Şimdi Ara

Elektrik Konu Anlatymy (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
133
Favori
33.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhteşem! LYS'ye göre ağır ancak bunların mantığını kaptın mı lisedeki elektrik baya basit gelecektir ki bence fiziğin en zor ilk 2 3 konusu arasında yer alır. Teşekkürler türevde anlatmayı düşünüyor musunuz ilerde?
  • herkes emek harcamaz bunun için helal olsun, umarım ileride ben de yaparım buna benzer bir şey matematikte, tebrikler.
  • hocam bu harflendirme yöntemiyle çözülebilecek sorulara ok yönteminide uygulayabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet0707

hocam bu harflendirme yöntemiyle çözülebilecek sorulara ok yönteminide uygulayabilir miyiz?

harflendirme bir cozum yontemi degildir. Sadece devreleri daha basit hale getirir o da devrede bos tel varsa. Devrede hangi elemanlarin seri hangilerinin paralel oldugunu goremeyenler icindir. Eger devre zaten en basit halinde ise, harflendirme hicbir ise yaramaz. Ki o verilen harfler de bizim potansiyel koydugumuz dügüm bölgelerine veriliyor.
  • Konu yukarıda kalsın. Elektrikle ilgili bulduğum en iyi konu anlatımıdır Bu sene girecekler bunu okumadan girmesin.
  • tesekkur ederim hocam
  • Teşekkürler, mesajım bulunsun
  • bu ne la böyle daha dirençleri toplayamıyorum ben :( bi de elektrik mühendisi olmayı düşünüyorum vay arkadaş
  • emege saygı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

quote:

Orijinalden alıntı: samet0707

hocam bu harflendirme yöntemiyle çözülebilecek sorulara ok yönteminide uygulayabilir miyiz?

harflendirme bir cozum yontemi degildir. Sadece devreleri daha basit hale getirir o da devrede bos tel varsa. Devrede hangi elemanlarin seri hangilerinin paralel oldugunu goremeyenler icindir. Eger devre zaten en basit halinde ise, harflendirme hicbir ise yaramaz. Ki o verilen harfler de bizim potansiyel koydugumuz dügüm bölgelerine veriliyor.

mesela ben göremiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam Allah gönlünüzce versin

• Eline emeğine sağlık

Konu yukarıda kalsın sonra göz gezdiririm.
  • Takip.Anlattıklarının %75-80'ini anlıyorum.Gayet iyi anlatmışsın.Formüllerde anlamadıklarım biraz oldu.Eline Sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnei -- 8 Ocak 2014; 20:00:17 >
  • Ölmüşlerinin ruhuna değsin

• Elektrik -Elektronik istiyordum bu bilgiler çok iyi oldu.
    Çıkartıp okuyacağım sağ ol , var ol reis .
  • Çok yararlı süper . Teşekkürler.
  • Arkadaşlar konuyu uzun zamandır güncelleyemiyorum. Yaklaşık 1 hafta sonra güncelleme imkanım olacak. Bir müddet işim olmadığı için buraya birşeyler yazabilirim. O yüzden eğer istediğiniz konu, anlaşılmayan kısımlar, öneri ve benzeri şeyler varsa söyleyin ona göre yeni kısımlar ekleyeyim. Bir de öz eleştiri olması açısından, manyetik ile ilgili kısımların kafamda istediğim gibi olmadığını söyleyeyim. Hani bazı bilgiler var ama genel kültür olarak kalmış, soru çözümlerinde işinize yaramayabilir. Bunun haricinde, doğru akım devreleri için çözüm yöntemleri kısmı gerçekten güzel. Temel elektronik ve alternatif akım da bakılabilirliği olan kısımlar. Konu daha çok öğrenmek isteyenlere hitap ettiği için ekstra bilgiler içerebiliyor. O yüzden sınavla alakasız diye görmeyin, yani ne bileyim genel kültürdür nedir ne değildir diye bakalım. Sonuçta okurken çok da uzun sürmez sanırsam.

• Eline emeğine sağlık. Bende elektrik elektronik müh. mezunuyum fakat gerçek anlamda mühendis olamayacağımı şimdi tekrar anlamış oldum =) Bilgileriniz sanki bi akademisyenin, bi öğretim görevlisinin bilgileriyle eşdeğer gibi. Biz de hepsini gördük fakat tüm konuları mantığıyla anlamaya çalışmama rağmen tekrar edilmedikten sonra unutuluyor. Benim de alanım güç elektroniği, az biraz güç elektroniğinde bişiler bilirim ondan başka da afedersin bi b.k bilmem
  • yalnız tebrik ediyorum hiçbir liseli alıntı yapmamış. gelişme var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

Arkadaşlar konuyu uzun zamandır güncelleyemiyorum. Yaklaşık 1 hafta sonra güncelleme imkanım olacak. Bir müddet işim olmadığı için buraya birşeyler yazabilirim. O yüzden eğer istediğiniz konu, anlaşılmayan kısımlar, öneri ve benzeri şeyler varsa söyleyin ona göre yeni kısımlar ekleyeyim. Bir de öz eleştiri olması açısından, manyetik ile ilgili kısımların kafamda istediğim gibi olmadığını söyleyeyim. Hani bazı bilgiler var ama genel kültür olarak kalmış, soru çözümlerinde işinize yaramayabilir. Bunun haricinde, doğru akım devreleri için çözüm yöntemleri kısmı gerçekten güzel. Temel elektronik ve alternatif akım da bakılabilirliği olan kısımlar. Konu daha çok öğrenmek isteyenlere hitap ettiği için ekstra bilgiler içerebiliyor. O yüzden sınavla alakasız diye görmeyin, yani ne bileyim genel kültürdür nedir ne değildir diye bakalım. Sonuçta okurken çok da uzun sürmez sanırsam.

hocam elektrik hiç bilmiyorum baska bi yerden calıstıktan sonra okumam daha mantıklı degılmı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.