Şimdi Ara

Elektrik faturanız ortalama ne kadar geliyor..ve kullanımda kısıntı yapıyormuyuz? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
4
Favori
59.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortalama 100 lira civarı geliyor. Kısıt yaptığımız halde.
  • bu ay 55 TL geldi, geçen ay 61 di
  • 106 geldi.
  • 22,90 TL.

En az 15 defa çamaşır makinası çalıştı.
    Bende şaşırdım bu kadar düşük olmasına.
    TV çalışır akşam 18-22 arası.
    Buzdolabı zaten fix.Ütü mütü de yapıldı.Bulaşık makinası da fazla olmasa da çalıştı.
    27 günlük elektrik tüketimimiz.

Bir hata yoktur umarım.Bu ay düşer diyordum da 35 ten 22,90 a düşeceğini pek düşünememiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

22,90 TL.

Buzdolabı zaten fix.Ütü mütü de yapıldı.Bulaşık makinası da fazla olmasa da çalıştı.

Bir hata yoktur umarım.Bu ay düşer diyordum da 35 ten 22,90 a düşeceğini pek düşünememiştim.

Hocam maşallah rekor kırmışsınız :) Ben bu civardaki tüketimi evde 2 kişi kaldığımızda TV açmadığımda yakalayabiliyorum. Bizim projeksiyonlu TV elektrik düşmanı, ilk fırsatta şutlayacağım.

Bu arada kombinin kapanmasıyla geçen ay 44TL gelmişti. Diğeri haftaya gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 7 Haziran 2013; 1:17:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

22,90 TL.

Hocam maşallah rekor kırmışsınız :) Ben bu civardaki tüketimi evde 2 kişi kaldığımızda TV açmadığımda yakalayabiliyorum. Bizim projeksiyonlu TV elektrik düşmanı, ilk fırsatta şutlayacağım.

Cihazların tamamının yeni ve A ve hatta A+++ olmalarının avantajı şimdilerde ortaya çıkıyor.Ben Led tv çok elektrik harcar diyordum ama gerçekten şaşırtıcı bir durumla karşı karşıyayım.Araştırdım Led tv gerçekten hepsine nazaran az yakıyor.Garanti olsun diye gittim sayacı da kontrol ettim ve doğru.

Yeni teknoloji makinaları kullanmanın avantajını annemlerde yaşıyor.93 model Aeg buzdolabı kullanırken 60-70 TL den aşağı gelmeyen elektrik faturaları 30-40 TL seviyelerine indi Bosch buzdolabı kullanmaya başlayalı.

Darısı herkesin başına.

• Çamaşır makineniz AEG L75270'ti galiba, buzdolabınız hangi model?
  • Evet Aeg 75270 çamaşır
    Bulaşık siemens sm 888 model sanırım
    buzdolabı sharp sj pt69rhs
    fırın icf
    lambalar full tasarruflu
    tv led lg
  • Çok güzel vallahi, bizde faturayı artıran tek alet TV kaldı. Onu şutlasam faturayı en azından 30TL'ye indiririm ben de
  • akilli sayac. kazigiyla 95 tl geldi

camasir mak haftada 4 kere bazen 5

bulasik mak haftada 5 kere .

firin ayda ortalama 7 8 kez

led tv gunde 12 saat acik ama cok az yakiyor

diger led tv 2 3 saat acik gunde

kurutma makinesi yazin kullanmiyorum ama mayista 3 4 kez actim.

buzdolabi a sinifi olmasina ragmen cok tuketiyor ondan supheleniyorum.

lambalar philipsin tasarruflu lambasi

utu haftada 2 kez 10 15 dk

davlumbaz hergun 10 15 dk calisiyor

leptop hep sarjda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 8 Haziran 2013; 15:03:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

22,90 TL.

Cihazların tamamının yeni ve A ve hatta A+++ olmalarının avantajı şimdilerde ortaya çıkıyor.Ben Led tv çok elektrik harcar diyordum ama gerçekten şaşırtıcı bir durumla karşı karşıyayım.Araştırdım Led tv gerçekten hepsine nazaran az yakıyor.Garanti olsun diye gittim sayacı da kontrol ettim ve doğru.

Yeni teknoloji makinaları kullanmanın avantajını annemlerde yaşıyor.93 model Aeg buzdolabı kullanırken 60-70 TL den aşağı gelmeyen elektrik faturaları 30-40 TL seviyelerine indi Bosch buzdolabı kullanmaya başlayalı.

Darısı herkesin başına.

led tv az harcar plazma cok yakar bunu basit bir deneyle anlayabilirsiniz magzada . bi elinizi led tv ye bii elinizi plazma tv ye dokundurun plazma tv cok elektrik tukettigi icin daha sicaktir

• Bizim de son 2 aydır hep 92 lira geliyor. Dolabın ayarını 2 derece düşürdüğüm zaman 75 lira gelmişti.
  • 3 ayda bir ortalama 100 lira.

• mayıs ayı-117,90 tl.
  • 90 tl gelen fatura 500w psu takınca 130 a geldi :D
  • 100
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

mayıs ayı-117,90 tl.

aynen
  • Benim faturam da geldi.

Aktif Son endeks 5.866,846
    İlk Endeks 5.846,345
    Gündüz Puant Gece
    Son Endeks 2.463,101 1.659,458 1.744,287
    İlk Endeks 2.456,827 1.656,401 1.733,117

Az tüketimden faturalandırılmadı.

Konu ile ilgili Elektrik idaresine başvuracağım.Tamam faturalarım düşüktü ancak bu kadar da olmaması lazım.
  • Haziran-126,00 TL.
  • beyler meraba..elektrikten cok anlamadıgım için bir kac sorum olucak..elektrik faturası 2 aydır yuksek gelıyor bence..40 günlük 190 tl fatura geldi son iki faturamda..ev sahibine pek güvenmiyorum..daha once bikac yanlısını yakaladım acıkcası..5 10 tl nin hesabını yapan birisi..2 oglu elektrikci.ve sayacları kendi yazıp veriyormus..elektrikci girmiyor yani okumaya..sayac markası msy aktif 3 zamanlı ama tek terim tarifesi yazıyor internette.10 saat klima calısıyor..5 6 saat tv calısıyor..camasır makinesi haftada 1 pc acık genelde sarjda..sizce fatura dogrumudur? yada faturayı nasıl dusurebilirim? birde sartelleri indircem ve 3 4 saat kapalı tutcam..daha sonra bakıp kontol edicem sayıda artıs varmı yokmu..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.