Şimdi Ara

Elektrikle calisan araclar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mazot , benzin ve lpg ye olan zamlardan sonra iyice dusunmeye baslAdim. Yeni yilda elektrikle calisan otomobiller cikacak mi , bilen var mi ?
    Reno nun dynamic diye elektrikle calisan bi arabasi var diye biliyorum. Baskada yok galiba satilan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Opel Ampera
    BMW i3

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çıksa bişey degişmiyicek ki çıkan araçlar ateşpahasına satılıyor
  • zaten tüm maislerden alabileceğiniz bir araç %100 elektrikli

Fluence Z.E. Dynamique 54.750 TL.

Aylık Akü Kirası ve Yol Yardım Bedeli (10.000km / Yıllık) 83 €***
  • elektrikli ve dizel fluence kıyaslaması

kaynak :http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/newsDetail_getNewsById.action?newsId=33158

Elektrikle calisan araclar ?

edit: makale 2012 yılına ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 26 Aralık 2013; 14:06:20 >

• werty_tr kullanıcısına yanıt
    hocam sağolasın. yurtdışınıdada bu şekilde mi acaba? yoksa bizim ülkeye mahsus mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

hocam sağolasın. yurtdışınıdada bu şekilde mi acaba? yoksa bizim ülkeye mahsus mu ?

karşılaştırma ülkemiz için yapılmış (2012 rakamları), yurtdışı ile ilgili bir bilgim yok malesef.
  • Böyle araçların da fiyatı uçuk olmakta malesef, yoksa herkes yönelir
  • bu elektrikli araçları uygun fiyata düşürseler şehir içi kullanmak için millet saldırır.

ya kafaları çalışmıyor ya da maliyet yalanı diyerek baskı yiyorlar..
  •  Elektrikle calisan araclar ?

Bu aracın piyasaya cıkmasını bekliyorum bende.

http://www.torukcars.com/tr/

• Fluence z.e. 'yi ikinci el bulabilirsiniz. Malum ilan sitesine çok uygun fiyata ekliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 26 Aralık 2013; 17:25:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda bir arkadaş elektrikli araç dönüşümü yaptı fiat linea'ya 10 numara bir araç ortaya çıkardı. Ancak trafik çıkış izni yok tek sıkıntı mevzuatta galiba, mevzuattada yenileşmeler olduğunu söyledi. Şuan ki şekilde trafiğe çıkış izni alması 200-300k lira tutuyor galiba öyle hatırlıyorum. Kısaca 50-60 kişi toplanın o arkadaşı basın hepimiz para vermeye hazırız, trafik iznini al, araç maliyetinin üstüne karını koy bize sat alacağız diyin belki kabul eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: altnkrtl

Forumda bir arkadaş elektrikli araç dönüşümü yaptı fiat linea'ya 10 numara bir araç ortaya çıkardı. Ancak trafik çıkış izni yok tek sıkıntı mevzuatta galiba, mevzuattada yenileşmeler olduğunu söyledi. Şuan ki şekilde trafiğe çıkış izni alması 200-300k lira tutuyor galiba öyle hatırlıyorum. Kısaca 50-60 kişi toplanın o arkadaşı basın hepimiz para vermeye hazırız, trafik iznini al, araç maliyetinin üstüne karını koy bize sat alacağız diyin belki kabul eder

http://forum.donanimhaber.com/m_75242831/f_//tm.htm#75242831

• Şehirin içinde kısa km kullanılabilecek elektrikli arabayı elde yapmak mümkün. Trafiğe kaydettirmek insan işi değil. Mevzuat uygun değil. O yüzden ucuza kaçmak lazım. Bir Honda CRX al. Takribi 15.000TL masrafla elektrikliye çevir. Öyle bin. Kaputtaki bütün nevaleyi tek seferde söküp takmanı sağlayacak bir şase yap ve motor monte eder gibi monte et. Böylece tek seferde kaputtaki herşeyi söküp, motoru geri takıp muayeneye gitme imkanı olur.

Geçmişte bu işi çok detaylı araştırdım. Bütçe sıkıntısı yaşamasaydım hobi amaçlı girişiyordum bu işe. Şimdi evlilik hazırlığı falan derken kaynadı gitti. Artık bir daha ne bütçe ne zaman bulamam sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.