Şimdi Ara

Elektrik Kesintisinde Neden İnternet Gider? Güç kaynağına Rağmen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrik Kesintisinde Neden İnternet Gider? Güç kaynağına Rağmen.

Selamlar arkadaşlar yaşadığım lokasyon itibariyle gök gürültüsüne elektrik kesilen bir yer. Ucuz yollu bir çözüm bulmuştum. Powerbanka 5v çıkışı 12v yükselten adaptör ara kablo ile uzun süreler işimi görüyordum. Bölgesel elektrik kesintisinde modemin dsl hat ışığı yanıyor 1,2 dkya da internet bağlanıyordu. Bağlanıyordu diyorum şimdi kesintilerde modeme güç verdiğimde dsl gelmiyor. Güçte sıkıntı var mı diye elektrik geldiğinde, powerbankla bağlıyorum dsl yanıyor net geliyor.

• Bulunduğunuz santralde UPS arızası olabilir hocam.Elektrik her yerde gittiği için normal bir durum.Bizim Burdada bi santral vardı ne gelen var ne giden sizinkide öyleyse normal bir durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz bende de oluyor eski kabinler fibere geçtikten sonra bazılarının içinde ya güç kaynağı olmuyor yada bozuk oluyor o yüzden internet kesiliyor eskiden direkt santral e bağlı olduğu için elektrik kesintisinden felan etkilenmezdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Dedikleriniz doğru, özelleştikten sonra Telekomdan bir cacık olmaz. Zira tek altyapı sağlayıcı kendisi yer itibariyle.
  • braslitov B kullanıcısına yanıt
    Bunun telekom ile alakası yok ki, SoL altyapısında da durum aynı. Ülke gerçeği bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Şehrimde Telekom dışında alt yapı sağlayacı yok . Haliyle tüm santral, saha dolabı vs hepsi bu firmaya ait, diğer iss servisleride bu altyapı üzerinden servis sağlıyor. Senin olduğun yer için dediğin doğru olabilir. Telekomla alakası doğrudan oluyor , port tahsisinden tek sorumlu kendisi zira 2 yıl telekomun port sağlamasını bekledim.
  • Sokaklardaki dslamların akülerini çalıyorlar sıkıntı bununla alakalı, çalındıktan sonra yenisini takmıyorlar.
  • şahsen gördüm aküler yenilenmiyor santrallerde, elektrik kesintisinde en fazla 10 dk duruyor bulunduğum yerde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • UPS'ler eski ve bakımsız olduğu için dayanmıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.