Şimdi Ara

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
5 sn
488
Cevap
83
Favori
146.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 196
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 95
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 16 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 68
  • Favoriye Eklediklerim 84
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Dr. Boone (95 mesaj) M_aTRa_X (18 mesaj) VORVZAKONE (14 mesaj) PiRGoN_RoG (12 mesaj) kütahyalı_ramazan (9 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (259 mesaj) Mobil (181 mesaj) Tablet (8 mesaj) Mini (46 mesaj) Uygulama (17 mesaj)
  • @
51 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Diğer İnternet Servis Sağlayıcıları >> Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Önce cat6 bağlattırıp sonra sökmenizi anlayamadım Sinyal yoksa port aktif edilmemiş olabilir ya da tt yanlış işaretleme yapmış olabilir. oim'den kayıt açmanız lazım
    |
    |
    sokrateslaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    100 Mesaj

Kablo boyu yeterli olmayınca değişim yaptım.Kayit oluşturdum tt ekiplerini bekliyorum.

Modem olarak ttnet in verdiği modemi kullanacağım modem de ek seçenek çıkmasa da @turk.net olarak olarak kayıt edebiliyorum. Bir sıkıntı olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrateslaa -- 5 Haziran 2018; 13:1:39 >
    |
    |
    Dr. Boone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hayır sıkıntı olmaz.
    |
    |
    sokrateslaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    519 Mesaj

Hocam iyi akşamlar,
    Ben netspeed e yeni başvurdum birkaç gün içerisinde gelir kabloyu bırakırlar diye tahmin ediyorum.

Anladığım kadarıyla benim yapmam gereken ya telekomcuların bıraktığı iki kabloya ek yapıp eve yeni kablo çekmek

ya da kroneye iki kabloyu çakıp iç tesisatı kullanmak ama gelen kabloyu soyduğumda tek bir uç çıkıyor bu da kafamı karıştırdı bu konu hakkında önerileriniz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Dr. Boone
  • Er
    2 Mesaj
    Netspeed e başvuru yaptım, Türk Telekom etiketleyerek hattı bırakmış, elektrikçi çağırdım, dogru yere taktı mı emin olamadım, yardımcı olabilir misiniz acaba?

Turuncu beyaz renkli, aşağı doğru uzanan kablolar benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafugu -- 6 Haziran 2018; 19:57:27 >
    |
    |
  • Çavuş
    94 Mesaj
    İyi günler Tuknet aboneliği aldım evde kurulum ekibi aramadı ben de telekomun etiketlediği turuncu beyaz (daire no 19) kablolara dairemden gelen beyaz beyaz kabloyu uç uca öylesine bağladım. İnternet geldi. Ama uç uca bağlantı gevşek oldu. Reglete çakacak aletim yok bunu mutfak bıçağının ters ucuyla reglete iteklesem bir sorun çıkar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Merhaba bizim apartmanın ankastre kutusundaki regletler farklı yuvarlak şekilde bir yarıl var normal kep kep le yapılacak bir iş değil herhalde ben telekomcuların bağladığı yeri kaybettim sonra hatırladığım kadarıyla öylesine tutturdum internetim şu anda var merak ettiğim resime göre sağlam bir şekilde önceki gibi nasıl bağlarım giriş yapılan yerin kenarında yarık var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek07 -- 23 Haziran 2018; 16:13:45 >
    |
    |

• Çavuş
    84 Mesaj
    Hiç uğraşmayın bunlarla 2 aylık yazlık internet alın bitimine yakın netspeede veya turknete tasıyın

|
    |
  • Yüzbaşı
    606 Mesaj
    Hocam selamlar, kabloyu birakmislar ama neyi nereye baglayacagimi anlayamadim. Bosta kablolar var. Suan aktif ADSL var. 3 daire var apartmanda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werrol -- 29 Haziran 2018; 12:55:51 >
  • Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sırayla hepsini deneyebilirsiniz, tabi önce eski abonelikten kalma kabloyu sökmeniz lazım ya da kablo demetinde boş çift varsa ona bağlamanız lazım.
    |
    |
    werrol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    606 Mesaj
    Hocam grubu cok mesgul etmemek icin buradan sormak istedim. Bosta 2 grup var. Asagida 2 numaraya taktiklari kabloyu ust tarafta takili olan numarasiz gruptaki kablolardan biriyle mi eslestirmem lazim.

• Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Resimden hangi kablonun nereye gittiği anlaşılmıyor. O panoya hem telekomdan gelen kablolar, hem de dairelere giden kablolar çakılı. Önce dairelere giden kabloların nereye çakılı olduğunu tespit etmeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 29 Haziran 2018; 13:36:10 >
    |
    |
    werrol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1521 Mesaj
    Hocam Merhaba. Anlattığınıza göre benim eve giden hattım üstten 3.sıradaki regletin 7 yada 8 portu diye düşünüyorum. Her katta 4 daire var. 15 katlı
    bina. 9 numaradayım

|
    |

• Yarbay
    7385 Mesaj
    Merhaba hocam. Ankastre kutusunda çakılı olan kablo varya ikili turuncu ve beyazdı sanırım. Bizim baabtinbiraz değişik o kablo çakılı değil direk diğer kabloyla bağlantılı. Bize gelen kabloyla yani. O bağlantının renkleri nasıl olmalı hocam? Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz

|
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var. Yaklaşık iki hafta önce sabit telefonumu ve ev internetimi türk telekomdan TürkNet'e taşıdım. Lakin internetim ve telefonum bir türlü aktif olmadı, TürkNet'e sorduğumda fiziksel Vae açık gözüküyor diyor ve hiçbirşey yapmıyor. Modemimde dsl ışığı da İnternet ışığı da yanmıyor, telefonumdada çevir sesi yok. Altta ankastremin fotoğraflarını paylaşıyorum, parmağımla işaret ettiğim mavi ve beyaz kablo benim müstakil evime gelen kablo, benim kablomun girdiği klemenslere bi siyah bir kırmızı kablo daha giriyor sizce bu doğru bir bağlantı mı?

• Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Her yuvaya tek kablo takılması gerekiyor, diğer çifti o yuvaların karşısındakii yuvalara bağlamanız lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    babdeyd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    9 Mesaj
    Hızlı cevabınız ve bu faydalı konu için herkese çok teşekkür ederim.

Bu ankastre kutusu evimin dışındaki tt ankastresi. Ve bu bağlantıyı kim yaptı böyle bilmiyorum. Karşı tarafı dediğiniz sol taraftaki klemens grubuna mı takmalıyım, gerçi yanlış hatırlamıyorsam sol taraftaki tüm klemens grubu doluydu ama yarın sabah bi kontrol ederim hemen.

Benim anlamadığım yıllardır tt da kullandığım interneti TürkNet'e taşıyınca ne olduda 2 haftadır internetimi veremediler. Kaldı ki Türknette fiziksel vae açık gözüküyor, gerçi bununda tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum ama.

Sonuc olarak bu ankastre kutusundaki o mavi ve beyaz kablo direk benim evime gelip splittere giriyor, tahminimce sizin dediginiz gibi klemens grubunun sol tarafinada dogru kablolari baglayabilirsek internetime kavuşabilirim

• Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Taşıma işleminde kabloda değişiklik olmaması lazım, sizde başka sorun olabilir. Telefon çevir sesi yok ve dsl ışığı yanmıyor şeklinde iki farklı arıza kaydı açın. Resimdeki bağlantı şekli sağlıklı değil, daireye giden kabloları işaretlediğim yere bağlamanızı tavsiye ederim (renklerin önemi yok)

|
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Peki benim problem konunun başında demiş olduğunuz gibi telefon ve interneti ayrı ayrı vermiş olmaları olabilir mi? Sizinde dediğiniz gibi Türkmete oim den “ Telefonlu internet abonesiyim, saha dolabında telefon ve internet devrelerimin birleştirilmesini talep ediyorum." yazsam faydası olur mu acaba?

• Yarbay
    7596 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yalın dsl'den mi geçtiniz? Oradaki problem internet sinyali varken telefon sinyali olmaması. Siz her ikisinin de olmadığını söylüyorsunuz

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.