Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Elektrik kesilmeleri/Enerji azalmalarına uygun PSU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Elektrik kesilmeleri/Enerji azalmalarına uygun PSU?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    210 Mesaj
    Bulunduğum yerde elektirik sık kesiliyor, haber verme diye bir adet yok ülkemizde zaten bir de üstüne kesip geri verip 20 dakika sonra tekrar kesiyorlar. Bizim ülke için Ups ve psu önemli olmalı bu açıdan:)

Şu sıra yeni bir sistem topluyorum ama PSU almadım henüz. Buna uygun bir Psu var mı?

Anakart koruma sağlıyor yanılmıyorsam z170 pro gaming asus aldım, bunun koruması akım değişimlerine yeter mi?

Psu seçimimden sonra, korumalı priz + Ups gibi şeyler almalı mıyım sizce? Aslında ucuz ve güvenilir bir Ups bulsam 1 dakika sistemimi enerjide tutsa yeter. Hem pahalı hem çabuk bozulacakmış gibi duruyor, bir de sürekli içi enerji dolu bir alet.. O yüzden düzgün bir Psu alırsam tümden halledebilir miyim bu sorunu?

|
    |

tek çözüm UPS psu felan o kadar fayda etmez,psu ile ups yi aynı zaman al onsuz çalıştırma
    elektrik kesintisinden felan bişey olur mazallah,bizim burda milletin elektrik de bişeyi yanınca sigortacı felan çagırıyor tedaş dan parasını alıyor ama onların evler sigortalı felan herhalde,sen ilk UPS al
    psu markası cooler master yada corsair olsun yeter 2 side çok kaliteli markadır
    |
    |
    Elf Dragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben bu ürünü kullanıyorum.ikinci tunçmatik ups im çok memnunum,hiç denemedim ne kadar dayandığını ama bilgisayarı 10-15 dk dayandırır heralde,zaten amacı pcyi düzgün bir şekilde kapatmak
    |
    |

Psu için bakmam gereken özellik nedir? Hepsi 650 750 W ama fiyatları farklı. Ekran kartı ya da işlemci gibi benchmarkta bakamıyorum. Dediğiniz gibi cooler master bildiğim marka olduğu için oradan almayı düşünüyorum, direk 650 w alayım mı c m den?

@zibidi gonzales teşekkürler ürüne bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elf Dragon -- 6 Haziran 2016; 20:21:42 >
    |
    |
    Skörtıl_Nimo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yeni nesil kartların az güç tükettigini varsayarsak,650 watt sana hayli hayli yeter
    +80 plus bronz - gold sertifikali felan,modüler bi psu alırsanız pişman olmazsınız,modüler olmayanda güzel ama kablo kalabalıgı oluyor eğer kasanın güzel görünmesini istiyorsanız yani içinde karmaşa olmadan görünmesini modüler bi psu alın kesinlikle
    |
    |
    Elf Dragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yalnız bu UPS'ler sadece direk elektrik kesintisinde pc'yi açık tutar diye biliyorum mesela bazen elektrikler kesilmez ama voltaj değişmeleri olur hatta bak kendimden örnek vereyim birkaç gün önce akşam vakti lambalar gitti-geldi ama pc çalışıyordu. Bu mesela voltaj değişmesidir. Asıl tehlikeli olan bu aslında, elektrik kesintisinden ziyade. Elektrik kesintisinde en fazla HDD zarar görür diye biliyorum ama ani voltaj değişmelerinde önce PSU ve eğer PSU dandikse sonrasında tüm sistem cortlayabilir. UPS'ler voltaj değişimiyle alakalı mı değil mi bilmiyorum açıkçası. Bilen biri aydınlatırsa ne yapmak gerektiği konusunda iyi olur.
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Yarbay
    2646 Mesaj
    Koruma sertifikaları olan bir psu elektrik kesintilerinde sisteme zarar gelmesini çoğunlukla engeller ama işinizi garantiye almak istiyorsanız ups almalısınız. Paranız varsa ups+regülatör ama güç kaynağınız kaliteliyse en azından koruma sertifikaları varsa ups yeterli. FSP FP1000 ups kullanıyorum bugün yine elektrik gitti sistemi kapanmaktan kurtardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ryzen 5 1600X | GA-AB350M-D3V | 2x8GB 3000MHz | R9 380 4GB - Xeon X3440@3.8GHz | GA-H55M-S2V | 2x4GB@1200MHz | HD 7870
    HD6610M Catalyst 16.2.1 UnifL Modlu Sürücü
  • Binbaşı
    1387 Mesaj
    Kardeşim sen milleti dinleme. UPS çok önemli işler üzerinde çalışıyorsanız, elektirik kesintisinin ardından işlerinize bir süre daha devam etmenize olanak sağlar. Sertifikalı, güvenilir ve sağlam bir güç kaynağı senin sorununu çözecektir çok ekstrem durumlar olmadığı sürece. Stabil olmayan voltajlarda UPS in yapacağı bir şey yok. Millet bilmeden onu al bunu al diyorda, sanki bedavaya veriyorlar. Boşa UPS alıp paranı ziyan etme.

Kesintisiz güç kaynağı(vikipedia)
    link içinden bir tanım == tolerans dışı yüksek veya düşük gelmesini önleyen bir elektronik cihazdır.
    bir diğer tanım == Bir sistemin enerji açısından korunması, söz konusu sistemin kabul edebileceği gerilim ve frekans toleransları çerçevesinde beslenmesi anlamına gelir. Dolayısıyla, kesintisiz güç kaynaklarından beklenen birinci özellik şebeke enerjisini öngören gerilim ve frekans değerlerinde tutarak ayarlanmış bir enerji üretmesidir.

yani gerçekten millet hiç bişey bilmiyor sallayıp duruyor,ups sadece elektrik kesilince pc nin çalışmasını sağlıyor dimi,bi tek sen biliyosun biz sallıyoruz zaten
    |
    |
    berkbozkus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4544 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

Kardeşim sen milleti dinleme. UPS çok önemli işler üzerinde çalışıyorsanız, elektirik kesintisinin ardından işlerinize bir süre daha devam etmenize olanak sağlar. Sertifikalı, güvenilir ve sağlam bir güç kaynağı senin sorununu çözecektir çok ekstrem durumlar olmadığı sürece. Stabil olmayan voltajlarda UPS in yapacağı bir şey yok. Millet bilmeden onu al bunu al diyorda, sanki bedavaya veriyorlar. Boşa UPS alıp paranı ziyan etme.

Tabii tercih meselesi
    Her nekadar iyi bir power alsamda (imzaya bakiniz)
    Tr ve istanbuldaki elektrik cok sikintili
    (Kesiliyor 1 dk sonra geliyir bidaha gidiyor hemen)
    Ben online 1kva ups aldim 600 tl verip
    Sistemi monitir acik 35-40dk goturuyor
    Monitorsuz 1 saat filan
    Acikcasi okadar para harcadiktan sonra sisteme bunu almadan olmaz dedim
    Essegi saglam kaziga baglamak lazim
    Tabii bu durumda butce onemli

|
    |

• Binbaşı
    1966 Mesaj

Aslında bende şimdi görünce düşündüm de, bende bir tane alsam fena olmaz sanki. Tabi param olursa .
    |
    |
    Bahsedilenler: Skörtıl_Nimo

|
    |

Orijinalden alıntı: berkbozkus

milleti yanlış yönlendirme
    |
    |
1
Reklamlar
Bey Azura
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.