Şimdi Ara

Elektrik kaçağı santrali yakar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Benim sorunum bana biraz garip geldi bakalım siz neler diyeceksiniz ve nasıl bir çözüm bulacağız...

usb modemle adsl kullanıyorum evimde iki adet pc var biri masaüstü (donanım olarak biraz zayıf) diğeri de dizüstü ve
    birbirlerine ağ bağlantısı ile bağlı çoğu zaman her ikisini de kullanıyorum
    Bu sabah açtığımda usb modemden sinyal alamadım ardından telefonu kontrol ettim çevir sesi gelmiyordu.
    bunun üzerine 121 tel arıza'ya kayıt bırakıp beklemeye başladım, kısa süre sonra ev telefonundan döndüler..

yaptığım görüşmenin özeti şu:
    bilgisayarımda elektrik kaçağı varmış ve bu kaçak telefon santralini yakabilirmiş (aynen bunu söylediler)
    o yüzden telefonu kesmek zorunda kalmışlar, ben de şu anda kaçak var mı dedim yok deyip hattımı açık bıraktılar yani normale döndü...

az önce ev telefonumu kontrol ettim ve yine çevir sesi gelmediğini farkettim ancak
    bu kez adslde problem yok tıkır tıkır çalışıyor... herhalde kestiler kafalarına göre, yarın yine 121...

diyeceğim benim pclerden birinde (ki laptopta olacağını sanmıyorum) adamların santralini yakacak derecede bir kaçak olsa
    ben de bundan etkilenmez miyim?
    daha önce başına böyle bişey gelen var mı? ya da bilgisi ve önerisi olan?

• arkadaşlar özür dileyerek tekrar soruyorum böyle birşey olabilir mi?
    olursa beni niye çarpmıyo bu meretler?
  • benim bir fikrim yok açıksı niye böyle yaptıklarını
  • dostum eger bilgisayarı taktıgın fişlerde topraklama falan varsa kaçak olmaz biraz saçma geldi bana eger topraklaman yoksa nötrden topraga köprü at....
  • bencede türk telekom garip bir nedenle suçu sana atmış pc de kaçak olsa anakartın zarar görür ve çalışmaz veya ona bağlı herhangibi bir cihazın bozulur yazıcı klavye mause gibi
  • valla bana da tuhaf geldi, utanmasalar kablolara yağ pompalıycaz, telefonun falan altına leğen koyun diyceklermiş türk telekomun teknik elemanları ne kadar teknik onu da düşünmek lazım..
  • KAbloya dilini değdir öyle bi dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: TomCruise

KAbloya dilini değdir öyle bi dene

....sakın değdirme. Bu arada telekomun verdiği cevap için
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Telekomcuları çağırıp onlara yalatsın o zman

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Telekomcuları çağırıp onlara yalatsın o zman

Yalamazlar.. zannetmem... Her kaçağı yalayıp da bulmazlar ki !

• tarihin birinde aynı probleme benzer bir olayı bende yaşadım gerçekten..çok ilginç saçmadır ki suçu hemen sana bana ona atarlar sırf uğraşmamak için

senin probleminde aynı benimkine benziyor... tamamen telekomdan kaynaklanan bir sorun bu!!!
    ve çaresi aşağıdaki yazdıklarımda yatıyor..
    okursanız sevinirim...

bir zaman önce 512 kbps dsl interneti kullanırken arasıra internetim gidiyordu telefonu ahizesini dinlediğimde sinyal yoktu ve bu durumda bende telekom arızayı arayarak adsl internete abone olduktan sonra telefonumda arasıra arızalar oluşmaya başladı diye şikayette bulundum ve kendileri gelip santralden yapıyorlardı düzeliyordu.. ve bir kaç gün sonra tekrar gene aynı arıza ama şu şekilde bu sefer internetim var fakat telefon sinyalim yok bu seferde bu çok ilginç ve bir ara akşam PC yi açıp internete baglandığımda adsl hattının olmadığını gördüm yani internete bağlanamıyordum o an eyvah gene arıza var yahu bune off offf diye kendi kendime konuşurken o arada telefon ahizesini elime aldığımda sinyalinde olmadığını fark ettim yani tamamen hat yok ama çok az bir parazit sesi var herneyse.. ve sonrasında bende PC başında boş boş gecenin bi saatinde oturuken masa üstünde programlar ile oyalanıyordum ve internetinde olmadığını modemin ışıklarından anlayabiliyordum ve umursamayarak PC de başka işlerime devam ettim
    ve aradan 1 saat sonra felan gözüm dsl modemimin dsl/ppp led ışığına takıldı ve o an fark ettimki internet geri geldi explorer açtım internet var ohh düzeldi sonunda dedim ama gecenin bir köründe arızalı internetimi kim düzeltirki dedim aramadım etmedim arızayı çünkü.. ve o an telefon ahizesini elime aldım ve sinyalin olmadığını fark ettim.. işe bakın internet var ama tel hattı çevir sinyali yok o an bune yahu ne iş diyerekten bu olayı telekom arızaya aktardım.. belki bu olayı 1 ay boyunca arıza durumlarını yaşadım.. her 3 - 5 günde bu arıza oluştuğu için defalarca yapıldı bozuldu tekrar yapıldı bozuldu felan filan... nerdeyse telekomdaki arıza ile ilgilenen adamlar ile akraba olucaktık
    bu problemi adamlar bir türlü çözemedi ve bana demesinlermi ertesi gün efendim işte sizin kullandığınız telefon ahizesi yada telsiz telefonunuz bizim buradaki portu yakıyormuş o telefon makinenizi yenisi ile değiştirin dediler bana.. bende o an haydaaa ne alaka beyfendi telekom onaylı adsl modem kullanıyorum ve telsiz telefonların en kalitelisi olan panasonic telefon cihazı kulanıyorum ve splinterimde orjinal modemin kendi splinteri kaliteli ve sağlam....... derken adamları halaa ikna edemedim ve ertesi gün gittim başka bir telefon cihazı buldum yenisini taktım ve aynı gün arıza ekipleri geldi herzamanki gibi bana ait olan tel hattını başka portlara taktılar sokağın başındaki santralden felan yaptılar düzeldi..
    ama : ertesi gün gene aynı problem ve arızayı aramayı bırakıp telekom bize çok yakın olduğu için sinirli bi şekilde yanlarına gittim ve problemi dile getirdim... tekrar onların ise cevabı şu oldu bana.. işte efendim sizin kullandığınız dsl modem ve telefon cihazınız uyumlu değil buradaki size ait portu yakıyor bozuyormuş... bende inatla direterek bakın beyfendi böyle birşeyin mümkün olmayacağını söylüyorum sizee değiştirmediğim bir bilgisayarım kaldı isterseniz onuda yenisi ile değiştiriyim ne dersiniz!!!!!!!!??? ..
    neyse bu konuşmalardan sonra ben idareten tekrar başka modem taktım hatta başka telefon cihazı taktım test etmek için ve aynı gün arıza ekipleri tekrar geldiler aynı şekilde gene arızayı giderdiler.. ve ertesi gün gene aynı problem oluştuu... bende haydeee yeter be bune dedim sinirlenerek tekrar telekoma gittiğimde gene arıza var beyfendi lütfen bakın bunun benimle bir ilgisi yok binamızın içindeki ankastıra telefon kutumuzda yeni ve herşeyi değiştirdimmmm!!!! ...bu sizden kaynaklanan bir durum... santralinize yada portunuzda yada yer altındaki kablolarınızda bir sorun olabilir iyice kontrol edin dedim ve o kadar direnmeme ragmen 1 ay boyunca telekome gelip gitmelerime rağmen sorunu çözemediler bende her gün her gün hergün arızayı arayarak hergün yanlarına giderek.. beyfendi bakın gene arızalandı telefonum rica ediyorum şu arızayı meydana getiren sorunu bulun çünkü ben evde dsl internet kulanıyorum bu ay boşa para ödüyeceğiz diyerek ordan ayrıldım..

ve aradan bir kaç gün sonra telekomdaki arızaya bakan kişi beni cepten arıyor ve diyorki efendim kusura bakmayın bu problem sizle alakalı birşey değilmiş eeee neymiş dedim.. bizim bölgeden sizin sokağınıza kadar giden telefon ana hat kablosunun değişmesi lazımmış ve bunu cihazlarımızla ölçerek bulduk yani binde 1 kötü şans olan bu problem size denk gelmiş yanşi ana kablonun içinde su kaçmışş ve 1 tane tek incecik kablo yani sizin hattınızın içine su kaçmış kabloyu çürütmüş ve diğer kablolarla şase yapıyormuşta felan filan derken sizin portunuzdan sokaktaki santrele kadar uzanan kabloda arasıra kısa devre oluşuyormuş o yüzden bu probleminizi haftaya kesin çözeceğiz felan derken olayı aydınlığa kavuşturduktan 10 gün sonra uzun uğraşlarım sonucunda sokağın başındaki telefon kutusunun altındaki yer altını bizim eve kadar uzanan asfaltı adamlara en sonunda kazdırttım ve bir tane tek hat yüzünden adamlar koca kalın ana hat kabloyu komple değiştirdi...
    hata bu sayede mahallenin sakinlerinin telefon hat kablolarıda yenilendi
    neyseki sorun düzeldi o gündür bu gündür 1 yıldır dsl de asla problem yaşamıyom şimdi
    -------------------
    işin ilginç tarafı şudur ki... adamlardan kaynaklanan bir arızanın sizin evinizdeki telefon makineneniz yok adsl modeminiz yok bilgisayarınızda şase elektirik var santraldeki portunuzu bozuyor diyerek suçu bizlere atması çok saçma bir durum bence... gerçi burası TR .... normaldir..
    kesinlikle evdeki kullandığın herhangi bir elektronik chazın santrali bozması mümkün değildir....

telekomdaki sözde teknisyen olucak o kişilere bunu anlatana kadar ve ispatlayana kadar canım çıktı..
    ama en sonunda kazanan ben oldum

• arkadaşım Allah razı olsun kelimesi kelimesine aynı sorun..
    bende de şu anda net var sinyal yok iki ay bedava kampanyası bitince dediklerini de gösterip kendi arızanızı bize yüklemeyin diyecem... adamlara bak ya!!! cahil cühela insanları teknik servis diye karşımıza geçiriyorlar...
  • saçmalığın daniskası . kasadaki elektrik kaçağı telekomdaki santrali nasıl yakar. manyak mı bu herifler. pc kasası nükleer güç mü üretiyor da tell hattından ulaşıp tt un antralini yaksın. işte telekomun kalitesi bu adamlar telekomda olduktan sonra daha çok garip hatalarla karşılaşırız. saygılarımla ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_GoD -- 31 Mart 2007; 0:54:18 >
  • siz en iyisi şu bedava adsl kampanyası bitene kadar sesinizi çıkartmayın ..

ve
    kampanya bitincede eğer hala bu arıza devam ederse git bir kere ama tam git ki bu sefer adamların yakasına yapış ve bu telekomun kendisinden kaynaklanan bu şikayetlerimizi hatta burdaki yazılarımızıda onların gözlerine sok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.