Şimdi Ara

Elektrik Konu Anlatymy (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
133
Favori
33.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inanc29

quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

Arkadaşlar konuyu uzun zamandır güncelleyemiyorum. Yaklaşık 1 hafta sonra güncelleme imkanım olacak. Bir müddet işim olmadığı için buraya birşeyler yazabilirim. O yüzden eğer istediğiniz konu, anlaşılmayan kısımlar, öneri ve benzeri şeyler varsa söyleyin ona göre yeni kısımlar ekleyeyim. Bir de öz eleştiri olması açısından, manyetik ile ilgili kısımların kafamda istediğim gibi olmadığını söyleyeyim. Hani bazı bilgiler var ama genel kültür olarak kalmış, soru çözümlerinde işinize yaramayabilir. Bunun haricinde, doğru akım devreleri için çözüm yöntemleri kısmı gerçekten güzel. Temel elektronik ve alternatif akım da bakılabilirliği olan kısımlar. Konu daha çok öğrenmek isteyenlere hitap ettiği için ekstra bilgiler içerebiliyor. O yüzden sınavla alakasız diye görmeyin, yani ne bileyim genel kültürdür nedir ne değildir diye bakalım. Sonuçta okurken çok da uzun sürmez sanırsam.

hocam elektrik hiç bilmiyorum baska bi yerden calıstıktan sonra okumam daha mantıklı degılmı

Hocam hangisi daha hoşuna gidiyorsa öyle yapabilirsin. Bazı kısımlar var misal konuya çalışıp geldikten sonra seni sıkabilir bazı kısımlar da var hiç bilmeyen insana biraz ağır geliyor o kısımları zaten daha ayrıntılı açıklamaya çalışacağım. Onun dışında sanırım haklısın okuyarak gelmek daha mantıklı. Sıfır bilgi ile gelmek gerçekten zor olacaktır. Öncelikle biraz konulara bak sonra buraya baktığında kafana çok daha iyi oturur.

• takip
  • üstad bana acayip yardımcı oldun Allah razı olsun şu soruya bi yardım bekliyorum özdeş lamba ve özdeş iç direnci önemsiz üreteçler...

Elektrik Konu Anlatymy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Değirmen Boğaz -- 19 Mart 2014; 22:56:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürk Mantolu

üstad bana acayip yardımcı oldun Allah razı olsun şu soruya bi yardım bekliyorum özdeş lamba ve özdeş iç direnci önemsiz üreteçler...

Elektrik Konu Anlatymy

Toprağı en çok elemanın bulunduğu en iyi ilerleyebileceğin yere yerleştir. Sonra bilinmeyen noktalara x falan de. Sonrası zaten V = I*R ve bir noktadaki akımların toplamı sıfır etmeli diyerek bulursun.

http://www.sketchtoy.com/59754642

• Spyxxx kullanıcısına yanıt
    Saglam fizikçiyim .paylasım yeterli ve doyurucu anlatımdan dolayı tebrık edıyorum
    bilmeyenler buradan anlıyabılır cozumlu orneklerıde kıtaplardan pekıstırsın..
  • ÇOK teşekkür ederim vakit ayırıyosun öyle makbule geçtiki 4 sene dersaneye gittim şöyle bi elektrik öğrenemedim vallahi soruları çözebilmeye başladım

• konu uzun ama faydalı gibi manyetizma bile var
  • Helal olsun be çok büyük emek var

• Güzel bir konu yukarı taşıyalım.
  • Hocam hep uplayalım hem de bir soru sormak istiyorum. EDT dersini alıyorum. Şimdi bu devre analiz yöntemleri hepsi iyi güzel hoş yöntemler ama birbirine çok benziyorlar. Bunları ayırmak için bir formülün var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mow_

Hocam hep uplayalım hem de bir soru sormak istiyorum. EDT dersini alıyorum. Şimdi bu devre analiz yöntemleri hepsi iyi güzel hoş yöntemler ama birbirine çok benziyorlar. Bunları ayırmak için bir formülün var mı?

Hangi yöntemleri niye karıştırdığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim. Misal örnek ver neresi neye benziyor gibisinden. Çünkü bende hiç karışmıyor.
  • Spyxxx kullanıcısına yanıt
    Sonradan ben de soru çöze çöze karıştırmamayı öğrendim. Gerçi sınavı yine de fena girdi bugün ama
  • Eline koluna sağlık.

• konuyu hortlatanlar sağolun
  • Hocam elektrik seviyem %60-70 dediklerinizden de anlıyorum ok yöntemi gerçekten çok iyi ama kitap dan rastgele bir soruyu ben hangi yöntemle çözeyim ? kapalı devre sorusu değil ancak basit bir direnç sorusada değil hangi yöntemi uygulayayım ? aklımızda harf metodu kazınmış el gidiyor ama söylediklerinizden sonra kullanmak istemiyorum biraz daha örnek çözerek yol gösterebilecek zamanınız var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunset Sarsaparilla

Hocam elektrik seviyem %60-70 dediklerinizden de anlıyorum ok yöntemi gerçekten çok iyi ama kitap dan rastgele bir soruyu ben hangi yöntemle çözeyim ? kapalı devre sorusu değil ancak basit bir direnç sorusada değil hangi yöntemi uygulayayım ? aklımızda harf metodu kazınmış el gidiyor ama söylediklerinizden sonra kullanmak istemiyorum biraz daha örnek çözerek yol gösterebilecek zamanınız var mı acaba ?

+1 eğer zamanınız varsa ok yöntemi ile ilgili bir kaç örnek çözüm daha paylaşırsanız harflendirme yönteminden kurtulmuş oluruz
  • Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum beğendiyseniz ne mutlu bana.

@Sunset Sarsaparilla ve @alp314
    Öncelikle eğer takıldığınız karar veremediğiniz sorular oluyorsa onları alıp çözmek isterim. Sonuçta yöntemi yeni öğrenenler sizlersiniz ben her soruya bu yöntemleri bir şekilde uygulayabiliyorum ancak sizin hangi sorularda takıldığınızı da görüp onlara uygulamak isterim.

@BadN0t

Kaynağı arkadaşlar için .pdf halinde sunmuşsun çok teşekkür ediyorum. Benim de aklımda vardı ancak bugün el atabildim. Hani .pdf'e geçirmek basit bir iş gibi gözükse de zorluyor hiç yoktan birkaç saat alıyor. Çünkü arada kaybolan resimleri değiştirmek, boyutları falan ayarlamak gerekebiliyor. Hazırladığın .pdf güzel bir şey ancak ben de bir .pdf hazırladım birkaç silinmiş resmi falan da ekledim ancak hala çok da farklı değil. Müsait bir günde daha ayarlamalar yapacağım. Onun da bağlantısını vereyim;

https://yadi.sk/i/wOjSe0D-dKRva

• PDF hali de on numara olmuş bütün resimler yazılar gözüküyor eline sağlık.
  • faydalanın uppp
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.