmak gerçekten hoş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar. kesin kararlıyım elektrikli bisiklet istiyorum. ne önerirsiniz. pedal çevirmeden de gitmesini isterim açıkcası yani gitmesi için illa pedal çevirmek zorunda kalmiyim. Bendeki bisiklette salcano city fun 60. kit mi aliyim yoksa direk elektrikli bisiklet mi aliyim? almışkende güçlü iyi bir şey almak istiyorum. ne tavsiyeniz olur. rott8 pahalı geldi bana. önerebileceğiniz başka alternatifler var mı. Bir de Salcano Antalya man modelini öneriyor musunuz?
  • rampy kullanıcısına yanıt
    güçlü birşey istiyorsanız zaten iki alternatif var ya 500w rott8 ya da 1000w magicpie

magicpie ->https://pillibisiklet.com/urun/magicpie4-bisiklet-cevrim-kiti-goldenmotor-magicpie-fiyat/
  • quote:

güçlü birşey istiyorsanız zaten iki alternatif var ya 500w rott8 ya da 1000w magicpie

magicpie ->https://pillibisiklet.com/urun/magicpie4-bisiklet-cevrim-kiti-goldenmotor-magicpie-fiyat/

verdiğiniz linkteki ürüne bir de pil önerir msiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rampy

quote:

verdiğiniz linkteki ürüne bir de pil önerir msiniz?

magicpie4 'ten tam performansı alabilmek için 48v bir pil seçmeniz gerekir.

li-ion 48v20a şu pili önerebilirim (500usd) gümrükte takılırsa vergisini verip alırsınız pek sorun olmaz :

http://www.conhismotor.com/ProductShow.asp?id=455

ayrıca magicpie satan site pil satışı da yapıyor. pillibisiklette 48v10a pil aşağı yukarı aynı fiyat (1600tl civarı) ancak conhismotordaki pil 2 kat yüksek kapasitede.

• [11.5kg]Rockrider 8.3 ile aşağıdaki kiti kullanmayı düşünüyorum. Bayırda performansı nasıl olur?
    https://pillibisiklet.com/urun/magicpie4-bisiklet-cevrim-kiti-goldenmotor-magicpie-fiyat/
    https://pillibisiklet.com/urun/48v10a-batarya/

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

[11.5kg]Rockrider 8.3 ile aşağıdaki kiti kullanmayı düşünüyorum. Bayırda performansı nasıl olur?
    https://pillibisiklet.com/urun/magicpie4-bisiklet-cevrim-kiti-goldenmotor-magicpie-fiyat/
    https://pillibisiklet.com/urun/48v10a-batarya/

yokuş çekişinde pilden çekilen akımın büyük payı var 30a akımla kit tam güç veriyor ve yokuşlarda çok iyi. 48v10a pil bu akımı besleyebilir.

magicpie4 usb'den programlanabildiğinden bu akımın miktarı da ayarlanabiliyor kitin 30a moduna programlanması lazım.

• @muscol
    Bilgi için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.