Şimdi Ara

💡 Elektrik Faturasını Düşürme 2018 (2 Aylık Elektrik Faturasını Karşılıyor) 💡 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
23
Favori
16.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyelimki ortalamam yeterli ve firmayi degistirdim. Olduda 3 5 ay sonra tuketim bedelim dustu, faturam 70 80 tl gelmeye basladi, nolacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MUTAF kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla bir kez hak kazanmanız yeterli oluyor ama en doğru bilgi için sağlayıcı ile görüşmek gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Diyelimki ortalamam yeterli ve firmayi degistirdim. Olduda 3 5 ay sonra tuketim bedelim dustu, faturam 70 80 tl gelmeye basladi, nolacak?

Eğer yıllık 3600 Kwh altına düşerseniz Serbest Tüketici hakkınızda kaybolur. Ancak bu kontrol genelde yılda 1 kez yapılır. Diyelim ki siz Serbest Tüketicisiniz (ST) ve Tedarik Lisansı olan bir elektrik firmasıyla indirimli elektrik anlaşması yaptınız. Sizin tüketiminiz azalıp Serbest Tüketici hakkınız kaybolursa Dağıtım Firması sizi anlaştığınız perakende firmasından geri isteyip alacaktır.

Türkiyede 21 tane Dağıtım Firması, 213 tane Tedarik Lisansı (İndirimli elektrik alabileceğiniz) firma vardır.
    Kaynak: EPDK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturkmen -- 4 Ekim 2016; 17:48:14 >

• o degil de dagitim sirketlerine is devredilince havadan 25 tl onlara odeme yapmaya basladık. normalde 50 tl gelen fatura 70 in alitna dusmedi. burda asıl ezilen cogunlugu olusturan 120 tl altı aylık fatura odeyen kesim.. durmak yok tabi..
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Aslında alt limit olmaksızın dilediğimiz şirketi seçebilmemiz lazım. Dediğinize katılıyorum
  • Zorlu 3 ay bedava diyor. Burada asıl merak ettiğim 200 tl ortalama varken 3 ay 500 er tl fatura olsa sorun çıkarırlarmı acaba? Sonraki 21 ay normale 200 altına inecek gibi

• kaan2142 K kullanıcısına yanıt
    Hocam evde fabrika mı işletecekcisiniz 500 TL nedir Şirkete sormak lazım üst limit var mı diye ilk üç ayda
  • Akşam 10 dan sonrq yok efem 17-22 arası pahalı elektrik olayı dorumu

• BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    Üç zamanlı tarife daha farklı hocam bu serbest tüketici olayı yıllık enerji tüketiminizi azaltma üzerine. Yine uygun fiyatlı sağlayıcının üç zamanlı tarifesine geçebilirsiniz

&#128161; Elektrik Faturasını Düşürme 2018 (2 Aylık Elektrik Faturasını Karşılıyor) &#128161;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 7 Ekim 2016; 6:04:29 >
  • yahu tantana bunlar, normal tüketiciler için %98 için tek zamanlı en ucuzu, diğerleri laf ebeliği.

Normal tüketici gecenin köründe çamaşır bulaşık makinesi çalıştırmaz, fosur fosur uyur.

bence sıcak fırsatlardan silinmeli, okumak bile zaman kaybı.

EDIT: SAZAN.AVI dosyasını eklemeyi unutmuşum, şimdi onu ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 7 Ekim 2016; 9:34:33 >
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Siz geçişi yaptınız mı?
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    yok araya başka işler karıştı zaman olmadı hiç.
  • GokhanAtas kullanıcısına yanıt
    http://aksaelektrik.com.tr/sozlesmeler/

Hocam şurda mevcut
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere 2017 itibariyle 82 tl fatura tutarı olan herkes elektrik firmasını değiştirebilir. Bu konu ile ilgili bilgili arkadaşlar bize yardımcı olmaya başlasın artık yavaştan
  • Bu işide saadet zincirine bağlamışlar. Bir yerde gördüm enerji sektöründe ek iş fırsatı diye dolgun ücretli araştırdığımda böyle bir yapılanma adı altında saadet zinciri çıktı. Yapacak arkadaşlar sözleşmelerini dikkatli okumalarını tavsiye ederim
  • Bu işi yapıp da faturasında düşüş gözlemleyen kimse var mı?
  • Merhaba,

100 liralık elektrik faturasının 50 lirası gerçek elektrik tüketimin bedelidir; geri kalanı haraç, fon, kesinti, sayaç okuma bedeli ve yandaş devlet kanalının azıklandığı haraç şeklinde özetlenebilir..

twitterda en abidik kubidik içi boş konular TT olur, fakat herkes cepten en az 50 tl boşa öder de kimsenin gıgı çıkmaz...

Milet homurdanmak yerine kükrese inanın bu akp veya epdk en azından altına etmese bile ürker irkilir, bişeylerin önü açılır, fakat her fatura da böyle kuzu kuzu durmanın bedeliymiş gibi her türlü kesinti ötv cart ve curt düzenli olarak yansıtılır, sonra gelip böyle konular açarak tarife içnde tarife beğenir firma seçeriz
  • Yıllardır bizi soyan clk boğaziçi elektriğe inat sabırla yeni yılı bekliyorum kampanyalar için.. 4 sene evvel 7 lira olan dağıtım bedeli artık 30 liraya kadar çıkmış. Açık açık soyuluyoruz yıllardır. Aksa hariç her şirketi değerlendiricem ve en uygun olanına hemen geçicem. Bu konu mutlaka daha güncel olacaktır yakında.
  • Aylık ortalama 82 - 1000 TL arası faturalara %15 indirim için bilgi verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViLLazZo

Yıllardır bizi soyan clk boğaziçi elektriğe inat sabırla yeni yılı bekliyorum kampanyalar için.. 4 sene evvel 7 lira olan dağıtım bedeli artık 30 liraya kadar çıkmış. Açık açık soyuluyoruz yıllardır. Aksa hariç her şirketi değerlendiricem ve en uygun olanına hemen geçicem. Bu konu mutlaka daha güncel olacaktır yakında.

niye aksa hariç dediniz? ilk sayfada arkadaşın verdiği linkten 90 tl fatura tutarı ile karşılaştırma yapınca en cazip teklif %13 ile aksa çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.