Şimdi Ara

.::.ELEKTRİK FATURANIZI KENDİNİZ HESAPLAYIN.::. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
173
Cevap
2
Favori
131.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ya ama sen benı eklemısın gecelerımı giriyorsun benım faturala düştü sayılır dikkatli kullanım sonunda 70- 77 geliyor iki aydır
  • seni ekledim ama nasip olmadı. Faturanın düşmesine sevindim.
  • elektrik fatura hesap icin guncel ltf...

link olu

ayrica 148kw ne kadar yapar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manas35

Güncel fatura aşağıda,

http://www.speedyshare.com/560154536.html

guncel yaparmisin ltf ?
  • Buyur arkadaşım yeni link aşağıda. Yanlız tek tarifeli olanın son birim fiyatını bilmiyorum. Birim fiyatı kendiniz eklyebilirsiniz.

http://www.speedyshare.com/files/20796009/ELEKTR_K_SAYACI_3LU_VE_TEKLI_TRIFE_HESAPLAMA.xls
  • merhaba arkadaşlar;
    Benim çok acil cevaplanacak bir sualim var (emrivaki anlaşılmasın siz değerli kardeşler tarafından inş.). Öncelikle belirteyim ki endeks-kw hakkındaki sorum sanayi tarifesine tabi olan kişinin sorusudur. İki sayaç bulunmakta. Ana sayaca bağlı olan( ana sayaç ifadesi benim kendi ifademdir öyle bir sayaç yok) eletronik dijital sayaçta bir ay içerisinde 134.000(yüz otuz dört bin) kw elektrik kullanılmış. Ana sayaçın tedaş tarafından gönderilen faturasında ise ilk ve son endeks arasındaki fark ( ki bu, iki sayacın aynı aydaki hesaplarıdır) 75.000 (yetmiş beş bin)' dir. 75.000 olarak görülen fatura 20 küsür (hatırladığım kadarı ile 23 idi) lira idi. şimdi elektronik sayaç sahibi olan kişinin saatinde t,t1,t2,t3 mevcut. 't' ifadesinin yanında görünen 134.000 kw kaç endekse tekabül eder ve bu 134.000 endeks, 75.000 kilowat olarak gelen faturada kaç liraya tekabul eder. bunun normal bir formülü var mı yok mu çünkü bu, her ay böyle hesap ile devam edecek dolayısıyla 1 endeks kaç kilowat'a veya 1 kilowatt kaç endeks'e tekabul eder bunun hakkında bilgisi olan arkadaş var ise Allah rızası için yardım etsin inş. Gecenin hayırlı ve güzel olsun...

Allah'ın aciz kulu 'ikrime'...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikrime

merhaba arkadaşlar;
    Benim çok acil cevaplanacak bir sualim var (emrivaki anlaşılmasın siz değerli kardeşler tarafından inş.). Öncelikle belirteyim ki endeks-kw hakkındaki sorum sanayi tarifesine tabi olan kişinin sorusudur. İki sayaç bulunmakta. Ana sayaca bağlı olan( ana sayaç ifadesi benim kendi ifademdir öyle bir sayaç yok) eletronik dijital sayaçta bir ay içerisinde 134.000(yüz otuz dört bin) kw elektrik kullanılmış. Ana sayaçın tedaş tarafından gönderilen faturasında ise ilk ve son endeks arasındaki fark ( ki bu, iki sayacın aynı aydaki hesaplarıdır) 75.000 (yetmiş beş bin)' dir. 75.000 olarak görülen fatura 20 küsür (hatırladığım kadarı ile 23 idi) lira idi. şimdi elektronik sayaç sahibi olan kişinin saatinde t,t1,t2,t3 mevcut. 't' ifadesinin yanında görünen 134.000 kw kaç endekse tekabül eder ve bu 134.000 endeks, 75.000 kilowat olarak gelen faturada kaç liraya tekabul eder. bunun normal bir formülü var mı yok mu çünkü bu, her ay böyle hesap ile devam edecek dolayısıyla 1 endeks kaç kilowat'a veya 1 kilowatt kaç endeks'e tekabul eder bunun hakkında bilgisi olan arkadaş var ise Allah rızası için yardım etsin inş. Gecenizn hayırlı ve güzel olsun...

Allah'ın aciz kulu 'ikrime'...

Kardeşler cevap verebilecek kişi yok mu ?
  • nerden indiriyoruz dosyayı yardımcı olurmusunz
  • Arkadaşım anladığım kadarıyla iki sayaç var ve tedaş bir sayaça fatura gönderiyor. Fatura gelen sayaçtaki ilk ve son endeks 75.000 watt ( 75 Kw)

Fakat diğer sayaçtaki ilk endeks ve son endeks bilgilerini göremediğiniz için t yazan kısmı bir aylık süre diye görüyorsunuz. t yazan kısım bildiğim
    kadarıyala sayaç takıldığından bu yana geçen watt lardır. Yapmanız gereken tabii fatura geldikten sonra kendi yöntemizle hesaplamak (ilk fatura için)

Bundan sonrası için ise ana sayaca fatura geldikten sonra yine ilk ve son endeks farkını bulup, diğer sayaçtaki yeni oluşan t yazan kısma göre hesaplamak.

Örneğin ana sayaca yeni gelecek fatura ilk ve son endeks farkı 90 Kw olsun. Diğer sayaçtaki t kısmı 175 ise önceki ayki kw leri çıkarıp; önceki 134 idi,
    175-134 41 kw dir. işte bu ikinci sayacın harcadığı kw lerdir. toplamda 90 olduğuna göre bir 41, diğeri ise 49 kw kullanmıştır.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manas35 -- 16 Mart 2010; 1:14:50 >
  • File not found. It has been either deleted, or it never existed at all.
    indirme yapamıyorum

Yanan ışığa niye bakıyoruki? Dijital saatteki T1-T2-T3 ve T dğerleri ne göre farklı katsayı ile çarpılıp fatura ediliyor benim bildiğim.Şuan SEDAŞ güncel tarifeler SEDAŞ 2010 GÜNCEL TARİFE listesindeki verilerin çarpılmasıyla bulunmuyormu?

Örneğin ben şimödi saatime baktım ve T değeri 25000kwH T1:9000 T2:5000 T3:11000 olarak yazıyor.Buna göre nasıl hesaplayabiliriz? 7 günde bu kadar ise 30 günde ne eder?
  • buyur yenisini ekledim kendin hesaplayabilirsin.

Bu arada herkese iyi bayramlar...

http://www.speedyshare.com/files/24173050/ELEKTR_K_SAYACI_3LU_VE_TEKLI_TRIFE_HESAPLAMA.xls
  • Çok Teşekkür ederim.Verdiğim değerleri girdiğimde
    ENDEKS GÜNDÜZ PUANT GECE
    Son Kw Endeks 9000 5000 11000
    İlk Kw Endeks 0 0 0

Fatura Tutarı 5968,12

5 tl mi?
  • faturandaki ilk endekside girmeyi denedin mi ?
  • Sn. manas35 ilgi ve emeğiniz için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: manas35

faturandaki ilk endekside girmeyi denedin mi ?

2010 Yılı Fonsuz Tarifeler
    1 Dağıtım Şirketinden enerji alan iletim sistemi kullanıcısı tüketiciler
    Sanayi
    Tek Zamanlı Gündüz Puant Gece
    kr/kWh kr/kWh kr/kWh kr/kWh
    15,306 15,209 26,221 7,290

TEDAS'in sitesinde böyle yazıyor tarifelerin bulunduğu excel dosyasında,

http://toroselektrik.com/trs/index.php?option=com_content&view=article&id=23:tedaret-tarifesi&catid=35:teda&Itemid=42

Hesabı böyle yaptığımız takdirde çok yüksek çıkıyor sonuçlar. (: Bir yanlış mı yapıyorum acaba?
  • Hocam fiyatlar kuruş olarak yazılmış. Sen yanlışlıkla TL yapıyor olabilirmisin.
    0,15306 olması gerekiyor mesela... ayrıca sanayi kullanıcıları birim fiyatları onlar.
  • Viko marka akıllı sayaç ım var

şu an T2 tarifesi olması gerekirken,

Sayaçda hala T1 tarifesi artış gösteriyor

Pc saati ile, sayaç saati birbirine uyuyor, her ikisi şu an 13.55

Bu konuda fikri olan varmı?

Dün gece 23.00 de baktığımda T3(gece) artış yapıyordu. Sayaç doğru mu çalışıyor, arızalımı anlamadım?
  • slm arkadaşlar mümkünse güncel programı alabilirmiyiz linkler kırık çünkü tşk.
  • merhaba manas35 arkadaşım bana elektrik hesaplama programını gönderebilirmisin şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler...
  • http://www.voltenerji.com/fatura-hesapla.asp bu adresten tüketiminizi ve tarife bilgilerinizi girerek 2011 yılı tarife bilgisine göre faturanızın ne kadar geleceğini görebilirsiniz, tabiki reaktif olmadığı varsayılarak.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.