Şimdi Ara

Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1+1 evde yapayalnızım, haftanın 5 günü sabah 08:00' den akşam 18:00' e kadar evde yokum.

Sabahın karanlığında işe gitmek için kalktığımda ışığı açmam TV' nin ışığı ile aydınlamaya çalışırım.

Kokmamak için haftada bir 10 dakika elektrikli termisifon ile yıkanırım.

Günde 2 defa elektrikli çay makinesinde çay demlerim.

Haftada 3-4 defa elektrikli ocakta melemen yaparım.

1.100 wattlık mikrodalga fırında her gün bir defa 2 dakika yemek ısıtırım.

280 watt güç kaynaklı PC günde 1 saat çalışır.

1 aylık fatura 152₺

Zam öncesi 100₺ idi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bu kadar güzel bir yaşantınız varken, elektrik faturasının lafı mı olur? şükretmeyi öğrenmeniz gerekli artık

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Okuyorum okuyorum bir yandan da faturayı hesaplamaya çalışıyorum 300 400 tahmin ederken şaaaaaaak 150 tl...

ve beğenmiyor Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye 

• 150tl begenmiyor namkör fedonda dinliyosundur sen şimdi Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye 

• "1.100 wattlık mikrodalga fırında her gün bir defa 2 dakika yemek ısıtırım."

lükse bak adam karnını bile doyuruyor.

şikayet etmeyin Ankara da bir saray sahibisinizElektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye 

• Bilgisayarı var bi de.. teknolojiden de geri kalmıyor heee Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye 

Çayı da cezvede su ısıtıp sallama çay şeklinde içeceğine makinasında demliyor...

Bu ne arkadaş? ev, ev değil; sanki atılgan uzay gemisi ohhhhh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Ocak 2022; 22:55:32 >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

Adam kokmasın diye banyo yapıyor böyle bir lükslük olamaz

• turkay23 kullanıcısına yanıt

Osmanlı zamanında hamama gider de öyle yıkanırdık... Şimdiki genjler bilmez

Şimdi elektrik bol ya; evde yıkanmalar falan... lüks düşkünlüğü çağın hastalığı yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Ocak 2022; 21:5:27 >

ülkenin lideri fakirlikten 1150 odalı sarayda kalsın sağa sola giderken 3-5 çeşit uçak helikoptercik kullansın bunlar düz vatandaşlar olarak zenginlik içinde yüzsün. bakın 1200 oda bile yapamadılar rakamı yuvarlayamadılar fakirlikten.

biri der duş alıyorum, biri der ben peynir yesem lüks olur mu? hatsizliğe bak peynir yiyecek ne vasfın varda peynir yiyorsun? bakan mısın mv mi?

my rabdan tek dileğim liderimize yardım etsin fakirlikten fukaralıktan kurtarsın.

• Gaz altyapısı yok, 2 odada klima var.
    Ama ne kışın 4 derece hava sıcaklığında ısınmak için nede yazın 40 derecede serinlemek için açmam.
    Kışın evin içinde kalın giyinirim.
    Yazın vantilatör açarım...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Sen şincik buna yaşamak mı deyyon?

• adamdaki lükse bak. tv ışığıyla aydınlanma, günde 2 kere elektrikli çay makinesinde çay. elektrikli ocakta menemen. ohh. üstüne haftada bir banyo. daha mikrodalga ve pc keyfini yazmadım bile. bu lüks almanlarda bile yok. buna rağmen elektrik faturası oldukça düşük. şikayet etmenin hiç bir anlamı yok. avrupaya gidin bakın açlıktan ölüyorlar.

• dekareme kullanıcısına yanıt
    Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye
  • En son dumura uğradım 150 yi görünce. Yine azmış ve eskisine göre %50 artmış. Milletinki 2-3 kat artmış.
    Yani %50 bile elbette cok yüksek bir zam ama ulkenin geneli cok daha fazlasını yedi.
    50₺ fark İçin canınızı sıkmayın hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt

Bu minimalist yaşam belki de yapayalnız kalmama sebep:

Akraba ziyarete gelir, buz gibi evi görünce yarım saat sonra çekip gider.

Arkadaşları eve davet ederim "Yok abi canımdan o kadar bezmedim daha" der...

• doğalgaz yok sanırım. tüp kullan dostum elektrikli ocak ve yemek ısıstmayı ocakta yaparsan daha düşer. merak ettim ısınmayı nasıl yapiyorsun? soba mı?

• Lükse bak tvnin ışığıyla aydınlanıyormuş, tv daha çok yakıyor!!

Japon turistler bile hamama gidiyor, beyefendi gitmiyor. Tellaklar yemek de ısmarlıyormuş oysa Elektrik Faturam Geldi Teşekkürler Türkiye 

• bende 27 olan fatura 82 oldu

• İmamoğlu restorena gitmeseydi düşük gelirdi. Emin olun bu diyecek o kitle

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.