Şimdi Ara

Elektrik Kesintisi => Kombi Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
30.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler İzmir'de yaşıyorum , elektrik kesintisi oldu bir arada 10-15dk sonra geldi ama kombinin çalışması durdu ev buz gibi oldu , ne yapmalıyım sizce servisi çağırsam bunun sorumlusu ben değilim + masraf çıkacak

• up
  • Elektrik kesilince kombi, buzdolabı gibi pahalı aletlerin fişi çekilir.

Kombiyi resetle yada şalteri indirip biraz bekle sonra geri aç. Düzelmezse servis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Friedrich Engels

Elektrik kesilince kombi, buzdolabı gibi pahalı aletlerin fişi çekilir.

Kombiyi resetle yada şalteri indirip biraz bekle sonra geri aç. Düzelmezse servis.

hocam resetledik hatta sabaha kadar kapattık sabah açtık ama kırmızı lambada kalıyor hani ateşleyen o kısım çalışmıyor , normal sesi aynı kombinin ama ateşlemiyor
  • Merhabalar,

Samsun Atakum ilçesinde oturmaktayım ve haftada 2-3 sefer elektrik kesintisi oluyor.

Bu kesintiler 1-6 saat arasında oluyor. Yazık değilmi tüketicilere. Daha önceden bunlar olmuyordu. Özelleşti istedikleri gibi kesinti oluyor. "Şurayı güncelliyoruz, burayı güncelliyoruz, yok şuraya yeni trafo takmamız gerekiyor" Arkadaş bu sistem daha önceden çalışıyordu da şimdi neden kesintiler artıyor?

Neden biliyormusunuz? T.C. vatandaşlarından daha fazla vergi almak için yeni sistemler geliştirip şebekeye uyguluyorlar ve vatandaşımızdan vergi adı ile topluyorlar.

Kendi vatandaşına bu kadar zulüm yapan devlet yoktur kesinlikle.

DEVLET=KERTENKELE - VATANDAŞ=KERTİLENKELE

HARAM OLSUN VERGİLERİMİZ.
  • Merhabalar,

Samsun Atakum ilçesinde oturmaktayım ve haftada 2-3 sefer elektrik kesintisi oluyor.

Bu kesintiler 1-6 saat arasında oluyor. Yazık değilmi tüketicilere. Daha önceden bunlar olmuyordu. Özelleşti istedikleri gibi kesinti oluyor. "Şurayı güncelliyoruz, burayı güncelliyoruz, yok şuraya yeni trafo takmamız gerekiyor" Arkadaş bu sistem daha önceden çalışıyordu da şimdi neden kesintiler artıyor?

Neden biliyormusunuz? T.C. vatandaşlarından daha fazla vergi almak için yeni sistemler geliştirip şebekeye uyguluyorlar ve vatandaşımızdan vergi adı ile topluyorlar.

Yaw arkadaş bu vatandaşın parası yine bir şekilde vergi olarak devlete gitmiyormu? Gidiyor.
    eeee ne gerek var bu kadar zorlamaya vatandaşları?

HARAM OLSUN VERGİLERİMİZİN FAZLASI.

• quote:

Orijinalden alıntı: realist98783

Merhabalar,

bizim için uğraşıp didiniyolar.......hadi ordan...elektirk kesilince kesilir adı üstünde elektirik! ultra refah aldığın yüksek maaşla yenisi al kardeşim isviçreden bile askeri üzretimiz daha fazla lütfen askeri ücretin 10 da 1 le alıncak ucuz bir kombi için laf etmeyin!

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: realist98783

Merhabalar,

bizim için uğraşıp didiniyolar.......hadi ordan...elektirk kesilince kesilir adı üstünde elektirik! ultra refah aldığın yüksek maaşla yenisi al kardeşim isviçreden bile askeri üzretimiz daha fazla lütfen askeri ücretin 10 da 1 le alıncak ucuz bir kombi için laf etmeyin!

kerimcem,
    sen cebinden çıkan para ile rezil oldun mu hiç.
    İşte sistem buna dönüyor.
    Örneğin; senin bir işyerin olsa ve müşteriler işyerinin önünde talep ettiği ürün/hizmet için sıra oluştursalar sen çabalamayacak mısın?
    Müşteri sana para veriyor, sende müşterinin istediği ürün/hizmeti müşteriye sunmak için uğraşıp didiniyorsun.
    Sen müşterinin parasıyla ayakta duruyorsun ve kar ediyorsun. Ve kar olarak kazandığın para ile işyerini çalıştırıyor yeni yeni ürünler/hizmetler alıp satıyorsun ve müşterilerde memnun
    oluyor. Yani müşteri cebinden çıkan para ile rezil olmuyor.
    İşte biz müşteri olarak şikayetçi olamaz mıyız? Olabiliriz.
    Elektrik gittiğinde şunlar olabilir:
    1-Sıcak su gider yerine soğuk su gelir ve sabunlu olarak banyoda kalabilirsin.
    2-Buzdolabında/derindondurucuda bulunan gıdalar bozulabilir.
    3-Evine misafir gelir önemli bir durumda elektriğin gider mahcup olursun.
    4-Yüksek katlarda oturan dairelere su pompalaması yapılamaz ve evde madur olarak beklersin.

kerimcem,
    Elektrik kesilsin fakat uzun zaman olarak kesilmesin. Senin de düşüncen bu şekildedir umarım.

Türkiye'yi başka ülkeler ile kıyaslıyacaksan ilk önce benzer birkaç kriter önplana çıkarsaydın mantıklı yazılar yazdın derdim.
    Ama sen İşviçre'de asgari ücret 1 lire Türkiye'de 10 lira. Bu 10 lira Türkiyede refahın olduğunu belirtebilir mi?
    Sen ilk önce İsviçre'de internet, akaryakıt, benzin, gıda, tekstil fiyatlarını Türkiye fiyatları ile karşılaştır ki sonra kıyaslayabilesin.

Öncelikle Ben vergi vermek istemiyorum dedmedim, Bizden fazla olarak alınan vergilerden bahsettim.

Kendine iyi bak.

yorumun için teşekkürler.

• yahu arkadaşım ordaki ince dokunmayı nasıl anlamadın hayret ben senin yanındayım meraketme:))) bizimde 2000tlik tv bozuldu günde 4-5 defa kesilmeden (bana girdi!) meraketme çok güzel sövdüm!!!...bura türkiye garib aklıl sır ermeyen bir memleket yapacak bişey yok hepde boyle bildim bilelide boyle yonetimlerlede alaka yok a sıda gelse bi garib z side gelse bi garib mayası böyle!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Mart 2013; 16:41:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.