Şimdi Ara

ELEKTRİKLER GİDİP GELDİ BİLGİSAYAR AÇILMIYOR YARDIM PLS!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
9.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar.Bilgisayar açıkken elektrikler kesildi ve daha sonra bilgisayarı hiç açamadım.Power tuşuna bastığımda kasa arkasında yeşil bir ışık yanıp sönüyor ancak bilgisayar çalışmıyor.Teknik servise götürmeden önce neler yapabilceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

• dostu sen onu bilgisayarcıya götür büyük ihtimalle power suply yanmıştır...
  • pc yi elektrikten tamamen kes power kablosunu çıkartıp tekrar tak.. bi sonuç alamazsan psu yu değiştir. hayırlı olsun
  • tahminim power yanmıştır.inşaALLAH sadece power yanmıştırda başka
    parçalarınız zarar görmemiştir.
  • benim bilsyar internette iken Tel. Kablosuna yildirm düştü.
    . Makine Kapandı. Açtım herşey sağlamdı. Sadece modem affalladı.
    Psu dışında bir şey olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Furkai

pc yi elektrikten tamamen kes power kablosunu çıkartıp tekrar tak.. bi sonuç alamazsan psu yu değiştir. hayırlı olsun

evet bunu yap genelde böyle olur pc açmaz kendini psu kablosunu sök sonra tekrar tak olur büyük ihtimal.

Ha olmadı gerçekten de psu yanmış olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orjinalden alıntı: Furkai

pc yi elektrikten tamamen kes power kablosunu çıkartıp tekrar tak.. bi sonuç alamazsan psu yu değiştir. hayırlı olsun

evet bunu yap genelde böyle olur pc açmaz kendini psu kablosunu sök sonra tekrar tak olur büyük ihtimal.

Ha olmadı gerçekten de psu yanmış olabilir

o da olmazsa bütün parçaları çıkarıp kasanın dışında birleştir...çalışması lazım..o da olmazsa PSU güm....

• Elektrik kablosunu çıkar başlama düğmesine bir basın sonra tekrar prize fişi takın eger çalısmazsa güç kaynağı =30 YTL. geçmiş olsun
  • arkadaşım kasayı aç ve orda saat pili şeklinde ama çapı daha geniş pil var onu çıkart 50 saniye bekle sonra tekrar tak işlem tamam açılmazsa pc ben istifa edecem..hee bios pili o bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkaygs

arkadaşım kasayı aç ve orda saat pili şeklinde ama çapı daha geniş pil var onu çıkart 50 saniye bekle sonra tekrar tak işlem tamam açılmazsa pc ben istifa edecem..hee bios pili o bu arada

iyi de bu sorunun biosla ne alakası var anlayamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkaygs

arkadaşım kasayı aç ve orda saat pili şeklinde ama çapı daha geniş pil var onu çıkart 50 saniye bekle sonra tekrar tak işlem tamam açılmazsa pc ben istifa edecem..hee bios pili o bu arada

Bios piliyle alakası yok...Pwsply gümlemiş...pwsply içindeki sigorta ve trafo yanmış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ziborotty

Elektrik kablosunu çıkar başlama düğmesine bir basın sonra tekrar prize fişi takın eger çalısmazsa güç kaynağı =30 YTL. geçmiş olsun

Eywallah sağol 30 ytl yine ucuz yırttık..Ya anakart ekran kartı yansaydı daha kötüydü ya
  • Yinede geçmiş olsun kardeş. Arkadaşların dediğide doğru.Eğer yanmasaydı elektirk kablosunu çıkarıp tekrar takman gerekiyodu. Böyle durumlarla çok karşılaştık. Şimdiden SAYGILAR
  • sadece powerın hasar görmesi demek ucuz kurtuldunuz demektir.
  • p@l@ kullanıcısına yanıt

Reis cok büyüksün saol oldu bende sıkıntı aynıydı bravo sana helal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.