Şimdi Ara

Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar açılmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bundan önce de bu şekilde elektrik kesintileri, voltaj düşmesi sonrası bilgisayar belirli süre açılmıyordu sonra açılıyordu. Bugün bi şekilde bilgisayar ayni tepkide açılmiyor. Açılmama süresi çok uzadi baya bekletiyordu ama şimdi 3 saattir açılmiyor.

Psuya elektrik gidiyor, ethernet kablosunu goruyor, monitor ekran kartını görüyor ama sinyal yok diyor. Güç dügmesi hicbir tepki vermiyor. Butun girisleri sokup yeniden taktim. Bios pilini çıkarıp taktim. Yardimlarinizi bekliyorum

Psu: thermaltake tr2s 600w
    Anakart asrock ab350 pro4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

Bilgisayar dun sasirtici bi sekilde acildi bugun yine acilmiyor. Sebebi ne olabilir

• statik alarak kontrol edebilir misin?

psu nun 24 pin anakart ve 4 pin işlemci çıkışlarını ölçebilirsin, psu düzgün voltaj vermiyor olabilir.
    hdd odd ve ram leri çıkarıp sadece anakart ve psu bağlantısı yapıp bilgisayarın açılıp açılmadığını kontrol et
    açılırsa sırasıyla parçaları tekrar takarak hangi parça problem yaratıyor bakabilirsin. Parçaları takmadan önce bilgisayarı kapatıp statik almayı unutma lütfen.
    Kullandığın prizde problem olmaması ümidiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofluA

statik alarak kontrol edebilir misin?

psu nun 24 pin anakart ve 4 pin işlemci çıkışlarını ölçebilirsin, psu düzgün voltaj vermiyor olabilir.
    hdd odd ve ram leri çıkarıp sadece anakart ve psu bağlantısı yapıp bilgisayarın açılıp açılmadığını kontrol et
    açılırsa sırasıyla parçaları tekrar takarak hangi parça problem yaratıyor bakabilirsin. Parçaları takmadan önce bilgisayarı kapatıp statik almayı unutma lütfen.
    Kullandığın prizde problem olmaması ümidiyle...
    Denedim hepsini sanirim buldum ama emin degilim. Brn powerline kullaniyorum.
    Bizim ev eski oldugu icin elektrik sistemi de eski. 3lu prize psunun kablosunu taktigimda powerline da calismaya basliyo bir sekilde. Powerline'i cikarip belirli bir sure bekledikten sonra bilgisayar calisti. Bu sefer de oyun oynarken belirli bir sure sonunda kernel security check failure hatasi veren bir mavi ekranla karsilastim.
    Sagolun ilgilendiginiz icin

Yine yaptı anakart kendini kilitleyip duruyor

Bilgisayar arada bir hiç açılmıyor sorun burda. 3 gundur boyle gidiyor. Nasil bi sorun olabilir. Bir gün eve geliyorum power tuşuna basıyorum hicbir tepki yok. Bazi zamanlarda direkt normal açılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methotrexate -- 12 Şubat 2019; 21:18:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.