Şimdi Ara

Elektrik ile ilgili Bilgi Kazanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , öncelikle konu biraz saçma olsada nasıl söyleyeceğim konusunda bir fikre varamadım. Velhasıl sorum şu ben elektronik haberleşme ("ÜNİVERSİTE") mezunuyum . Lisede ilk sene 1. dönem elektrik ile birşey öğrendik ama genel olarak hep elektronik üzerine eğitim aldım. Bu arada lise biteli 7 yıl oldu. Şimdi bir restauranta teknik bölüme bakıyorum teknik bölümde tekim. Basit elektrik arızaların dışında çok sağlam arızalarda meydana geliyor . Trafo bozulması panoda sıkıntı sigortaların düşük akımda olması vs vs . Benim elektrik konusunda sağlam bir bilgi sahibi olmam gerekiyor ve kurs dışında kitap youtube kanalı site vs önermenizi rica ediyorum. Zaten alt yapı az var o yüzden kitap vs yeterli bana uygulamaya zaten devam ediyorum şirkette.. Şimdiden sağolun

• Anladığım kadarıyla TEMEL elektrik dersleri bilgilerine ihtiyacınız var, tabi en önce gerilim akım güç direnç bilgilerinizin sağlam olması gerekiyor. Siz malzeme bilgisi ile temel elektrik konularını karıştırmayın.Yani; trifaz kaçak akım rölesi fark akımı 100mA veya K tipi manyetik sigorta veya MEGER cihazı gibi teknik malzeme bilgileri sizin aklınızı karıştırmasın. YouTube tan gerilim akım güç direnç konularını anlatan onlarca videolar başlangıç aşamasında size yardımcı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrik konusunda, videolarda öğrenemeyeceğiniz şeyler vardır. uygulama yapabileceğin bir kurs(ismek gibi) çok daha yararlı olacaktır. bilgi görsel ve yazılı kaynaklardan edilinebilir. ama el becerisi deneyimle kazanılır. elektroniğin aksine, elektrikte bir hatanın geri dönüşü olmayabilir. ayrıca elektrikle çalışırken, tüm dikkatin devrelerde olmalıdır. bu yüzden iyi bir ustadan yardım almanı öneririm. elektrikte ustalaşmak, uzun bir süreç gerektirir.

ev belki sorun yaratmaz ama, işletmelerde belgesiz eleman çalıştırmanın sıkıntıları olabilir. bir kaza durumunda, işletme ceza alabilir veya sigorta parasından olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergul

elektrik konusunda, videolarda öğrenemeyeceğiniz şeyler vardır. uygulama yapabileceğin bir kurs(ismek gibi) çok daha yararlı olacaktır. bilgi görsel ve yazılı kaynaklardan edilinebilir. ama el becerisi deneyimle kazanılır. elektroniğin aksine, elektrikte bir hatanın geri dönüşü olmayabilir. ayrıca elektrikle çalışırken, tüm dikkatin devrelerde olmalıdır. bu yüzden iyi bir ustadan yardım almanı öneririm. elektrikte ustalaşmak, uzun bir süreç gerektirir.

ev belki sorun yaratmaz ama, işletmelerde belgesiz eleman çalıştırmanın sıkıntıları olabilir. bir kaza durumunda, işletme ceza alabilir veya sigorta parasından olabilir.

Doğru, imkan varsa kurs ve usta gözetimi gerekli, ama imkan yoksa bahsettiğim temel elektrik dersleri ni iyi öğrenmelisin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.