Şimdi Ara

ELEKTRİK SÜPÜRGESİ; ELECTROLUX veya PHİLİPS PERFORMER kullananlar... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
61.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Akinci

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Zamanında torbasız ve sulu süpürgeleri araştırdıktan sonra toz torbalı HEPA 13 filtreli ve HEPA contalı Philips fc9160 aldım 1 yıl önce. SBag torba kullanıyor. Çok memnunum. Donanım haberdeki süpürge ile ilgili tüm sayfaları taramıştım. Hepsinin avantaj ve dezavantajlarını gözden geçirmiştim.

Filtesini yıkadın mı?

Servise sormuştum HEPA 13 filtrenin yıkanmasını tavsiye etmiyorlar. Özelliği bozulurmuş.
  • bir süredir ben de araştırıyorum ve Nilfisk marka süpürgelerin doğru seçim olacağına karar verdim. Nilfisk farkının anlaşılması içinde Extreme 150 ve üzeri modellerin tercih edilmesi gerektiği söylendi bana genelde.

Fiyat araştırması yapıyorum, yetkili satıcılarında 699 ytl ye bulunuyor, nette 650 ytl ye kadar buldum ama hepsiparis.com adlı sitede aynı ürünün 499 ytl olduğunu gördüm. stoklarında da var görünüyor.

bu site nasıl bir sitedir? bu kadar fiyat farkı nasıl olabilir?
  • elektrolux ergospace kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim ... hepa filtreli dimmeli (elektronik devir ayarlı) vede müthiş sessis gece 3 te odmı temizliyom kimse rahatsız olmii
  • pardon dimmer diyecektim
  • arkadaşlar bende uzun süren araştırmalar sonucunda phılıps perfeormer aldım ve çoook memnunum. tek sıkıntım halıları yutmasından korkuyorum evi süpürürken emiş gücünü azaltmam gerekiyor çünkü halıları kaldırıyor.
  • ROWENTAlar nasıldır ? kullanan var mı ?
  • Torbasız modelden vazgeçtim... Çünkü her yerde torbasızların emiş gücünün iyi olmadığı yazılıyor.
    Bosch veya Siemens'ten torbalı bir model almayı düşünüyorum; ancak bunlarda da turbo başlığı olan bir model yok sanırım. Torbası ucuz ve her yerde bulunabilen, emiş gücü yüksek bir model önerirseniz çok memnun olacağım. Bütçe: 300 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: dedektif

Torbasız modelden vazgeçtim... Çünkü her yerde torbasızların emiş gücünün iyi olmadığı yazılıyor.
    Bosch veya Siemens'ten torbalı bir model almayı düşünüyorum; ancak bunlarda da turbo başlığı olan bir model yok sanırım. Torbası ucuz ve her yerde bulunabilen, emiş gücü yüksek bir model önerirseniz çok memnun olacağım. Bütçe: 300 YTL

Siemens'in çok güzel bir turbo başlıklı elektrikli süpürgesi vardı, birkaç sitede aradım bulamadım. Sanırım dediğiniz gibi piyasadan kaldırılmış. Electrolux'te bir model buldum, fiyatı hepsiburada.com'da 325 lira:
    http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=40148

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Siemens'in çok güzel bir turbo başlıklı elektrikli süpürgesi vardı, birkaç sitede aradım bulamadım. Sanırım dediğiniz gibi piyasadan kaldırılmış. Electrolux'te bir model buldum, fiyatı hepsiburada.com'da 325 lira:
    http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=40148

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dedektif

Torbasız modelden vazgeçtim... Çünkü her yerde torbasızların emiş gücünün iyi olmadığı yazılıyor.

Biraz daha çıkabilirsen önerim:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17857&productid=evphfc9170

Ben bir önceki versiyonunu kullanıyorum. Yani FC9160

• Merhaba, 300 ytl ye Siemens'in 2500 w'lık kırmızı olan modelini alabilirsiniz. Çayyolu'nda bir yer önerebilirim isterseniz.
  • Yaklaşık 13 yıl kullanımdan sonra dyson marka elektrikli süpürgenin motoru yandı ; vedalaşmak zorunda kaldık. Yeni bir dyson için o kadar para vermenin anlamsız olacağını karar verdik. Bir haftalık inceleme sonucu, Alman malı Dirt Devil markası ile karşılaştık. Aşağıdaki linkten incelenebilecek olan "magnum" modelinde karar kıldık. Çekiş gücü 2500 w. Çekiş gücü ayarı, (ve dolayısıyla ses ayarı) yan kullanımı ve dik muhafazası ile son derece pratik. Bir süpürgeden bekleneni fazlasıyla karşılıyor.Servis sorunu da yok... İncelemeye değer...

http://www.dirt-devil.de/shop/index.php?sid=ae596268ec094747772827bdbfc5a305&cl=details&anid=45046b09d3d5fdf19.73642261&tpl=&lang=1&listtype=list

• quote:

Orjinalden alıntı: hi-fi uğur

elektrolux ergospace kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim ... hepa filtreli dimmeli (elektronik devir ayarlı) vede müthiş sessis gece 3 te odmı temizliyom kimse rahatsız olmii

Merhaba,

Bir süredir yaptığım araştırmalar sonucunda Electrolux Ergospace XXL150 elektrik süpürgesi almaya daha yatkınım şu anda. Madem siz kullanıyorsunuz, birkaç soru sormak istedim:

-Süpürgenizi ne zamandır kullanıyorsunuz ve sesi gerçekten söylediğiniz gibi sessiz mi?

-Uzun bir süredir kullanıyorsanız, hepa filtresini hiç yıkadınız mı? Veya değiştirdiniz mi? Fiyatı nedir hepa filtrenin? Yıkadıktan sonra performansı düştü mü? Çekişi azaldı mı? Sizdeki model XXL120 ise onun hepa filtresi yıkanmıyor. Ne kadar sürede değiştirdiniz?

-Toz torbası Philipste de s-bag kullanılıyor, 4 lt diyorlar. Electrolux teki süpürgelerde kullanılan s-bag de 4 lt mi acaba? Ne kadar zamanda doluyor?

-Emiş gücü güzel mi? Turbo başlık dışında normal başlık da var mı?

Bilgilendirirseniz memnun olurum.

• Bu arada şunu da söyleyeyim. Philips almaktan neredeyse vazgeçtim. Nedenleri ise:

-Electrolux'ün ücretsiz müşteri servisini ne zaman aradıysam, tatlı dille, bütün sorularıma net cevap verdiler.

-Bugün Philips'in ücretsiz müşteri servisini aradım. Bayağı bi bekledikten sonra bir bayan çıktı, süpürge hakkında bilgi almak istiyorum dedim. Beni başka bir yere bağladı. Meğer yetkili servise bağlamış, artık neredeki yetkili servis ise. (Daha önce 2 veya 3 yetkili servisini aradım, doğru dürüst bilgi vermedikleri gibi, kendilerinin de konu ile ilgili bilgileri yoktu, hiçbir sorumu düzgün yanıtlamadılar, baştan savdılar yani) Neyse sorular sormaya başladım, adam zoraki cevap verecek oldu, ikinci sorumun ise yanıtını bilmediği belliydi ve bana dedi ki: Siz ne onu sor bunu sor, makinayı getir bakalım, ne soruyosunuz contasını torbasını dedi. Ben de sinirlendim tabi, ücretsiz müşteri hattı ile konuşuyorum sanıyorum. Siz dedim bana cevap vermek zorundasınız, ben makinayı almadım, alacağım bilgilere göre alacağım veya almayacağım dedim. Adam birşeyler daha söyledi bağırarak, (o arada buradan uçak geçti anlayamadım dediğini), sizin isminiz nedir dedim adama, çalıştığı yeri söyledi,hayır dedim sizin isminiz ne dedim, senin ismin ne dedi bana. İsmimi söyledim, sizi şikayet edicem isminiz nedir dedim, et et dedi. Birşeyler daha söyleniyorduki ben dayanamayarak telefonu kapattım ve İstanbul Philips'i arayıp şikayet ettim. Tabi adam bana ismini söylemediği için isim de veremedim ama çok sinirlendim.

-Servis ağı geniş olsa bile, karşılaştığım yetkili servislerdeki insanların tutumları beni Philips'ten soğuttu.

-Ürün olarak ise , kullananlar, 500 watt lık bir makinayı asla tam performansında kullanamıyorlarmış. S-bag ise s-bag Electrolux'te de var, üstelik bu torbayı Electrolux üretiyor. Hepa filtreyse aynısı Electrolux'te de var. Philips H13, Electrolux H12 kullanmış. Bunu da artık önemsemiyorum.

• Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce Philips Performer FC 9160 süpürge aldım bu güne kadar görmüş olduğum en müthiş süpürge emiş gücü akıllara zarar bence süpürge alacak arkadaşlar bu süpürgeyi sorgusuz sualsiz alabilirler. TEK KELİMEYLE HARİKA.
  • quote:

Orjinalden alıntı: N 6297

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce Philips Performer FC 9160 süpürge aldım bu güne kadar görmüş olduğum en müthiş süpürge emiş gücü akıllara zarar bence süpürge alacak arkadaşlar bu süpürgeyi sorgusuz sualsiz alabilirler. TEK KELİMEYLE HARİKA.

Ben de aynısı kullanıyorum. Gerçekten teknolojisiyle süper bir makine. Sulu veya torbasız makinelerle uğraşmak istemeyenler için ideal:
    http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_language_tr/_productid_FC9160_01_TR_CONSUMER
    http://www.p4c.philips.com/files/f/fc9160_01/fc9160_01_pss_tur.pdf

İşin ilginç tarafı hepa13 filtre yıkanamaz diye biliyordum hatta servis de yıkamayın demişti ama yukarıdaki pdfde yıkanabilir yazıyor. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim. HEPA filtreler yıkanabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 9 Ağustos 2008; 14:57:49 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce Philips Performer FC 9160 süpürge aldım bu güne kadar görmüş olduğum en müthiş süpürge emiş gücü akıllara zarar bence süpürge alacak arkadaşlar bu süpürgeyi sorgusuz sualsiz alabilirler. TEK KELİMEYLE HARİKA.

Ben de aynısı kullanıyorum. Gerçekten teknolojisiyle süper bir makine. Sulu veya torbasız makinelerle uğraşmak istemeyenler için ideal:
    http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_language_tr/_productid_FC9160_01_TR_CONSUMER

İşin ilginç tarafı hepa13 filtre yıkanamaz diye biliyordum hatta servis de yıkamayın demişti ama yukarıdaki pdfde yıkanabilir yazıyor. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim. HEPA filtreler yıkanabiliyor mu?

Evet ben de yıkanabilir diye biliyorum. Pek çok yerde böyle okudum. Ama Electrolux'ün tüketici danışma servisindeki bayan, yıkayınca özelliği bozuluyor, performansı düşüyor demişti, onun yerine yenisini almanızı tavsiye ediyorum demişti kendi süpürgelerindeki H12 için.

Kullanan arkadaşlar birkaç soru sorsam yanıtlar mısınız acaba?

-Philips FC 9170 veya 9160 , süpürge başlığı üçgen. Bu başlıkla evi süpürmek rahat oluyor mu? Biraz da buna takıldım, köşelere rahat giriyordur da, kenarlar için zorluk çıkarıyor mu süpürürken?

-Bir de hepa filtresini hiç değiştirdiniz mi? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve bir hepa filtre ne kadar sürede değiştirilmek zorunda kaldı? Çünkü ben sordum bir H13 filtre 45 ytl imiş. 1 yıl gidiyorsa problem olmaz da, 6 ayda bir değiştirmek gerekiyorsa, biraz maliyetli olur (benim için).

-Bir de süpürgenin boyutunu merak ediyorum, bir bayiye gidip inceleme şansım henüz olmadı, ağırlık olarak 6,3 kg yazıyor, boyut olarak çok büyük mü?

-Bu süpürgede bulunan hepa conta dedikleri şey nedir? Neresindedir? Bunu da zamanla değiştirmek gerekiyor mu?

Bunları merak ediyorum, yanıtlayanlara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: elma11

quote:

quote:

Evet ben de yıkanabilir diye biliyorum. Pek çok yerde böyle okudum. Ama Electrolux'ün tüketici danışma servisindeki bayan, yıkayınca özelliği bozuluyor, performansı düşüyor demişti, onun yerine yenisini almanızı tavsiye ediyorum demişti kendi süpürgelerindeki H12 için.

-Philips FC 9170 veya 9160 , süpürge başlığı üçgen. Bu başlıkla evi süpürmek rahat oluyor mu? Biraz da buna takıldım, köşelere rahat giriyordur da, kenarlar için zorluk çıkarıyor mu süpürürken?

-Bir de hepa filtresini hiç değiştirdiniz mi? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve bir hepa filtre ne kadar sürede değiştirilmek zorunda kaldı? Çünkü ben sordum bir H13 filtre 45 ytl imiş. 1 yıl gidiyorsa problem olmaz da, 6 ayda bir değiştirmek gerekiyorsa, biraz maliyetli olur (benim için).

-Bir de süpürgenin boyutunu merak ediyorum, bir bayiye gidip inceleme şansım henüz olmadı, ağırlık olarak 6,3 kg yazıyor, boyut olarak çok büyük mü?

-Bu süpürgede bulunan hepa conta dedikleri şey nedir? Neresindedir? Bunu da zamanla değiştirmek gerekiyor mu?

9160 için Hepa filtrenin ömrü en az 1 yıl diye biliyorum.
    Üçgen başlık sorun yaratmıyor. Tam tersi kolaylık sağlıyor.
    hepa conta ise hepa filtrenin çevresindeki lastik sanırım ama emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 9 Ağustos 2008; 19:08:08 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: elma11

quote:

quote:

9160 için Hepa filtrenin ömrü en az 1 yıl diye biliyorum.
    Üçgen başlık sorun yaratmıyor. Tam tersi kolaylık sağlıyor.
    hepa conta ise hepa filtrenin çevresindeki lastik sanırım ama emin değilim.

Evet hepa filtre ömrü en az 1 yıl ama kullanıma da bağlı tabi,üçgen başlık gayet ergonomik ve kolaylık sağlıyor, süpürgenin boyutları tam ideal ölçüde ne çok küçük nede çok büyük özelliklede dizaynı mükemmel hepa conta ise hepa filtrenin çevresindeki lastik bende öyle biliyorum.

• philips 9170 oldukca ilgimi cekti .fiyat bilgisi olan arkadaslar yazabilirlermi?nereden aldıklarını vs.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.