DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Elektrikli araç dönüşümü için fiyat aldım
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
38
Cevap
0
Favori
11.687
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Elektrikli araç dönüşümü için fiyat aldım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1399 Mesaj
      18 Kasım 2011 10:22:04 Konu Sahibi
      birçok kişi merak ediyordu. bizim ostim sanayinde bu dönüşümü yapan bir sanayici var. seri dönüşüm çalışmalarına başlayacaklar. henüz seri dönüşüm çalışmasına başlamadıklarını haziranda başlayacaklarını söylediler. ilk hedeflerinin taksiciler ve şarj istasyonları için de taksi durakları olduğunu söyledi.

tek araç yani kişisel kullanıcı için dönüşüm fiyatı da bence şimdilik çok yüksek: 15000 tl fiyat aldım.

haziranda seri dönüşüm başlayınca bu rakamın çok aşağı düşeceğini söyledi.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      6172 Mesaj
      18 Kasım 2011 10:38:03
      Kullanılan ekipmanların menşeine bağlı olarak (tabi fiyatı ayrı konu) belki biz de...

|
      |

• DH Yönetici
      6738 Mesaj
      18 Kasım 2011 10:41:09
      aslında kuş serisi gibi bir araç alınıp riske girilebilir, yoksa full elektronik donanımlı bir arac riske edilemez bu aşamada diye düşünüyorum....

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
      Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
      Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

• Yarbay
      6172 Mesaj
      18 Kasım 2011 10:44:42
      quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

aslında kuş serisi gibi bir araç alınıp riske girilebilir, yoksa full elektronik donanımlı bir arac riske edilemez bu aşamada diye düşünüyorum....

Dediğim gibi gidip de HandiKenzo, Navato, GPR, Motiker gibi markalar yapıyorsa hayatta bulaşmam ve güvenmem de. İşi pirine bırakacaksın, Toshiba-Panasonic gibi ürünler kullanılsa gözüm kapalı giderim ama diğer ülkelerin işi sakat.. ismim gibi biliyorum kullanılacak piller öyle dandik olacak ki aynı telefon bataryasındaki gibi 1-2 sene sonra şarj tutmayacak, menzil kısalacak vs.vs.

|
      |

• Yarbay
      8605 Mesaj
      18 Kasım 2011 10:52:08
      Renault broadwaylerin elektrik motoruna uyduğunu duydum hatta sahibinden .com da olmas ılazım bir ilan da gördüm...

|
      |

• Yarbay
      3815 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:05:52

• Yarbay
      6040 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:26:23
      Uydurma iş sorun çıkartır, bu olayın gelişmesi ve araca özel uydurulabilen kaliteli kitlerin üretilmesi lazım, yoksa insanlardan güven beklemek yanlış olur. Hemde bu fiyatlara.

|
      |

Old Honda's newer die, they just get faster.
    • Yarbay
      7676 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:33:05
      quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

Böyle mi yapıyorlar?
      Yanlış görmüyorsam aracın şanzıman-debriyaj duruyor.Bu da güç iletiminde ciddi kayıp demek değil mi ?

|
      |

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
      Xmax 250 ABS
    • Binbaşı
      1399 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:38:58 Konu Sahibi
      bende hep bu pilleri bagajda veya aracın alt kısmında düşünürdüm. pilleri motor üstünde iki çelik kiriş atıp oraya yerleştirmesi enteresan ve güzel aslında.

|
      |

• Yarbay
      3013 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:46:06
      Bağda bahçede kullanmak için, kampüs içi, sanayi içi kullanmak için bu tür amatör çalışmalar eskiden de yapılıyordu.

Bunu yapmak ayrı, günlük bir otomobili tüm sistemleriyle elektrikli araca çevirmek ayrı bir iş.

Sonradan yapılan dönüşüm işlerinde bu broadway dekinden farklı birşey ne şimdi ne de gelecekte mümkün olabilir.

elektrik motoru, batarya grupları ve kontrol sistemleri zaten oldukça pahalılar ve kimse aracını sıfır alınan elektrikli bir araçtaki gibi orijinal sistemlerle donatmanın maliyetini kaldıramaz.

Mesela bu araç içindekiler kışın nasıl ısınacak..
      yazın nasıl serinleyecek..
      vites geçişleri sıkıntılı olacak..
      gücü kontrol etmek zor olacak..
      dişli problemleri, eskiye göre fazla kullanılacak frenlerin problemleri...

bu iş sanıldığı kadar kolay değildir.

Bağ,bahçe, kampüs kullanımı için yapılan uyarlama işi, uydurma işi basittir tabiki.

Yabancı örnekleri 100lercedir. youtube da vardır.

DIY + electric + vehicle + car + convert diye aratırsanız komple adım adım projeler görebilirsiniz. kitabına bile ulaşabilirsiniz. adım adım yapmanız gerekenleri anlatan kitaplar.

• Binbaşı
      1687 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:47:06
      15 bin tl çok para,ayrıca kullanılacak ekipmanların kalitesine göre fiyat neredeyse ikinci el orta halli bir otomobil fiyatına denk gelir.

|
      |

• Yarbay
      3612 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:56:25
      eğer fotoğrafta gördüğümüz gibi yapıyorlarsa kimse kızmasın, bu çalışmalara destek verilmiyor demesin ama forumda 2 3 kişi toplaşıp bunu yapabilir zaten. hayır şanzıman duruyor, herşey duruyor sadece bir elektrik motoru at üstüne akü doldur bu işler bu kadar kolay değil bence.

|
      |

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
    • Yarbay
      17643 Mesaj
      18 Kasım 2011 11:57:51
      Milyon dolarlık ARGE'ler boşuna o zaman bunu anlıyoruz

|
      |

OyuncuyaHaber™
      ★☽PS4Xbox One┊PC → ☾★

Intel i7 980X ┊ Asus P6T6 WS Revolution ┊ 12 GB RAM ┊ GeForce GTX 980 ┊ 480GB SSD ┊ 5TB HDD ┊Windows 10
      Samsung 55ES8000 ┊ Samsung 32ES5500 ┊Samsung Gear S2 ┊ Casper VIA F1 ┊Playstation 4 ProPlaystation VR┊PS Gold Wireless Headset┊Playstation TV ┊PS4 20. Yıl Özel Sürüm
      2012 Opel Astra ┊Cosmo ┊ 1.4 Turbo 140HP 200NM┊ Flexride Şasi Sistemi ┊NAVI 600 ┊2012 VW Polo ┊ Comfortline ┊1.6 TDI 90HP 230NM┊ DSG┊ 2015 Honda PCX 150
    • Yarbay
      5866 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:29:32
      Bencede orjinal gibi asla olmaz. Çünkü aşılması gereken bir sürü handikaplar var. Yukarıdaki arkadaşında değilindiği gibi öncelikle ısıtma ve soğutma sistemlerinin komple elektirikli bir motora göre uyarlanması gerekmektedir. Sonra aracın güvenlik boyutu ve en önemli mesele olan menzil sorunu var.

Ama
      Ama..
      Bir yerlerden başlamak gerekli, son derece olumlu yaklaşıyorum bu gelişmelere.

|
      |

• Yarbay
      3612 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:31:58
      aslında orjinal motoru aynen bırakıp bagaj bölümüne elektrikli motor tesisatını bir şekilde kurup gerekli iletimi arka tekerleklere aktararak daha farklı bir tarzda çalışma olabilirdi. yani hem benzinli hem elektrikli seçim hakkı olurdu. he daha büyük proje yapmış olurlardı ancak en azından emsali az olan bir şey yapmış olurlardı.

|
      |

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
    • Yarbay
      7245 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:35:45
      teknik olarak her şeyi yaptığımızı, içimize sindiğini ve süper olduğunu farzedelim. 2 sene sonra tüvtürke gittiğimizde bu arabanın motoru yok diye sittin sene geçirmezler muayeneden. yasal yoldan işletmeye de kalksan kırk bin türlü bürokrasi çıkartıp yaptığın masraf kadar paranı alır bu devlet... sonuçta biz en kaliteli şeyi de geliştirsek dönüp yüzümüze bakan olmaz.

|
      |

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
      Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Binbaşı
      1475 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:41:47
      Güzel çalışma...

Isıtma sorununu bataryadan beslenen bir elektrikli ısıtıcı, soğutma sorununu da aynı şekilde bataryadan beslenen bir kompresörle çözebilirsiniz.

Bir arkadaş vites geçişi demiş, elektrikli motorda vites olmaz, şanzımanda bu DC motoru 1 veya 2. vitese akuple edersin, tüm hız range'ini zaten elektrik motoru verir sabit viteste...

Bu sistemlerin en büyük sorunu menzil, şarj süreleri ve pillerin şarj döngüleri bitince yenileme masrafı. Bu konular aşıldığında fiyatlar da makul seviyelere gelmiş olursa elektrikli araç tercih edebilirim

Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr /https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/
    • Yarbay
      3359 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:53:29
      Şu resimde işaretlediğim parça ne işe yarıyor?

|
      |

YTÜ-Tenekeci
    • Yarbay
      3186 Mesaj
      18 Kasım 2011 12:54:46
      ötvsi kaç olur acaba?

|
      |

• Yarbay
      6271 Mesaj
      18 Kasım 2011 23:01:06
      klimayı kaloriferi boşverin.. Frenin vestinghouse'u nereden vakum alacak? O fren nasıl tutacak?

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
      "Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
      Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.