Şimdi Ara

Elektrikli araçların vergisi %50 artırılıyor!... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne diyorsunuz yerli oto elektrikli çıkarsa alabilecek misiniz ?
  • Kafaya bak..

Teşvik edeceğine insanları yönlendireceğine ...

Bunu savunanın mantığına da..
  • Oh yea.

Daha durun karpuz da keseceklerdir eminim.

• Bekledigimiz gibi elektrikli araclar yayginlasmadan bunlara ozel otv bindirimi yapilmistir. Tesla geldigi zaman bence azimsanmayacak derecede ragbet olacaktir. Bunun kaymagini yemeden gecmek istememisler. Bir de bu ulkede yerli elektrikli otomobil uretilecekti degil mi? Hem de bu vergilerle hayirli isler :)

Yakinda bekarlik ve dulluk vergileri de alinirsa sasirmayiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta direk şaban şaban filmine döndük. O değil de o filmin çekildiği yıllar için eyyy eyyy diyorlar. E yil 2018 şu an o durumdayız. Kimsenin sesi çıkmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyyyy Tesla sen kimsin...
  • Nakörler hepiniz nankörsünüz. Siz Reisi Cumhurun değerini bilmiyorsunuz. O dünya lideri. Reisimiz elektrikli arabalara zam yaptı çünkü 2023de borla uçan arabamız çıktığında tüm dünya bizi kıskanacak zaten kıskanıyorlar o zaman ortadan ikiye ayrılacaklar.Hrm Amarika ve Alamanya domates 10tl onlarda domates yemiyorlar. Çoğ Şukur durumumız çoğğ eyi. Yaşasın Dünya liderimiz ve Cihan devletimiz Hüloğğğğğğ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 20 Şubat 2018; 11:57:49 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Neden almayayım ki ? Maddiyat benim için önemli değil, ben gönül adamıyım. Yerlisini ilk başlarda almam, biraz önden başkaları gitsin, deneyimlesin isterim. Ben ithal olanını alırım.
    Beni bırak ötv daha da katlansa bile yollar hızla bu araçlarla dolacaktır. Yeter ki şarj ve limit handikapları aşılsın.
    Halen bu milleti fakir sanmaktan vazgeçin. Azıcık sokağa çıkın, halkın arasına karışın.
  • Galiba tesla üretim videosunda şu sözü duymuştum, daha elektrikli araçlar yaygınlaşmadan şarj istasyonlarını kurduk tarzıydı.

Bizde de hemen vergisini düşündüler.

Hâlâ insanlar ülkeyi dört dörtlük sanıyor bu nasıl iştir anlamıyorum çıldıracam artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ne diyorsunuz yerli oto elektrikli çıkarsa alabilecek misiniz ?

Maliyeti yüksek olacaksa boşuna masraf etmesinler. Mazda 6 dan devam ederim.
  • Aramizda hala hukumetin vatandasin yararina duzenleme yapacagini zanneden saf arkadaslar var.
    Yahu son 10 senedir numunelik 1 tane kanun, duzenleme var mi maasli calisan beyaz ya da mavi yakali kesim icin? Herhangi bir seyin daha uygun, daha iyi hale geldigini gordunuz mu?
  • E şaşırtmadı. MTV bu gelecek diğer vergi ve zamanlarının ayak sesleriydi. Daha önce de ne demiştik bu "az vergi ödeyeceğiz, elektrikli araçlara bineceğiz, her şeye muhalefet olmayın" diyen polyanalara: hükümet o akaryakıttaki vergi farkını mutlaka bir yerlerden çıkaracaktır -ama elektrik, ama elektrikli araçlar- bir şekilde döşeyeceklerdir. O araçları yâr etmeyeceklerdir demiştim. Olmasa şaşardım.

• Peki ama neden?
  • Kulak_alti_4k_izle.mkv

• Meeeeee meeeeeee meeeeee

• Yetmez ama EVET! Evet çıkacaak, ehonomimiz şahlanacak!

• Eee bakan yok öyle bişey diyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Eee bakan yok öyle bişey diyor?

Tepki gelmese sence yok öyle bişey denirmiydi? Adamlar bütün kaynaklaeın suyunu çıkarma peşinde bizmkiler. 450 elektrikli araba var yav.

Bu vergi bizim çakallar tarafından 2010 yılından önce gelmiş zaten. Vergide indirim uygulanıyormuş.

O bile %15 ötv+%18 kdv. Nasıl indirimse.

Avrupada, Abdde fosil yakıtlı araçların vergisi maksimum %20(5' te 1). Bizimkiler elektriğe teşviği yanlış anlamış.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.